Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, triode napisał:

a ty uważasz,że piny lampy to z czego są? z jakiegoś innego metalu/przewodnika?

na pinach widzisz dokładnie to samo.

 

pleciesz te suchary w koło macieju.

Możesz rozwinąć temat? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt taki za kilka milionów ( słyszany np. na wystawach)  - to Waszym zdaniem na ile % można ocenić jego wierność odtwarzania dźwięków, jeśli natura to 100%.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem przykładem- firma Cabasse we współpracy z paryskim konserwatorium, wykonała pokaz swoich możliwości. Za nieprzejrzystą kotarą ustawili kolumny i muzyków ze śpiewakami. Publiczność miała określić, czy gra orkiestra, czy sprzęt. Miała z tym ciężki problem i odpowiadała prawie losowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, porlick napisał:

Odpowiem przykładem- firma Cabasse we współpracy z paryskim konserwatorium, wykonała pokaz swoich możliwości. Za nieprzejrzystą kotarą ustawili kolumny i muzyków ze śpiewakami. Publiczność miała określić, czy gra orkiestra, czy sprzęt. Miała z tym ciężki problem i odpowiadała prawie losowo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogdan_

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Grzegorz7 napisał:

Spróbuj zdefiniować; "słyszeć więcej".

Jestem laikiem raczkującym w tej materii więc nie ma sensu bym coś próbował definiować. Są progi słyszalności związane z czułością słuchu. Są graniczne częstotliwości jakie słyszymy. Jest świadomość i wiedza pomagająca zdefiniować i rozróżniać dźwięki, alikwoty, transjenty czy inne obce mi określenia i parametry. Więcej czyli różnicę między tym co ja słyszę, a ktoś inny w tych samych warunkach odsłuchowych na tym samym sprzęcie. 

Chodziło mi o to, że czasami są zmiany brzmienia dźwięku trudne do zdefiniowania. Nawet pomierzenia bo większość określeń dotyczących barwy nie jest opisana jakąś skalą. Czasami wrażenia dotyczące barwy dźwięków (jasny, ciepły, zamglony, pełen powietrza, wyostrzony itd) pozostaną tylko wrażeniami na podstawie których ktoś kto słyszy na przykład "grające" kable ocenia ich wpływ na brzmienie. Wszystko jest uzależnione od wrażliwości słuchowej, pamięci słuchowej, predyspozycji w tym zakresie ale również świadomości dotyczącej akustyki i muzyki. To złożony temat. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, porlick napisał:

Odpowiem przykładem- firma Cabasse we współpracy z paryskim konserwatorium, wykonała pokaz swoich możliwości. Za nieprzejrzystą kotarą ustawili kolumny i muzyków ze śpiewakami. Publiczność miała określić, czy gra orkiestra, czy sprzęt. Miała z tym ciężki problem i odpowiadała prawie losowo. 

Blado by wypadły Cabasy przy Isophonach, które i tak w ogóle nie dają rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Sine Metu napisał:

To ile tych godzin...?

Tego o czym pisałem? Tyle co pisałem. A tego co Ci się ubzdurało, tyle co sobie ubzdurałeś. 

43 minuty temu, Sine Metu napisał:

...nieuku?

Anafabeto wtórny na dwa wątki: tak się zastanawiam, ile razy trol może cytować ten sam fragment i wciskać, że jest tam napisane co innego, niż właśnie sam zacytował?

-----

58 minut temu, bogdan_ napisał:

Sprzęt taki za kilka milionów ( słyszany np. na wystawach)  - to Waszym zdaniem na ile % można ocenić jego wierność odtwarzania dźwięków, jeśli natura to 100%.

To proste, 0%. Sprzęt ma wiernie odtworzyć to co na płycie nagrane, a czy na płycie natura nagrana jest "wiernie"? Rzecz dyskusyjna.

Weźmy dla przykładu koncert Metallici z YT. Jak myślisz, czy odbiircy oczekują, że w swoim m3 będą słyszeć dokładnie to, co słyszeliby na żywo? Nie. I dlatego Netallica w Twoim domu nigdy z płyty nie zabrzmi jak na żywo. 

