Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle próbuje, zmienię jeden interkonekt na jakiś słaby i minimalnie mi się pogorszy jakość. Dla innego neizauwazałnie, dla mnie nie bedzie sią dało słuchac. Czas nic nie zmieni, za kilka dni czy dlużej będzie podobnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie zmierzyć...?

Rzad wielkosci roznicy i porownac z rzedem wielkosci czukosci ucha. Wspomne tylko na te chwile, ze dopoki sygnal jest cyfrowy wystarczy porownac ciagi bitow.

 

Chyba wszystkie parametry urządzeń mierzyłem, jednak mało je wiążę z jakością dźwięku dlatego pytam .

Juz w samym podejsciu do tematu popelnikes blad, bo tu nie chodzi o pomiar jakosci, a o stwierdzenie, czy gadzet jakakolwiek zmiane wprowadza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle próbuje, zmienię jeden interkonekt na jakiś słaby i minimalnie mi się pogorszy jakość. Dla innego neizauwazałnie, dla mnie nie bedzie sią dało słuchac. Czas nic nie zmieni, za kilka dni czy dlużej będzie podobnie.

 

Nie czujesz się z tego powodu nieszczęśliwy?

Ja osiągnąłem takie brzmienie, które już nie wymaga żadnych zmian.

Tylko słuchać muzyki i cieszyć się nią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle próbuje, zmienię jeden interkonekt na jakiś słaby i minimalnie mi się pogorszy jakość. Dla innego neizauwazałnie, dla mnie nie bedzie sią dało słuchac. Czas nic nie zmieni, za kilka dni czy dlużej będzie podobnie.

Jak Ci sie fajniej tak slucha to kup sobie interkonekt nawet za milion dolcow, ale nie spiesz sie zbytnio z utozsamianiem tej Twojej "fajnosci" z poprawa jakosci albo jakakolwiek zmiana, bo moze jej wcale nie byc. Tak po prostu dziala ucho.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę już śledzę to forum i stwierdzam, że jest na nim więcej "magii" niż techniki ;-)

Niektóre tematy wydają się po tytule bardzo ciekawe i na wskroś techniczne (chociażby ten o różnicy między CD a Tidalem) a mimo to znajdą się ludzie, którzy dorobią do faktów całkiem magiczną teorię.

Jak ktoś ma niewielką wiedzę i czyta te rzeczy to ma niezły mętlik w głowie. Wystarczy poczytać tematy związane z wyborem sprzętu. Ten sam model urządzenia dla jednego jest taki a dla drugiego zupełnie przeciwny.

Ludzie nie biorą pod uwagę faktu, że pytając jak dany wzmacniacz gra otrzymają odpowiedzi od różnych ludzi u których to urządzenie jest w różnych środowiskach audio. Dla jednego wzmacniacz nie ma basów. No nie ma basów bo gość ma głośniki, które nie stoją w punktach mocy, mają małą efektywność, z urodzenia mają słaby bas. Gość kupi inny wzmacniacz który jest zachwalany za super bas. Ale u niego w domu lipa. Zresztą zadając takie pytanie już widać, że ma małą wiedzę więc nie będzie potrafił właściwie skonfigurować środowiska audio. Oczywiście generalizuję :-)

 

 

Dlatego też część doradzających osób sugeruje wypożyczenie sprzętu do domu i odsłuch we własnym pomieszczeniu. ODSŁCHANIU-ODSŁUCH. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle próbuje, zmienię jeden interkonekt na jakiś słaby i minimalnie mi się pogorszy jakość.

Porównywałem kiedyś (przypadkiem) dwa iterkonekty, taki z miedzi monokrystalicznej i beztlenowej, dosyć gruby ze złoconymi solidnymi wtykami (zagraniczny) z takim od polskich magnetofonów kasetowych cienkim, miedzianym z końcówkami nie złoconymi. Nie było żadnej różnicy między nimi na odcinku 1-1.5 m, ba nawet nie można było stwierdzić kiedy przełączam pomiędzy nimi. Potwierdzone to było przez zaproszenie osób, które deklarowały "słyszenie" zmian wnoszonych przez kable. Porównanie kabli zrobiłem przypadkiem porównując dwa przetworniki DAC o różnej konstrukcji i różnej aplikacji w dwóch urządzeniach jednej firmy. Jedno urządzenie (odtwarzacz CD) było podłączone bezpośrednio do przedwzmacniacza tym bardzo dobrym kablem a drugie (DAT) był podłączony optykiem do CD i dalej tym przewodem od polskich magnetofonów kasetowych do przedwzmacniacza. Test przypadkowo miał formę prawidłową technicznie bo oba urządzenia miały identyczny poziom wyjściowy na wyjściach analogowych (różnica mniejsza od 0,1 dB). Urządzenie podające sygnał z płyty to CDPX559ES, więc raczej bardzo dobre jakościowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dalej estradowa zwrotnica Behringera? Może tu jest pies pogrzebany.

