Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, fozzie napisał:

Do pliku różnicowego to się nie nadaje, zgadza się, ale można sobie obejrzeć obwiednię, poziom dźwięku, obejrzeć pasmo.

Ja kiedyś tak spróbowałem. Porównałem sobie dwa odtwarzacze dvd i okazało się, że jeden z nich na wyjściu analogowym odwraca fazę, jeden ma jakiś delikatny szum od ok. 20 kHz do 22.05 kHz, jeden z nich miał dużo niższy poziom sygnału na wyjściu. W tej chwili i tak nie pamiętam który co miał, a może jeden miał wszystkie te wady. ;) :)

Moim zdaniem warto się trochę pobawić. Widać wtedy lepiej to, co słychać, a nawet widać to, czego nie słychać. ;) :)

Do obejrzenia to ok, do sprawdzania różnic już gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, malikali napisał:

ale wątek czytają też ludzie postronni i może taka osoba jak to przeczyta, że bezpiecznik to tylko zmiana na zasadzie omamów słuchowych powstrzyma się od sprawdzania bezużytecznych rzeczy

Tak, tak...jak przeczyta Was to nie sprawdzi, a jak przeczyta słyszących to sprawdzi.
A jak przeczyta jednych i drugich, to dopiero będzie miał mętlik w głowie. ;-)
Wy naprawdę uważacie, że wszyscy inni niż Wy to półgłówki. To jest żenujący sposób rozumowania.
 

 

2 godziny temu, malikali napisał:

Natomiast swoimi odkryciami możesz się pochwalić w stosownym wątku i tam opisywać wrażenia słuchowe

A czemu ten jest niestosowny? Bo ten jest zarezerwowany tylko dla sceptyków klepiących się po pleckach i lajkujących sobie wzajemnie każdy wpis?
 

 

2 godziny temu, malikali napisał:

Tutaj kierunkowość kabli i granie bezpieczników zostało z technicznego punktu widzenia obalone kilkaset stron wcześniej i naprawdę nie ma sensu dalej tego rozwlekać

Tylko to zostało obalone, czy jeszcze cała masa innych rzeczy, włącznie ze wzmacniaczami, playerami CD, transportami i DACami, które przecież wszystkie grają tak samo?
Przez kogo obalone? Bo z pewnością nie przez tych, którzy słyszą wpływ tych rzeczy na dźwięk.
A wątek audio-mity, Kolego Malikali to nie Wasz prywatny folwark, w którym możecie sobie obalać to co Wam nie gra, tylko miejsce na wyrażanie swojego zdania wszystkich użytkowników.
Jak chcecie mieć wyłączność do śmiechowych dyskusji i wzajemnego wtórowania sobie nawzajem to załóżcie "Klub Niesłyszących" i zbanujcie tam wszystkich innych. Będziecie mieli sielankę i nikt Wam nie zaprzeczy. 

mixedsmiley042.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest już przeciwieństwo- to salonik, gdzie nikt racjonalnie myślący nie ma racji bytu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie możecie sobie stworzyć swojego saloniku, w którym żaden idiota z omamami słuchowymi nie będzie miał racji bytu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, soundchaser napisał:

Tak, tak...jak przeczyta Was to nie sprawdzi, a jak przeczyta słyszących to sprawdzi.
A jak przeczyta jednych i drugich, to dopiero będzie miał mętlik w głowie. ;-)
Wy naprawdę uważacie, że wszyscy inni niż Wy to półgłówki. To jest żenujący sposób rozumowania.

I znów sobie coś wkręcasz czego absolutnie nikt tutaj nie powiedział, to jest twój sposób rozumowania. Jak przeczyta nas to przynajmniej będzie widział jak sprawdzić poprawnie, żeby nie wpaść w spiralę bezsensownych podmian :)

36 minut temu, soundchaser napisał:

A czemu ten jest niestosowny? Bo ten jest zarezerwowany tylko dla sceptyków klepiących się po pleckach i lajkujących sobie wzajemnie każdy wpis?

