Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio w moim pokoju audio zrobiło się 14'C.
Niby voodoo ale nie dało się słuchać.
Oczywiście, dźwięk zimny, kliniczny.... propagacja zmysłów...
Kolor oświetlenia pewnie też jakoś rzutuje na słuch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę lektury ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, billy idol napisał:

nie w hi-fi, tylko ogólnie

Większość urządzeń elektronicznych, którymi jesteśmy otoczeni, jest źródłem szkodliwych dla człowieka jonów dodatnich, czyli tzw. elektrosmogu. Pogarsza to jakość powietrza we wnętrzach i negatywnie wpływa na nasze samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne. Kryształy soli, z których wykonane są lampy solne, to naturalne jonizatory powietrza. Gdy kryształ się rozgrzeje, jonizacja się zwiększa. W lampie sól nagrzewa się od żarówki, dlatego jej działanie poprawia jakość powietrza w pomieszczeniu, w którym się znajduje. Badania dowodzą, że stosowanie lamp solnych ma korzystny wpływ przy leczeniu wielu schorzeń, takich jak astma, alergia czy choroby układu oddechowego, a stąd już krok do lepszego słuchu ? Proste.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, billy idol napisał:

no ale tu się rodzi - całkiem poważne - pytanie, czy te lampy "solne" , wpływają znacząco w skład powietrza w pokoju

czy one są tylko "solne" z nazwy

a w ogóle, to co taka lampa solna ma robić , z założenia ? nie w hi-fi, tylko ogólnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



niektórzy wmawiają tu na forum , że słuchają muzyki.
Gdyby było "muzy", wtedy by mnie to nie irytowało- właściwy termin to jednak: "nagrań, realizacji, miksów", czy jest z tego muzyka to już zależy od konkretnego sprzętu i warunków w pokoju.


Czyli im bardziej zj***na realizacja i gorszy sprzęt, tym więcej w tym prawdziwej muzyki
Audio mity:

DAC ma wpływ na dźwięk

Wzmacniacz ma wpływ na dźwięk

Bzdurą jest że to są mity.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.01.2020 o 10:43, Sine Metu napisał:

Brzmi znajomo emoji3.png

feb1f7a39c6192d281fb23af576e86f0.jpg

SWIETE SLOWA !
staram sie nie kategoryzowac ludzi - ostatnio skutecznie zrobil to socjalista Hitler i wyszlo jak wyszlo... no bo jeszcze "zwyczajny" i "specjalista" ma wydzwiek pozytywny, ale "pozer" to juz jakis shit...
Jednak pokusze sie o nieco inna "klasyfikacje"
1. "Zwyczajny"  leczac kompleksy i latami duszac zazdrosc, wmawia sobie ze jest "ok" jak jest. No bo jak ma niby byc ? .Zakladaj ze i tak go nie stac na nic lepszego , wiec trzeba sobie jakos usystematyzowac swiatopoglad i zracionalizowac gorycz porazki. Ma audio jakie ma a nie jakie chcialby miec , wiec lepiej nie mysli jakie chcialby miec. Czasem polize cukierek przez szybe, poczytajac z wypiekami jakis audio-swierszczyk.  W koncu jak sie nie ma co sie lubi....to muzyka jest najwazniejsza. Wystarczy umiec wyprzec chcice i mozna nauczyc sie z tym życ.

