Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Makgajwer napisał:

Co wy, robicie za najniższą krajową czy co...

Tak (prawie).

14 minut temu, Makgajwer napisał:

...ciągle o tym płaceniu, macie jakieś kompleksy chyba. 

Jestem krakowski centuś i boli mnie nawet 1gr wyrzucony w błoto. Tym bardziej cieszy, że jak kiedyś forumowi bajkopisarze i branżowi szamani naciągnęli mnie na zakup bajki za £80, to tę bajkę odsprzedałem dalej, a od skane £40 zainwestowałem tam, gdzie poprawa brzmienia istnieje fizycznie, a nie tylko w mojej psychice.

A Ty co, uważasz że wysokie zarobki uprawniają Cię do wciskania biedakom ciemnoty? Wstydziłbyś się!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, malikali napisał:

jak dasz za wygraną to się rozejdzie jak wirus

Już się rozeszło. Jak ktoś nie myśli, to nic nie zrobisz. Tymczasem wszystkie argumenty można źle zrozumieć, przeinaczyć... jak w polityce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, szymon1977 said:

Tak (prawie)

Tyle godzin tu przesiadujesz pisząc głupoty, wziął byś się za drugą pracę. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Makgajwer napisał:

Co wy, robicie za najniższą krajową czy co, że ciągle o tym płaceniu, macie jakieś kompleksy chyba. 

Ja tak, na wyższej uczelni tak jakoś wychodzi ?

A dlaczego o pieniądzach? Za niecałe 30 tysięcy można mieć albo JBL 4343 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  lub trochę dołożyć i kupić kabel sieciowy 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I tak, wiem, że klienci na taki kabel już mają wszystko inne ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Makgajwer napisał:

Tyle godzin tu przesiadujesz pisząc głupoty, wziął byś się za drugą pracę. 

Nie obraź się, ale chyba Cię k... do reszty p...! Poświęciłem 20lat życia na to, żeby teraz na pracę tracić nie więcej niż 30godz/tygodniowo, a pozostałe 138godzin mieć dla siebie i rodziny, a Ty namawiasz mnie na drugą pracę, żebym mógł wyrzucić pieniądze w błoto, kupując nic nie wnoszące do brzmienia systemu gadżety? Szczyt forumowej bezczelności!

41 minut temu, Makgajwer napisał:

...macie jakieś kompleksy chyba. 

Ja przed pracą zawożę córkę do szkoły, a po pracy córkę ze szkoły odbieram - Ty masz kable. Na pewno chcesz rozmawiać o leczeniu kompleksów?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...bo wśród audiofili takie kabliszcza to po prostu "przedłużenie pe...sa", jak np ogromny, amerykański pick-up, służący do jazdy tylko po mieście. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, porlick napisał:

...bo wśród audiofili takie kabliszcza to po prostu "przedłużenie pe...sa", jak np ogromny, amerykański pick-up, służący do jazdy tylko po mieście. ?

Jak widać. Dlatego merytoryczna dyskusja "gra czy nie", po raz kolejny zeszła na "ja mam, a Ty nie". Dno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Sine Metu napisał:

Kto pracuje 168 godzin tygodniowo?

 

Mnie nie pytaj - to Twój pomysł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałem, że ktoś pracuje 168tygodniowo - Ty to wymyśliłeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Sine Metu napisał:

Czytaj aż złapiesz kontekst w którym to napisałeś.

Nie oczekuj, że będę tłumaczyć się z Twoich urojeń bo nazwiesz je kontekstem. Twoje urojenie - Ty się tłumacz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, przemak napisał:

Już się rozeszło. Jak ktoś nie myśli, to nic nie zrobisz. Tymczasem wszystkie argumenty można źle zrozumieć, przeinaczyć... jak w polityce.