Jest stosowny, ale Ty przecież opowiadasz w koło, że słyszysz, a nie masz na to cienia dowodów polemika na argumenty nie ma sensu, bo sam ich nie masz., a cudzych nie podejmujesz.

36 minut temu, soundchaser napisał:

Przez kogo obalone? Bo z pewnością nie przez tych, którzy słyszą wpływ tych rzeczy na dźwięk.
A wątek audio-mity, Kolego Malikali to nie Wasz prywatny folwark, w którym możecie sobie obalać to co Wam nie gra, tylko miejsce na wyrażanie swojego zdania wszystkich użytkowników.

Obalone przez naukę Kolego Soundchaser :) Tu nie ma miejsca na dziwy i zabobony. To wątek dla każdego, kto chce się podzielić mitem i ma na to stosowne argumenty, a Ty od początku swojego bytu chyba niczego nie obaliłeś :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto zrobić pomiary polegające na zgraniu z wyjścia wzmacniacza sygnału i porównanie z tym co podaje się na wejście. Zgrałem dla porównania sygnał z kilku wzmacniaczy z podłączonymi kolumnami lub słuchawkami i porównałem z tym , co zgrałem z odtwarzacza. Zrobiło się ciekawie, kiedy stwierdziłem spore różnice, ale w końcu wszystko się wyjaśniło z czego wynikały.

Ciekawe, czy ktoś zgadnie który z sygnałów pochodzi ze wzmacniacza obciążonego kolumnami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, malikali napisał:

Jak przeczyta nas to przynajmniej będzie widział jak sprawdzić poprawnie, żeby nie wpaść w spiralę bezsensownych podmian :)

Z pewnością...pod warunkiem, że uwierzy, ale Wy przecież uważacie ludzi za idiotów, więc niekoniecznie. ;-)
 

32 minuty temu, malikali napisał:

Jest stosowny, ale Ty przecież opowiadasz w koło, że słyszysz, a nie masz na to cienia dowodów polemika na argumenty nie ma sensu, bo sam ich nie masz., a cudzych nie podejmujesz.

Tu nie ma żadnych argumentów, tutaj rządzi "nauka" sceptyków negująca prawie wszystko co ma wpływ na brzmienie.
 

 

36 minut temu, malikali napisał:

Obalone przez naukę Kolego Soundchaser :) Tu nie ma miejsca na dziwy i zabobony. To wątek dla każdego, kto chce się podzielić mitem i ma na to stosowne argumenty, a Ty od początku swojego bytu chyba niczego nie obaliłeś :)

Jaką naukę...nie rozśmieszaj mnie. mdr.gif

Wasze widzimisię, a nie naukę.

Dobra Malikali - koniec trollowania.
Kiedyś też słyszałeś kable, więc powinieneś rozumieć tych, którzy nie są taką chorągiewką na wietrze jak Ty.

 ok.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, soundchaser napisał:

Z pewnością...pod warunkiem, że uwierzy, ale Wy przecież uważacie ludzi za idiotów, więc niekoniecznie. ;-)

Amatorom bezpieczników, wat i podwieszania kabli na pewno nikt nie uwierzy w te bajdy :)

24 minuty temu, soundchaser napisał:

Tu nie ma żadnych argumentów, tutaj rządzi "nauka" sceptyków negująca prawie wszystko co ma wpływ na brzmienie.

Dla kogoś kto nie rozumie pewnych spraw faktycznie nie ma argumentów ani ratunku, można tylko pochylić głowę :)

26 minut temu, soundchaser napisał:

Jaką naukę...nie rozśmieszaj mnie. mdr.gif

Wasze widzimisię, a nie naukę.

Skoro prawo indukcji elektromagnetycznej Faradaya to dla ciebie "widzimisię" trudno się mówi nikt nie oczekuje, że zrozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, soundchaser napisał:

Nie...to nie ma najmniejszego znaczenia, bo jeśli nawet  ktoś ma omamy słuchowe i wydaje mu się, że słyszy poprawę po wymianie dajmy na to - bezpiecznika (bo tak lubicie ten element toru audio wpływający na brzmienie), to go wymieni, bo lepiej mu brzmi i nie macie na to wpływu.

