Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, M-K napisał:

Przecież ty nawet nie bardzo wiedziałeś w jakim zakresie miałeś badanie słuchu...

Wiesz kiedy robi się badanie słuchu? Jak ktoś czuje, że ma jakąś jego ułomność.
Ja nie czuję, a badanie kiedyś zrobiłem, bo było za darmo, ot tak - dla zabawy.
W jakim zakresie - dobrze wiem...wystarczającym.

4 minuty temu, Misio38 napisał:

Żałosne próby wyśmiewania innych i wmawianie sobie własnej za...istości. Olałbym ten wątek bo jak ktoś lubi być dymany to niech będzie tylko po co wciąga w to osoby nie mające pojęcia o hifi? Wmawianie im  między innymi kabli jako panaceum na wszystko itp jest niefajne. Po co ciągnąć innych w przepaść? To ci nie pomoże.

Coś Ci się pomyliło. Żałośni to są sceptycy, którzy przy każdej okazji wyśmiewają zarówno słyszących, jak i elementy systemu, które słyszą.
Ja ich niby ciągnę w przepaść i coś im wmawiam?

Puknij się i to zdrowo w główkę Misiu. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, soundchaser napisał:

Wiesz kiedy robi się badanie słuchu? Jak ktoś czuje, że ma jakąś jego ułomność.
Ja nie czuję, a badanie kiedyś zrobiłem, bo było za darmo, ot tak - dla zabawy.
W jakim zakresie - dobrze wiem...wystarczającym.

uhm... tak  do 8khz ?

jak zwykle pier... jak potłuczony

Miałem okazję być na badaniu w zakresie do 20 khz ? - wybacz ale twoje farmazony i próby skierowania dyskusji na inne tory ("kiedy robi się badania" ) jest tak żałosny że ciężko to przebić ale znając ciebie - UDA SIĘ - do dzieła !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez M-K
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad sobą bo smutne jest to co pokazujesz swoimi wpisami. Rozmawiał z toba więcej nie będę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, soundchaser napisał:

Masz rację. Jak ktoś ma ułomny słuch, to idzie do takiego lekarza od słuchu na badanie i ma od niego potwierdzenie, że ma ułomny zmysł słuchu. wesoly-emotikon-ruchomy-obrazek-0012.gif

Pozwól, że w tym miejscu zacytuję klasyka.

11 godzin temu, soundchaser napisał:

Dzieciak z Ciebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, M-K napisał:

Miałem okazję być na badaniu w zakresie do 20 khz

Aż taką czułeś ułomność? W dodatku jako niesłyszący sceptyk? ?

5 minut temu, malikali napisał:

Pozwól, że w tym miejscu zacytuję klasyka

Z Wami tak trzeba rozmawiać, bo prezentujecie poziom przedszkolny w dyskusji ze swoimi dziecinnymi argumentami. ?

9 minut temu, Misio38 napisał:

Zastanów się nad sobą

OK. Jutro pójdę do kościoła, pomodlę się za Was i zastanowię się nad sobą też. ?
 

9 minut temu, Misio38 napisał:

Rozmawiał z toba więcej nie będę

Trudno Panie Obrażalski. ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

Z Wami tak trzeba rozmawiać, bo prezentujecie poziom przedszkolny w dyskusji ze swoimi dziecinnymi argumentami. ?

Podaj przykład tych "dziecinnych argumentów"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna się...jak już nie wiedzą co napisać, to: podaj przykład, podaj cytat, gdzie tak napisałem, etc. ?
A przykłady są powyżej - prawie w każdym Waszym zdaniu skierowanym przeciwko słyszącym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Misio38 napisał:

Zastanów się nad sobą bo smutne jest to co pokazujesz swoimi wpisami. Rozmawiał z toba więcej nie będę.

Nie obrażaj się tak od razu na naszego najlepszego kolegę. Musisz mu wybaczyć pewne ułomności, które wychodzą co kilkadziesiąt postów. To normalne - jest tylko człowiekiem. I jak wielu innych nie rozróżnia kolorów na podesłanym obrazku (nawet w przypływie złości oskarża, że to było zmanipulowane bo ciężko się przyznać, że właśnie samodzielnie zrobiło się w konia), wymienia bezpieczniki (poza torem audio) bo tak mu poradził znajomy, test słuchu (rozszerzony) też zrobił u znajomego laryngologa. Także u znajomych słuchał monobloków tylko nie wie jakich,  a Hej Jude wyburczane pod nosem jest legitymacją i świadectwem wyćwiczonego słuchu, bo pewnie wszyscy znajomi znają tę piosenkę i automatycznie będzie bardziej znajomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misio38 - nie obrażaj się.
Kolega Konrad przedstawił Ci mój portret psychologiczny (fachowo), więc już wiesz, że jestem tak samo ułomny jak wszyscy sceptycy.

