Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, malikali napisał:

...stwierdzenie że "widać dźwięk" to jest tu moim zdaniem daleko idące nadużycie.

Pal licho z takimi uproszczeniami, dopóki ktoś nie stwierdzi, że kablem nie płynie prąd a muzyka, i choć dla prądu byłoby to bez znaczenia, to dla muzyki...

10 minut temu, MariuszZ. napisał:

Nie zgadzam się z uproszczonym twierdzeniem, że dźwięk to tylko wrażenie słuchowe bo to wąskie znaczenie tego zjawiska zbyt mocno promowane przez Szymona...

Słusznie się nie zgadzasz... a gdzie ja pisałem TYLKO? Wypadałoby przeczytać, to co komentujesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, szymon1977 napisał:

Jeśli w temacie jesteś laikiem, a ktoś przedstawia jakie są fakty, to możesz albo te fakty przyjąć, albo być osłem._

Jeśli się jest kompletnym laikiem, to się w danym temacie nie walczy zatwardziale, tylko sprawdza co istotniejsze informacje, przeprowadza doświadczenie i na siłę oraz w każdym wpisie nie udowadnia innym, że są debilami z założenia. Jeśli się z czymś nie zgadzasz, to piszesz swoje racje, nie urągając innym przy okazji. Osłami są ci, którzy bezkrytycznie przyjmują daną informację i uważają ją za jedyną prawdę objawioną, albo na tak, albo na nie. 

 

45 minut temu, szymon1977 napisał:

 

Przycisnąłeś play i usłyszałeś muzykę. Na podstawie m. in. drgań błony bębenkowej, Twój mózg wytworzył wrażenia, które nazywamy dźwiękami. Właśnie doświadczalnie sprawdziłeś, że psychoakustyka istnieje.

Sprawdziłem właśnie, że sprzęt ma zasilanie i działa. Co kto usłyszy później, to jego indywidualna sprawa, tak samo jak to odbiera i jak to przeżywa, Tobie nic do tego i uszanuj innych. Za każdym razem próbujesz być najmądrzejszy i wszystkowiedzący, nie dopuszczając do siebie czegokolwiek. Jeśli powiem Ci, że no cholera - zrobiłem coś w swoim sprzęcie, coś co kosztowało niewiele ale włożyłem w to trochę swojego czasu i pracy - ale to naprawdę zadziałało i jestem z tego zadowolony, Ty musisz to negatywnie skomentować, bo oczywiście Ty też to samo zrobiłeś i wiesz że to jest g... prawda. Prawda jest taka, że g..... robisz ale skomentować musisz. Jeśli byś zrobił, masz u mnie szacunek i wtedy liczę się z Twoim zdaniem, niekoniecznie go podzielając, a tak...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dementor napisał:

Jeśli powiem Ci, że no cholera - zrobiłem coś w swoim sprzęcie, coś co kosztowało niewiele ale włożyłem w to trochę swojego czasu i pracy - ale to naprawdę zadziałało i jestem z tego zadowolony,

Jeżeli ocena takiego eksperymentu jest subiektywna i pomija różne zjawiska fizyczne wpływające na ocenę to zawsze można polemizować/krytykować. Tylko eksperyment obiektywny jest właściwy a wielu hobbystów takiej obiektywnej oceny nie potrafi wykonać. Widać to po braku opisów procedur testowych. To tylko takie gadanie o wrażeniach ze słuchania nie wiadomo na ile leżące po stronie marketingowej.

W dniu 28.07.2020 o 18:11, Grzegorz7 napisał:

Lechu. Na tym Forum to już wszystko widziałem.

Na tym tak, ale są inne miejsca gdzie można znaleźć zadziwiające teksty. Też myślałem że już nic mnie zaskoczy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lechu, masz rację. Dużo ludzi coś zrobi i od razu świat się dla nich zmienia, zamiast podejść do tematu "na zimno". Dość podobna reakcja na jakiś zakup - skoro już kupiłem, to musi być dobre / skoro coś zrobiłem, to musi być dobre. Z naciskiem na MUSI. 

Jeżeli ja coś tam tworzę, sprawdzam, słucham. Później porównuję, dociekam, wdrażam inne pomysły. Jeśli coś mi nie zadziała po mojej myśli, zmieniam założenia, materiały czy też wykonanie. Jeśli dalej nie przynosi to zamierzonego efektu - odpuszczam i mówię jak jest. Jeżeli jednak pojawi się efekt tej pracy, doskonalę pomysł (mój lub kogoś innego) do momentu "przegięcia", bo wiem że w tej sytuacji i z moimi możliwościami wyżej nerek nie podskoczę. Jeśli jest to wymierny efekt (dla mnie), chcę podzielić się moimi spostrzeżeniami, niestety zaraz pojawiają się znafcy i żyrafy z całą inkwizycją pod wezwaniem świętej psychoakustyki...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dementor napisał:

z całą inkwizycją pod wezwaniem świętej psychoakustyki...

