Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Równie dobrze mogę spytać Ciebie: skąd wiesz, że bezpiecznik nie ma wpływu na dźwięk?

 

To proste. Po pierwsze zmiany zachodzące w bezpieczniku pod wpływem temperatury są zbyt małe by mogło to mieć zauważalny wpływ na zasilanie, po drugie - po drodze jest trafo mostek i przede wszystkim filtry, po trzecie każdy wzmacniacz tłumi zakłócenia od zasilania - im jest lepszy tym tłumienie większe, po czwarte - w urządzeniach, kórych pobór mocy jest stały, trudno mówić o jakichkolwiek zmianach za wyjątkiem stanów nieustalonych po włączeniu zasilania .........

 

Wystarczy? Bo można jeszcze tak długo.

 

A potrafisz podać choć jeden argument, który dowodziłby, że którekolwiek z powyższych zdań jest nieprawdziwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym, ze dwa identyczne bodzce mozesz inaczej odebrac to nic.

 

Prostą sprawę słyszenia czegoś słyszalnego podciągasz pod naukę zwaną psychoakustyką.

Ta nauka nie zajmuje się badaniem różnic między kablami, czy bezpiecznikami, tylko szeroko pojętym oddiaływaniem

fal dźwiękowych na słuchacza przy słuchaniu np. muzyki płynącej z głośników.

Zrozumiałe jest to, że każdy ją słyszy inaczej. Każdy ma więc subiektywne odczucia tego co słyszy.

Nie inaczej jest ze słyszeniem zmian - jeden słyszy, a drugi nie słyszy. Trzeciemu może się wydawać, że słyszy, ale nie można wszystkich

wrzucać do jednego worka, tak jak byście chcieli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich "słyszących" bezpieczniki.

Wymieniacie je na "lepsze" w 99% w sekcji zasilacza, gdzie do toru sygnału jest bardzo daleko.

W moich ZG wstęga wysoko tonowa jest zabezpieczona ...bezpiecznikiem topikowym.

Czyli dany bezpiecznik znajduje się bezpośrednio w torze sygnałowym i to jeszcze w górnym rejestrze, gdzie najłatwiej byłoby usłyszeć zmiany brzmienia. tak czy nie?

Ja sam oczywiście nigdy bym takich śmiesznych czynności jak wytkanie tam audio-bezpieczników nigdy nie wykonał. Miałem jednak "na pokładzie" audiofila "od Św. Bezpiecznika i on usilnie mnie namawiał do spróbowania.

Pozwoliłem na to w końcu, wtykał 4 różne "inne" "for audio" twierdząc przy okazji (no wiecie co), że jakoby nie każdy "wpasuje się", że z jednym może być "lepiej", z innym (nawet!) gorzej...w każdym razie w porównaniu z tym zwykłym, który tam pracuje od "urodzenia" tych ZG (wtedy miały już ponad 30 lat***), to będzie (jak twierdził) na pewno ZUPEŁNIE (co najmniej!) inaczej.

Były zmieniane w obydwu kanałach, były próby ze zwykłym w jednej z tym niezwykłym w drugiej...

Były audiofilskie samplery w użyciu, były płyty normalne, zestawy perkusyjne, trójkąty, blachy, wokale...

 

...na koniec był dla tego jegomościa ślepe testy...

...człowiek do dzisiaj (ok. dwa lata temu to było) już zapomniał, że kiedyś "słyszał" bezpieczniki, teraz tylko się uśmiecha z lekkim "wstydem" (?) na samo wspomnienie.

 

P.S *** po ok. 30 latach gniazdo bezpiecznika jak i sam bezpiecznik - błyszczące i lśniące jak nowe.

Co prawda gniazdo takie wkręcane, wiec "nieco" bardziej szczelne.

 

Pozdrawiam "słyszących" bezpieczniki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem że nie słyszysz. Nie wiem czy słyszysz czy nie słyszysz. Na pewno tylko piszesz że słyszysz.

 

No sorry, ale nie da się inaczej...na internetowym forum porozumiewamy się pisząc, a w realu mówimy do siebie.

Jak byśmy spotkali się "na żywo", to wtedy mówiłbym Ci, że słyszę i nie widzę w tym nic dziwnego.

A Ty w kółko jednak to powtarzasz, jakbyś sam nie był świadom tego co piszesz.

