Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do PRIMARE


cyklonA

Rekomendowane odpowiedzi

To mój pierwszy post.Przeglądam forum chyba od dwóch tygodni. Mam wyrzuty sumienia bo nic w domu nie robię tylko czytam.

Kiedyś kiedy nie było internetu było łatwiej żyć. Chciało się coś kupić to się szło i kupowało a teraz można roztroju nerwowego dostać.

Nabyłem drogą kupna PRIMARE I22 i teraz mam problem żeby dobrać kolumny do 2,5kzł.Czy nowe czy używane? Słucham od SADE,RADIOHEAD,różny metal po PINK FLOYD. Pomieszczenie to salon 30m2 połączony z kuchnią .W kręgu zainteresowania przwinęły się MONITOR AUDIO 6(gdyby była super rewelacja to rzuciłbym się na Silver 8) ,Pylon Audio Sapphire 25,Paradigm Monitor 9 v.7,Klipsch R-26F i STX FX-300 ,czy takie wynalazki z racji takiej, że blisko mnie http://olx.pl/oferta/kolumny-glosnikowe-hi-fi-audiofilskie-CID99-IDel6hz.html#f9912a9f0d

Wiem, że trzeba odsłuchać ale moje pytanie to w jakich kolumnach szukać a jakich się wystrzegać. Jak na razie słuchałem na pożyczonych Monitorach Audio 6 (CD REGA)było bardzo dobrze ale jakoś mało przestrzennie, mało basu (momentami) choć kolega mówił, że się przyzwyczaję. Miałem nadzieję, że za tyle kasy to mi d... urwie ale nieeee. Może ktoś podpowie, może ktoś kto też ma PRIMARE I22.

Pozdrawiam fajne forum. Mimo, że przeżyłem przeszło pół wieku sporo się od Was nauczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej już te za Żnina:

http://olx.pl/oferta/hi-end-podlogowe-kolumny-glosnikowe-jbl-xti-80-CID99-ID70WBN.html#57b0df461b

choć osobiście wybierał bym coś mniej agresywnego; kilka z Twoich propozycji moim zdaniem

bardziej kaleczy uszy, niż gra.

Ale to MÓJ pogląd i tyle.

Wolałbym np. z naszej manufaktury:

http://allegro.pl/studio-16-hertz-vector-2-i6026868649.html

albo z "antypodów" dla Ciebe:

http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-b-w-p6-czarne-klasyk-i6022264569.html

http://allegro.pl/b-w-cdm-7-nt-i6031625187.html

a używane, bo przy tym budżecie płaci się nieraz połowę za używane graty,

więc są dostępne rzeczy z innej półki

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej już te za Żnina:

http://olx.pl/oferta/hi-end-podlogowe-kolumny-glosnikowe-jbl-xti-80-CID99-ID70WBN.html#57b0df461b

choć osobiście wybierał bym coś mniej agresywnego; kilka z Twoich propozycji moim zdaniem

bardziej kaleczy uszy, niż gra.

Ale to MÓJ pogląd i tyle.

Wolałbym np. z naszej manufaktury:

http://allegro.pl/studio-16-hertz-vector-2-i6026868649.html

albo z "antypodów" dla Ciebe:

http://allegro.pl/kolumny-glosnikowe-b-w-p6-czarne-klasyk-i6022264569.html

http://allegro.pl/b-w-cdm-7-nt-i6031625187.html

a używane, bo przy tym budżecie płaci się nieraz połowę za używane graty,

więc są dostępne rzeczy z innej półki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam poprzedni model, czyli i21. Wg mnie kolumny do Primare powinny być po cieplejszej stronie mocy.

poleciłbym używane:

-Vienna Acoustics Haydn

- Xavian 125

 

U mnie Primare i21 robi za przedwzmacniacz i napędza monofoniczne końcówki Vincent, a one są z kolei podłączone do Audio Physic Yara Superior. i jest nieźle, choć szczerze mówiąc mogłoby być więcej basu.

youtube.com/watch?v=azHdFUdMtqc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam poprzedni model, czyli i21. Wg mnie kolumny do Primare powinny być po cieplejszej stronie mocy.

poleciłbym używane:

-Vienna Acoustics Haydn

- Xavian 125

 

U mnie Primare i21 robi za przedwzmacniacz i napędza monofoniczne końcówki Vincent, a one są z kolei podłączone do Audio Physic Yara Superior. i jest nieźle, choć szczerze mówiąc mogłoby być więcej basu.

 

Coś nie ogarnąłem.