Psychoakustyka jest jak nerki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Jeśli nie masz co robić, nie rób tego w moim towarzystwie”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Lech36 napisał:

Też myślałem że już nic mnie zaskoczy. 

A co powiesz o sieciówce, która wyciągnęła scenę z sygnału mono?

36 minut temu, Jacchusia napisał:

Psychoakustyka jest jak nerki... 

...wyżej psychoakustyki nie podskoczysz. 

42 minuty temu, dementor napisał:

Jeżeli ja coś tam tworzę, sprawdzam...

A zrobiłeś choć jeden prawdziwie ślepy test? Bo o możliwość badań laboratoryjnych Cię nie podejżewam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, szymon1977 napisał:

A co powiesz o sieciówce, która wyciągnęła scenę z sygnału mono?

Mała poprawka wyciągnęło scenę 3d ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Oskar09
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dementor napisał:

Jeśli powiem Ci, że no cholera - zrobiłem coś w swoim sprzęcie, coś co kosztowało niewiele ale włożyłem w to trochę swojego czasu i pracy - ale to naprawdę zadziałało i jestem z tego zadowolony...

Szacunek. A zadziałało w sferze psychiki czy akustyki? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, szymon1977 napisał:

A co powiesz o sieciówce, która wyciągnęła scenę z sygnału mono?

To co mnie zaskoczyło to było dużo, dużo grubsze, ale nie będę opowiadał co bo koledzy mogą przeczytać ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, szymon1977 napisał:

...wyżej psychoakustyki nie podskoczysz. 

błyszczysz, że aż oślepiasz...

30 minut temu, szymon1977 napisał:

A zrobiłeś choć jeden prawdziwie ślepy test? Bo o możliwość badań laboratoryjnych Cię nie podejżewam.

nie, nalepiłem naklejki aby się przypadkiem nie pomylić. Twoja podejRZliwość może Cię zgubić i omotać. Co do mojego zaplecza laboratoryjnego - jeśli kiedyś wpadniesz się rozejrzeć, uprzedź. Zrobię dla Ciebie tłumaczenia ON/OFF na głównym włączniku, bo na reszcie to chyba będzie bezcelowe i bezproduktywne, coś jak opowiadanie niewidomemu o kolorach...

 

33 minuty temu, szymon1977 napisał:

Szacunek. A zadziałało w sferze psychiki czy akustyki? 

Psychikę mam bardzo mocną i niezmienną. Akustykę zmienną i zależną od otoczenia. W Twoich kręgach, swoje odczucia po odblokowaniu lenistwa mentalnego i manualnego pewnie nazywasz sferą zmazów nocnych. Będzie dobrze, nie z takich rzeczy ludzie wyrastają..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dementor napisał:

Dość podobna reakcja na jakiś zakup - skoro już kupiłem, to musi być dobre

Ja mam inne podejście, skoro już kupiłem to używam i nie zastanawiam się czy jest lepsze czy gorsze od innych a jak coś mi się nie podoba to robię najpierw analizę techniczną i akustyczną żeby wyeliminować problemy leżące poza sprzętem. Czasem jest je trudno wyeliminować z różnych przyczyn. Rzadko wina niezadowolenia spoczywa w samym sprzęcie, oczywiście o ile jest on z jakiejś przyzwoitej półki jakościowej. Osiągnięcie w dzisiejszych czasach tej półki nie stanowi dla konstruktorów żadnego problemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, i to jest zdrowe podejście. Miałem na myśli zakupy niekontrolowane, robione pod wpływem opowiadań i nagonki sprzedawców.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dementor napisał:

Tak, i to jest zdrowe podejście. Miałem na myśli zakupy niekontrolowane, robione pod wpływem opowiadań i nagonki sprzedawców.

Poddawanie się nagonce to nie ja. Między innymi dlatego zwróciłem od kilku lat uwagę na rynek PRO. Tam nie dotarły jeszcze i pewnie nie dotrą, czasem chore zasady z rynku domowego audio i bardzo przyzwoity sprzęt można skompletować za bardzo rozsądne pieniądze. I wszystko na rynku PRO oparte jest o audiofilskie połączenia typu symetrycznego (XLR), czyli najlepsze jakie kiedykolwiek zostały przez człowieka wymyślone. Na rynku domowym za połączenia symetryczne cena skacze do góry niewspółmiernie do zastosowanej techniki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, dementor napisał:

Najgorsze jest to, że często połączenie symetryczne w domowym i drogim audio, kończy się na tylnej ściance :{

Bo przy połączeniach tak jak przy ustalaniu procedur w testach porównawczych trzeba myśleć. Lekkie/bezkrytyczne podejście do zagadnienia, nawet prostego, może skończyć się "na tylnej ściance" ?.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.07.2020 o 09:28, szymon1977 napisał:

Aż do błony bębenkowej jest drganie powietrza, a dźwięk jest tylko wrażeniem wytworzonym przez mózg na podst. m. in. drgań błony bębenkowej. Ale nie tylko na podstawie drgań błony bębenkowej. I tu zaczyna się psychoakustyka i cała zabawa! 

