Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, soundchaser napisał:

Moim zdaniem to tylko chęć pokazania na forum swojej wyższości w temacie wiedzy naukowo-technicznej i przy okazji chęć ośmieszenia adwersarza... 

A moim zdaniem nie. Bo efektem takich uproszczeń są później porównania np. zachowania elektronów w kablu SPDIF do cząsteczek wody w wężu ogrodowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

A moim zdaniem nie. Bo efektem takich uproszczeń są później porównania np. zachowania elektronów w kablu SPDIF do cząsteczek wody w wężu ogrodowym.

Nie czujesz różnicy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ sound ...

W poscie z piątku 11.01 o godz. 9.08 użyłeś zwrotu "co jest zapisane na płycie CD ? Dźwięk. " itd.

Przesadne uproszczenie - dla płyt winylowych jeszcze bym zaakceptował taki skrót. CDki to nośnik informacji.

Jednak zarówno przy zapisie i odczycie tak rozbudowana korekcja konieczna do dekodowania i wytworzenia stabilnego sygnału przez odtwarzacz powoduje że kłóci mi się to ze zrozumiałością.

Kiedy urządzenie przenosi "dźwięk" to chyba wada (czasem się zdarza że buczy brumi trzeszczy). Tak bym ten skrót rozumiał, ale chyba nie o to Ci chodzi przecież. Kabel też nie przenosi dźwięku. 

Staram się pisać potocznie ale to jest forum sprzętowe gdzie powinno się raczej zmniejszać możliwe zmyłki.

Dopuszczam też, że przewody (o to chodzi że przewodzą) mogą takie wrażenie na słuchaczu powodować, że bardziej komfortowo mu się słucha. Ale dodawanie do tego modnych aktualnie zwrotów to już wytwór wyobraźni i czarowanie manipulacją. 

Nauka i wiedza nie dotyczy fenomenów a tego co powtarzalne i przewidywalne.

U kogoś coś się sprawdzi , u innego nie, a  kolejnego nigdy nic nie zadowoli. Autorzy poezji dla znudzonych i niezadowolonych nie wysilają się na obiektywizm, z którego powinny wynikać wnioski - nie oni z góry narzucają swoje tezy. Zbyt często to zachodzi i to na dodatek skutkuje.

Wrócę do tego zapisu na CD.

Odczyt z dysku z poszczególnych urządzeń (laptop dvd cd) inaczej słyszę na tych samych słuchawkach. Dźwięk, gdyby pochodził z płyty byłby zbliżony.

Jednak każde urządzenie (a dokładniej spasowanie jednego z drugim) daje inny dźwięk. Głównie odtwarzacz ma (imho) na to wpływ.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, sir.jax napisał:

Naprawdę?

W płycie CD?

:D :D :D

A według Ciebie jaką grubość mają powłoki metaliczne tworzone metodą naparowania próżniowego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się walnąłeś z tymi atomami.

Grubość warstwy refleksyjnej to 0,11µm.

Średnica atomu aluminium to 0,000125µm.

Z tym, że faktyczna grubość warstwy z danymi jest mniejsza bo do tego 0,11µm wlicza się zagłębienia i landy. Tak czy inaczej sama warstwa gdyby była po prostu płaska raczej jest grubsza niż kilka atomów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak będę się upierał. Nie licz zagłębień, bo one są nieporównywalnie wieksze od warstwy metalizacji Al, która jest gruba na kilka atomów. To wystarczy do odbicia promienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)

Cytat skorygowany.

 

Moim zdaniem to tylko chęć pokazania na forum swojej wyższości w temacie wiedzy Audio-Voodoo i przy okazji chęć ośmieszenia adwersarza, który wysławiając się w sposób niezgodny z ogólnie przyjętą nomenklaturą przez ortodoksyjnych wyznawców Audio-Voodoo jest po prostu wg. nich nieukiem i ignorantem.

 

I niesłyszącym głucholcem z budżetowym sprzętem

 

Trochę się walnąłeś z tymi atomami.
Grubość warstwy refleksyjnej to 0,11µm.
Średnica atomu aluminium to 0,000125µm.
Z tym, że faktyczna grubość warstwy z danymi jest mniejsza bo do tego 0,11µm wlicza się zagłębienia i landy. Tak czy inaczej sama warstwa gdyby była po prostu płaska raczej jest grubsza niż kilka atomów.
To może już czas na płyty z grafenu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sine Metu napisał:

Cytat skorygowany.