-----

 

40 minut temu, MariuszZ. napisał:

Chodziło mi o to, że czasami są zmiany brzmienia dźwięku trudne do zdefiniowania.

A dwa sygnały płynące ze wzmacniacza do kolumn można bez problemu zmierzyć, porównać i stwierdzić, że patrząc przez pryzmat ludzkiego słuchu, są one identyczne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minutes ago, Sine Metu said:

 


To ile tych godzin, nieuku?
 

 

Policz ile godzin jest w tygodniu (nie roboczym, tylko kalendarzowym), odejmij od tego 30h pracy i zobacz, ile wolnych godzin Ci zostanie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Tego o czym pisałem? Tyle co pisałem.


Ty nadal nie ogarniamsz, że 24*7=168 i nikt tyle godzin tygodniowo nie pracuje - to z kim się porównujesz?

Poświęciłem 20lat życia na to, żeby teraz na pracę tracić nie więcej niż 30godz/tygodniowo, a pozostałe 138godzin mieć dla siebie i rodziny,


Twój zysk czasu wolnego w stosunku do osoby nie pracującej part time, to 10 godzin tygodniowo. Nieuku.

Był taki przypadek małżeństwa w USA - on biały, ona biała, a dziecko czarne.

I gdyby mu kumple nie powiedzieli, to on podobnie jak Ty uważał że wszystko jest prawidłowo.

EOD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Sine Metu napisał:

...24*7=168 i nikt tyle godzin tygodniowo nie pracuje... 

Ale to Twój pomysł, że ktoś tyle pracuje, ja nic takiego nie pisałem.

21 minut temu, Sine Metu napisał:

...to z kim się porównujesz?

Nie z Twoimi urojeniami, tylko z wpisem który komentowałem.

21 minut temu, Sine Metu napisał:

Twój zysk czasu wolnego w stosunku do osoby nie pracującej part time, to... 

Najpierw wymyśliłeś, że obliczyłem swój zysk, teraz wymyślasz, że w stosunku do osoby nie pracującej part time, a na jeden etat. Wylej na łeb kubeł zimnej wody, i zamiast wymyślać bzdury, przeczytaj po prostu mój wpis, i ten który komentowałem.

21 minut temu, Sine Metu napisał:

EOD

Słuszna decyzja. Przykro patrzeć, jak w kolejnym wątku robisz z siebie analfabetę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, szymon1977 napisał:

A dwa sygnały płynące ze wzmacniacza do kolumn można bez problemu zmierzyć, porównać i stwierdzić, że patrząc przez pryzmat ludzkiego słuchu, są one identyczne.

Powodzenia. Tylko zadaj sobie pytanie co chcesz zmierzyć, czym i w jakim punkcie pomiarowym. Potem odpowiedz sobie na pytanie czy pomiar odpowiadałby tym wynikom uzyskanym "przez pryzmat ludzkiego słuchu". Co słyszymy. Z całym dobrodziejstwem alikwotów, transjentów i innych fonów. Szczególnie ciekawe byłoby mierzenie sceny. Po szerokości i głębokości. Byłoby o czym podyskutować ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady omijam niemerytoryczne tematy, bo kupa najczęściej straszna. Trochę mi się nudziło, więc wszedłem tu na chwilę. Matko boska częstochowska. Wesołe z was chłopaki. Tyle emocji tutaj. W innych wątkach pełna profeska, a tutaj ... ja pierdziu. Zacytuję pewnego klasyka: wentylator wpadł do szamba. Dawno się tak nie uśmiałem. Zdrowia życzę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MariuszZ. napisał:

Szczególnie ciekawe byłoby mierzenie sceny.

Sceny nie ma w nagraniu - scena jest wytworem psychoakustyki.

2 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Tylko zadaj sobie pytanie co chcesz zmierzyć...

Przecież dokładnie napisałem!

Godzinę temu, szymon1977 napisał:

...dwa sygnały płynące ze wzmacniacza do kolumn...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, iro III napisał:

Wprawdzie to nie moja "kłótnia" - ale czy nie widzisz szymon, że w jednym zdaniu napisałeś o wymiarze tygodniowym pracy i jednocześnie o "zysku" godzinowym w wymiarze MIESIĄCA, zapominając dodać, że chodzi już nie o tydzień?

