Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek

Rekomendowane odpowiedzi

Lechu temat ktory wałkuje z popejem nie dotyczy badan ale opini o uzytkowniku bo jemu sie wydaje ze skoro wyrazam oponie o czyims zdaniu to jest atak na niego ... moze kolege uraziłem  albo jego swiete pearl 20 wiec popej sie stara jak moze by zrobic ze mnie idiote do tego atakujacego innych

 

wiec pomin bo to nie dotyczy tego o czym Ty wałkujesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Lech36 napisał:

Dla Ciebie może ta propozycja jest atrakcyjna, ale np. dla mnie już nie, wolę posłuchać muzyki. Już raz ludzie jechali do Wielkopolski na słynny test ABX u Lutka i co? Wylano potem "litry" dociekań i teorii spiskowych na forum czemu nie powiodło się skuteczne rozróżnianie i nie chodziło o kable tylko o elektronikę.  

Dla mnie propozycja dyskusji w takim charakterze jest również mniej atrakcyjna od słuchania muzyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, erazm2 napisał:

to wlasnie czynisz, opisujesz mnie  zamiast sie odniesc merytorycznie

Nie, ja jedynie opisałem Twoją metodę argumentacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie czytasz ze zeozumieniem to tez widzisz co chcesz widziec.. wiec sie pytam co jest w argumentacji iz lepiej kupic pearl 20 niz wierzyc w mity wyzszosci o jbl L80

ja sie smieje z tego ZDANIA BO JEST IDIOTYCZNYM PSEUDO MARKETINGIEM podszywanym iluzja i niczym

a takie pierdoly własnie sie wyraza i nalezy z nich drwic bo sa brednia na bredni byle wypchnac iluzje ze pearl 20 to dobry sprzet mogacy konkurowac.. sprzedawcy tego czegos takie kpocpoły opowiadają ze nie nie kupujcie swiatowych uznbych sprzetów kupujcie jakies pearl 20 bo tamte to mity.. mity to własnie takie osoby jak Misio tworzą

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, popej napisał:

Potrzebna jest znajomość podstawowych zasad prowadzenia eksperymentów, znajomość tematu, którego dotyczy eksperyment. Należy sformułować hipotezę i skonstruować eksperyment, którego wynik może obalić lub potwierdzić hipotezę. Wypada określić procedury testu i sposób oszacowania poziomu ufności wyniku przed przystąpieniem do działań.

Albo inaczej: masz własną agendę i starasz się ją udowodnić. Nie oczekuj, że zrobią to za Ciebie osoby, które negatywnie oceniają Twoje tezy.

Hipoteza została sformułowana. 
Została przedstawiona propozycja skonstruowania eksperymentu, który pozwoli tę hipotezę obronić lub poddać. 
 

Proszę o propozycję konkretnych działań. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, kontomatiego napisał:

Proszę o propozycję konkretnych działań. 

Jeśli mam nie dalej niż do Manchesteru to możemy się styknąć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, erazm2 napisał:

wiec sie pytam co jest w argumentacji iz lepiej kupic pearl 20 niz wierzyc w mity wyzszosci o jbl L80

A to z jakiego wątku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie bo to jest zdanie z innego wątku ktore tu tylko przytaczam z racji zauwazonej walki Misia z mitami i skoro pisze jako  komentarz do jego 'walki mitycznej' to albo sie zainteresuj o co chodzi od  poczatku albo pomiń bo nie Ciebie dotyczy a nie sie udzielasz negujac bezpodstawnie  moj komentarz .. mam do niego prawo, wlasnie szczegolnie jesli widze jak to Misio tworca mitów walczy z mitami

 

tak ze nic nie jest zadnym personam a ma sens tylko trzeba troche szerszego spojrzenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, erazm2 napisał:

zainteresuj o co chodzi od  poczatku

Nie, dziękuję. Piszesz nie na temat i zupełnie nieinteresująco.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pogadajcie sobie przy piwku, na priv. 

Te "mity audio" są ciekawe, przynajmniej mnie intrygują..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, erazm2 napisał:

tu pan Misio zwalcza audiomity.. a gdzie indziej je tworzy na potege -po co kupowac jbl L80 czy T+a criterion 80 itp itd skoro mozna nowe   pylon pearl ( co jak co ale porownywanie tego smietnika od pylona do klasyki ) i bedzie tak samo ..  ? .. dokladnie społeczny dowód ''słusznosci'' i ''autorytetu''

Troszkę tu przesadziłeś. Kolega z tamtego wątku szuka PIERWSZEGO sprzętu za około 2500 zł. Nie więc o nim pojęcia. Lepiej gdy kupi nowe.  Poza tym nie porównywałem pylonów do jbl.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie , lepiej jak kupi dobre bo nie przyszedł pytac co moze kupic tylko co dobrego moze kupic.. ale dobrze wiem ze wiekszosc ma tendecje dyponowac cudza kasą jakby była bez znaczenia i własnie to mnie mierzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupi dobre jak go nikt  nie zrobi w balona.