 

To proste. Po pierwsze zmiany zachodzące w bezpieczniku pod wpływem temperatury są zbyt małe by mogło to mieć zauważalny wpływ na zasilanie, po drugie - po drodze jest trafo mostek i przede wszystkim filtry, po trzecie każdy wzmacniacz tłumi zakłócenia od zasilania - im jest lepszy tym tłumienie większe, po czwarte - w urządzeniach, kórych pobór mocy jest stały, trudno mówić o jakichkolwiek zmianach za wyjątkiem stanów nieustalonych po włączeniu zasilania .........

 

Wystarczy? Bo można jeszcze tak długo.

 

To nie są żadne dowody na to, że nie słychać różnic, które wprowadzają do brzmienia różne bezpieczniki.

To jest tylko Twoja wizja, którą nazywasz dowodem naukowym. Opierasz się na swoim sposobie rozumowania, który wynika z tego, że sam nie słyszysz.

Nic poza tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrozumiałe jest to, że każdy ją słyszy inaczej. Każdy ma więc subiektywne odczucia tego co słyszy.

W tym wątku dominująca jest rozmowa o porównaniach odsłuchowych i ich związków z pomiarami oczywiście w funkcji progów percepcji człowieka a nie o samym słuchaniu.

Nie inaczej jest ze słyszeniem zmian - jeden słyszy, a drugi nie słyszy.

Jak zmiany przekraczają progi percepcji zdrowego człowieka to i jeden i drugi z w/w będą słyszeć różnice.

Trzeciemu może się wydawać, że słyszy, ale nie można wszystkich

wrzucać do jednego worka, tak jak byście chcieli.

Nikt nie wrzuca nikogo do jednego worka, ale wypada udowodnić nieprzeciętne właściwości swojego słuchu opisywane bogato na forum publicznym. "Niesłyszący" mają chyba prawo wiedzieć czy nie są wkręcani ;-).

 

No sorry, ale nie da się inaczej...na internetowym forum porozumiewamy się pisząc, a w realu mówimy do siebie.

Mówienie to też za mało żeby Tobie uwierzyć że to o czym mówisz/piszesz to prawda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich "słyszących" bezpieczniki.

Wymieniacie je na "lepsze" w 99% w sekcji zasilacza, gdzie do toru sygnału jest bardzo daleko.

W moich ZG wstęga wysoko tonowa jest zabezpieczona ...bezpiecznikiem topikowym.

Czyli dany bezpiecznik znajduje się bezpośrednio w torze sygnałowym i to jeszcze w górnym rejestrze, gdzie najłatwiej byłoby usłyszeć zmiany brzmienia. tak czy nie?

Ja sam oczywiście nigdy bym takich śmiesznych czynności jak wytkanie tam audio-bezpieczników nigdy nie wykonał. Miałem jednak "na pokładzie" audiofila "od Św. Bezpiecznika i on usilnie mnie namawiał do spróbowania.

Pozwoliłem na to w końcu, wtykał 4 różne "inne" "for audio" twierdząc przy okazji (no wiecie co), że jakoby nie każdy "wpasuje się", że z jednym może być "lepiej", z innym (nawet!) gorzej...w każdym razie w porównaniu z tym zwykłym, który tam pracuje od "urodzenia" tych ZG (wtedy miały już ponad 30 lat***), to będzie (jak twierdził) na pewno ZUPEŁNIE (co najmniej!) inaczej.

Były zmieniane w obydwu kanałach, były próby ze zwykłym w jednej z tym niezwykłym w drugiej...

Były audiofilskie samplery w użyciu, były płyty normalne, zestawy perkusyjne, trójkąty, blachy, wokale...

 

...na koniec był dla tego jegomościa ślepe testy...

...człowiek do dzisiaj (ok. dwa lata temu to było) już zapomniał, że kiedyś "słyszał" bezpieczniki, teraz tylko się uśmiecha z lekkim "wstydem" (?) na samo wspomnienie.

 

P.S *** po ok. 30 latach gniazdo bezpiecznika jak i sam bezpiecznik - błyszczące i lśniące jak nowe.

Co prawda gniazdo takie wkręcane, wiec "nieco" bardziej szczelne.

 

Pozdrawiam "słyszących" bezpieczniki.

 

Aleś się napisał...i co to ma być? Kolejny dowód, że bezpiecznik nie ma wpływu na brzmienie, bo rzekomo jakiś koleś nie zdał testu?

A masz jakiś protokół podpisany przez powołaną do tego komisję? A test był wykonywany przy zachowaniu prawidłowych technicznie procedur? A jegomość miał wymyte uszy? ;-)

 

itd...

 

Nikt nie wrzuca nikogo do jednego worka, ale wypada udowodnić nieprzeciętne właściwości swojego słuchu opisywane bogato na forum publicznym. "Niesłyszący" mają chyba prawo wiedzieć czy nie są wkręcani ;-).

