Skocz do zawartości
IGNORED

Pogłos od kaloryfera


MusicManiacX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam troche śmieszny problem. Aż się boję co jeszcze zaczne słyszeć ;). Dzisiaj stwierdzilem, że w miejscu odsłuchowym słyszę pogłos od kaloryfera taki metaliczny przydźwięk gdy kaszlne ;) Usłyszałem to przy włączonym telewizorze, więc teraz się zastanawiam czy w muzyce to nie powoduje jakiś tam rezonansów... nie wiem jak rozwiązac ten problem bo nie chcę zasłaniać kaloryfera żadnymi drewnianymi obudowami ze względu na ogrzewanie ;) Macie jakieś pomysły?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kaszleć.

 

Baba z powtórną wizytą u lekarza:

- Nooo, już ten pani kaszel jakby ładniejszy.

- Całą noc trenowałam, panie likorzu!

:-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy

Przymocuj solidnie ten kaloryfer do ściany, spróbuj założyć jakieś gumowe podkładki w miejscach mocowania. Nie wiem czy to stary żeliwny żeberkowy czy nowy, w tych nowych te górne osłony często są luźno przymocowane i dzwonią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy, dzwoni jak dzwon Zygmunta. Był luz, uszczelniłem podkładkami nadal dzwoni tylko w tym miejscu akurat gdzie siedzę :) Ten kaloryfer jest na złość tak zbudowany z dwóch paneli w środku pusto i musialbym chyba go wyrzucić... przez okno ;) albo przesunąć się na środek pokoju, co jest nie do przyjęcia :)

Jeszcze zacznę słyszeć kable, to dopiero będzie problem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zacznę słyszeć kable, to dopiero będzie problem ;)

Wszystko przed Tobą. Póki co może naklej matę butylową na każdą część od strony ściany i środka. To by mu dodało masy i trochę usztywniło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki zima - mam prostsze rozwiązanie:

Kalafior generuje suche, nieprzyjemne powietrze.

 

Wepchnij między panele stary ręcznik, zalej wodą i - spoko.*

 

Masz dwa w jednym. Nie rzęzi a i sen przyjemniejszy.

 

* a nie zapomnij podłożyć jakowegoś gora, coby Ci podłogi nie umoczyło!:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest tak samo. Najbardziej hałasowała ta blaszka użebrowana - ja pod nią wcisnąłem uszczelkę do okien (gumową).

Teraz jak kaloryfer jest za firanką to już go nie słychać.. tak bardzo.

 

W samochodach na podłogę przykleja się takie kwadratowe gumowe panele na pastę głuszącą - w domu się chyba tak nie da bo ta pasta trochę śmierdzi do czasu jej wyschnięcia.

Ale kierunek działania już znasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zacznę słyszeć kable, to dopiero będzie problem ;)

To by mogło oznaczać, że przestajesz raczkować....w audio oczywiście;-)

W kwestii Twojego problemu polecam metodę zastosowania gumy, co było już wspominane, o różnej grubości i twardości, rozpierającej powierzchnie stykające się. Przy dobrym dostosowanych grubościach i odpowiednim umiejscowieniu, możesz wyeliminować problem, czego Ci życzę!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naklej matę butylową na każdą część od strony ściany i środka. To by mu dodało masy i trochę usztywniło.

Przy okazji kup każdemu członkowi rodziny gruby sweter. Zaiste genialny to pomysł by naklejać izolatory cieplne na kaloryfer.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

stereo-hifi.com

Poszukiwana nakładka kieszeni do TA-2570. W zasadzie to nawet dwie. Przedpanel też bym przygarnął (wystarczy sam plastyk).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem - kaloryfer aluminiowy, wpadał w rezonans kiedy klasnąłem w dłonie... Słyszalny - niestety - również podczas głośniejszych odsłuchów.

 

Postawiłem przed nim dwa fotele (wcześniej miałem po jednym na stronę - robiły za wytłumienie pierwszego odbicia). Na ścianie gdzie zniknął fotel powiesiłem panel z wełny skalnej. Teraz z jednej strony tłumi wełna, z drugiej fotele i kaloryfera nie słychać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc. Wcisnąłem między ścianę, a panel kaloryfera ręcznik tak aby na dole i na górze był zwinięty w rulon, co usztywniło bardziej kaloryfer i problem znikł :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecam godoł!!:-)

Teraz go jeszcze delikatnie zamocz.

 

Swoją drogą - albo kalafior kiepsko wykonany, albo montaż skiepszczony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montage ;) Już wysechł...

 

Przecam godoł!!:-)

Teraz go jeszcze delikatnie zamocz.

 

Swoją drogą - albo kalafior kiepsko wykonany, albo montaż skiepszczony...

Ustaliłeś przy jakiej częstotliwości rezonuje?

Jakie dokładnie nie, ale na pewno niskie. Warknij sobie to będziesz wiedział ;) może pieska zdenerwuj ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie dokładnie nie, ale na pewno niskie. Warknij sobie to będziesz wiedział ;) może pieska zdenerwuj ;)

Entlebuchery to akurat jodłują

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.