Jump to content
IGNORED

Wymiana kondensatorów na wyjściu

gressi

Recommended Posts

Czy wymiana kondensatorów , jak w temacie , może przynieść poprawę ? Przy przetwornikach i wzm. operacyjnych są axialne Philipsy 10uF 63V i " niebieskie prostopadłościaniki" nie do odczytania . "Niepokoją" mnie te maluchy przy opampach 10uF 50V - napis " J.d" w owalu . Czy zmienić je na jakieś wyższej klasy ?( elna , nichicon , panasonic ) . Czy w ogóle jest jakaś generalna zasada dot. pojemności i napięcia kndensatorów ? A co z kondensatorami foliowymi - czy też można je stosować ? Teraz wolę zapytać , bo zmieniłem kondensatory w zasilaczu z 4700 na 6800 uF (taki był napis na pcb) i dźwięk stał się , jak spod koca , tydzień grało i jakby lepiej , a może przyzwyczaiłem się do tego dźwięku ? Z góry dzięki za wszelkie sugestie !

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ale nie MUSI.

Moim zdaniem zestaw kondensatorów jest poprawnie skonfigurowany jakościowo- gdzie potrzeba, są wyższej jakości Philipsy, domyślam się, że te Jd są poza torem, w zasilaniu. Te niebieskie kostki to kondensatory foliowe, a pomiędzy nimi nie ma za wiele miejsca na lepsze i większe gabarytowo.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.