 

Wypada, więc wielokrotnie proponowałem test u siebie i nagle wszyscy sceptycy ucichli...

bo Wy nie chcecie dowiedzieć się prawdy, że ktoś słyszy, co Wam się wydaje niemożliwe,

tylko jedynie zależy Wam na wałkowaniu w nieskończoność tematu o audio-mitach.

Karma by Wam się skończyła.

No to teraz to wiesz gdzie mnie możecie pocałować? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są żadne dowody na to, że nie słychać różnic, które wprowadzają do brzmienia różne bezpieczniki.

 

 

Czy możesz to uzasadnić? Bo na razie napisałeś, że nie są to żadne dowody bo nie są :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada, więc wielokrotnie proponowałem test u siebie i nagle wszyscy sceptycy ucichli...

To dobrze, wynika z tego że przejdziesz ślepy ABX 10/10. Czego się boisz ? Do Lutka i wszystko będzie jasne czy jest wśród nas osoba wybitna pod względem słuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakiś protokół podpisany przez powołaną do tego komisję? A test był wykonywany przy zachowaniu prawidłowych technicznie procedur? A jegomość miał wymyte uszy? ;-)

 

Podobnie byś pisał po (niezdanych testach przez Ciebie), na które do siebie tak "zapraszasz".

Napisałem bo nie lubię czytać jak "wszystkowiedzący" (jasnowidze?) wmawiają, żem nigdy nie próbował sam.

Co prawda nie z własnej woli, co prawda niejako przy okazji - ALE PRÓBOWAŁEM. (I TO W TORZE SYGNAŁOWYM) nie w zasilaczyku jakimś.

 

P.S. "jakiś koleś" wcześniej SŁYSZAŁ, zawsze słyszał, jak sobie zrobisz ślepy test, będziesz całkiem podobny do tego "kolesia".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz to uzasadnić? Bo na razie napisałeś, że nie są to żadne dowody bo nie są :)

 

Czytaj ze zrozumieniem - właśnie napisałem - to nie są dowody, tylko Twoja wizja, Twoje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypada, więc wielokrotnie proponowałem test u siebie i nagle wszyscy sceptycy ucichli..

A dlaczego u siebie ? U kogoś już nie będziesz słyszał ?

No to teraz to wiesz gdzie mnie możecie pocałować?

W tej kwestii na mnie nie licz, nie jestem zboczeńcem ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Lutka i wszystko będzie jasne

 

A czemu do Lutka, a nie do mnie? Bo Lutek ma taki sprzęt, na którym nie słychać różnic?

 

Podobnie byś pisał po (niezdanych testach przez Ciebie), na które do siebie tak "zapraszasz".

 

Taaak?

 

Sparafrazuję Kolegę buma1234: a skąd wiesz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu do Lutka, a nie do mnie? Bo Lutek ma taki sprzęt, na którym nie słychać różnic?

Lutek ma osprzęt do przeprowadzania porównań zgodnie z technicznymi zasadami.

 

Bo Lutek ma taki sprzęt, na którym nie słychać różnic?

Już było w tym wątku udowodnione na początku że jak różnice istnieją w domenie słuchu człowieka to słychać je nawet na głośnikach w monitorze komputerowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Wy nie chcecie dowiedzieć się prawdy, że ktoś słyszy...

 

Nawet jezeli slyszy, to sa to tylko wieksze znieksztalcenia. Zazdroscic koslawej konfiguracji systemu nie ma co. Temat nie wart uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem bo nie lubię czytać jak "wszystkowiedzący" (jasnowidze?) wmawiają, żem nigdy nie próbował sam.

Co prawda nie z własnej woli, co prawda niejako przy okazji - ALE PRÓBOWAŁEM. (I TO W TORZE SYGNAŁOWYM) nie w zasilaczyku jakimś.

 

P.S. "jakiś koleś" wcześniej SŁYSZAŁ, zawsze słyszał, jak sobie zrobisz ślepy test, będziesz całkiem podobny do tego "kolesia".

 

Skoro robiłeś sobie i nie słyszałeś różnic to znaczy tylko, że masz nieco słabszy słuch, albo warunki odsłuchu były słabsze (akustyka, sprzęt, itp.), lub po prostu testowałeś coś co nie miało wpływu na brzmienie.