Irooo

nie załamuj mnie plissss

7 ( dni ) x 24 ( godziny  )  = 168

 

168 - 30 = 138

 

po edicie

 

widze ze w dalszych wątkch juz doszliście do ładu  ?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez billy idol

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, billy idol napisał:

nie załamuj mnie plissss

Ja pier... Ile czasu może im zająć zrozumienie jednego, niezbyt skomplikowanego zdania? Wprost napisałem co po przedstawiłem liczbowo, a oni wmawiają, że przedstawiłem liczbowo ich wymysły. Nosz kur..., ręce opadają. Napisałem co innego niż napisałem, bo miałem na myśli co innego, niż miałem na myśli. Ileż można!?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Ja pier... Ile czasu może im zająć zrozumienie jednego, niezbyt skomplikowanego zdania?

Iro wiedze w następnych watakach , szybko skumał

 

ale "Sine" widze dalej  jak beton

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, billy idol napisał:

jak beton

Nie jest pierwszym forumowiczem AS, któremu chęć przypier...lenia się za wszelką cenę, odebrała zdolność rozumienia tekstu pisanego. Kończmy na dziś OT. Jutro pewnie znów zacytuje ten sam fragment, i znów będzie wciskać, że napisałem tam co innego, niż zacytował. Ehhh...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MariuszZ. napisał:

Tylko zadaj sobie pytanie co chcesz zmierzyć, czym i w jakim punkcie pomiarowym.

Kojarzysz pomiar metodą różnicową? Jak dwa sygnały dadzą wynik rowny zero, to są identyczne i jakiekolwiek "słyszalne" różnice pomiedzy nimi powstają w głowie słuchacza. Zjawiska związane ze słyszeniem były dość dokładnie badane w Instytucie Fraunhofera, gdzie powstało na bazietych badań wiele różnych wynalazków, m.in fotmat mp3. Bardzo dawno temu w laboratoriach Philipsa wymyślono sposób na generowanie w głowie słuchacza dźwięków, ktorych ucho nie odbiera, a "słychać", czyli super-bas bez podstawowego tonu, tylko z dodaniem fałszywych harmonicznych. Słyszenie jest jak odczyt cd, i to porysowanego. Uszy słyszą surowe dane, często niekompletne, a resztę "dopowiada" sobie mózg- jak algorytm korekcji danych. Te procesy też już są znane.

Tak więc zlotousi nie mają podstaw, by sądzić, że są na terra incognita, bo to już badane zagadnienie, tylko im nie chce się go poznawać. Stąd wychodzą fałszywe poglądy, a jak ktoś chce je prostować, zostaje przez nich okrzyknięty "głucholcem".

Aż czasem mi ich szkoda. ? (Ale tylko czasem.)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, porlick napisał:

Zjawiska związane ze słyszeniem były dość dokładnie badane w Instytucie Fraunhofera, gdzie powstało na bazietych badań wiele różnych wynalazków, m.in fotmat mp3... 

Podobno mp3 nie da się słuchać, a jak tu kilka dni temu wspomniano, całe rzesze złotouchych słuchało z radością mp3 i to najgorszego 128. Ot i psychoakustyka, wmówili sobie, że to najwyższa jakość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szymon1977 napisał:

Podobno mp3 nie da się słuchać...

Żebyś się nie zdziwił. Dobrze zrobione mp3 o wysokim bitracie i prawidłowo kodowane, jest praktycznie nie do odróżnienia od cd, a wlasciwie wave. 

Poza tym, formatów wykorzystywanych do dźwięku jest mnóstwo, a mp3 jest najstarszym przykladem. Dzisiejsze kodeki są bardziej dopracowane od poczatkowych, przecież algorytmy kompresji i kodowania stale ewoluują w kierunku poprawy jakosci i naturalności dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, porlick napisał:

Żebyś się nie zdziwił. Dobrze zrobione mp3 o wysokim bitracie i prawidłowo kodowane, jest praktycznie nie do odróżnienia od cd, a wlasciwie wave. 