 

Parametry Behringera na paierze bardzo dobre, a dźwięk identyczny jak z odtwarzacza DVD średniej klasy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dalej estradowa zwrotnica Behringera? Może tu jest pies pogrzebany.

To było na systemie aktywnym tym najstarszym ze zwrotnicą analogową i wzmacniaczami w klasie AB. Ten system do dziś uważam za mój najlepszy choć trudno dokonać obiektywnej oceny bo ten z DCX-em stoi w innych warunkach akustycznych. Mój DCX już od jakiegoś czasu nie ma cech zwrotnicy estradowej. Został mocno przerobiony. Estradowy został w zasadzie tylko wygląd zewnętrzny, ale wygląd tylko dla niektórych ma wpływ na ocenę jakości dźwięku ;-). U mnie nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inne słabe punkty, przewody, gniazda. Najlepiej to jechać na wystawę gdzie jest okablowanie porządne i odekwatny dźwiek i poprosic i wymiane przewodu czy dwóch na takie tańsze o klase i wtedy posłuchać. Najpiejw trzeba długo posiedzieć i przyzwyczaić się jak gra .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogdan_

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inne słabe punkty, przewody, gniazda.

Wszystko złocone nawet w tym "wstrętnym" Behringerze ;-).

Najlepiej to jechać na wystawę gdzie jest okablowanie porządne i odekwatny dźwiek i poprosic i wymiane przewodu czy dwóch na takie tańsze o klase i wtedy posłuchać.

Myślisz że możliwość posłuchania dobrego sprzętu i okablowania ;-) mam tylko na jakiejś wystawie ?

Najpiejw trzeba długo posiedzieć i przyzwyczaić się jak gra .

A tak jak w studiach nagraniowych i innych, używając przełącznika "monitor" nie można ? Dlaczego ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
To może inne słabe punkty, przewody, gniazda. Najlepiej to jechać na wystawę gdzie jest okablowanie porządne i odekwatny dźwiek i poprosic i wymiane przewodu czy dwóch na takie tańsze o klase i wtedy posłuchać. Najpiejw trzeba długo posiedzieć i przyzwyczaić się jak gra .
Tak z ciekawości zapytam, co oznacza tańsze o klasę?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

It doesn't matter what we're losing,

It only matters what we're going to find.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko złocone nawet w tym "wstrętnym" Behringerze ;-).

Te ułamek mikrona a co pod spodem :) Nawet gniazda takie droższe rodowane ale z mosiadzu nie są zbyt ciekawe, taki mają syczący dxwięk w stosunku do miedzianych, a takie najtańsze to jakieś stopy stali czy aluminium.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ułamek mikrona a co pod spodem :) Nawet gniazda takie droższe rodowane ale z mosiadzu nie są zbyt ciekawe, taki mają syczący dxwięk w stosunku do miedzianych, a takie najtańsze to jakieś stopy stali czy aluminium.

Pewnie jakaś miedziana degradująca dźwięk tragedia ;-) ? Mosiądz zmieniający dźwięk, dobre, dobre. Masz jeszcze więcej takich tez ?

a takie najtańsze to jakieś stopy stali czy aluminium.

A co powiesz o kablach węglowych ? Te chyba jeszcze słabiej przewodzą niż te materiały w/w wymienione z mosiądzem włącznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślałem że każdy na swój sposób ma obraz w głowie swoich dobrze znanych, ulubionych utworów.

Niekoniecznie muszą to być kolorowe plamy o różnych kształtach.

Z ciekawości zapytam, czy zestaw tych plam, kolorów czy odcieni podczas odsłuchu danego nagrania jest niezmienny? Czy zmienia Ci się gdy słuchasz np. na systemie brzmiącym inaczej niż Twój?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpiejw trzeba długo posiedzieć i przyzwyczaić się jak gra .