 

Ślepy test przeszedłem pozytywnie, dlatego jestem pewny swego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie są dowody, tylko Twoja wizja

 

twoje "słyszenie" to też nie są dowody , tylko twoja wizja

 

 

aa , przepraszam, nie wizja , tylko .... omam

 

:]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już było w tym wątku udowodnione na początku że jak różnice istnieją w domenie słuchu człowieka to słychać je nawet na głośnikach w monitorze komputerowym.

 

A kto komu udowodnił i co?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj ze zrozumieniem - właśnie napisałem - to nie są dowody, tylko Twoja wizja, Twoje zdanie.

 

Znowu piszesz, że nie bo nie. Prosiłem o uzasadnienie, dlaczego tak sądzisz. I odpowiedzi brak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lub po prostu testowałeś coś co nie miało wpływu na brzmienie.

 

Bingo!!!

 

No trochę to trwało,lepiej późno niż wcale :)))

 

Ślepy test przeszedłem pozytywnie, dlatego jestem pewny swego.

 

 

na pewno...???

 

A masz jakiś protokół podpisany przez powołaną do tego komisję? A test był wykonywany przy zachowaniu prawidłowych technicznie procedur?

 

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje "słyszenie" to też nie są dowody , tylko twoja wizja

 

Zgadzam się - to moja wizja.

Dowodów już nie będzie, bo już wystarczająco wiele razy proponowałem,

ale nie skorzystaliście z okazji, a co za dużo, to niezdrowo.

Pozostaje Wam żyć dalej w nieświadomości. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto komu udowodnił i co?

'biniek' zrobił rejestrację testu dwóch różnych kabli głośnikowych. Jeden miał 0,5 m długości a drugi 7 m i inną konstrukcję. To właśnie miał być test pokazujący różnice i pokazał. Koledzy z forum nawet zrobili go w formie przygotowanej do ślepego ABX i okazało się że ci co go słuchali osiągnęli wynik 10/10. Na ślepo :-). Koledzy z grupy sceptyków.

 

Pozostaje Wam żyć dalej w nieświadomości. ;-)

Damy radę :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłem o uzasadnienie, dlaczego tak sądzisz. I odpowiedzi brak.

 

Oj ciężko z myśleniem coś. ;-)

Skąd mam wiedzieć dlaczego masz taką wizję?

Sądzę, że masz zbyt ukierunkowany tok myślenia "na nie" i dlatego wymyślasz sobie niby naukowe teorie,

które wszystkim tutaj aplikujesz, sądząc że masz rację.

Dodatkowo masz sporo wolnego czasu, co dodatkowo sprzyja wymyślaniu wygodnych dla Ciebie wizji.

A poza tym lubisz pisać na forum audio...oczywiście rzeczy zgodne ze swoją wizją. ;-)

 

Czy satysfakcjonująca odpowiedź?

 

'biniek' zrobił rejestrację testu dwóch różnych kabli głośnikowych. Jeden miał 0,5 m długości a drugi 7 m i inną konstrukcję. To właśnie miał być test pokazujący różnice i pokazał. Koledzy z forum nawet zrobili go w formie przygotowanej do ślepego ABX i okazało się że ci co go słuchali osiągnęli wynik 10/10. Na ślepo :-). Koledzy z grupy sceptyków.

 

 

Brawo! No i czego to dowodzi? Tego, że każdy może usłyszeć różnice, które występują.

Czas teraz na krok naprzód i zrobić nieco trudniejszy test, który może okazać się nie tak łatwy, jak powyższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje Wam żyć dalej w nieświadomości. ;-)

 

Skoro jesteś taki świadomy to podaj choć jedną, JEDNĄ >>>>>JEDNĄ<<<<<< przyczynę powodowania zmian w brzmieniu poprzez zmianę bezpiecznika.

To że słyszysz to wszyscy wiedzą i skoro jesteś ŚWIADOMY to wiesz DLACZEGO.

 

Padło tu już dużo postów o tym dlaczego możesz słyszeć różnicę (pomijając faktyczne zmiany w domenie elektrycznej) ale ty WIESZ, że to jednak nie te przyczyny, tylko konkretnie sama wymiana powoduje zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj ciężko z myśleniem coś. ;-)

Skąd mam wiedzieć dlaczego masz taką wizję?

Sądzę, że masz zbyt ukierunkowany tok myślenia "na nie" i dlatego wymyślasz sobie niby naukowe teorie,

które wszystkim tutaj aplikujesz, sądząc że masz rację.

Dodatkowo masz sporo wolnego czasu, co dodatkowo sprzyja wymyślaniu wygodnych dla Ciebie wizji.

A poza tym lubisz pisać na forum audio...oczywiście rzeczy zgodne ze swoją wizją. ;-)

 

Czy satysfakcjonująca odpowiedź?