Napisałem odpowiedź parę dni temu i się nie ukazała.

Pozwolę sobie po koleji. Do kolegi audioburaka: dzięki za odpowiedź. Zamięszałeś mi masakrycznie. Też uważam, że lepiej lepsze używane niż gnój ale nowy. Pomyślałem tak bo ostatnio na przechodzonych rzeczach się zawiodłem. Tak właśnie było z moimi bowersami, z yamahą to było ok a przy Primare jak bym je grubym kocem nakrył. Rozkręciłem je a tam w zwrotnicach grzebane w jednej brakuje cewki... I postanowiłem , że nowe kupię. Pan z salonu mówił, że bowersy z Primare to nie będzie chodzić.Możesz powiedzieć jakich nowych się wystrzegać wg Ciebie bo myślałem w weekend po salonach w Poznaniu pochodzić.

Xatt;Jarząbek Czytałem że Audio Physic Yara nadaje się do małych pomieszczeń w większych brakuje basu.Jakie duże jest Twoje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to są MOJE typy - do mojej muzyki, dlatego żadnych twardych kopułek, tylko JEDWAB.

A słucham od Prince'a czy Aerosmith przez Billa Evansa po sonaty skrzypcowe

Trzeba sobie zdawać sprawę, że często to, co robi piorunujące wrażenie na odsłuchu,

do tego pod presją "recepty lekarskiej" i czasu na dalszą metę męczy nie dając żadnej

przyjemności dłuższego słuchania. Pozostaje tylko radość ;-( zakupu.

O ile więc można założyć, że "Money" zabrzmi dobrze na Klipsch'ach czy Paradigm'ach,

to już "Your Love Is King" wywołuje pewne wątpliwości. Choć z drugiej strony dzisiejsze modele

Paradigm to coś zupełnie odmiennego od serii, które mnie do nich kiedyś zniechęciły.

Myślę, że ich też można posłuchać, ale z pewną dozą ostrożności.

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam i22 i u mnie gra to bardzo ładnie z taga coral f80.Początkowo miałem podobne odczucia jak ty z tym kocem ale moj wzmacniacz jest nowy i jeszcze go wygrzewam inna sprawa ze duzo zalezy od źródła tzn płyty np nowa płyta pink floyd endles river momentam brak basu ale momentami jak przyłoży to pokój się trzęsie, z kolei live in gdańsk cała płyta jakby mndła. Sprawa wygląda odmiennie na Led Zeppelin celebration day tam cały koncert brzmi doskonale bas ogromny ale zrównowarzony ze średnicą i wysokimi coś wspaniałego. Dodam że tagi porównywałem z innymi kolumnami (zabrałem i22 do sklepu gdzie mielu moje tagi). Klipsch rf260 w stosunku do tagi mało detaliczne, dali zensor 7 totalna beznadzieja jakby położyc na nich gruby koc taga nakryła je czapką i na koniec zabrałem się za monitor audio silver 8 i tu muszę przyznac że w stosunku do tagi nieco więcej detali lecz różnica w cenie 2000zł z pewnością nie warta dopłaty. Tyle moich doświadczeń. Ppzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Kolejny odsłuch w salonie za mną. I22 grały z Focal Aria 926 i Heco Celan Gt 702. nie będę pisał, że heco to złe kolumny. Heco są dobre grają równo na pierwszy plan wychodzi średnica, płyty które przyniosłem ze sobą tak były nagrane ale.. mam w domu kolumny Taga Coral F-80. Heco bardzo podobne granie,może ciut równiejsze ale detaliczność i scena porównywalna(podłączone liniowo), moim zdaniem jak komus podoba się granie celanów to niech kupi Tagę bo jest tańsza a brzmienie to samo. W Tadze więcej mięsistego basu. Celany nie sa warte swojej ceny. Jak ktoś chce się przesiąść na kolumny półkę wyżej z np Taga Coral niech absolutnie nie mysli o celanach bo nie usłyszy dużej różnicy. Różnicę usłyszy natomiast na Focal Aria. Dopiero te kolumny dają słyszalną różnicę. Detal lepszy, gitara basowa- w końcu ją świetnie słychać- rewelacja. Scena szersza i głębsza ale....znowu musi być "ale" . Arie grają odmiennie od Tagi i Heco tzn grają skrajami pasma, gitara w "Money for nothing " na Taga i Heco brzmi tak jakby Mark grał nam przed nosem w Ariach lekko cofnięta co za coś. Arie dają natomiast wspaniłą gitarę basową bajka. Słychałem Dire Straits Pink floyd "the wall" i nagle słychać coś czego Taga i Heco nie dają. Moje poszukiwania nowych kolumn trwają nadal jedno co dał mi dzisiejszy odsłuch, że nie ma sensu zmieniać Tagi na Heco Celan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam poprzedni model, czyli i21. Wg mnie kolumny do Primare powinny być po cieplejszej stronie mocy.