Badania wykazały, że gdy w myślach odtwarzamy sobie ulubiony kawałek, to choć drgania błony bębenkowej nie występują, to w mózgu powstają te same wrażenia dźwiękowe.

 

4 godziny temu, szymon1977 napisał:

Słusznie się nie zgadzasz... a gdzie ja pisałem TYLKO? Wypadałoby przeczytać, to co komentujesz. 

 

Zakręciłeś się jak słoik na zimę ?

5 godzin temu, iro III napisał:

Takie "zobaczenie dzwięku" to jest dobre dla przedszkolaków, taka ciekawostka- zabawa.

Na tym forum podobne ogólniki i dziecinne uproszczena nie powinny mieć miejsca.

Niestety sporo tu przedszkolaków więc i poziom odpowiedni ? Od czegoś trzeba zacząć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dementor napisał:

Najgorsze jest to, że często połączenie symetryczne w domowym i drogim audio, kończy się na tylnej ściance :{

Połączenia powinny się kończyć i zaczynać na tylnej ściance, to raz. Dwa, że urządzenia symetryczne wcale niekoniecznie są takie super jakimi chcieliby je widzieć audiofile. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończą się niekiedy na tylnej ściance, bo później wcale nie pracują jako symetryczne, o to mi chodziło. Również nie uważam XLR za ideał i jedyne słuszne audiofilskie złącze, czy ogólnie cały system jako symetryczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dementor napisał:

Kończą się niekiedy na tylnej ściance, bo później wcale nie pracują jako symetryczne, o to mi chodziło. Również nie uważam XLR za ideał i jedyne słuszne audiofilskie złącze, czy ogólnie cały system jako symetryczny.

Napisałem wyraźnie, że czym innym są połączenia symetryczne a czym innym urządzenia symetryczne. Tak więc "również" jest nadużyciem, bo ja uważam, że połączenia symetryczne są bardzo dobrym rozwiązaniem, natomiast urządzenia symetryczne już w większości przypadków nie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale weź też pod uwagę, że dla dużej części ludzi połączenie xlr jest równoznaczne z całym torem symetrycznym i tak też to rozumują i przedstawiają, a producenci często świadomie nie wyprowadzają z błędu. Mam zbyt małe doświadczenie z xlr aby dalej brnąć w ten temat jako strona konwersacji, jednak bardzo chętnie uzupełnię wiedzę o doświadczenia innych. Moja przygoda skończyła się na podpinaniu obcych daców poprzez xlr do mojego wzmacniacza, co jednak nie kończyło się efektem wow. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, przemak napisał:

Połączenia powinny się kończyć i zaczynać na tylnej ściance, to raz. Dwa, że urządzenia symetryczne wcale niekoniecznie są takie super jakimi chcieliby je widzieć audiofile. 

Guzik prawda, w topowych urządzeniach Sony, Mitsubishi i jeszcze paru wiodących wtedy firm z końca lat 70 były na górze i było to uzasadnione topologią układu a nie upchaniem przed wzrokiem widocznych kabli.

 

Urządzenia symetryczne są bardzo dobre jak się je robi ze sztuką a są jeszcze lepsze jak się wie co i w którym miejscu można czym poprawić

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

UKŁAD SYMETRYZUJĄCY NIE DZIAŁA TAK JAK BYŚMY CHCIELI W TEORII ZA TYM W PRAKTYCE TRZEBA MU POMÓC !

 

i naprawiać to o czym zapomniano a raczej nie przewidziano  mając wiedzę na daną chwilę że takie niespodzianki będą nam psuły w sumie bardzo dobry pomysł.

19 minut temu, przemak napisał:

Napisałem wyraźnie, że czym innym są połączenia symetryczne a czym innym urządzenia symetryczne. Tak więc "również" jest nadużyciem, bo ja uważam, że połączenia symetryczne są bardzo dobrym rozwiązaniem, natomiast urządzenia symetryczne już w większości przypadków nie. 

Nie uważaj niechlujność konstruktorów lub oszczędność księgowych z urządzeniami symetrycznymi za regułę.