2. "Specjalisci" - tu juz audio jest tjuningowane, oni chca slyszec wiecej, bo czuja ze cos w tym jest...wiec po robocie lutownica i jazda : lepsze kondy w denonie za 100 zl jakiejs szkopskiej rtv-palety i do cdeka jakis lepszy op-amp.... Nawet przewod glosnikowy sluzacy niegdys do podpinania lampek ,   zastapia superowym OFC - hulaj dusza. Ale zeby dac za kawalek druta pierdylion ojro ? Musialby byc "Pozerem" a przeciez on WIE, ze lepiej i tak nie bedzie...w koncu drut to drut (no chyba ze OFC - to wprawdzie tez drut jak kazdy (ma R-L-C), ino lepszy bo OFC)  "Specjalisci" maja najwiecej do powiedzenia o audio. O kazdym i z dowolnej polki cenowej... po tym co zrobili , wiedza juz co i jak wiec bluzgaja opiniami jak przepelnione szambo. Posiedli swiety graal monopolu na wiedze i to glownie oni potrafia wywachac kto tu "pozer",  a kto "nasz". A, że dobre audio widzieli tylko na obrazku ? nie wszystko zloto co sie swieci - to nie moze grac o tyle lepiej o ile wiecej kosztuje - TO NIEMOZLIWE ! Tylko durni "Pozerzy" to kupuja i daja sie ruchać.
3. "Pozerzy" - nie zadawalaja sie byle czym, czegos chca , ciagle sie ucza, poznaja i doswiadczaja. Wkladaja w to sporo wysilku ( bo komu chce sie wnosic kolejny 50 kg wzmacniacz, by sprawdzic czy mu zagra lepiej) Podejmuja ryzyko, pokonujac naturalny strach by cos sprawdzic, doswiadczyc...i czesto tez placa za nie netrafionym zakupem, skrojeni przez hiendowe mrzonki marketingu. Ale wiedza co mowia bo sprawdzili to organoleptycznie. Sa ciekawi nowych doznan i wprowadzaja to w czyn ! Jada BMW 7-er z rodzina na wczasy , bo to i bezpieczniej i wygodniej niz Seicento w gazie... no a ze drozej ? Pracuja w koncu po to by lepiej zyc i sobie dogodzic
Byle jak mozna miec nie ruszajac dupy. Panstwo da.

"Zwyczjni" i "Specjalisci" to produkt socjalizmu. "Kazdy ma taki sam zoladek i potrzeby". Jak ktos jest "zlota raczka" (Spec, szpenio, "Specjalista") to jeszcze lepiej , przydaje sie wszystkim... (wszyscy go ruchaja..) sasiadce naprawi kran za dziekuje, zapyta jak dzieci i nawet kielicha wychyli. Byleby za duzo nie zarabial i nie mial.  Bo wtedy stanie sie "Pozerem" (Prywaciarzem, badylarzem, cinkciarzem, oszustem...) Bedzie chcial za naprawe kranu tfu... pieniedzy !  (bo to jego praca i z tego zyje) - krwiopijca , wtedy juz "nie nasz " on !

Muzyka ( jak msza sw i ogrodki dzialkowe ) jest dla wszystkich. Ale dobre i drogie audio jest dla ludzi swiatlych, otwartych, wrazliwych i MAJETNYCH ! dla wg ciebie "Pozerow" wlasnie. 
Praw fizyki pan nie oszukasz...to "POZERZY" umozliwjaja progress temu najlepszemu ze swiatow i dlatego moga korzystac zen pelnymi garsciami.

A jezeli mijam sie z ocena rzeczywistoscia odpowiedz mi na pytania:
1. Kto nie chce podwyzki o 100% i UCZCIWIE zadowali sie uznaniowym, okazjonalnym ochlapem w kwocie 46,50 , zwanym premia ??
2. Kto odmowi propozycji darmowego udostepnienia na urlopowy wyjazd  nowego Merca chocby E-Classe (330 KM, 6l/100km) i powie: sorry, bez mojego cuchnacego Passata TDI  rocznik 2002  sie nie ruszam..NIE JESTEM POZEREM !!!
3. Kto tu k...wa jest pozerem ?
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Sine Metu napisał:

Audio mity:

Przecież o to chodzi żeby się z nie wszystkim zgadzać. Mieć własne zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, kiza napisał:

Przecież o to chodzi żeby się z nie wszystkim zgadzać. Mieć własne zdanie.

chodzi o to, by nie drwic z innych i nie krytykowac czegos o czym pojecie sie ma blade

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, rivage napisał:

chodzi o to, by nie drwic z innych i nie krytykowac czegos o czym pojecie sie ma blade

A czy nie chodzi też o to żeby nie robić czegoś (np. testów porównawczych) o których się nie ma bladego pojęcia? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Lech36 napisał:

A czy nie chodzi też o to żeby nie robić czegoś (np. testów porównawczych) o których się nie ma bladego pojęcia? ?

jak mozna nie miec pojecia o testach porownawczych ? przeciez to kwestio zerojedynkowa.
w przeciwienstwie do krytykanctwa rzeczy ktorych sie nie widzialo i nie slyszalo....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, rivage napisał:

jak mozna nie miec pojecia o testach porownawczych ? przeciez to kwestio zerojedynkowa.