Problem w tym, że jeśli ktoś nie będzie miał tej drugiej postawy sceptyków i tych argumentów przed sobą, to może nawet nie wpaść na to, że może być jednak trochę inaczej niż do tej pory sądził. Oczywiście jeśli ktoś nie myśli i nie potrafi analizować i wyciągać wniosków, a woli ślepo wierzyć, bo tak mu czasem wygodniej dla panującego i przyjętego ogółu w tych kręgach, to nic nie poradzisz. Sporo osób jednak potrafi wyciągać wnioski, a kuriozalność tych coraz to nowych wymyślnych "poprawiaczy" tylko ułatwia podjęcie odpowiednich kroków i nakłania jednak do spojrzenia na to z innej perspektywy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, szymon1977 napisał:

Znamienne przy tym jest, że jeśli ktoś słyszy, to nigdy nie są to zmiany w docierającym do uszu dźwięku, a zawsze w tym, co z dźwięków docierających do uszu powstaje w mózgu.

Bo naciągacze wiedzą, że to co dociera do uszy da się zmierzyć w rozdzielczościach przewyższających percepcję człowieka. Więc cuda działają głębiej, w mózgu...

I to prawda. W końcu jak ktoś się nałyka różnych świństw to i latać może... a z radyjka kuchennego osiągnie więcej niż z systemu za pierdylon... Facet do kuchni a żona na salony...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, malikali napisał:

Problem w tym, że jeśli ktoś nie będzie miał tej drugiej postawy sceptyków i tych argumentów przed sobą, to może nawet nie wpaść na to, że może być jednak trochę inaczej niż do tej pory sądził. Oczywiście jeśli ktoś nie myśli i nie potrafi analizować i wyciągać wniosków, a woli ślepo wierzyć, bo tak mu czasem wygodniej dla panującego i przyjętego ogółu w tych kręgach, to nic nie poradzisz. Sporo osób jednak potrafi wyciągać wnioski, a kuriozalność tych coraz to nowych wymyślnych "poprawiaczy" tylko ułatwia podjęcie odpowiednich kroków i nakłania jednak do spojrzenia na to z innej perspektywy.

IMO to jest syzyfowa praca. Normalny człowiek skonfrontowany z tym bajzlem łapie się za głowę, a tu ludzie nie potrafią zrobić kroku w tył, żeby spojrzeć na swoje działania z szerszej perspektywy. Po latach powtarzania bzdur wszyscy traktują je jako oczywistą prawdę, a od tego by trzeba zacząć. Genialna książka Limes inferior już to przewidziała... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o brzmienie - za grube pieniądze kupuje się przeświadczenie o byciu nadczłowiekiem, który dzięki wykraczającemu ponad wszelkie normy zmysłowi słuchu, jest w stanie doświadczyć nieznanych nauce zjawisk. Tak, jakby życie zwykłego człowieka nie było wspaniałe. Niektórzy braki w samoocenie po prostu nadrabiają kablami, co widać w ich stosunku do faktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O co te boje? Wystarczy zrozumieć prostą sprawę. Nie ważne jak kable to robią, że lepiej słychać (upraszczając). Nie musi ich wpływ na barwę dźwięku mieć źródło w prawach fizyki. Jeżeli psychoakustyka i zjawiska zachadzące w mózgu pomagają lepiej słyszeć to na jedno wychodzi. Po prostu lepiej słychać. Przecież liczy się samopoczucie i zadowolenie słuchacza. Wystarczy to zaakceptować i nie układać kolejnych stosów do palenia heretyków. Kto się miał nawrócić zrobił to, a kto chce wierzyć po swojemu to co komu do tego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, MariuszZ. napisał:

Jeżeli psychoakustyka i zjawiska zachadzące w mózgu pomagają lepiej słyszeć to na jedno wychodzi. Po prostu lepiej słychać. Przecież liczy się samopoczucie i zadowolenie słuchacza.

Uważam tak samo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co?

Żyjcie w ciemnocie, jak wam dobrze, tłumaczcie działanie sprzetu audio jako manifestację sił nieczystych lub ducha świętego?

BZDURA! Jakby tak podchodzili wszyscy do tematu, to groziłoby ludzkości nowe sredniowiecze i znów zapłonęły by stosy, ale zamiast Giordana Bruna, byliby na nich ludzie, którzy kabel sieciowy nie uważają za świętość, tylko twierdzą, że po prostu przewodzi prąd.