Poza tym Pearl to całkiem dobre kolumny. Słyszałem gorsze, a kosztujące 20x tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Misio38 napisał:

Poza tym Pearl to całkiem dobre kolumny.

Doprawdy? Najprostsza, paździerzowa skrzynka z chińskim "wkładem głośnikowym" za grosze, ma konkurować z porządnymi kolumnami doświadczonych firm?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile lat trzeba być na rynku by mieć doświadczenie? Widać mają wystarczające doświadczenie w robieniu skrzynek przynajmniej na tyle, by Audio Physic im zlecał wykonywanie skrzynek do części swoich kolumn. A podobno wkład materiałowy nie jest ważny?

Nie pisałem o konkurowaniu, poza tym, tylko o tym, że kolega bez żadnego doświadczenia lepiej sobie kupi nowy sprzęt, który mu zagra bez problemu i całkiem nieźle na dodatek.

Swoja drogą, jeśli piszemy o doświadczeniu to cała gama firm słuchawkowych, sprzedających swoje produkty za naście tysięcy nie ma racji bytu. Bo co one mają za doświadczenie? Powstały kilka czy kilkanaście lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestan robic innym wode z mozgu, chcesz to sam  wierz, tematów o dnie pylona bylo tu tyle ze nie zlicze, mailem nadzieje ze sie skonczyly 5 lat temu a Ty od nowa- to jak jakas plaga niekoncząca sie dudniaki za 5 zł bez polotu plus 500 za marketing wciaz na topie -ubijają sprzet okreslony w swiecie  mianem highendu

 

radio w kuchni tez dobrze gra i kto mi wmowi ze moj panasonik  z kreciolkiem stacji zle gra?  gra gra i co co komu chodzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez erazm2

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misio38 napisał:

Widać mają wystarczające doświadczenie w robieniu skrzynek przynajmniej na tyle, by Audio Physic im zlecał wykonywanie skrzynek

Sytuacja analogiczna do Radmora i Trilogy sprzed ćwierć wieku.

Właściciel stolarni robiącej skrzynki kolumn na zamówienie, zapragnął robić własne kolumny, ale g.. mu z tego wyszło.

Pylon też robił skrzynki, bo pewnie był w tym na tyle dobry, by AP u niego zamawiało, ale czy z automatu znaczy to, że sami robią dobre kolumny? Zwłaszcza z serii najniższej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kontomatiego napisał:

Zacząć należy od zrozumienia funkcji człowieka we wszechświecie. Niemniej, ufam, że skupimy się na konkretnym doświadczeniu i konkretnych działaniach, które zaproponowałem.

Jeśli pomiarowiec uzna, że potrzebne są dodatkowe ustalenia, niech je wyjaśni i wprowadzi.

Aktualnie mam chwilę czasu, więc zgodnie z obiecankami temat szeroko omówię.

-----

Dawno, dawno temu dostałem w prezencie od znajomka interkonekt pewnej cenionej audiofilskiej marki, o wartości większej niż cały mój system. Oczywiście w euforii podłączyłem, bo taka gratka nie zdarza się co dzień. Oczywiście zagrało super!

Ale co tak na prawdę się zmieniło? Nie wiem. Podłączyłem z powrotem ten poprzedni, ze średniej półki marketu elektronicznego. I co? To samo. Poczyniłem więc wielodniowe odsłuchy, wielokrotne przepinanie kabli pozwoli wychwycić i zdefiniować tę różnicę. I co? Po kilku dniach włączam sprzęt - gra fajnie. Ale na którym kablu? Nie wiem.

Kierując się wyższą ceną, a co za tym idzie wyższą jakością, wpiąłem ten od znajomka. Ale doszedłem do wniosku, że skoro różnica jest zbyt mała abym rozpoznał na którym kablu gra, to jest ona bez znaczenia podczas zwykłego odsłuchu, i nie warto wydawać na nią ani złotówki. Tym bardziej prezent ucieszył, zmartwiła jakość systemu lub marność słuchu.