Głowa do góry! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak słyszący nietechniczni są tak samo ułomni jak techniczni sceptycy. Uff kamień spadł mi z serca. Teraz będę chodził po salonach audio z dumnie podniesioną głową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, soundchaser napisał:

Zaczyna się...jak już nie wiedzą co napisać, to: podaj przykład, podaj cytat, gdzie tak napisałem, etc. ?
A przykłady są powyżej - prawie w każdym Waszym zdaniu skierowanym przeciwko słyszącym.

Klasyczne odbicie piłeczki sam widzisz, że nawet tego nie potrafisz lub nie chcesz zrobić, bo boisz się argumentacji na merytorycznym poziomie. Jak następnym razem mnie zacytujesz, to zechciej mieć przynajmniej jakieś konkrety.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, porlick napisał:

Był tu zamieszczany film, na którym każdy mógł się przekonać, jak bardzo ludzkie zmysły są połączone- w zależności co pokazano na ścieżce video, co innego było słychać, pomimo identycznej ścieżki audio.

Jak trzeba być zaslepionym bezrozumną wiarą w nieomylność słuchu nieukiem, by tego nie rozumieć?

O widzisz, w moim temacie w innej zakładce, też pisali tacy, co polecali filmiki, które miały dowodzić ich racji. Ale musisz to wiedzieć, że filmik to co innego niż własne doświadczeia. Dlaczego ufasz judupnym filmikom ? Sam udowodnij swoje racje. Co w tym kierunku zrobiłeś ?

Nadal pytanie o wymianę sprzętu pozostaje otwarte. Jak się mają wasze przewody ? O, jakie masz podłączone przewody, napisz ?

Podając przykłady z włsnego życia, łatwiej prowadzić dyskusję. A tak, rzucasz się imputując innym jakąś ślepotę i wiarę.

To mało uprzejme. A ciągłe ukrywanie istotnych szczegółów, jest dowodem na waszą tylko złą wolę i prześmiewcze zamiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, malikali napisał:

Klasyczne odbicie piłeczki sam widzisz, że nawet tego nie potrafisz lub nie chcesz zrobić, bo boisz się argumentacji na merytorycznym poziomie. Jak następnym razem mnie zacytujesz, to zechciej mieć przynajmniej jakieś konkrety.

Nie bądź śmieszy i sam nie odwracaj kota ogonem.
W odbijaniu piłeczki nie ma lepszych od Was, a Lechu to jest w tym miszczem.
Merytoryczna dyskusja na przedszkolnym poziomie z Wami?
Nie żartuj sobie...z Wami nie ma żadnej dyskusji, bo z Waszej strony jest tylko negacja każdego postu, stwarzanie pozorów, że racja jest tylko po Waszej stronie, nieustanne kpiny ze słyszących, wywyższanie się i bufonada.
Z Wami można jedynie rozmawiać dokładnie tak jak to czynię ja, czy Kolega Kazik, chociaż i tak wiem, że nic z tego nie rozumiecie, bo megalomania przesłania Wam zdolność zdroworozsądkowego myślenia.
 

10 minut temu, kazik-t napisał:

Nadal pytanie o wymianę sprzętu pozostaje otwarte. Jak się mają wasze przewody ? O, jakie masz podłączone przewody, napisz ?

Ile razy już zadawałeś to pytanie? Oni się po prostu wstydzą. ? 

11 minut temu, kazik-t napisał:

złą wolę i prześmiewcze zamiary.

Od zawsze dokładnie to jest ich cel bytu na Audiostereo.
Nikt inny tak jak ja nie poznał ich tak dobrze na tym forum, ponieważ tylko ja tak się z nimi użeram nieustannie od 10 lat. ?
Dlatego próbują mnie tępić wszelkimi możliwymi sposobami, ale jakoś bezskutecznie. ?
To sekta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, soundchaser napisał:

Wiesz kiedy robi się badanie słuchu?

owszem - na badaniach kontrolnych . Niestety od jakiś 10 lat jest to coraz rzadsze  ?