 

 

12 godzin temu, soundchaser napisał:
Moim zdaniem to tylko chęć pokazania na forum swojej wyższości w temacie wiedzy Audio-Voodoo i przy okazji chęć ośmieszenia adwersarza, który wysławiając się w sposób niezgodny z ogólnie przyjętą nomenklaturą przez ortodoksyjnych wyznawców Audio-Voodoo jest po prostu wg. nich nieukiem i ignorantem.

Stary chłop, a taki dziecinny. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cha, cha, cha!

 A ja wolę być ignorantem w dziedzinie audiovoodoo i mieć je w d...e, jak byc naukowym ignorantem i mieć w d...e naukę.

(Zainteresowany zrozumie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez porlick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, porlick napisał:

A ja wolę być ignorantem w dziedzinie audiovoodoo i mieć je w d...e, jak byc naukowym ignorantem i mieć w d...e naukę.

A ja jestem ignorantem w obu dziedzinach i obie dziedziny mam "w d..e". Jako zwykły konsument na gadżet, który wnosi poprawę na granicy percepcji, nie uszczuplę portfela o więcej, niż granice percepcji. Siłą rzeczy rozstrzyganie, czy ten gadżet faktycznie coś do dźwięku wnosi stało się zbędne.

 

13 godzin temu, soundchaser napisał:

Nie czujesz różnicy?

Tobie ona umknęła. Bo co innego powiedzieć "kablem płynie prąd i dźwięki" w wątku "Rock progresywny i pochodne - dobre płyty", w którym techniczne aspekty nie mają żadnego znaczenia, a co innego w wątku "Audio mity", w którym omawiamy co jest prawdą, a co legendą. A więc szukałeś i znalazłeś. Więc teraz nie płacz.

1 godzinę temu, soundchaser napisał:

Stary chłop, a taki dziecinny. ;-)

Dopiero "5 lat i 3 miesiące stażu". Patrząc na Twój staż i Twoje osiągnięcia na Forum, to kolega dopiero dziecinny się stanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, porlick napisał:

Cha, cha, cha!

 A ja wolę być ignorantem w dziedzinie audiovoodoo i mieć je w d...e, jak byc naukowym ignorantem i mieć w d...e naukę.

(Zainteresowany zrozumie :-)

To w kwestii oddziaływania pola magnetycznego na niemetale i być może wpływu demagnetyzerów, nie wnikam bo one mnie nie interesują, ale producenci kabli zasilających, wtyczek etc. może coś wiedzą, o czym my tylko sobie pitolimy i naśmiewamy się z ich blablabla....

Nie wiem, może to się kłóci z twoją wiedzą na ten temat, ale mnie daje trochę do myślenia.

Polecam

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, sir.jax napisał:

ale producenci kabli zasilających, wtyczek etc. może coś wiedzą, o czym my tylko sobie pitolimy i naśmiewamy się z ich blablabla....

Taaaak oni wiedzą o kolejnych wpływach na ich konta i naśmiewają się, z kogo?

20 minut temu, sir.jax napisał:

Nie wiem, może to się kłóci z twoją wiedzą na ten temat, ale mnie daje trochę do myślenia.

Polecam

 

A to rzeczywiscie byłyby jaja kwadratowe, gdyby Twój wypaśny drut audio zaczął reagować na magnes...miałbyś wtedy "trochę do myślenia"  :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sir.jax napisał:

Nie wiem, może to się kłóci z twoją wiedzą na ten temat, ale mnie daje trochę do myślenia.

Polecam

A mnie nie daje, bo to są wiadomości ze szkoły średniej. Poczytaj sobie co to są diamagnetyki, paramagnetyki i ferromagnetyki.

