Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A może by tak testować kable czy bezpieczniki na słuchawkach?
Ciekawe jaka była by słyszalna zmiana Audiofila dla interkonektów a kabli zasilających.




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Marantz SR5008 + UD5007 + Tonsil Siesta 5.0 + Taga TSW90 v3

Yamaha R-N602 + CD-S300 + Pro-Ject Debut Carbon Esprit SB DC + Pylon Pearl Monitor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Grzegorz_56124 napisał:

A może by tak testować kable czy bezpieczniki na słuchawkach?
Ciekawe jaka była by słyszalna zmiana Audiofila dla interkonektów a kabli zasilających.

Już to robiłem na wysokiej klasy słuchawkach i wzmacniaczach słuchawkowych. Orócz straconego czasu żadnych efektów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bunk napisał:

Dosyć dokładnie to sound wyjaśnił jak mu się polepszyło po wymianie bezpiecznika 230V 50Hz przed zasilaczem stabilizowanym DACa. Polepszyła mu się punktowość basu. Do tej pory to twierdzi, To wystarczy, żeby sobie wyrobić

Kiedyś to twierdził, że nie słyszy różnicy pomiędzy bezpiecznikami, a już o kierunkowości nie wspomnę i jak już dawno temu powiedział kolega SzuB była to dla niego "Totalna magia" No ale widział, że bez zaakceptowania tego nie będzie mógł już być w kręgu zainteresowanych i z dnia na dzień usłyszał nawet kierunkowość! To jest progres nie? :) Z czasem przyszła kolej na podstawki piłeczki pod elektronikę, a dziś już grają kopie cyfrowe, dyski twarde itd. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
48 minut temu, audioburak napisał:

Mam wrażenie że na koniec chcecie wręcz wywalić możliwość oceny czegokolwiek na słuch,

Jeżeli chodzi o wykrywanie różnic to tak jest najlepiej, ale test różnicowy pozwala też ocenić różnice na słuch. Nie można mylić też możliwie najbardziej obiektywnego testu różnicowego z subiektywną oceną całości brzmienia w danym miejscu, to dwa odrębne zagadnienia. Obiektywna ocena różnic pozwala określić dziedzinę w której należy działać żeby poprawić subiektywny efekt końcowy dla całości. Na pewno nie są to kable ani bezpieczniki sieciowe ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

Uogólnienia to pierwszy krok do audiofilswa wyczynowego. 

Nie Przemciu, zrozumienie jednej części to pierwszy krok ku zrozumieniu wieloczęściowej całości. 

Godzinę temu, Przemysław_51508 napisał:

Chcesz w swoich "teoretycznych  rozważaniach" pominąć akustykę i psychoakustykę?

Nie Przemciu, ale rozważanie teoretyczne co się dzieje z dźwiękiem PO wpadnięciu do ucha, w przeciwieństwie do doświadczeń praktycznych pozwala pominąć to, co się dzieje z dźwiękiem PRZED wpadnięcien do ucha. A tylko znajomość teorii pozwala prawidłowo ocenić poczynione praktycznie obserwacje.

Godzinę temu, Grzegorz_56124 napisał:

A może by tak testować kable czy bezpieczniki na słuchawkach?

Nic to nie zmieni z punktu widzenia psychoakustyki i nie wyeliminuje problemów akustyki.

Godzinę temu, audioburak napisał:

Mam wrażenie że na koniec chcecie wręcz wywalić możliwość oceny czegokolwiek na słuch... 

Należałoby zacząć od tego, że choć mowa o porównaniu dwóch dźwięków, to ludzki zmysł słuchu wyklucza taką możliwość. 

 

30 minut temu, Lech36 napisał:

...test różnicowy pozwala też ocenić różnice na słuch. 

Nie bardzo. Wpadniesz do mnie pokażę Ci gwoździa, to go zobaczysz. Ale już zobaczyć, że jeden z gwoździ przemieszczony został ze skrzynki z gwoździami do podłogi nie zdołasz. Gwoździa dostrzeżesz, nie dostrzeżesz, że dom zmienił się o gwoździa. Dlatego uważam, że dostrzeżene tego czym różnią się dźwięki nie musi oznaczać, że dostrzeżesz, że te dwa dźwięki są od siebie różne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, szymon1977 napisał:

Nic to nie zmieni z punktu widzenia psychoakustyki i nie wyeliminuje problemów akustyki.

Problemy akustyki wyeliminuje w stu procentach.

 

45 minut temu, szymon1977 napisał:

Nie Przemciu, ale rozważanie teoretyczne co się dzieje z dźwiękiem PO wpadnięciu do ucha, w przeciwieństwie do doświadczeń praktycznych pozwala pominąć to, co się dzieje z dźwiękiem PRZED wpadnięcien do ucha.