-----

A teraz troszkę teorii. Jak teraz to widzę?

Kabel głośnikowy... na początek wyobraźmy sobie system bez kabla głośnikowego. Końcówka mocy bezpośrednio połączona z głośnikiem. Sygnał bez żadnych strat przesyłany jest z końcówki mocy wprost do głośnika. Perfekcyjne!

Ale w realnym systemie nie jest tak łatwo i końcówka mocy oddalona jest od głośnika. Dlatego końcówka mocy połączona jest z głośnikiem za pomocą kabla. A jedyną funkcją tego kabla jest przesłanie sygnału od końcówki mocy do głośnika. Jakie więc kabel należałoby uznać za idealny? Otóż taki, jakby go nie było, żeby system grał tak, jakby końcówka mocy była bezpośrednio połączona z głośnikiem. Czyli kabel, który nie będzie w żaden sposób wpływać na przesyłany sygnał, czyli w żaden sposób sygnału zniekształcać.

Co ciekawe parametry łączonych urządzeń są tak dobierane, żeby zniekształcenia sygnału były mniejsze od tych słyszalnych. A skoro zniekształcenia nie są słyszalne, to kabel można uznać za idealny. Jeśli więc usłyszysz, że po zmianie kabla zmieniło się brzmienie, nie mogło to nastąpić inaczej, niż za sprawą zniekształcenia sygnału przez co najmniej jeden z kabli.

-----

W międzyczasie zmieniłem nieco system, interkonektu w nim nie ma - jest kabel cyfrowy. Ale naszła mnie taka myśl: kiedyś wydawało mi się, że słyszę różnicę pomiędzy kablem audiofilskim a tym z marketu. A czy ona tam była? Nie wiem. W sumie lepiej, gdyby oba kable zagrały tak samo, jest bowiem szansa, że oba przesyłają sygnał bez zniekształceń. A jeśli dwa kable grają inaczej, to co najmniej jeden z nich, musi do sygnału wnieść zniekształcenia. Których z tych kabli zniekształca sygnał, a może zniekształcają oba i trzeba poszukać trzeciego? Nie byłbym w stanie się tego dowiedzieć, wolę więc większe prawdopodobieństwo, że w moim systemie jest kabel idealny.

Czy każdy kabel gra tak samo? Tego nie wiem, a w praktyce nie da się (chyba) wykluczyć kabla, który wniesie tak duże, że aż słyszalne zniekształcenia. Nie da się (chyba) również wykluczyć, że kable zbierze tak duże zakłocenia ze źródła zewnętrznego, które spowodują słyszalne zniekształcenia sygnału. Natomiast jedno jest pewne: biorąc pod uwagę funkcję kabla w systemie wykluczone jest, aby kabel wniósł do przesyłanego sygnału jakąkolwiek poprawę.  Jeżeli dwa kable grają inaczej, to co najmniej jeden z nich po prostu zniekształca sygnał.

Możliwości zmiany brzmienia po zmianie kabla nie wykluczam. Ale wniesienie poprawy do przesyłanego sygnału przez kabel nie jest możliwe. Dlatego traktowanie kabla jako modyfikatora brzmienia systemu uznaję za nielogiczne. A biorąc pod uwagę, że zmiany wnoszone przez kabel jeśli nawet są, to tak małe, że większość ich po prostu nie słyszy, inwestycję w kable za pozbawioną sensu. Jeśli inwestować w system, to w element który wniesie wyraźną i realną poprawę, a nie ulotną na granicy percepcji. Nie jesteśmy w dziale hi-end, gdzie dąży się do perfekcji nie zważając na koszty.

-----

A wracając do Twojej propozycji testu, to pewnie się ona nie odbędzie z powodu odległości, choć chętnie bym w niej wziął udział. Musisz wziąć jedno pod uwagę: jeśli ślepy test potwierdziłby, że słyszysz kable, musiałbym to potraktować jako sukces Twojego ucha, a porażkę Twojego systemu. Zgodnie z wiedzą naukową świadczyłoby to o usterce w Twoim systemie, ewentualnie zakłóceniach wprowadzanych do systemu ze źródła zewnętrznego.