"Diamagnetyzm – zjawisko polegające na indukcji w ciele znajdującym się w zewnętrznym polu magnetycznym pola przeciwnego. Zjawisko odwrotne do diamagnetyzmu to paramagnetyzm (diamagnetyk jest wypychany z pola magn., a paramagnetyk – wciągany)"

I może wtedy takie filmiki przestaną Cię zadziwiać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od pewnego czasu podczytuję ten wątek, a do odezwania się skłonił mnie film pokazany przez sir.jax. Właśnie takie doświadczenia powinno się pokazywać w szkołach - młodzież na pewno lepiej by to przyjęła niż wkuwanie formułek.

Odnośnie przedstawionych w filmie zjawisk.

Magnes spada powoli w miedzianej rurce i nie dotyka jej ścianek ponieważ przemieszczające się pole magnetyczne powoduje powstanie w przewodniku prądów wirowych. Te prądy z kolei wytwarzają w miedzi pole magnetyczne, które działa przeciwnie do pola magnesu. Zjawisko to wykorzystuje się w hamulcach magnetycznych. Więcej informacji tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Owoce odpychane przez magnes muszą zawierać w swym składzie pierwiastki diamagnetyczne, czyli takie w których zewnętrzne pole magnetyczne powoduje powstanie pola skierowanego przeciwnie. Więcej informacji tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Proszę zwrócić uwagę na zdjęcie z lewitującym diamagnetykiem. Jakie konkretnie pierwiastki diamagnetyczne są w owocach? Nie wiem - to pytanie do biologów/botaników.

Spalone główki zapałek przyciągane przez magnes to zjawisko odwrotne czyli paramagnetyzm, czyli w wielkim uproszczeniu "mini ferromagnetyzm" (może fizycy mnie za to nie oskalpują). Barwnik użyty do produkcji brązowych łebków zapałek zawiera jakiś związek chemiczny, który po spaleniu tworzy nowy związek (być może jakiś tlenek?), który jest paramagnetykiem (ewentualnie ferromagnetykiem). Jaki konkretnie związek chemiczny znajduje się w brązowych łebkach - pytanie do producenta zapałek. Więcej informacji tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Proszę zwrócić uwagę na filmik pokazujący oddziaływanie magnesu na pręt aluminiowy.

Utrata właściwości magnetycznych po podgrzaniu igieł lub magnesu to już w ogóle banał - przekroczenie temperatury Curie. Więcej informacji tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Kulki i magnesy w rynience plastikowej, uderzenie jednej kulki powoduje "odskoczenie" ostatniej - to tzw, "kołyska Newtona" tylko że bez sznurków, ale zasada pozostaje ta sama. Więcej informacji tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Eksperymenty z różnymi klejami, tonerami i innymi substancjami - wszystko sprowadza się do poznania składu chemicznego tych substancji i określenia czy są to paramagnetyki, ferromagnetyki lub diamagnetyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Wari
Literówki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten filmik to bardzo efektownie pokazane, proste doświadczenia, łatwe do wytłumaczenia dla każdego, kto nie spał na lekcjach fizyki.

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, lipa, taka bardzo pospolita lipa wyszła.

A miała zapanować cisza?

Wymowna cisza?

Porażonych i przerażonych "technicznych"?

Czarami i niezbadanymi jeszcze przez naukę (jak w kablach) cudów?

A tu po filmiku tylko westchnienia znudzonych słychać tu i tam...nie wszyscy jednak, wciąż mimo XXI wieku i tu są zafascynowani pozorną (nie dla nich) magią...może jeszcze przeliczmy (na nowo) ilość tych diabłów na czubku igły...

 

Eeeech a wydawać by się mogło, że techniczne hobby...  ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o działanie magnesu na poruszającą się miedź czy bardziej aluminium, to pamiętajmy, że ujawnione kupno silnego magnesu neodymowego może się skończyć kontrolą panów z elektrowni, jeżeli o hamowaniu magnesem aluminiowej tarczki w liczniku od lat wiedzą janusze, to niewiedzą chwalić się nie wypada ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, iro III napisał:

Oj, lipa, taka bardzo pospolita lipa wyszła.

A miała zapanować cisza?

Może twoim zdaniem, nie wiem nie w tym rzecz.

Nie po to wrzuciłem film, żeby zapanowała cisza, bo doskonale wiedziałem, że zareagujecie.

Naprawdę myślisz,  że tym filmem chciałem wam przymknąć pyski?

Hahahahahaha....