Jak można pisać takie kocopoły??? Zobaczcie, co się teraz dzieje w polityce- afera na aferze, przyzwolenie dla swoich na kradzieże i oszustwa- to samo w audio- pisanie, że jak chcesz, możesz się oszukiwać i wierzyć w cudowności gadżetów audiovoodo, to przyzwolenie dla oszustów na kpiny z nauki i okradanie nieswiadomych klientów. To zgoda na ogłupianie audiofili i robienie im wody z mózgu. To się zemści wcześniej, czy później. 

Nikt, kto odebrał jako- takie wykształcenie nie powinien się zgadzać na takie rzeczy- mnie sumienie nie pozwala na obojętne przejście wobec audio- idiotyzmów kpiących z praw fizyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, porlick said:

Nikt, kto odebrał jako- takie wykształcenie nie powinien się zgadzać na takie rzeczy- mnie sumienie nie pozwala na obojętne przejście wobec audio- idiotyzmów kpiących z praw fizyki.

Kiedys myślałem tak samo. Teraz myślę, to tylko kabelki, tylko naiwność i tylko pieniądze. A te dyskusje to tylko sztuczne podnoszenie ciśnienia. Weź pod uwagę, że jeśli twardy argument kogoś nie przekona za pierwszym razem, nie zrobi tego też za setnym, więc po co się silić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

O co te boje? Wystarczy zrozumieć prostą sprawę. Nie ważne jak kable to robią, że lepiej słychać (upraszczając). Nie musi ich wpływ na barwę dźwięku mieć źródło w prawach fizyki. Jeżeli psychoakustyka i zjawiska zachadzące w mózgu pomagają lepiej słyszeć to na jedno wychodzi.

Tak... dopóki siedzisz sobie w domu i doświadczasz radości słuchając muzyki. Ale jeśli na Forum namawiasz kogoś do zakupu, sugerując że brzmienie się poprawi, choć pozostanie bez zmian? Pal licho, jeśli sam nie jesteś tego świadom. Ale 99% złotouchych z premedytacją zaprzecza faktom, stawiając swoje ulotne odczucia, ponad wiedzą naukową zdobywaną przez człowieka przez setki lat. Jeszcz gorzej, że dla własnego zysku robi to branża. 

Nikt nie neguje Twojego szczęścia, ale wprowadzać kogoś wbłąd nie wypada.

-----

21 minut temu, jaceknad napisał:

Dla mnie liczą się tylko ogromne emocje, ciarki na plecach, bo to takie przyjemne kiedy...

Niektórzy odczuwają to tuż przed wsadzeniem palca w wentylator - ale nikt nie wciska, że za wsadzeniem palca w wentylator idą racjonalne i wymierne korzyści.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, jaceknad napisał:

 Dla mnie liczą się tylko ogromne emocje, ciarki na plecach, bo to takie przyjemne kiedy coś zmieniam.

Coś działającego naprawdę, czy tylko jako amulet?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, jaceknad napisał:

Dla mnie liczą się tylko...

Ale wciskasz bzdury nie sobie a forumowiczom... milionom forumowiczów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, przemak napisał:

Wątek umarł. Nie ma się czemu dziwić, powyższy filmik pokazuje, że ludzie chcą być oszukiwani. Wątek o kablach sieciowych też pokazuje, że ludzie chcą być oszukiwani i chcą za to płacić. To po co się kopać z koniem?

To nie jest "kopanie się z koniem" tylko przedstawienie innego punktu spojrzenia na technikę audio. Rozsądny hobbysta od razu pojmie o co chodzi, inni będą się dalej łudzić że nauka jeszcze wszystkiego w audio nie odkryła a słuch audiofila tak bo jest o dwie długości przed nauką ?. Co najmniej dwie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Jeżeli psychoakustyka i zjawiska zachadzące w mózgu pomagają lepiej słyszeć to na jedno wychodzi.

To tylko działania krótkotrwałe związane z jakąś zmianą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Lech36 napisał:

To tylko działania krótkotrwałe związane z jakąś zmianą. 

Ja to nazywam "słyszeniem życzeniowym"- jak ktoś bardzo chce coś usłyszeć, to to usłyszy.

Każdy ślepy test weryfikuje takie "zmiany" bez litości. ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.