A niby dlaczego to co pomiędzy uszami a sprzętem miało by się pomijać, gdy to bez wątpienia ma niepomijalny wpływ na ostateczny wynik czyli percepcję tego dźwięku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sami, shit, teoretycy bo zwykłe sprawdzenie różnic pomiędzy

linką 4mm2 głośnikowego a solid 0,2mm2 zajmie kilka minut.

Podobnie z IC wykonanym z takich samych materiałów badanych

na słuchawkach czy głośnikach za pomocą rozgałęźnika.

Co do głośnikowych wystarczy przyzwoity wzmacniacz ze speakers A i B.

Jak nie słyszę, to po co się tym chwalić na prawo i lewo szukając uzasadnień naukowych;

wystarczy lekarz pierwszego kontaktu i skierowanie do specjalisty ... ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, audioburak napisał:

wystarczy lekarz pierwszego kontaktu i skierowanie do specjalisty

no "kozaku" - dalej, pierwszy dla dobrego przykładu - dawaj aktualny audiogram.

Pośmiejemy się wszyscy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, audioburak napisał:

Sami, shit, teoretycy bo zwykłe sprawdzenie różnic pomiędzy

linką 4mm2 głośnikowego a solid 0,2mm2 zajmie kilka minut. 

Po pierwsze - teoretycy bez sprawdzania wiedzą co "nie gra".
Po drugie - sprawdzanie rzeczy "niesłyszalnych" jest sprzeczne z ich etyką i godnością.
Po trzecie - nawet jeśli trafi się taki, który to sprawdza (np. Kolega Konradskala - o zgrozo - sceptycy powinni go zlinczować za samą próbę. ;-)), to i tak zmian nie słyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, soundchaser napisał:

Po drugie - sprawdzanie rzeczy "niesłyszalnych" jest sprzeczne z ich etyką i godnością.

hola, hola - niesłyszalnych - znaczy sieciówki, bezpieczniki .

Ty wymień jeszcze 5 : ...

5 minut temu, soundchaser napisał:

Po pierwsze - teoretycy bez sprawdzania wiedzą co "nie gra".

...jak zwykle - zalewasz żurem

 

 

słucham teraz (akurat) "Trójkąt radości" - edycja z 2004 + jeden bonus gra tak zajebiście, że mam radochę, dołóż się i Ty trochę do tej radochy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, soundchaser napisał:

Po pierwsze - teoretycy bez sprawdzania wiedzą co "nie gra".

Soud sprawdzaj jak nie umiesz inaczej, tylko myśl przy tym sprawdzaniu a nie tak jak dotychczas ;-). Bezmyślne sprawdzanie do niczego nie prowadzi oprócz lania wody na forum. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

now ...."Strategia pulsu"  - volume "nieco" odkręcone (iro sam w domu) - nooooo blisko brzmienia live, blizzzziutko

a znam ICH brzmienie live - od dużej sali, przez małą, na powietrzu, po klub z 2metrów...

 

Dołóż  więc soundzie jakiś ciekawy wpis - jednym okiem zerkam, dołóż mi endorfinek   :)))

...właściwie nie ma nic nadzwyczajnego we wpisach sounda, ani w nim samym ...

 

...nie dopisuj wiec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, iro III napisał:

"Strategia pulsu"

Słuchasz sobie SBB? ;-)
Właśnie ostatnio włączyłem ich 2 płyty "Pamięć" i "Ze słowem biegnę do ciebie".
Do przypomnienia sobie ich skłoniła mnie płyta Opeth - Pale Communion, albowiem usłyszałem podobną grę perkusisty tego zespołu do gry Jerzego Piotrowskiego.
Też masz takie odczucia? Włącz chociażby kawałek "Z miłości jestem".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i z sensem wreszcie trochę. Walimy w OT a co tam.

Opeth nie znam, nie wypowiem się o grze pałkarza.

Dziś miałem najpierw w ręku "Ze słowem..." ...ale pomyślałem - pewnie sound słuchał tego niedawno i dlatego wybrałem "memento..."  ;))))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
5 godzin temu, Przemysław_51508 napisał:

Zmieni się np. pozycja głowy względem ZG (wystarczy mała różnica), zmieni się ciśnienie krwi, tętno, szum tła i wiele innych, czynników, które choć wcale nie związane ze sprzętem, zmienią percepcję odbiorcy.

Wydaję mi się, że znaczący (słyszalny) wpływ niewielkich zmian w otoczeniu/u słuchacza to też mit. Np. nie spotkałem badań analizujących wpływ zmian ciśnienia (tętniczego czy atmosferycznego) na odbiór dźwięków. Wmówić sobie można wiele rzeczy, do tego nie trzeba chyba mieszać niewielkich zmian warunków odsłuchu czy u słuchacza.