3 godziny temu, Wari napisał:

Zjawisko to wykorzystuje się w hamulcach magnetycznych. Więcej informacji tutaj

Tudzież w licznikach energii elektrycznej z "ameliniowym talerzykiem" 

:D :D :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sir.jax napisał:

Może twoim zdaniem, nie wiem nie w tym rzecz.

Nie po to wrzuciłem film, żeby zapanowała cisza, bo doskonale wiedziałem, że zareagujecie.

No to proste pytanie:

5 godzin temu, sir.jax napisał:

mnie daje trochę do myślenia

Co konkretnie? Konkretnie, bez okrągłych gadek czy hahaha.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, porlick napisał:

Ten filmik to bardzo efektownie pokazane, proste doświadczenia, łatwe do wytłumaczenia dla każdego, kto nie spał na lekcjach fizyki.

Widzisz, ja nie spałem...w tym czasie chodziłem na plastykę :)))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, przemak napisał:

Co konkretnie? Konkretnie, bez okrągłych gadek czy hahaha.

To, że te zjawiska powszechnie występują w naszym otoczeniu/przyrodzie, więc może jednak jakiś niewielki wpływ mają, na nasze złącza, przewody, może i płyty CD :D :D :D

może być,  satysfakcjonuje cie taka odpowiedź? 

Pozdrawiam

:* :* :*

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, szaman777 napisał:

Grubość warstwy refleksyjnej to 0,11µm.

A szerokość pitów to 0,5um. Ta szerokość to po pokryciu warstwą refleksyjną czy przed, bo wychodzi prawie dwukrotna różnica? ;)

19 minut temu, sir.jax napisał:

To, że te zjawiska powszechnie występują w naszym otoczeniu/przyrodzie, więc może jednak jakiś niewielki wpływ mają, na nasze złącza, przewody, może i płyty CD :D :D :D

może być,  satysfakcjonuje cie taka odpowiedź? 

Pozdrawiam

:* :* :*

Mi wystarczy ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, przemak napisał:

Jeżeli chodzi o działanie magnesu na poruszającą się miedź czy bardziej aluminium, to pamiętajmy, że ujawnione kupno silnego magnesu neodymowego może się skończyć kontrolą panów z elektrowni, jeżeli o hamowaniu magnesem aluminiowej tarczki w liczniku od lat wiedzą janusze, to niewiedzą chwalić się nie wypada ;) 

Oj tam.. Zdaje się kupno magnesu neodymowego jest chyba nadal legalne. W razie kontroli pokaże, że magnesował płytę a licznik ma zdrowy. ;) 

Godzinę temu, przemak napisał:

A szerokość pitów to 0,5um. Ta szerokość to po pokryciu warstwą refleksyjną czy przed, bo wychodzi prawie dwukrotna różnica? ;)

To nie ta oś. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, szaman777 napisał:

To nie ta oś. :)

Oś jest nieistotna, grubość warstwy refleksyjnej na całej płycie jest stała i jest to jakieś 50nm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie uczyli inaczej ale zarzekać się nie będę.

Coś jak tutaj pokazują:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2019 o 16:17, bum1234 napisał:

"Przewodnik na początku pracuje z sygnałem jak rura która na swoich wewnętrznych ściankach ma różne kieszonki, zachyłki, jamki, pory i inne przeszkody, które hamują przepływ sygnału, wyłapują część najdrobniejszych frakcji i zaburzają jego swobodny przepływ. Z czasem gdy mijają kolejne dziesiątki i setki godzin,

Itd. Nie wierzę, że ktoś mógł coś takiego wypocić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, sir.jax napisał:

więc może jednak jakiś niewielki wpływ mają, na nasze złącza, przewody, może i płyty CD :D :D :D

może być,  satysfakcjonuje cie taka odpowiedź? 

Tyle to od razu było wiadomo o Twoich motywach.

Jest jednak cienizna taka oto, że o ile "jakiś tam wpływ" mają to - wpływ na ich działanie techniczne - tak nieistotny, że aż żaden.

Za to WPŁYW na wyobraźnię - jak widać u niektórych hobbystów urządzeń technicznych i połączeń miedzy tymi urządzeniami - tak istotny, że aż zbyt duży...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.