Ale sa to zwykle badania standardowe które kończą się na 8khz

Godzinę temu, soundchaser napisał:

Aż taką czułeś ułomność? W dodatku jako niesłyszący sceptyk?

Nie - to był przypadek że miałem okazję więc tym prędzej skorzystałem. I do dzisiaj pamiętam wyniki (przynajmniej wiem gdzie kończy mi się górna granica słyszenia)

Dlatego za grosz nie wierzę ci w te twoje bajki o badaniu. Jest to wymyślona bzdurka/opowiadanko na potrzeby usprawiedliwienia twojego pitolenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, soundchaser napisał:

z Wami nie ma żadnej dyskusji, bo z Waszej strony jest tylko negacja każdego postu, stwarzanie pozorów,

Sam stwarzasz pozory, że wymiana bezpiecznika poza torem audio ma jakikolwiek wpływ na dźwięk.

Czego się spodziewałeś? Medalu?

PS. Wczoraj odezwał się do mnie właściciel systemu, którego zdjęcie wstawiłem. Ten od gołych ścian i grających zworek. Nigdy nie pisał w tym wątku, nigdzie nie podałem jego nicka, ale nie wiem jakim cudem w kilkanaście minut od momentu wklejenia fotki do postu już o tym wiedział??? Czyżby to kolejny "znajomy" ??? Mimo wszystko przyznał się, że na początku dał się wciągnąć w to "kablowe szaleństwo" zamiast zacząć od akustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, M-K napisał:

Dlatego za grosz nie wierzę ci w te twoje bajki o badaniu. Jest to wymyślona bzdurka/opowiadanko na potrzeby usprawiedliwienia twojego pitolenia.

Ależ oczywiście. Wolno Ci wierzyć w co tylko chcesz.
Tak samo zresztą jak nie wierzyć. ?
 

4 minuty temu, konradskala napisał:

Sam stwarzasz pozory, że wymiana bezpiecznika poza torem audio ma jakikolwiek wpływ na dźwięk

Bo ma i to nie są pozory, tylko stwierdzenie. Mój zmysł słuchu zarejestrował poprawę brzmienia po wymianie bezpiecznika zwykłego na audiofilski.
 

8 minut temu, konradskala napisał:

Wczoraj odezwał się do mnie właściciel systemu, którego zdjęcie wstawiłem. Ten od gołych ścian i grających zworek

Wcale się nie dziwię. Zauważył Twoje szydzenie i zareagował. Nieładnie tak kpić z bliźniego.
 

9 minut temu, konradskala napisał:

kilkanaście minut od momentu wklejenia fotki do postu już o tym wiedział??? Czyżby to kolejny "znajomy"

Niby mój? To mi próbujesz imputować?
 


 


 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niczego nie próbuję, ale nikt inny tylko Ty pytałeś gdzie to zdjęcie znalazłem.

11 minut temu, soundchaser napisał:

Mój zmysł słuchu zarejestrował poprawę brzmienia po wymianie bezpiecznika zwykłego na audiofilski.

To wiem. A że ten zwykły oklejony nalepką staje się audiofilskim też. A ogólnie że jeden i drugi są poza torem audio to szczegół.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, kazik-t napisał:

Nadal pytanie o wymianę sprzętu pozostaje otwarte. Jak się mają wasze przewody ? O, jakie masz podłączone przewody, napisz ?

Podając przykłady z włsnego życia, łatwiej prowadzić dyskusję. A tak, rzucasz się imputując innym jakąś ślepotę i wiarę.

Przecież parę stron temu napisałem- może jeszcze mam ci je wysłać do ekspertyzy?

Zresztą, po co? Przewody są w systemie tylko po to, by łączyć istotne urządzenia, niczego istotnego nie wnoszą, w porownaniu do duetu kolumny+pomieszczenie. Więcej podawał nie będę, bo nie widzę sensu. Jesli uzywam jakichś argumentów, to są to oficjalne wyniki badań, nie wydumy płatnych audiobajarzy lub wierzacych waudiovoodoo oszołomów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, soundchaser napisał:

Wcale się nie dziwię. Zauważył Twoje szydzenie i zareagował. Nieładnie tak kpić z bliźniego.

Nawet nie zwracałem uwagi kto to. Równie dobrze mogę zaraz wkleić dziesiątki innych zdjęć.

Mimo wszystko zastanawia mnie jak to się "zauważa" to szydzenie, bo ja moich własnych fotek sprzed 5-ciu lat nie mogę nigdzie znaleźć w żadnym wątku...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, konradskala napisał:

Niczego nie próbuję, ale nikt inny tylko Ty pytałeś gdzie to zdjęcie znalazłem.