Ależ oczywiście, ze nie mamy na to wpływu. Jak mu gra lepiej, to niech mu gra tak dalej.

Sam to doskonale znam - mój dobry kolega od ponad roku słucha kabli, które sam pieczołowicie wybrał i te "zagrały" najlepiej. Są to kable, które leżą w szufladzie. Żonka mu wyrwała końcówki jak sprzątała, ja na szybko zamieniłem na podobne 100x tańsze i gra mu jak cholera. Za nic ich nie wymieni bo są najlepsze na świecie - tak twierdzi. Myślę, że do dnia jak wreszcie zajrzy na tyły sprzętu albo do szuflady :)

I faktycznie nie mam na to wpływu. Tylko jedna, krótka chwila refleksji: co ta sytuacja opisana powyżej oznacza?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, konradskala napisał:

Żonka mu wyrwała końcówki jak sprzątała, ja na szybko zamieniłem na podobne 100x tańsze i gra mu jak cholera

Pewnie przez przypadek sprezentowałeś koledze jeszcze lepiej grające, sam nie zdając sobie z tego sprawy. ;-)
 

9 godzin temu, konradskala napisał:

Tylko jedna, krótka chwila refleksji: co ta sytuacja opisana powyżej oznacza?

Jak wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, soundchaser napisał:

Wy naprawdę uważacie, że wszyscy inni niż Wy to półgłówki. To jest żenujący sposób rozumowania.

Ale czy ty wiesz, co oznacza zwrot zasilacz stabilizowany? Gdybyś okazał chociaż odrobinę chęci zrozumiałbyś, jak głupią rzeczą się pochwaliłeś, obracając bezpiecznik w DACu. Jeśli tej odrobiny inżynierii nie chciałeś poznać (tak, inżynierii) to kłamiesz, że masz tylko naszą naukę w dupie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiech na sali gość odkrywa "nowe zjawisko elektryczne" na słuch! I twierdzi że nauka nie dotarła na ten poziom, by to zjawisko zmierzyć :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, malikali napisał:

Śmiech na sali gość odkrywa "nowe zjawisko elektryczne" na słuch! I twierdzi że nauka nie dotarła na ten poziom, by to zjawisko zmierzyć :D

Chyba rozumiem, SC chce przekazać, że nawet jeśli ktoś jest zadowolony po zakupie i słyszy swoje, a później opisuje niby obiektywnie, te wrażenia to się odczepcie. Opisuję wrażenia. Tylko,  że to są tylko opisy. Słowne. Opisy słowne były niezastąpione, po tym, jak człowiek zaczął mówić. Zgadzam się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jest ok, dopóki ten jeden, zamiast zmiany kolumn lub ich prawidłowego ustawienia, drugiemu nie zacznie radzić wyrzucenia pieniędzy w błoto na bezpiecznik, czy eksperymentów typu misie Haribo pod DAC, albo nie zacznie pieprzyć, że czyjąś wiedzę i doświadczenie ma "w dupie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, szymon1977 napisał:

I wszystko jest ok, dopóki ten jeden, zamiast zmiany kolumn lub ich prawidłowego ustawienia, drugiemu nie zacznie radzić wyrzucenia pieniędzy w błoto na bezpiecznik, czy eksperymentów typu misie Haribo pod DAC. 

Wszystji jest ok, dopóki nie zacznie brnąć w oczywiste szczegóły, Gdyby rozmawiali o kanapach, fotelach, ok. Zrozumiem. Jak wparzają z niewiedzą w elektronikę, nie, opór dla laików. Masz ładny bezpiecznik? Ok, mój gust to dno. Polepszył ci punktowość basu w DACu? Jesteś zwykłym kłamcą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, soundchaser napisał:

Przez kogo obalone? Bo z pewnością nie przez tych, którzy słyszą wpływ tych rzeczy na dźwięk.

