Skocz do zawartości
IGNORED

ile za yamahe AX-900?


matt007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w temacie, chcialbym dowiedziec sie ile jest wart wzmacniacz yamaha ax-900?

 

Wzmacniacz mam ok 5-6lat i kosztowal mnie ok 900zl(chyba) w tym momencie wzmacniacz potrzebuje kogos kto go delikatnie za serwisuje, wzmacniacz napedzal male kolumnu mirage frx-7 i nie doczekal sie wiekszych kolumn(priorytety sie zmieniaja) wzmak dosc dlugo nie byl wogole uzywany i teraz po podlaczeniu troche czeszcza potencjometry i przy bardzo cichym sluchaniu prawy kanal sie zacina tzn, po wlaczeniu trzeba dac troszke glosniej i wtedy jest ok tak jak by nie startowal ale jak juz zacznie grac to gra i nie ma problemow, mysle, ze przez ten czas co byl nie uzywany mogly zasniedziec sciezki od potencjometrow i trzeba je wyczyscic ewentualnie ile moze kosztowac taki serwis? Wizualnie stan oceniam na sredni+

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny starszych klocków w naszym kraju są jakie są ja dlatego sobie już jakiś czas temu odpuściłem vintage.Myślę że jak nie chcesz inwestować to wystaw na allegro na licytacje , uczciwie opisz co dolega żeby później nie było jakiś nie przyjemności i sprzedaj za ile wylicytują.Dla mnie osobiście ax 900 to żadna rewelacja ale jest to wzmacniacz (można powiedzieć) kultowy z dobrymi opiniami więc chętni na pewno będą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podlaczeniu troche czeszcza potencjometry

te er zet :) TRZESZCZĄ trzeszczy etc:) Ps. serwis max 50zł :) cały wzmacniacz nie mam pojecia :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz wart ok tysiaka, moze 1100.

 

Ps. serwis max 50zł :)

Za 50zl to zaden serwis z zarejestrowana dzialalnoscia nie będzie go chcial nawet otworzyc, a jak juz otworzy to w tej cenie psikna kontaktem i juz.

 

Jesli nie boisz sie wyslac sprzetu to moge zaoferować profesjonalna konserwację obejmujaca kompletne rozebranie i wyczyszczenie wszelkich elementów stykowych, pomiary, regulacje. Pozniej mozesz spac spokojnie przez następne lata

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dalem za niego mniej a to bylo z 5-6 latek temu wiec teraz nie ma szans na taka cene raczej:P moze jak ktos ma w idealnym stanie no ale przy tym wieku ciezko o super stan tym bardziej ze przedni panel dosc szybko sie niszczy i to jest wada wizualna yamahy,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet drozeje z wiekiem bo jest go coraz mniej, 1100 to realna cena w idealnym stanie.

 

Jesli chcesz go sprzedac to szkoda inwestowac w serwis bo pieniadze sie nie zwroca.

Jesli chcesz go zostawic dla siebie to warto go przywrocic do stanu idealnego technicznie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz wart ok tysiaka, moze 1100.

za takie pieniądze jak wystawisz to wydaje mi się że będziesz się tylko nim chwalił chyba że trafi się jakiś jeleń

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh to zerknijcie tutaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a tak powaznie to myslalem ze uda sie za ok 500zl choc mam obawy o to,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą yamahę, sprzedałem w stanie idealnym za 870 zł. Na Allegro sprzedawcy próbują podbijać legendarnośc tego wzmaicniacza i windować ceny, ale bądźmy szczerzy, więcej niż 1000 zł ten klocek nie jest już wart. Bardzo dobry, bardzo mocny, ale trochę nieokrzesany. Jak gdyby potrzebował przed sobą czegoś na lampie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzet drozeje z wiekiem bo jest go coraz mniej, 1100 to realna cena w idealnym stanie.

 

Jesli chcesz go sprzedac to szkoda inwestowac w serwis bo pieniadze sie nie zwroca.

Jesli chcesz go zostawic dla siebie to warto go przywrocic do stanu idealnego technicznie

Kiedys myslalem o wielkim wzmaku wielkich kolumnach, wzmaka kupilem ale pozniej zmienilem priorytety, Wzmak gral z malymi kolumnami a teraz po ponownym podlaczeniu uznalem ze trzeba cos zmienic, Teraz nie mysle o mocy tylko o sluchaniu wiec jesli go zostawie to nie bede czerpal z niego przyjemnosci bo nie mam na to miejsca,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

może chcieć i 5 k zł kto mu zabroni , pytanie jest kto mu tyle da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu się z głupim na łby pzamieniał, do tego ten tekst o "znawcach tematu"...

Ta aukcja to czysty kretynizm.

 

Niedawno z czystej ciekawości kupiłem pięknie zachowany wzmacniacz Sony z '81-'83r za 70 złotych (tak, jedno zero).

 

Nirstety, też z czeszczącym potencjometrem (to cytat ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi się na mieście że AX 700 lepiej radzi sobie od AX 900, nie wiem ile w tym jest prawdy. Nie wiem jak brzmi AX 900 ale jeśli się mylę i brzmi lepiej od AX 700 którą sobię bardzo chwalę to spokojnie z 900-1000 zł można za nią wołać, oczywiście w dobrym stanie. To stara dobra szkoła Yamahy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy kupujący za tak dużą kasę sprzęt zdadzą sobie sprawę że kupują w większości stary sprzęt audio który wymaga i tak serwisu ,przeglądu , albo jest to tzw szrot udający porządny sprzęt. Większość sprzętu vintage który kupiłem wymagała niestety po zakupie serwisu aby mozna go użytkować , a to są dodatkowe koszty. A to że ktoś za sprzęt warty z 500-800zł zawoła 1500-1800zł to nie podniesie jego jakości ani trwałości. Dam przykład z ostatnich zakupów jakie mnie spotkały.

Wzmacniacz Denon- za 380 zł na allegro. Szukam info o tym modelu i znajduję na innym portalu fotki tego wzmacniacza sprzed 2 tygodni gdzie strasznie zasyfiały leży w piwnicy , tylko za 80 zł jako niegrający. Ktoś go jednak kupił za te 380 zł na allegro i niestety chyba nie był zadowolony bo szybko go już sprzedaje ale za to już woła 450zł.

Znalazłem w ogłoszeniach magnetofon Onkyo 2570.Bez gałki, stan trudny do określenia bo zdjęcia zamazane ale cena 80 zł niewygórowana. Zadzwoniłem, porozmawiałem i jak mi się wydawało podobno go kupiłem za pobraniem bo to OLX . Na drugi dzień wchodzę na portal i konsternacja. Magnetofon nadal w ofercie tylko ma nową cenę 3 razy wyższą -250zł. Sprzedający nawet nie raczył mnie powiadomić o zmianie swojej decyzji i czekałbym na przesyłkę.

Dwa dni wcześniej znalazłem na allegro amplituner Nakamichi TA-3 . Uzgodniłem cenę ciut niższą od wołanej bo był porysany i przelutowywany. Odbiór osobisty i chciałem posłuchać jak gra . Sprzedający trochę mętnie tłumaczył ze ma tylko 1 kolumnę do odsłuchu, choć w ofercie sprzedaży ma 3 pary. No ale nic,jadę.Niestety nie zdążyłem ruszyć w trasę , a tu telefon . Nakamichi włączone podobno tak dla sprawdzenia przed sprzedażą rzęzi i wymaga naprawy. Mam czekać na info. Na telefon się nie doczekałem, za to Nakamichi ktoś kupił przez kup teraz po ponownym wystawieniu na aukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.