Możliwe, musiałbyś doprecyzować co rozumiesz pod tym pojęciem w testach porównawczych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
dobre i drogie audio jest dla ludzi swiatlych, otwartych, wrazliwych i MAJETNYCH ! dla wg ciebie "Pozerow" wlasnie.


Hmm, ale kolumny masz jakieś tanie, to pewnie i chujowe

PS. Oczywiście duży plus za to że podajesz w profilu na czym grasz
(co niestety nie jest zbyt popularne na forum)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

A czy nie chodzi też o to żeby nie robić czegoś (np. testów porównawczych) o których się nie ma bladego pojęcia? ?

Zamiast tego na wytłumaczenie szuka się durnych analogii ?

25474-35f9a9bca7d740f1215f688fbf8de778.j25475-523a0c3e68f1c427008d7394361fcf9e.j

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, rivage napisał:

Ale dobre i drogie audio jest dla ludzi swiatlych, otwartych, wrazliwych i MAJETNYCH !

zapomniałeś jeszcze dodać że ..

 

wagarujących na lekcjach fizyki

 

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Sine Metu napisał:

Hmm, ale kolumny masz jakieś tanie, to pewnie i chujowe emoji6.png

tiaa. poza tym ze potrafisz niezle skategoryzwac ludzi, umiesz trafnie ocenic moje kolumny ...
skad sie biora tacy wszechwiedzacy .... 
 

23 minuty temu, billy idol napisał:

zapomniałeś jeszcze dodać że ..
wagarujących na lekcjach fizyki

audio to elektro-psycho-akustyka, jesli pilnie wstukales fizyke i zostales na poziomie R-L-C , to raczej forum dla elektronikow powinienes zaszczycic rada swa cenna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, xetras napisał:

Przypomniało mi to podział na typy słuchaczy (chyba ze Stereoplay) - kiedyś 12 , ale klasyfikację uproszczono do 5. (Za : Krajewski, Jerzy - Głośniki i zestawy głośnikowe,WKŁ, Warszawa 2008).

W niej też jakoś nie mogłem się odnaleźć.

 

Wyczynowcem nie jestem (patrz 2.) Pozerstwo mnie śmieszy (patrz 3.). I przy okazji tych szlagierów sezonu (skojarzenie z pkt.3) - ich sława napompowana marketingiem szybko przemija.

Czyli pkt.1 (praktyczność chyba się mieści w tym zakresie)

Taki ze mnie typ ?

Poza tym oczywiście jedyny w swoim rodzaju.

Ściślej 1/2

Czyli tak jak każdy Jedyny w swoim rodzaju,

23 godziny temu, Sine Metu napisał:
W dniu 22.01.2020 o 22:26, Yankes napisał:
Do której grupy byś się zaliczył?mam na myśli sprzęt audio.
'

Ja muzyki słucham, a jeżeli chodzi o sprzęt to jest w moim opisie.

Takich juz niestety coraz mniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

De gustibus non est disputandum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Yankes napisał:

Takich juz niestety coraz mniej.

Bo swiat idzie do przodu i ludzie ewoluuja: poznawczo , mentalnie, duchowo....a dla tych co to ignoruja , pozostaje "niestety" i zal po byle czym. Z calym szacunkiem i bez dyskryminacji. Przeciez kazdemu wolno byc jakim chce , ale dlaczego nadawac chcacemu od "pozerow"? Bo se kupil drozsze ? Moze jednak nie dla szpanu, a dla wygody i radosci swej....Taki Einstein np. mogl se chlopina siedziec w tym swoim urzedzie patentowym i obgryzac olowki na panstwowem, Ale on sie musial wychylac....pozer jeden.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)



tiaa. poza tym ze potrafisz niezle skategoryzwac ludzi, umiesz trafnie ocenic moje kolumny ...
skad sie biora tacy wszechwiedzacy .... 