Jak przyloze do siebie dwa patyki to nie widze, zeby roznily sie dlugoscia. Ale jak na drugi bede patrzyl przez godzine tydzien po tym, jak patrzylem na pierwszy, to roznice dlugosci bez problemu dostrzege. I na nic zdadza sie Twoje pomiary linijka. Dobrze zrozumialem? Chyba tak. A kolega to celowo sobie z nas jaja robi, czy na prawde wierzy w to, co tutaj wypisuje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o kablach węglowych ?

Najlepiej nadaja sie do czarnej muzy (gospel, black metal).

 

Nie do końca słuchamy tylko uchem, a raczej całym ciałem.

Dokladnie! I dlatego fakt obcowania z audio-voodoo-gadzetem za milion dolcow potrafi drastycznie zwiekszyc radosc z obcowania z muzyka, choc dzwiek nie ulegnie zadnej zmianie. Wspanialy samoboj Tomku!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nadaja sie do czarnej muzy (gospel, black metal).

Obecne technologie umożliwiają uzyskanie innego koloru produktów węglowych niż czarny ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiesz o kablach węglowych ? Te chyba jeszcze słabiej przewodzą niż te materiały w/w wymienione z mosiądzem włącznie.

 

Ty znowu do techniki a ja do dźwięku. Pomiarowo mają stosunkowo duzy opór , tylko to w stosunku do impedancji wejscia nie ma to znaczenia. A dżwiek różni się bardzo bo słuchałem bo VDH których nawiasem mówiąc nie lubię, U mnie zupełnie nie pasuje, ale są systemy gdzie ten węgiel dobrze się wpasuje, utemperuje góre i uspokoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty znowu do techniki a ja do dźwięku.

A co, urzadzenia AGD sluzace do odtwarzania dzwieku dzialaja wbrew technice? Na to wychodzi. No bo dlaczego to niby rozrozniac? Kpina.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty znowu do techniki a ja do dźwięku.

To było odniesienie do sfery duchowej nie technicznej ;-).

Pomiarowo mają stosunkowo duzy opór , tylko to w stosunku do impedancji wejscia nie ma to znaczenia.

Ale ma znaczenie w stosunku do pojemności wejścia i możliwe że do impedancji wyjścia. Oczywiście opór też może mieć znaczenie na postrzeganie brzmienia. Wyrównanie głośności porównywanych urządzeń to odwieczny problem audiofilski ;-).

A dżwiek różni się bardzo bo słuchałem bo VDH

Też kiedyś słuchałem VDH i pierwsze co mi się rzuciło w uszy po przejściu z jakiegoś miedziaka to zmiana głośności.

 

ale są systemy gdzie ten węgiel dobrze się wpasuje, utemperuje góre i uspokoi.

Wolę klasykę czyli miedź. Może być posrebrzana. Srebro czyste też jest akceptowalne, ale nie używam i nie używałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kiedyś słuchałem VDH i pierwsze co mi się rzuciło w uszy po przejściu z jakiegoś miedziaka to zmiana głośności.

 

 

No widzisz, juz cos usłyszałeś. Było go zmierzyć i dodatkowo impedancję wejściową, obalił byś sobie swoje techniczne podejście . Miał pewnie z kilkanaście omów i biorąc pod uwage impedancję obciązenia dziesiatek kiloomów jak i pojemność nie powinno to meć znaczenia. A różnicę każdy słyszał, nawet jak się podobał to nikomu ze znajomych ten VDH nie przypasował na dluzszą mete, ale może komuś innemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, juz cos usłyszałeś.

Różnica głośności to najczęściej słyszana przez audiofilów zmiana ;-)

Było go zmierzyć i dodatkowo impedancję wejściową, obalił byś sobie swoje techniczne podejście .

Po co mierzyć, przecież z technicznego podejścia wynika co taki węgiel może. Oczywiście pomiar tez może być przydatny, ale audiofile i tak w taki nie dadzą wiary.

A różnicę każdy słyszał,

Nie wiem czy każdy, ja słyszałem różnicę w głośności i to się zgadzało z cechami tego kabla.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Dokladnie! I dlatego fakt obcowania z audio-voodoo-gadzetem za milion dolcow potrafi drastycznie zwiekszyc radosc z obcowania z muzyka, choc dzwiek nie ulegnie zadnej zmianie. Wspanialy samoboj Tomku!

Znów próbujesz narzucać swoje przekonania w usta i myśli innych.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości zapytam, czy zestaw tych plam, kolorów czy odcieni podczas odsłuchu danego nagrania jest niezmienny? Czy zmienia Ci się gdy słuchasz np. na systemie brzmiącym inaczej niż Twój?

