Skocz do zawartości
IGNORED

Naprawa Sony TA-F570ES


sosnix12

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnego dnia w godzinach porannych obudził mnie szum który był emitowany przez lewą kolumnę głośnikową.Szum był emitowany przez kilka dobrych sekund,następne takie zjawiska wystąpiły kilka razy w kolejnych dniach.Takie szumy były emitowane kilka minutach od włączenia wzmacniacza stereo.Kilka razy zdarzyły się szumy kiedy wzmacniacz pracował kilka godzin.

Ciekawym zjawiskiem jest to że szum trwa 15-20 sekund i kiedy wyłączę wzmacniacz stereo np. w 5 sekundzie tego szumu i włączę ponownie wzmacniacz to po włączeniu wzmacniacza stereo,szum jeszcze jest emitowany te kilka sekund aby osiągnąć długość 15-20 sekund.

Ciekawostką jest że kiedy lekko puknę w obudowie wzmacniacza stereo to mogę tą czynnością wyłączyć szum emitowany wyłącznie z lewej kolumny głośnikowej,ale mogę też wywołać szum lewej kolumny poprzez puknięcie w obudowę wzmacniacza stereo,wywołanie szumu zazwyczaj mogę wykonać po paru krotnym puknięciu delikatnie w obudowę wzmacniacz stereo.

 

Sony TA-F570ES

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno mogę być to zimne luty,albo jakiś kondensator zepsuty jest

 

Wzmacniacz kupiłem na znanym portalu aukcyjnym,kupiłem go na koniec wakacji 2014

Pracował bardzo dobrze każdego dnia,był włączony przez te wszystkie dni prawie 24/7

 

Czy jeśli bym zrobił kilka zdjęć i wstawił je tutaj to czy by ktoś mógł ocenić czy w wzmacniaczu mam oryginalne części ci od razu widać że wzmacniacz był naprawiany i ma zamontowane zamienniki,pytam o to bo nie znam historii tego wzmacniacza,swoje lata ma więc mógł już mieć kilka napraw a nie wiem czy były one przeprowadzone tak jak powinno się je wykonać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do tego użytkownika,może znajdzie czas aby mi pomóc z tą usterką i zidentyfikowaniem oryginalności komponentów wzmacniacza

 

To tylko muszę dorwać jakiś aparat i zrobię fotografie wzmacniacza,bo bardzo ciekaw jest czy jest oryginalny,jedyną usterką jaką zauważyłem to na dole wzmacniacza jest taka kratka którą można odkręcić i tam jedną śrubka nie jest oryginalna więc pewne jest że ktoś przy tym majstrował

 

http://www.hifishock.org/galleries/electronics/sony/integrated-amplifier/ta-f570es-1c-sony.jpg

tu na zdjęciu nie widać ale ten fragment PCB przykrywa przykręcana kratka i to jedną śrubka jest inna

zdjęcie z internetu

 

Wczoraj dzwoniłem do osoby która prowadzi jednoosobowy serwis/sklep i dostałem informacje że znana jest to usterka i że mogę w tym serwisie naprawić wzmacniacz,i chyba nic mi innego nie zostaje jak tylko iść do tego serwisu i liczyć na uczciwość i profesjonalizm tego serwisu,serwis już bardzo długo istnieje

Chyba że ktoś z okolicy Piaseczna/Warszawy zajmuje się takimi naprawami i mogę pojechać do niego i dostane w pełni profesjonalną usługę naprawy wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bumpalump

Zdjęcia wykonane telefonem

Utworzyłem archiwum .Zip ze zdjęciami aby móc przesłać w 100% oryginalne zdjęcia bez kompresji

Aby pobrać zdjęcia wzmacniacz stereo na stronie trzeba kliknąć DOWNLOAD NOW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna rzecz mnie zastanawia w jaki sposób i czemu tak mocno mógł się zarysować AUDIO POWER TRANSFORMER ES

wygląd tego elementu jest inny niż na zdjęciach znalezionych w internecie,w moim wzmacniaczu ten element wygląda jak by przez lata był poniewierany i szlifowany papierem ściernym ? ale kto normalny by poniewierał tym elementem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz wyglada na oryginalny, poza tym ze trafo dosc dlugo lezalo pewnie do gory mnogami poza wzmacniaczem :) no i zabraklo zdjecia najwazniejszych elementow wzmacniacza czyli tranzystorow mocy

 

pisalem Ci o sprawdzeniu polaczenia z tym PCB

2lsxulw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bumpalump

Dzięki za zainteresowanie tematem,czy bez rozkręcenia wzmacniacz uchwycił bym telefonem ten element o którym piszesz ?

Teraz to już za późno na ewentualne zdjęcia bo wzmacniacz od wczoraj leży w serwisie i teraz los moje wzmacniacza leży w rękach serwisanta

Bo jeśli mógł bym uchwycić telefonem ten element o którym wspominasz to sądzę że serwisant nie będzie miał problemu z diagnozą jeśli ty mógł byś określić stan tego elementu patrząc na zdjęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.