Ci którzy słyszą wpływ "tych rzeczy" też obalili. Opisane to było w nielubianym przez Ciebie wątku "Wielkopolski test ABX". Również Ty sam przyłożyłeś palec do tego "obalenia" twierdząc że "słyszysz" zmianę bezpiecznika sieciowego na drogi audiofilski. Takie stwierdzenie powoduje że osoba która je wypowiedziała staje się całkowicie niewiarygodna w opisach swoich doznań z infantylnie przeprowadzonych porównań odsłuchowych. Dlaczego tak się dzieje już było wyjaśniane.

11 godzin temu, soundchaser napisał:

A nie możecie sobie stworzyć swojego saloniku, w którym żaden idiota z omamami słuchowymi nie będzie miał racji bytu?

Przecież Ty możesz działać w już utworzonym saloniku. Czyżby Ciebie tam nie tolerowali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lech36 napisał:

 

Witam.

Trafiłem tu aby zasięgnąć "ziemskiej" porady, którą na innym wątku otrzymałem i podziękowałem. 

Trafiłem też, na ten i kilka innych wątków na forum, w których przeczytałem najbardziej niesamowite i nieziemskie historie związane z oscylatorami, rezonatorami, dyfuzorami kwantowymi innym equipmentem rodem z poza naszej planety. Spotkałem tez tu byty (bez obrazy), bo nie wiem czy są zwykłymi ludźmi, czy też może są po prostu wykonani z innej gliny. Słysza to, czego inni nie słyszą, a dobry stolik pod sprzęt, zmienia jego walory dźwiękowe. Chciałem za to podziękować, jestem teraz na zwolnieniu lekarskim i mam więcej czasu na czytanie. Chciałem podziękować, bo ostatnio ani Waldemar Łysiak, ani żaden obcojęzyczny autor, nie napisał niczego tak ciekawego, jak ci "inni" ludzie na tym forum. Dziękuję, że mogę i mogłem to przeczytać. Każdy z nas, ma czasem chwile zwątpienia i znudzenia. Teraz to się zmieniło.  mam sporo lektury, więc do dzieła...

Na starcie, to co udało mi się wyszperać w sieci...Rozmowa.

 

Audiofil :

Nie tak dawno zapragnalem kupic sobie stolik audiofilski (nie mylic ze stoliczkiem typu ‚nakryj sie (nogami)’). Poszedlem na calosc zatem plyty granitowe czarne ze ‚szweda’ i nozki aluminiowe pelne. Bajka lub jak kto woli pelen wypas. Szczerze mowiac nie wierze w bajki ani o stoliczku nakryj sie ani o stoliczkach audiofilskich. Wazylo wylacznie wrazenie etetyczne i dozywotnia gwarancja mimo, ze zamierzam jeszcze zyc jakies 70 lat. No i po pelnym sukcesie zlozenia stoliczka do kupy ladnie postawilem na nim sprzecik (Jezu, jak to pieknie wygladalo!). Zapuscilem pierwsza z brzegu plytke i…. spadlem z fotel. Czegos takiego nie przezylem do tej pory a zyje juz na tym swiecie prawie 70 lat o czym przed chwila wspomnialem. Nagle moj skromny systemik zagral nieslychanie otwartym, pieknym dzwiekiem z tzw. powietrzem dookola instrumentow, swietna lokalizacja, scena, przyblizonym wokalem i co by tam jeszcze mozna. Zdebialem! Naprawde, nie spodziewalem sie niczego jezeli chodzi o dzwiek a tymczasem musialem szybko udac sie do najblizszego sklepu po szampana (no, moze to byla tylko cava) by uczcic sukces na polu fi-fi. I to nie jakies tam konfabulacje ale fakt. Powiedzcie sami czy narazalbym sie na smiesznosc i wypisywal jakies bzdury by tracic resztki reputacji na tym forum jezeli by to nie byla prawda? A jest to prawda. Podsumowujac – w drewniane podkladki usuwajace metalicznosc dzwieku nie wierze. W granitowe stoliczki fi-fi wierze. Wierze bo nie mam wyjscia. Kazdy kto slyszal jak bylo przedtem zauwaza roznice. Slowo.