-----

To z grubsza tyle. Nie zaimponujesz mi słyszeniem kabli, bo ja przez to przeszedłem, zrozumiałem swój błąd i z tego definitywnie wyrosłem. Ale spotkać się na żywo, posłuchać innej muzyki, obalić browara... no i przede wszystkim potwierdzić, że w Twoim systemie po zmianie kabli powstają powstają słyszalne zniekształcenia? Nie ma sprawy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w slepym tescie nic nie powstaje nawet zniekształcenia ...no chyba ze obalicie najpierw tego browara ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

moge wsciec sie i utytłac, paść na morde bylem wytrwał, byle małych świństw gonitwa nie wciagnęła mnie - dopuki wierzysz we mnie miła w tym jest moja wielka siła z zyciem mnie nie pogodziłaś ale z samym sobą tak, mam przy sobie gorzką pamieć, mam Twoj usmiech co nie kłamie wiem ze juz mnie nic nie złamie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, szymon1977 napisał:

Aktualnie mam chwilę czasu, więc zgodnie z obiecankami temat szeroko omówię.

-----

Dawno, dawno temu dostałem w prezencie od znajomka interkonekt pewnej cenionej audiofilskiej marki, o wartości większej niż cały mój system. Oczywiście w euforii podłączyłem, bo taka gratka nie zdarza się co dzień. Oczywiście zagrało super!

Ale co tak na prawdę się zmieniło? Nie wiem. Podłączyłem z powrotem ten poprzedni, ze średniej półki marketu elektronicznego. I co? To samo. Poczyniłem więc wielodniowe odsłuchy, wielokrotne przepinanie kabli pozwoli wychwycić i zdefiniować tę różnicę. I co? Po kilku dniach włączam sprzęt - gra fajnie. Ale na którym kablu? Nie wiem.

Kierując się wyższą ceną, a co za tym idzie wyższą jakością, wpiąłem ten od znajomka. Ale doszedłem do wniosku, że skoro różnica jest zbyt mała abym rozpoznał na którym kablu gra, to jest ona bez znaczenia podczas zwykłego odsłuchu, i nie warto wydawać na nią ani złotówki. Tym bardziej prezent ucieszył, zmartwiła jakość systemu lub marność słuchu.

-----

A teraz troszkę teorii. Jak teraz to widzę?

Kabel głośnikowy... na początek wyobraźmy sobie system bez kabla głośnikowego. Końcówka mocy bezpośrednio połączona z głośnikiem. Sygnał bez żadnych strat przesyłany jest z końcówki mocy wprost do głośnika. Perfekcyjne!

Ale w realnym systemie nie jest tak łatwo i końcówka mocy oddalona jest od głośnika. Dlatego końcówka mocy połączona jest z głośnikiem za pomocą kabla. A jedyną funkcją tego kabla jest przesłanie sygnału od końcówki mocy do głośnika. Jakie więc kabel należałoby uznać za idealny? Otóż taki, jakby go nie było, żeby system grał tak, jakby końcówka mocy była bezpośrednio połączona z głośnikiem. Czyli kabel, który nie będzie w żaden sposób wpływać na przesyłany sygnał, czyli w żaden sposób sygnału zniekształcać.

Co ciekawe parametry łączonych urządzeń są tak dobierane, żeby zniekształcenia sygnału były mniejsze od tych słyszalnych. A skoro zniekształcenia nie są słyszalne, to kabel można uznać za idealny. Jeśli więc usłyszysz, że po zmianie kabla zmieniło się brzmienie, nie mogło to nastąpić inaczej, niż za sprawą zniekształcenia sygnału przez co najmniej jeden z kabli.

-----

W międzyczasie zmieniłem nieco system, interkonektu w nim nie ma - jest kabel cyfrowy. Ale naszła mnie taka myśl: kiedyś wydawało mi się, że słyszę różnicę pomiędzy kablem audiofilskim a tym z marketu. A czy ona tam była? Nie wiem. W sumie lepiej, gdyby oba kable zagrały tak samo, jest bowiem szansa, że oba przesyłają sygnał bez zniekształceń. A jeśli dwa kable grają inaczej, to co najmniej jeden z nich, musi do sygnału wnieść zniekształcenia. Których z tych kabli zniekształca sygnał, a może zniekształcają oba i trzeba poszukać trzeciego? Nie byłbym w stanie się tego dowiedzieć, wolę więc większe prawdopodobieństwo, że w moim systemie jest kabel idealny.

Czy każdy kabel gra tak samo? Tego nie wiem, a w praktyce nie da się (chyba) wykluczyć kabla, który wniesie tak duże, że aż słyszalne zniekształcenia. Nie da się (chyba) również wykluczyć, że kable zbierze tak duże zakłocenia ze źródła zewnętrznego, które spowodują słyszalne zniekształcenia sygnału. Natomiast jedno jest pewne: biorąc pod uwagę funkcję kabla w systemie wykluczone jest, aby kabel wniósł do przesyłanego sygnału jakąkolwiek poprawę.  Jeżeli dwa kable grają inaczej, to co najmniej jeden z nich po prostu zniekształca sygnał.