poleciłbym używane:

-Vienna Acoustics Haydn

- Xavian 125

 

U mnie Primare i21 robi za przedwzmacniacz i napędza monofoniczne końcówki Vincent, a one są z kolei podłączone do Audio Physic Yara Superior. i jest nieźle, choć szczerze mówiąc mogłoby być więcej basu.

Starsze EPOSY z serii ES?

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po odsłuchach w salonie Wybrałem Pylony SAPPHIRE 25. Ogólnie jestem zadowolony choć zanim się wygrzały razem z I22 ( nie grał bo nie było na czym) to myślałem, że je do kominka wrzucę. Wiem, że to jest stereo ale brakuje mi trochę przestrzeni i może ciepła. Z jakości dźwięku jestem zadowolony, bo słychać wszystko i dokładnie. Na ostatniej imprezie gdy włączyłem Time Trawelers Riverside to koleżanka przybiegła z sąsiedniego pokoju bo myślała, że ktoś gra na gitarze. Najlepiej brzmi muzyka właśnie tego typu Pink Floyd,Anna Maria Jopek, Riverside itp. Korn Smushing Pumpkins też jest super ale nagrania gorszej jakości są obdarte ze skóry. Słucham winyli ,CD a w zasadzie najczęściej tylko flack bo mp3 się nie da.Ze względu na kasę nie planuję zmian.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu do sklepu dojechały długo wyczekiwane Tannoy XT 6F. Wybrałem się więc na odsłuch i okazało się, że ta zachwalana w prasie przestrzeń kolumn i ich znikanie to jedna wielka ściem. Moim zdaniem zagrały gorzej niż Heco Celan gt 702 , Taga Coral F-80. Sprzedawca po krótkim opisie moich preferencji dźwiękowych przytachał Dali Opticon 6. W tych głośnikach mamy niebywałą czystość i w końcu usłyszałem tą przestrzeń. Kolumny zrobił na mnie duże wrażenie porównywalnie do Focal Aria 926 jednak o innym brzmieniu. Jeżeli szukacie przestrzeni i czystości lubicie równo grające kolumny polecam posłuchać Dali Opticon.

 

Dodam jeszcze jedno zdanie. Podczas odsłuchu Tannoy rozmawiałem ze sprzedawcą w sklepie i wyraziłem swoje rozczarowanie przestrzenią Tannoya która tak pięknie opisuje prasa. Powiedział coś ciekawego, "że oni mają styczność ze sprzętem opisywanym w prasie i często nie wiedzą skąd biorą się takie recenzje. To co słychać i to co opisują "specjaliści audiofile" to tak jakby pisali o innym sprzęcie, totalna bzdura". Ja rozumiem to tylko jednoznacznie, tylko osłuch kolumn, urządzeń daje wiarygodne doświadczenia, z którymi staram się dzielić na tym forum. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kolejny odsłuch za mną. Znowu Taga wyszła obronną rękom. Tym razem sprawdzałem kolumny Canton Vento 809 model wiadomo już mający kilka ładnych lat lecz z półki można powiedzieć hi-end jeżeli do tej grupy zaliczmy urządzenia tylko powyżej 10tyś zł :).

Canton mimo dużo większych rozmiarów w stosunku do Taga brak basu. To chyba najlepsze określenie różnicy w jakości tego zakresu w porównywalnych kolumnach. Reszta w Cantonach już nie była zła, Bardzo fajne wysokie co prawda mocno wyeksponowane jednakże czytelne i sporo detali. Środek moim zdaniem lepszy w Taga choć możliwe że tutaj troszkę przesadziłem. Te Cantony bardzo fajne jakbym miał jeszcze subwoofer. Tagi grają bardziej muzycznie cieplej, tak jakoś przyjemniej. PRIMARE I22 + TAGA HARMONY CORAL F-80 doskonałe połączenie nawet porównując głośniki duże lepsze. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przeczytałem już chyba cały internet i jestem coraz lepiej wyedukowanym słuchaczem. Posiadam Primare I22 i postaram się po 8 miesiącach odsłuchów opisać brzmienie tego wzmacniacza. Obecnie gram na nowo zakupionych kolumnach Dali Ikon 6 mk2, które moim zdanie doskonale pasują do I22-pod warunkiem, że ktoś lub analityczną grę, wsłuchując się w każdy niuans(sprawia mi to wielką frajdę).