Sceptyk :

No to ja Tobie, odpowiem inną historię. Kiedy urodziła się moja Córeczka, oboje z Małżonką zgodnie uznaliśmy, iż jest to niewątpliwie najpiękniejsze niemowle w dziejach. Ta cera, ten wzrok. No istny cud. Każdego dnia robiłem po kilkanaście fotografii, które następnie z dumą prezentowałem koleżankom i kolegom w pracy, znajomym, rodzinie. Te dzieła sztuki fotograficznej znalazły się następnie w albumach i… zostały poddane próbie czasu.
Ojejku. Trudno, trzeba to powiedzieć. Po kilku latach okazuje się, że jak większość noworodków moja pociecha była pomarszczonym, nieforemnym, raczej mało estetycznym, choć na swój sposób uroczym stworzeniem. Patrząc na tamte zdjęcia, śmiejemy się z siebie samych, jak też byliśmy zaślepieni i zamroczeni. Dziecko jak dziecko, lecz na pewno nie kolejny cud świata!
To doświadczenie (dodajmy: jedno z wielu) przypomina mi, jak zasadnicze znaczenie w widzeniu zjawisk ma nasze emocjonalne nastawienie. Serce potrafi to zabarwić, to przymglić, to omamić nasze zmysły.
Wierzę Ci, że Twój sprzęt na nowym, eleganckim stoliczku ZABRZMIAŁ TOBIE ewidentnie lepiej. Ale to Ty, Twoje emocje były przyczyną, a nie mebel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I oczywiście wszyscy wybierają graty na podstawie rzetelnych pomiarów a to w AudioVideo,

a to a AUDIO, albo w Stereophile, albo jeszcze gdzie indziej, a ci, co tych pomiarów wcale nie

biorą pod uwagę, to ...szkoda gadać ...

Same oszołomstwo;  albo coś wzięli lub palili i to na pewno ostro przedawkowali ;-)

Bez przesady; o ile stolik czy podstawka pod kabel wpływu nie ma, to już kable jakiś mają.

Dla jednego ważny, dla drugiego nieistotny a mimo to nie używa kabla od nocnej lampki,

mimo, że wszystkie powinny brzmieć tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
33 minuty temu, audioburak napisał:

I oczywiście wszyscy wybierają graty na podstawie rzetelnych pomiarów a to w AudioVideo,

a to a AUDIO, albo w Stereophile, albo jeszcze gdzie indziej, a ci, co tych pomiarów wcale nie

biorą pod uwagę, to ...szkoda gadać ...

Same oszołomstwo;  albo coś wzięli lub palili i to na pewno ostro przedawkowali ;-)

Bez przesady; o ile stolik czy podstawka pod kabel wpływu nie ma, to już kable jakiś mają.

Dla jednego ważny, dla drugiego nieistotny a mimo to nie używa kabla od nocnej lampki,

mimo, że wszystkie powinny brzmieć tak samo.

Dobra...ponarzekałeś a teraz dawaj podłogowe do wszystkiego  na 36 metrów... ;-)

Do 5k komplet bo za czary mary i hokus pokus nie zamierzam płacić...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, audioburak napisał:

...mimo to nie używa kabla od nocnej lampki,

mimo, że wszystkie powinny brzmieć tak samo.

Powtórzę różnicy pomiędzy kablem od lampki nocnej/odkurzacza, ze średniej pułki marketu elektronicznego, QED silver Anniversary nie usłyszałem, i dlatego używam kabla najładniejszego. Nie dopisuj sobie, że ma to cokolwiek wspólnego z lepszym brzmieniem.