Czytasz czasami to co sam napiszesz? Przecież to TY skategoryzowałeś, a nie ja.

A kolumny masz faktycznie tanie, ale nie pękaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Sine Metu napisał:

Czytasz czasami to co sam napiszesz? Przecież to TY skategoryzowałeś, a nie ja.

a ta zolta karteczka co ja wkleiles ? czy to nie ty ? ja jedynie sparafrazowalem te zalosna wyliczanke...

a moje glosniki ? tanie/drogie , chujowe lub nie...to rzecz wzgledna...
btw. na szczescie nie ma obowiazku aktualizacji profilu, bo na dzis to bys mnie nazwal giga-pozerem ? 
i na tym polega roznica miedzy nami ...ja to mam, slucham i sie tym ciesze, a Ty mozesz tylko mnie podgryzac epitetami.

ale nie pekaj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
a ta zolta karteczka co ja wkleiles ? czy to nie ty ? ja jedynie sparafrazowalem te zalosna wyliczanke...
a moje glosniki ? tanie/drogie , chujowe lub nie...to rzecz wzgledna...
btw. na szczescie nie ma obowiazku aktualizacji profilu, bo na dzis to bys mnie nazwal giga-pozerem  
i na tym polega roznica miedzy nami ...ja to mam, slucham i sie tym ciesze, a Ty mozesz tylko mnie podgryzac epitetami.
ale nie pekaj :)
No to zaktualizuj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Sine Metu napisał:

podajesz w profilu na czym grasz emoji106.png

(co niestety nie jest zbyt popularne na forum)

 

Wstydzą się ? Przecież istotne jest, jak klocki dla kogoś subiektywnie (a nie obiektywnie, co zwykle oznacza - "modnie") spełniają swoją rolę. Nie mnie oceniać czyjś gust, zasoby finansowe, natomiast gołosłowne deklaracje - jak najbardziej.

@rivage

Tam jeszcze w cytowanej klasyfikacji brakuje kategorii :

- prosto (bez wygłupów i pstrokatych świecidełek, ascetycznie : magnetofon w domu ["kaseciak" lub "szpulowiec"] tu by mi pasował i praktyczny funkcjonalny tor, czyli do tego chociażby: Ultracurve deq 2496 i ECM 8000 i sporo czasu na kalibrację). Komuś innemu - zwykły smartfon i głośnik bezprzewodowy.

- świr (ekscentryk), czyli wyjątkowy, indywidualista. "Zrób to sam".  Szyje na swoją miarę. 

Chyba to podkategorie "typu" 2 ? Podział trochę w poprzek, bo to autor tak innych zgrupował, a nie oni sami siebie.

To dla mnie kompletnie różne podejścia.

 

10 godzin temu, rivage napisał:

audio to elektro-psycho-akustyka, jeśli pilnie wstukałeś fizykę i zostałeś na poziomie R-L-C , to raczej forum dla elektroników powinieneś zaszczycić radą swą cenną.

Dodałbym jeszcze o manipulacji. Sprzęty są konieczne do uprawiania tego kosztownego bzika. 

 

O sprzętach można pisać technicznie a można emocjonalnie, byle z przewagą pierwszego - dlatego jak najbardziej: prądy, napięcia,  fazy, moce, energię, itede ...

Byle nie mieszać pojęć z literatury i konkretnych mierzalnych wartości - to są różne światy. Na ich styku jest oczywiście  więcej zabawnych sytuacji.

PS.

Dopisałem polskie robaczki do liter, bo mnie ich brak mocno męczy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie fotek z cytowanym emulatorem uziemienia, przypomniał mi się termin, zupełnie konkretny: "uziemienie funkcjonalne" ( może być też "robocze" lub "operacyjne").

