Skocz do zawartości
IGNORED

wygłuszenie, izolacja ścianki regipsowej od wc (jaką piankę nakleić na ścianę?)


koszykarze

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o poradę jaki produkt wybrać by w swoim pokoju nie słyszeć odgłosów z wc. By nakleić jakąś piankę na ścianę w wc.

 

 

Mój pokój dzieli z wc ścianka regipsowa. W dodatku ściany i podłoga w wc wyłożone są płytkami przez co dźwięk w ogóle nie natrafia na przeszkody. Każdy drobny dźwięk (nawet głębokie westchnięcie, nie mówiąc o innych) słyszę w swoim pokoju doskonale.

 

Ściana wc ma 2m długości i 2,5 wysokości

 

 

Proszę o dwie wersje odpowiedzi propozycji super budżetową (do 130zł) i budżetową (do 200 zł). Chodzi o wytrzymanie w pokoju kilku tygodni. Wygląd materiału zupełnie mnie nie interesuje.

 

Gdybym chciał tylko jedną warstwę to lepiej wybrać [Pianka izolacyjna kauczukowa] czy [Pianka poliuretanowa]? A może [Pianka akustyczna] by połamać fale dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zadziała mała zawieszka "nieczynne" na klamce WC :)

A serio, to poszukaj otworów przez ścianę. Może jakieś wentylacje, może co. I zatkaj, najlepiej od strony źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet małe dziurki dużo puszczają. Kiedyś usypiałem dziecko u teściów, a w pokoju obok toczyła się rozmowa. Ściana w miarę uczciwa, ale i tak było słychać każde słowo. A że usypianie dziecka było swojego czasu dla mnie dość frustrujące... Przepatrzyłem ścianę i okazało się że ktoś kabel sieciowy puścił przez ścianę na wylot, w otworze na oko 12mm. Zatkałem czym miałem pod ręką (ciastolina się akurat trafiła :) ) i było sporo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.