PLUSY:

- doskonała stereofonia, poznajemy dokładnie rozkład instrumentów na na scenie np Breakout Live 86 przy zgaszonym świetle jesteśmy na koncercie i doskonale wiemy gdzie stoi każdy muzyk. Moim zdaniem poziom hi-end.

 

- scena szeroka tutaj dał bym ocenę 5, głębia 4,5(choć nie jestem pewien czy może być lepiej nawet w sprzęcie dużo droższym)

 

- wzmacniacz neutralny, naturalny. Instrumenty brzmią jak na żywo.Z Dali Ikon6 mk2 gra bardziej skrajami i doskonale szczegółowo. Z Taga Coral F-80, muzykalniej, cieplej z pięknym wokalem ale mniejszą ilością szczegółów.

 

- bas doskonały, punktowy nisko schodzący z Dali piękna barwa, bas i perka doskonale odseparowane z inna barwą Polecam ten wzmacniacz z dali Ikon 6(jeżeli ktoś lubi odnajdywać szczegóły w muzyce). Jak ktoś lubi bardziej ciepła stronę poleca Taga Harmony Coral F-80. Wysokie tony z Dali wspaniałe np Kult unplugged "Zegarmistrz światła" słychać, że perkusista uderza szybko ale delikatnie w talerze(rewelacja)

 

- dynamika wybuchowa czytaj nic więcej nie trzeba np Dire Straits "Privat Investigat" w końcówce utworu wchodzi gitara elektryczna. Tu można zaobserwować dynamit tego urządzenia.

 

MINUSY

- wzmacniacz przy głośniejszym odsłuchu hi-end. Przy cichym nie jest już taki efektowny. Co to znaczy- siedzą z żoną w domu w internecie ona również głośność ok 25-35 czyli średnio ciszej jest dobrze. Przy głośniejszym tj. powyżej ok 40 i więcej jest hi-endowo, ale jak przyjadą do was goście a muzyka stanowi tło rozmów,wzmacniacz nie jest już taki precyzyjny, nie robi wrażenia, zwykły sprzęcik za 1500zł. Oczywiście jak postawicie taki obok będzie różnica, ale nie będzie to różnica spektakularna jak w przypadku głośniejszego odsłuchu. Będę na dniach testował jak ta cecha wypada w innych wzmakach firmy Atoll, Vincent, Electrocompaniet, być może aby sprzęt grał tak samo efektownie głośno i cicho trzeba wydać kilku krotność Primare I22 tu do Was koledzy prośba o podzielenie się swoimi doświadczeniami.

 

Podsumowując.

Polecam I22 osobom lubiącym wyszukiwać smaczków, szczegółów w muzyce. Do tego typu grania nadają się doskonale Dali Ikon 6 mk2. Z głośnikami Taga Coral było bardziej muzykalnie ale juz nie tak szczegółowo.

Osobom preferującym ciepłe brzmienie nie polecam tego wzmacniacza bo będą pisały o nim negatywne opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Adam 84.

Co masz teraz na szafce z sprzętem bo ja dojrzałem do jakiś zmian. Tylko nie wiem czy zmienić wzmacniacz czy kolumny. To nie trendy ale pójdę w stronę ocieplenia klimatu. Zastanawiam się czy jeśli jest cieplej to musi się tracić na szczegółowości i odwrotnie jeśli jest szczegółowo to musi być ostro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 16.12.2018 o 15:22, cyklonA napisał:

Adam 84.

Co masz teraz na szafce z sprzętem bo ja dojrzałem do jakiś zmian. Tylko nie wiem czy zmienić wzmacniacz czy kolumny. To nie trendy ale pójdę w stronę ocieplenia klimatu. Zastanawiam się czy jeśli jest cieplej to musi się tracić na szczegółowości i odwrotnie jeśli jest szczegółowo to musi być ostro?

Kolumny to Yb Audio. Pre-classe cp 47.5 , końcówka mocy Primare A33.2. Nie koniecznie ocieplenie musi wiązać się z utratą szczegółowości i na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy nie chcielibyście może końcówki A33.2 w srebrnym kolorze. Mam możliwość kupić ec aw180 w rewelacyjnej cenie i potrzebuje sprzedać Primarka. Co prawda nie wiem czy ma to sens i warte jest dopłaty ale.....  Cóż choroba postępuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.