 

Jeśli pytasz poważnie to odpowiem - układ plam, kolorów i kształtów jest zawsze identyczny, bo muzyka przecież jest wciąż ta sama.

To wszystko mam zapamiętane w głowie, nawet jak myślę o danym utworze i przypominam sobie jego strukturę muzyczną.

Jednak gdy słyszę ten sam utwór z innego sprzętu, który brzmi inaczej, to nasycenie barw ulega również zmianie.

Na przykład jak słucham u siebie powiedzmy Inside Looking Out grupy Grand Funk - kolory są intensywne i dość ciemne, zwłaszcza gdy później wchodzi ten charakterystyczny, potężny i głęboki bas. U kolegi nie ma tego basu tak intensywnego, więc widzę w niektórych momentach mniejsze nasycenie w kolorowych plamach. Przy utworach w których dominuje dużo wysokich tonów kolory są bardziej wyraziste, czasem nawet aż fosforyzują, a przy kiepskim brzmieniu "zza koca" - bardziej matowe, np. jak słyszę bardzo źle nagraną płytę skopaną przez "loudness war".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znów próbujesz narzucać swoje przekonania...

Nic podobnego! Po prostu wzbogacilem Twoja mysl o nalezne jej fakty (psychoakystyka). Przekonania wlasne z racji malego doswiadczenia i wiedzy pominalem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy każdy, ja słyszałem różnicę w głośności i to się zgadzało z cechami tego kabla.

 

Tam była najwyżej jedna setna decybela różnicy :) Czy to na pewno chodziło o głośność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to na pewno chodziło o głośność?

Takie było pierwsze wrażenie. Co było jego przyczyną nie wiem, byłem tylko zaproszonym gościem i było to bardzo dawno. Pomiarów w tamtym gronie nie wypadało proponować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli pytasz poważnie to odpowiem - układ plam, kolorów i kształtów jest zawsze identyczny, bo muzyka przecież jest wciąż ta sama.

To wszystko mam zapamiętane w głowie, nawet jak myślę o danym utworze i przypominam sobie jego strukturę muzyczną.

Jednak gdy słyszę ten sam utwór z innego sprzętu, który brzmi inaczej, to nasycenie barw ulega również zmianie.

Na przykład jak słucham u siebie powiedzmy Inside Looking Out grupy Grand Funk - kolory są intensywne i dość ciemne, zwłaszcza gdy później wchodzi ten charakterystyczny, potężny i głęboki bas. U kolegi nie ma tego basu tak intensywnego, więc widzę w niektórych momentach mniejsze nasycenie w kolorowych plamach. Przy utworach w których dominuje dużo wysokich tonów kolory są bardziej wyraziste, czasem nawet aż fosforyzują, a przy kiepskim brzmieniu "zza koca" - bardziej matowe, np. jak słyszę bardzo źle nagraną płytę skopaną przez "loudness war".

Pytam serio. Czy masz taką sytuację gdy np. zmieniasz kabel, i teraz: nie słyszysz zmiany w dźwięku a wizualizacja ulega zmianie? Pytam o stopień czułości jednego względem drugiego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zrobilem eksperyment ... kopia CD i kolejna kopia z kopii itd. Do 20-ej nie dotarłem. 5-a kopia nie dała sie już sluchac, roznice byly ewidentne. Exact Audio Copy, stacjonarny PC-et i jakas wypalarka.

Kolejny przykład audiofilskich mądrości. Dodam, że autor wierzy w dobroczynny wpływ zegarów atomowych, podłączanych wszędzie gdzie się da, więc powyższy tekst nie jest niczym zaskakującym.

 

Gorsze jest to, że mogą znaleźć się osoby, które też w to uwierzą.Zawsze istnieje możliwość, że nagrywarka byla do kitu, ale jeśli ktoś wie o istnieniu EAC, to powinien wiedzieć, co robi. A może się mylę? :D

Wcale najgorsze nie jest to, co Pmcomp napisał, tylko to, że z tymi "rewelacjami" jest tu na forum od początku swojego tu istnienia. I jakoś przez 13 lat nic do Niego nie dotarło, niczego się nie nauczył, nie pogłębił swojej wiedzy. Kilka lat temu, w zakładce PC Audio, można było to tłumaczyć na wszystkie możliwe sposoby i nic - jak grochem o ścianę.

Wniosek z tego taki, że tłumaczenie takich rzeczy jest bez sensu, bo "audiofil" i tak wie swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.