Poniżej tłumacz automatyczny nieźle namieszał - dla mnie groteska jako wynik "czesania" algorytmem Google'a :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

(Czyjś blog, więc tylko poezja :-] )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyt często w audio pisze się o tym, co sugerowane a nie o tym, co realne.

To do @rivage (głównie , ale i ogólnie).

Natomiast tu poniżej to , co realnie się dzieje:

 

Próba stylu z tego, co linkowałem

W ostatnich czasach coraz częściej używamy niewątpliwie nieprzyjemnego zjawiska, którym jest burza. Na wesele pewien etap temuż jeden z założycieli Stanów Zjednoczonych doprowadził do odkrycia praw rządzących przepływem prądu elektrycznego. Dzięki niemu korzystamy dzisiaj powszechnie uziemienie. To absolutnie niemu będzie poświęcony dzisiejszy artykuł.

 

Włos mi się zjeżył, bo dalej jest jeszcze bardziej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś doświadczony w zakładce HajEnd niedawno napisał tak:

"...Przede wszystkim każdy doświadczony audiofil, a za takiego uważałem Pana X, wie że zestrojony system jest dopasowany do siebie. Każdy element, kolumny, wzmacniacz, cd, kable, stoliki i akcesoria a przede wszystkim pomieszczenie mają takie same znaczenie na ogólny odbiór odtwarzanej muzyki. Wymieniając jeden z tych elementów sypie się całą układanka i nie ma siły żeby coś tam wstawić i żeby zagrało lepiej albo przynajmniej tak samo...

 

To jest fascynujące!

Dobrze, jeżeli wymienimy w takim kompletnym systemie tylko np. wzmacniacz.

Na czym polega zestrojenie, nowego elementu, czyli tego nowego wzmacniacza?

Domyślam się, że nie chodzi tu o dopasowanie impedancji we/wy.

Choć wiem , że istnieją wzmacniacze z regulowaną impedancją wejściową (sam taki mam i dwie opcje w nim).

Wydajności prądowej nie da się (zestrajać), regulować, podobnie DF... o "kręciołkach" bas, treble w tej zakładce nie wypada przecież...

O źródłach a takim "knifem" (impedancja wy.) nie słyszałem.

O czym zapomniałem/nie wiem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, iro III napisał:

regulować, podobnie DF..

Akurat to da się regulować wstawiając pomiędzy wzmacniacz a kolumnę szeregowy opornik. Od pewnych wartości tego szeregowego opornika przebieg charakterystyki impedancji kolumny zaczyna mieć słyszalny wpływ na przebieg charakterystyki amplitudy mierzonej na zaciskach głośnika. Całość zaczyna koloryzować słabiej lub mocniej w zależności od wielkości górek i dołków na charakterystyce impedancji. Szczególnie dotyczy to wzmacniaczy które z natury mają dużą impedancję wyjściową. Kiedyś na początku w tym wątku 'przemak' pokazywał na przebiegach mierzonych z dwoma typami kolumn jak to wygląda dla wzmacniacza który wtedy lansował jeden forumowiczów o impedancji wyjściowej ca. 7 omów na pojedynczym mosfecie mocy. Skoki na charakterystyce amplitudy dochodziły do chyba gdzieś 5-7 dB (nie pamiętam dokładnej wartości). Był zlokalizowane w miejscach skoków impedancji kolumny. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Lech36 napisał:

Akurat to da się regulować wstawiając pomiędzy wzmacniacz a kolumnę szeregowy opornik.

No tak.

Tylko że mamy w przyrodzie druty głośnikowe, zawierające puszkę z odpowiednimi "akcesoriami"... w tym oporniki dodatkowe o oporze niepomijalnym a ja nie chciałbym tu o drutach rozprawiać, choć domyślam się czym "wyczynowy" chciał dostrajać nowy wzmacniacz w systemie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Akurat to da się regulować wstawiając pomiędzy wzmacniacz a kolumnę szeregowy opornik.

tylko kompletny świr lub absolutny nieuk może coś takiego wymyślać!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.