37 minut temu, audioburak napisał:

I oczywiście wszyscy wybierają graty na podstawie rzetelnych pomiarów... 

Jest tu pewien problem: ogólnie rzecz biorąc graty za podobną kasę, są podobnie niedoskonałe. Nie wybierzesz więc gratów bardziej doskonałych, a tylko te, których niedoskonałości w połączeniu z niedoskonałością akustyki po prostu najfajniej Ci zagrają. Ja np kierując się pomiarami świadomie wybrałem niedoskonałość w postaci górki na 100Hz, bo wiedziałem, że to mi fajnie zagra. 

8 minut temu, ziko369 napisał:

Dobra...ponarzekałeś a teraz dawaj podłogowe do wszystkiego  na 36 metrów... ;-)

Ja chcę jeszcze żeby były OZ, do tego wzmacniacz 2x250W, a wszystko w cenie tego z mojej stopki. Jak dasz radę, to bez wątpienie podążę w kierunku wyższej jakości technicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szymon1977 napisał:

ze średniej pułki

Mógłbyś w końcu nauczyć się zwracać uwagę na ortografię, bo razi bardziej niż to, że ktoś kiedyś usłyszał bezpiecznik. hahaha.gif

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, soundchaser napisał:

Mógłbyś w końcu nauczyć się zwracać uwagę na ortografię, bo razi bardziej niż to, że ktoś kiedyś usłyszał bezpiecznik. hahaha.gif

Nie, błędy w ortografii są mniej ważne niż kłamstwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Bunk napisał:

Nie, błędy w ortografii są mniej ważne niż kłamstwo.

Tu się zgadzam. Kłamałeś wiele razy i to zostało odnotowane w historii tego wątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, soundchaser napisał:

Tu się zgadzam. Kłamałeś wiele razy i to zostało odnotowane w historii tego wątku.

Ojej, wiele razy, czy wtedy jak przytoczyłem ci schemat najtańszego stabilizatora przed DACiem? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź już spać, bo bredzisz. Naprawdę nie chce mi się z Tobą gadać.
Śpij dobrze i śnij o stabilizatorach i wzmacniaczach, grających jednakowo...o bezpiecznikach też. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, soundchaser napisał:

Idź już spać, bo bredzisz. Naprawdę nie chce mi się z Tobą gadać.
Śpij dobrze i śnij o stabilizatorach i wzmacniaczach, grających jednakowo...o bezpiecznikach też. ;-)

O wzmacniaczach?  Manipulant. Stabilizatory stabilizują. Debilne czynności również

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bunk napisał:

O wzmacniaczach?  Manipulant. Stabilizatory stabilizują. Debilne czynności również

Powiem tak.

W tym kraju płace podatki.

W tym kraju wymagam opieki nad moją niewiedzą. Niewiedza w każdej postaci. banków, i każdych innych oszustw. 

Jeśli, audiofile i ich sklepy z kablami za 4k euro z metr to oszuści, żądam ich głów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bunk napisał:

Ojej, wiele razy, czy wtedy jak przytoczyłem ci schemat najtańszego stabilizatora przed DACiem?

Od kiedy koledzy na pirv zdradzili mu "tajemną wiedzę" dlaczego bezpiecznik może mieć wpływ, to ten argument jakoś dla niego jest ważniejszy niż inne, tylko że się tutaj nie podzielił tym :) To musi być niezły bełkot, bo tylko taki skutecznie mami zagubione owieczki  :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żona nie zapalając światła wślizguje się pod kołdrę. Wyskakuje z przerażeniem czując, że się w coś zaplątała. Zapala światło odrzuca kołdrę.
- A to co?!
Mąż leży wtulony w kłębowisko kabli (głosnikowe, ic, sieciówki)
- Sprzedawca powiedział, że trzeba je najpierw porządnie wygrzać...
- A ja?
- Ciebie będę grzał w nastepnej kolejności...
- Taaak?...To ja zastanowię się nad wymianą wtyku sieciowego..
- :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   3 użytkowników

    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 15

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.