 

Znowu nie odpowiadasz na pytanie. Zacznijmy zatem od początku. Niczego nie wymyślam, to są dobrze znane fakty. Nie piszę też o żadnych wizjach.

 

Napisałem, że "zmiany zachodzące w bezpieczniku pod wpływem temperatury są zbyt małe by mogło to mieć zauważalny wpływ na zasilanie" - czy to zdanie jest nieprawdziwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowodów już nie będzie, bo już wystarczająco wiele razy proponowałem,

ale nie skorzystaliście z okazji, a co za dużo, to niezdrowo.

 

A to jest "taktyka" stosowana od dawien dawna (np. Dyzma, jeszcze z czasów na HiFi Muzyka) - najpierw szumnie "organizować" test, zapraszać, pompować balon...następnie licząc na podobny rozwój wypadków jak tu widać - z "honorem" wycofać się..."nie to nie, nie zasługujecie na to" itp. ALE!!! jakby co - to ja przecież chciałem ,próbowałem...a wy niegodni itp. itd.

Hłe Hłe Hłe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego, że każdy może usłyszeć różnice, które występują.

Tego że różnice słychać na każdym sprzęcie, nawet głośnikach z monitora komputerowego. U mnie było słychać. U Lutka też jest/będzie słychać o ile różnice przekraczają progi percepcji człowieka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, że "zmiany zachodzące w bezpieczniku pod wpływem temperatury są zbyt małe by mogło to mieć zauważalny wpływ na zasilanie" - czy to zdanie jest nieprawdziwe?

 

Jeśli to zdanie ma prowadzić do konkluzji, że w związku z tym bezpiecznik nie może mieć wpływu na brzmienie, to tak - to zdanie jest nieprawdziwe.

Ale zdanie samo w sobie nie wywołuje u mnie przekonania, że jest nieprawdziwe.

 

Niczego nie wymyślam, to są dobrze znane fakty.

 

Fakty, które wg. Ciebie są dowodem na to, że niektórych rzeczy nie słychać, a to już mija się z prawdą.

 

A to jest "taktyka" stosowana od dawien dawna (np. Dyzma, jeszcze z czasów na HiFi Muzyka) - najpierw szumnie "organizować" test, zapraszać, pompować balon...następnie licząc na podobny rozwój wypadków jak tu widać - z "honorem" wycofać się..."nie to nie, nie zasługujecie na to" itp. ALE!!! jakby co - to ja przecież chciałem ,próbowałem...a wy niegodni itp. itd.

Hłe Hłe Hłe

 

Nic podobnego. Szczerze zapraszałem, ale że Wy wolicie dalej bić pianę, to faktycznie dalsze narzucanie się jest poniżej mojej godności.

Łaski mi nikt nie robi, że raczy sprawdzić czy słyszę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to zdanie ma prowadzić do konkluzji, że w związku z tym bezpiecznik nie może mieć wpływu na brzmienie, to tak - to zdanie jest nieprawdziwe.

Ale zdanie samo w sobie nie wywołuje u mnie przekonania, że jest nieprawdziwe.

 

Ciekawe podejście. Relatywistyczne :)

 

A poważnie - wiesz czy jes prawdziwe czy też nie potrafisz tego powiedzieć? Zdanie nie może być jednocześnie prawdziwe i nieprawdziwe. To nie kot Schrodingera :)

 

 

Fakty, które wg. Ciebie są dowodem na to, że niektórych rzeczy nie słychać, a to już mija się z prawdą.

 

 

Co się mija z prawdą?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego że różnice słychać na każdym sprzęcie, nawet głośnikach z monitora komputerowego. U mnie było słychać. U Lutka też jest/będzie słychać o ile różnice przekraczają progi percepcji człowieka.

 

Takie testy, które proponował rzeczony Kolega to nawet półgłuchy rozwiąże z wynikiem 10/10.

Nie rozśmieszaj mnie.

Usłysz wpływ bezpiecznika, to powiem żeś prawdziwy kozak. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To taka Wasza wspólna cecha, jak widzę...sprowadzanie tematu słyszenia do zupełnie innych rzeczy, których nijak nie da się porównać do audio. ;-)

No ale jak się nie słyszy różnic, to może wszystko jest dla Was jednakowe i wszędzie znajdujecie analogie.

Mylisz się, ma i to dużo, bo pokazuje jaka to jest niedorzeczność na przykładzie, który każdy laik elektroniki zrozumie bez problemu :) No bo przecież nie każdy musi wiedzieć zaraz jak działa prosty jak drut bezpiecznik :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.