 

Jak jest możliwość zepsucia czegokolwiek to człowiek to zrobi i tym się różni od bydlęcia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, dementor napisał:

Ok, ale weź też pod uwagę, że dla dużej części ludzi połączenie xlr jest równoznaczne z całym torem symetrycznym i tak też to rozumują i przedstawiają, a producenci często świadomie nie wyprowadzają z błędu. Mam zbyt małe doświadczenie z xlr aby dalej brnąć w ten temat jako strona konwersacji, jednak bardzo chętnie uzupełnię wiedzę o doświadczenia innych. Moja przygoda skończyła się na podpinaniu obcych daców poprzez xlr do mojego wzmacniacza, co jednak nie kończyło się efektem wow. 

Użytkownik z tego co rozumiem kupuje brzmienie a nie to, jak to zostało wykonane. Przynajmniej takie tu stanowisko jest prezentowane. Nie rozumiem więc, z jakiego błędu producenci mają kogoś wyprowadzać... Chyba, że są tacy, którzy decydują się na gorzej ich zdaniem grające urządzenia z powodu ich symetryczności, to może ?

Cinche powstały w czasach, gdy urządzenia były zasilane dwużyłowym "kabelkiem lampkowym" zamocowanym na stałe. W dobie trzyżyłowego zasilania, zasilaczy impulsowych, komputerów i anten zbiorczych połączenia symetryczne mają takie zalety, że trudno je ignorować. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, dementor napisał:

Ja z natury nie jestem ufny, dlatego jeśli sam czegoś nie sprawdzę, to nie zabieram głosu na tak, lub nie.

taaaak ? no niesamowite

bez urazy, ale takiej herezji to już dawno nie czytałem  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uhm, z tym że np. ja kupiłem wzmacniacz z myślą o RCA, natomiast XLR był przy okazji. Przy okazji na stronie producent chwalił się w pełni zbalansowanym wzmacniaczem, a przy innej okazji wyszło, że wcale tak nie jest.

5 minut temu, billy idol napisał:

taaaak ? no niesamowite

bez urazy, ale takiej herezji to już dawno nie czytałem  ?

Tak? A w którym to momencie występuje herezja? Rozumiem że Ty zabierasz głos nie mając własnego zdania. O to chodzi?? Czy o to, że nie wierzę na słowo i sam to sprawdzam?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XLR jest z natury doskonalsze. 

Symetria z natury jest doskonalsza. 

Jakby się przyjrzeć cały tor elektroakustyczny nie ma uprzywilejowania względem "ziemi" (nie ma tendencji do asymetrii). Przetworniki gitarowe, mikrofony, wkładka gramofonowa, głowica magnetofonowa... trochę gorzej jest już w źródłach cyfrowych... ale kończy się na symetrycznych głośnikach. Nie ma tu nigdzie powodów dla asymetrii. 

Jednak asymetrycznie robi się bo jest prościej i taniej...

Było na poprzedniej stronie o widzeniu dźwięków.

Już wcześniej pisałem o synestezji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koloryści , taki trend był swego czasu pośród muzyków, tylko że nie wszyscy byli synestetykami a sporo z nich ściemniała.

Słuchanie widocznymi w głowie  kolorami to nie taka najlepsza do końca umiejętność. Oliver Sacks bardzo dobrze to opisał

 

Ziemia sama swoim polem magnetycznym i potencjałem elektrycznym już z góry narzuca że możemy poprawnie układy elektryczne projektować tak a nie inaczej ale ludziska o tym zapomnieli  ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, dementor napisał:

Czy o to, że nie wierzę na słowo i sam to sprawdzam?

ja np wierzę  - moze być nawet i "na słowo" - że 5 g arszeniku , jednak zabija

nie sprawdzam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo masz wykształcony instynkt samozachowawczy. To dobrze, z tym że już 15mg zabija tak na marginesie. Ja z kolei nie wierzę w cuda na kiju w postaci bezpieczników z magiczną posypką z odchodów marsjanina. Jeżeli sprzedawca mi coś takiego namiętnie wciska, okraszając bajkami o 50% polepszeniu dźwięku, biorę, wkładam, wyciągam i odsyłam z dpiskiem: "...dupa tam działa". To tylko przykład. Wtedy mam swoje zdanie, nie czyjeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dementor napisał:

Bo masz wykształcony instynkt samozachowawczy. To dobrze, z tym że już 15mg zabija tak na marginesie. Ja z kolei nie wierzę w cuda na kiju w postaci bezpieczników z magiczną posypką z odchodów marsjanina. Jeżeli sprzedawca mi coś takiego namiętnie wciska, okraszając bajkami o 50% polepszeniu dźwięku, biorę, wkładam, wyciągam i odsyłam z dpiskiem: "...dupa tam działa". To tylko przykład. Wtedy mam swoje zdanie, nie czyjeś.

Dużo miałeś tych odsyłek, może konkretne firmy i co Ci nie grało?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.