Ale CD nie jest takie doskonałe. Nawet nie da się zrobić RIP-a winylowego brzmiącego jak winyl w 16/44.1 bo wali cyfrą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Jak to co robi? Wygrzewa. Inną sprawą pozostaje co to znaczy i co zmienia. Dla Ciebie nic. Audiovoodu. Dla kogoś innego kabel po "wygrzaniu" (nawet jak nic się z nim nie zmieniło) jest kablem gotowym do podłączenia do systemu. Nawet jeżeli to tylko aspekt psychologiczny, bo ktoś wierząc, że coś poprawił ma spokój ducha i słucha mu się lepiej to co w tym złego? Ktoś zarobił, ktoś jest szczęśliwy i naprawdę nic mi do tego. Chętnie bym normalnie porozmawiał z posiadaczem takiego cuda. Bez kpiarskiego zacięcia. Mogłoby to być interesujące i ciekawe doświadczenie. 

Jak po tym całym wygrzaniu nic się z nim nie zmieniło, to nie kabel jest gotowy do podłączenia do systemu, tylko sam słuchacz jest gotowy i podatny na usłyszenie zmian. Ale równie dobrze może rzucić te kable na kaloryfer i jak uwierzy w to, że nadchodzą zmiany efekt będzie taki sam.

10 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Nawet jeżeli to tylko aspekt psychologiczny, bo ktoś wierząc, że coś poprawił ma spokój ducha i słucha mu się lepiej to co w tym złego?

Gdyby to samo napisał producent tego ustrojstwa to nic złego wiem, że kupuje magiczne pudełko, ale tak nie jest ponieważ podaje, że kabel ulega zmianom fizycznym - zmienia brzmienie systemu i tu jest już problem, bo to jest już oszustwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
7 godzin temu, szymon1977 napisał:

Sceny nie ma w nagraniu - scena jest wytworem psychoakustyki.

stereo jest "psycho"....a, czy np. tęcza istnieje? ktoś ją dotknął?

7 godzin temu, szymon1977 napisał:

Ja pier... Ile czasu może im zająć zrozumienie jednego, niezbyt skomplikowanego zdania?

no właśnie

7 godzin temu, porlick napisał:

Tak więc zlotousi nie mają podstaw, by sądzić, że są na terra incognita,

dokładnie, wy tam jesteście i to wasza planeta.

43 minuty temu, malikali napisał:

Jak po tym całym wygrzaniu nic się z nim nie zmieniło, to nie kabel jest gotowy do podłączenia do systemu, tylko sam słuchacz jest gotowy i podatny na usłyszenie zmian

jest analogiczne do dotarcia silnika przez kierowcę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, porlick napisał:

Odpowiem przykładem- firma Cabasse we współpracy z paryskim konserwatorium, wykonała pokaz swoich możliwości. Za nieprzejrzystą kotarą ustawili kolumny i muzyków ze śpiewakami. Publiczność miała określić, czy gra orkiestra, czy sprzęt. Miała z tym ciężki problem i odpowiadała prawie losowo. 

Juz sama metoda odsluchu porownawczego zza koca jest wybitnie madra ?

52 minuty temu, malikali napisał:

wygrzaniu

 

10 godzin temu, MariuszZ. napisał:

zmiany

Tu najwieksza firma z kablami w UK "wygrzewa" je za darmo. Mozna kupic jeden wygrzany a drugi nie I posluchac zmian. Nawet mozna wybrac ile godzin chce sie wygrzewac. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Screenshot_20200705-090308_Samsung Internet.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, kazik-t napisał:

stereo jest "psycho"....a, czy np. tęcza istnieje? ktoś ją dotknął?

a  potem piszecie że was traktujemy niepoważnie

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MariuszZ. napisał:

 Jest świadomość i wiedza pomagająca zdefiniować i rozróżniać dźwięki, alikwoty, transjenty czy inne obce mi określenia i parametry. Więcej czyli różnicę między tym co ja słyszę, a ktoś inny w tych samych warunkach odsłuchowych na tym samym sprzęcie. 

Czyli każdy słyszy inaczej.