A więc jest jakieś "ale".

Myślisz, że moje pytanie spowodowało, że nagle zauważył Twoją wklejkę? ?

To może zapytaj tego gościa, który się słusznie do Ciebie odezwał.
 

29 minut temu, konradskala napisał:

A że ten zwykły oklejony nalepką staje się audiofilskim też. A ogólnie że jeden i drugi są poza torem audio to szczegół.

A co mnie to obchodzi, jeśli to słychać? Ja też nie zwracam uwagi na nalepki. ?
 

17 minut temu, konradskala napisał:

Mimo wszystko zastanawia mnie jak to się "zauważa" to szydzenie, bo ja moich własnych fotek sprzed 5-ciu lat nie mogę nigdzie znaleźć w żadnym wątku...

Malikali Ci odnajdzie migiem. To przecież nasz forumowy kolekcjoner wpisów. Z pewnością ma bogate archiwum.
Biniek kiedyś napisał, że to jest wręcz Archeolog. ?

 

20 minut temu, porlick napisał:

Zresztą, po co? Przewody są w systemie tylko po to, by łączyć istotne urządzenia, niczego istotnego nie wnoszą, w porownaniu do duetu kolumny+pomieszczenie. Więcej podawał nie będę, bo nie widzę sensu

Hahaha...no właśnie. Hipokryta, który wstydzi się. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc chciałem odpisać wszystkim w tym animatorom tego forum ale właśnie wróciłem z festiwalu plenerowego... Koncert plenerowy mnóstwo ludzi super nagłośnienie muzyka bliska mojemu sercu i oczywiście mnóstwo piwa kiełbasek szaszłyków i co? W głowie mi utkwiło stopa 4 na 4 i ewentualnie jakiś przymykając się wokal (John Porter) - i to był festiwal bluesowy. Trzeźwy nie jestem. Nie usłyszałem ani jednej minuty bluesowej - ani jednej. W dodatku nie spotkałem ani jednej niezadowolonej osoby, wszyscy byli zadowoleni. Jeżeli tak wygląda brzmienie muzyki to wszystkie uwagi w tym wątku są całkowicie nieistotne. Społeczeństwo jest głuche. A forum będące emanacją tego społeczeństwa sami sobie... dopiszcie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Żałosne próby wyśmiewania innych i wmawianie sobie własnej za...istości. Olałbym ten wątek bo jak ktoś lubi być dymany to niech będzie tylko po co wciąga w to osoby nie mające pojęcia o hifi? Wmawianie im  między innymi kabli jako panaceum na wszystko itp jest niefajne. Po co ciągnąć innych w przepaść? To ci nie pomoże.
Kable to są raczej pacan'eum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, soundchaser napisał:

Coś Ci się pomyliło. Żałośni to są sceptycy, którzy przy każdej okazji wyśmiewają zarówno słyszących, jak i elementy systemu, które słyszą.
Ja ich niby ciągnę w przepaść i coś im wmawiam?

Puknij się i to zdrowo w główkę Misiu. ?

No dobrze, trąbkę z saksofonem pomyliłeś bo cztery piwa. Po ilu małpkach usłyszałeś bezpiecznik? Nie pij tyle Sound, to niezdrowo.

7 godzin temu, malikali napisał:

Klasyczne odbicie piłeczki sam widzisz, że nawet tego nie potrafisz lub nie chcesz zrobić, bo boisz się argumentacji na merytorycznym poziomie. Jak następnym razem mnie zacytujesz, to zechciej mieć przynajmniej jakieś konkrety.

Merytoryka i Sound to przeciwieństwa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Lech36 napisał:

Hajendowiec" na pierwszym miejscu postawiłby słuch, wiedza z reguły jest bez znaczenia. 

I dobrze, pod warunkiem zachowania odpowiednich procedur testujących i braku wpływu marketingowców, tych opłacanych, szeptanych i tych najgorszych, przekonanych o swojej misji, marketingowców - hobbystów. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, przemak napisał:

Nie usłyszałem ani jednej minuty bluesowej - ani jednej.

A byłeś w namiocie dźwiękowca?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, J.Jerry napisał:

A byłeś w namiocie dźwiękowca?

Telefon mi poprawił nuty na minuty, nie zauważyłem. Tak, byłem, pogadaliśmy sobie. Ale nie o tym co słychać, bo to tak ma być. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.