Dodatkowo przy wychwytywaniu różnic mamy zmiany przypadkowe (statystyczne): np. raz głowa będzie bardzie w prawo, drugi - w lewo.

Edytowane przez JuG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, iro III napisał:

wybrałem "memento..." 

Ja sobie dziś posłucham Memento...bardzo lubię tę płytę.
Zresztą wszystkie SBB trzymają poziom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, JuG napisał:

Np. nie spotkałem badań analizujących wpływ zmian ciśnienia (tętniczego czy atmosferycznego) na odbiór dźwięków.

Przy wysokim nieściśnieniu atmosferycznym walnij kilka espresso i posłuchaj wysokich tonów... mogą być ostre. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, iro III napisał:

Opeth nie znam, nie wypowiem się o grze pałkarza.

Ja słyszę to podobieństwo jedynie na tej płycie...może jeszcze też trochę na następnej Sorceress.
Znacznie zmienili styl właśnie na tych dwóch płytach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, iro III napisał:

(iro sam w domu)

uuu , na wypasie

a szklaneczka z brązowym płynem jest ?

:D :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, JuG napisał:

Wydaję mi się, że znaczący (słyszalny) wpływ niewielkich zmian w otoczeniu/u słuchacza to też mit. Np. nie spotkałem badań analizujących wpływ zmian ciśnienia (tętniczego czy atmosferycznego) na odbiór dźwięków.

Bo nad tym nikt się nie zastanawia lub raczej nie uświadamia sobie tego, bo zazwyczaj te wszystkie zmiany są kompensowane i mózg ludzki interesujące dla siebie informacje odbiera i interpretuje. Co nie zmienia faktu, że zmiany dźwięku, a także jego odbioru są realne i zależne od wielu czynników zarówno zewnętrznych jak i samego stanu psychofizycznego odbiorcy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Przemysław_51508
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

Problemy akustyki wyeliminuje w stu procentach.

Hmmm... gdy ruszam słuchawkami na swoich uszach, to dźwięk się wyraźnie zmienia, a przy Cichych fragmentach przebija się też tło. Zmiana kształtu ucha, czy umiejscowienia względem ucha głośnika, to nie akustyka? 

 

2 godziny temu, Przemysław_51508 napisał:

A niby dlaczego to co pomiędzy uszami a sprzętem miało by się pomijać, gdy to bez wątpienia ma niepomijalny wpływ na ostateczny wynik czyli percepcję tego dźwięku?

Bo gdy ktoś z całości stara się wytłumaczyć jedną część, to nie mąci się mu w głowie własną podnietą wynikającą ze znajomości części drugiej.

Bardzo istotne aby kolega SC zrozumiał, że to czego doświadcza, to nie są sprzeczne z nauką "złudzenia lub omamamy słuchowe" (jak pewnie któryś z paratechnicznych troli palnął), a potwierdzone przez naukę zjawiska wprost wynikające z tego, co z dźwiękiem dzieje się chociażby PO wpadnięciu do ucha. A dlaczego nie PRZED wpadnięciem? Bo kolega SC sobie ubzdurał, że to w nim samym jakaś wyższość nad resztą ludzkiści tkwi. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bunk napisał:

Szymon nie edytuje literówek. On edytuje zupełnie inny sens zdania.

Skoro uważasz, że po edycji zmieniłem sens zdania, to potwierdzasz słuszność decyzji. Bo przecież to dla Was, żebyście lepiej rozumieli to, co czytacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Zmiana kształtu ucha, czy uniejscowienia względem ucha głośnika, to nie akustyka? 

Nie, to gówniane słuchawki.

 

4 minuty temu, szymon1977 napisał:

Bo gdy ktoś z całości stara się wytłumaczyć jedną część, to nie mąci się mu w głowie podnietą wynikającą ze znajomości części drugiej. 

Niestety upraszczanie, nic nie wnosi poza błędnymi wnioskami, jak np. to że ktoś nie ma prawa usłyszeć zmian słuchając na tym samym sprzęcie tego samego pliku, lub zgoła odmiennych, że w takim samym układzie za sprawą wymiany bezpiecznika usłyszał zmiany dźwięku. 

Zarówno wyczynowi audiofile jak i ty próbujecie upraszczać dosyć skomplikowaną dziedzinę jaką jest percepcja ludzkich zmysłów. Tak samo ty jak i oni nie zauważacie lub nie wiecie jak wiele jest czynników, które potrafią zaburzyć percepcję. Działa to w obie strony bo można usłyszeć to czego teoretycznie nie ma np. usłyszeć zmiany po wymianie bezpiecznika lub jak w anegdocie Lecha nie usłyszeć dzwonka do drzwi gdy w tle leci muzyka. Ludzkie zmysły to trochę bardziej skomplikowany  układ niż mikrofon i rejestrator. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Przemysław_51508 napisał:

Niestety upraszczanie, nic nie wnosi poza błędnymi wnioskami, jak np. to że ktoś nie ma prawa usłyszeć zmian słuchając na tym samym sprzęcie tego samego pliku... 