Ten sam sygnał akustyczny docierający do uszu każdy słyszy na swój sposób.

Wobec powyższego zmiany wprowadzane przez elementy toru w części "elektro" są również subiektywne, różne w zależności od słuchacza.

Nie można więc stwierdzić jednoznacznie (zgodnie przez większość) jakie cechy ma taki element, w którą stronę modyfikuje dźwięk...

Określenia i opisy jakie padają w wątkach o np. kablach są więc nieprawdziwe.

37 minut temu, kazik-t napisał:

stereo jest "psycho"....a, czy np. tęcza istnieje? ktoś ją dotknął?

 

8 minut temu, billy idol napisał:

a  potem piszecie że was traktujemy niepoważnie

A to nie Dorotka (ta w krainie Oz) przechodziła po tęczy?...

A cukierki Skittles powstają z kupy jak żyrafa skubie tęczę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym wygrzewaniem kabli aby po dwóch tygodniach otrzymać to właściwe brzmienie to w ogóle jest ciekawie bo nawet producenci sprzętu audio jak ATC piszą, że to bzdura. Niestety nawet to nie jest w stanie większości z nas przekonać i ludzie nadal będą słyszeć zmiany w trakcie wygrzewania kabelków... A wszystko zaczyna się od sprzedawców w salonach audio czy redaktora  W. P. , którzy takie głupoty wciskają naiwnym klientom/audiofilom. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Huberto1984 napisał:

Tu najwieksza firma z kablami w UK "wygrzewa" je za darmo

Atlas dodawal do kabli nawet specjalna CD z sygnalem wygrzewajacym I demagnetyzujacym. Jak kiedys jeszcze wierzylem w takie rzeczy to czasem uzywalem tej plyty

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytlumaczenie tego fenomenu z „wygrzewaniem“ jest prostsze niz sie wydaje. Byly przeprowadzane badania na ten temat (Harmann Int.)To nie okreslony element toru sie wygrzewa. To nasz „mozg“ sie wygrzewa

Jesli przez dluzszy czas sluchmy nowego element, z czasem „przyzwyczajamy“ sie do brzmienia tego nowego elementu, odnoszac wrazenie, ze to ten element zmienil swoje brzmienie.

 

Mysle ze najprostsza metoda sprawdzenia tego efektu byl bylo by porownanie wygrzanych i niewygrzanych kabli glosnikowych. Metoda dostepna dla kazdego.

Podlacz jeden i ten sam zestaw glosnikowy rownolegle dwoma identycznymi kablami glosnikowymi. Jeden „swierzy“ podlaczony do wyjscia glosnikowego wzmacniacza A, a drugi „wygrzany“ podlaczony do wyjscia B. Przelanczaj miedzy wyjsciem A i B i sluchaj, czy zauwazysz roznice

 

Wychodze z zalozenia ze twoj wzmacniacz/receiver ma dwa wyjscia i mozliwosc przelanczania.

Wytlumaczenie tego fenomenu z „wygrzewaniem“ jest prostsze niz sie wydaje. Byly przeprowadzane badania na ten temat (Harmann Int.)To nie okreslony element toru sie wygrzewa. To nasz „mozg“ sie wygrzewa

Jesli przez dluzszy czas sluchmy nowego element, z czasem „przyzwyczajamy“ sie do brzmienia tego nowego elementu, odnoszac wrazenie, ze to ten element zmienil swoje brzmienie.

 

Mysle ze najprostsza metoda sprawdzenia tego efektu byl bylo by porownanie wygrzanych i niewygrzanych kabli glosnikowych. Metoda dostepna dla kazdego.

Podlacz jeden i ten sam zestaw glosnikowy rownolegle dwoma identycznymi kablami glosnikowymi. Jeden „swierzy“ podlaczony do wyjscia glosnikowego wzmacniacza A, a drugi „wygrzany“ podlaczony do wyjscia B. Przelanczaj miedzy wyjsciem A i B i sluchaj, czy zauwazysz roznice

 

Wychodze z zalozenia ze twoj wzmacniacz/receiver ma dwa wyjscia i mozliwosc przelanczania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.