Ale to Twoje wnioski, moje są przeciwne. 

2 minuty temu, Przemysław_51508 napisał:

...gówniane słuchawki.

A merytorycznie Cię przerosło? Nadal uważasz, że słuchawki eliminują w 100% problemy akustyki?

4 minuty temu, Przemysław_51508 napisał:

Zarówno wyczynowi audiofile jak i ty próbujecie upraszczać dosyć skomplikowaną dziedzinę jaką jest percepcja ludzkich zmysłów. 

Ja niczego nie upraszczałem, ja tylko tłumaczyłem koledze jedną część tego złożonego zjawiska.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, szymon1977 napisał:

A merytorycznie Cię przerosło? Nadal uważasz, że słuchawki eliminują w 100% problemy akustyki?

Jak najbardziej, dobre słuchawki eliminują problemy wynikające z akustyki pomieszczenia. Źródło dźwięku znajduje, się zawsze w tej samej odległości, nie ma problemu z filtrowaniem grzebieniowym, pogłosem itd. Twoje problemy wynikają nie z akustyki tylko z gównianych słuchawek latających na łbie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Jak najbardziej, dobre słuchawki eliminują problemy wynikające z akustyki pomieszczenia.

A dlaczego teraz już tylko akustyki pomieszczenia, sjoro przedtem było 100% akustyki?

28 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Twoje problemy wynikają nie z akustyki tylko z gównianych słuchawek latających na łbie. 

Sprostuję: moje gówniane słuchawki latają na głowie, a Twoje zajeb...ste słuchawki trzymają się łba. Tak czy inaczej to problem akustyku, choć tym razem nie pomieszczenia. I nadal choćby głośnik wytworzył to samo, to błona bębenkowa może zadrżeć inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JuG napisał:

Dodatkowo przy wychwytywaniu różnic mamy zmiany przypadkowe (statystyczne): np. raz głowa będzie bardzie w prawo, drugi - w lewo.

To zrób eksperyment z pojedynczą częstotliwością emitowaną z dwóch głośników (źródło pozorne na środku) i poruszaj głową. Dla częstotliwości z zakresu powyżej 6 kHz wystarczą nieduże ruchy głową żeby dać ogromne różnice w natężeniu sygnału wynikające ze zmian odległości od jednej kolumny do drugiej bądź od innych źródeł pozornych np. odbić od ścian. Im wyższa częstotliwość tym mniejszy ruch głową jest potrzebny żeby nastąpiło spotkanie się dwóch sygnałów w przeciwnej fazie lub kombinacja większej ilości sygnałów z punktów odbić. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, szymon1977 napisał:

Sprostuję: moje gówniane słuchawki latają na głowie, a Twoje zajeb...ste słuchawki trzymają się łba. Tak czy inaczej to problem akustyku, choć tym razem nie pomieszczenia.

Coś se znowu wydumałeś z czym nie mam zamiaru dyskutować. Problemy akustyczne słuchawek to jak dla mnie problem wydumany przez ciebie.  Przy testach porównawczych pomijalny. Dobre słuchawki nie zmieniają pozycji na głowie i zostały wymyślone po to by m. in. po to by ograniczyć do nieistotnego minimum wpływ otoczenia. W porównaniu do zestawów z głośnikami ich przydatność do testów porównawczych jest o niebo lepsza, właśnie ze względu no to o czym pisałem. Twój "problem z akustyką" to pierdoła, którą bez większego wysiłku da się wyeliminować, zmieniając słuchawki na lepsze. Problemów przy testowani na zestawie z głośnikami, nie da się wyeliminować do nieznaczącego poziomu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Coś se znowu wydumałeś z czym nie mam zamiaru dyskutować. Problemy akustyczne słuchawek to jak dla mnie problem wydumany przez ciebie

Jest bo słysze - nie na bo nie słyszę. Jakością argumentów dorównałeś kokedze SC. Bo dlaczego niby słuchawki miałyby konpensować wszystkie problemy akustyczne? 

20 minut temu, Przemysław_51508 napisał:

Problemów przy testowani na zestawie z głośnikami, nie da się wyeliminować do nieznaczącego poziomu.

Na słuchawkach też przesuń słuchawki na swoim "łbie", a się przekonasz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Bardzo istotne aby kolega SC zrozumiał

 

ha ha ha

taaaa, jesne, Nastepny naiwny

 

:>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.