Możliwości zmiany brzmienia po zmianie kabla nie wykluczam. Ale wniesienie poprawy do przesyłanego sygnału przez kabel nie jest możliwe. Dlatego traktowanie kabla jako modyfikatora brzmienia systemu uznaję za nielogiczne. A biorąc pod uwagę, że zmiany wnoszone przez kabel jeśli nawet są, to tak małe, że większość ich po prostu nie słyszy, inwestycję w kable za pozbawioną sensu. Jeśli inwestować w system, to w element który wniesie wyraźną i realną poprawę, a nie ulotną na granicy percepcji. Nie jesteśmy w dziale hi-end, gdzie dąży się do perfekcji nie zważając na koszty.

-----

A wracając do Twojej propozycji testu, to pewnie się ona nie odbędzie z powodu odległości, choć chętnie bym w niej wziął udział. Musisz wziąć jedno pod uwagę: jeśli ślepy test potwierdziłby, że słyszysz kable, musiałbym to potraktować jako sukces Twojego ucha, a porażkę Twojego systemu. Zgodnie z wiedzą naukową świadczyłoby to o usterce w Twoim systemie, ewentualnie zakłóceniach wprowadzanych do systemu ze źródła zewnętrznego.

-----

To z grubsza tyle. Nie zaimponujesz mi słyszeniem kabli, bo ja przez to przeszedłem, zrozumiałem swój błąd i z tego definitywnie wyrosłem. Ale spotkać się na żywo, posłuchać innej muzyki, obalić browara... no i przede wszystkim potwierdzić, że w Twoim systemie po zmianie kabli powstają powstają słyszalne zniekształcenia? Nie ma sprawy!

Oczywiście, że słyszane różnice, to zniekształcenia.

Wartości podnoszone przez audiofili-techników są konstruktorom/producentom komponentów audio dobrze znane. To podstawa ich działania. Część z tych pomiarów ma wartość bezwzględną, część zaś jest w sposób zamierzony zniekształcana, profilowana, aby lepiej spełniać oczekiwania słuchacza. Stąd lepiej mierzone, chińskie urządzonka, cenione przez teoretyków, są mniej cenione przez audiofili - brakuje im odpowiedniego profilu ludzkich preferencji słuchowych. 
Wszelkie wzorcowe metody pomiarowe urządzeń są zatem bezwartościowe w ocenie wartości brzmieniowej, bez uwzględnienia parametrów psycho-akustycznych odbiorcy.

Ponadto, metody pomiarowe są nieskuteczne, jeśli nie wyjaśniają w sposób kompletny tego, co jest słyszane. O takie wyjaśnienie postulowałem, nawołując do wspólnego doświadczenia. 
Jeśli w moim systemie jest usterka, która powoduje zmiany brzmieniowe poprzez zmianę okablowania, chętnie się z opisem takiej usterki zapoznam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kontomatiego napisał:

Jeśli w moim systemie jest usterka, która powoduje zmiany brzmieniowe poprzez zmianę okablowania, chętnie się z opisem takiej usterki zapoznam.

To już nie do mnie - ja po potwierdzeniu istnienia różnicy mogę co najwyżej postawić browara... no dobrze 0,7.

4 minuty temu, kontomatiego napisał:

Stąd lepiej mierzone, chińskie urządzonka, cenione przez teoretyków, są mniej cenione przez audiofili - brakuje im odpowiedniego profilu ludzkich preferencji słuchowych. 

Tylko w preferencje to ma trafić wypadkowa kolumn i akustyki pomieszczenia. Nic nie mam przeciwko świadomemu dociąganiu brzmienia systemu do własnych preferencji za pomocą np EQ.

7 minut temu, kontomatiego napisał:

...metody pomiarowe są nieskuteczne, jeśli nie wyjaśniają w sposób kompletny tego, co jest słyszane.

Ale wyjaśnia psychoakustyka: różne wrażenia mogą powstawać z identycznego bodźca.

Choć często się mówi o bezpośrednim porównaniu, to głównym problemem jest właśnie brak możliwości wykonania za pomocą słuchu bezpośredniego porównania. O ile jesteś w stanie np przyłożyć dwie zapałki do siebie i jednocześnie na nie patrząc określić, która jest dłuższa, to nie jest możliwe puścić muzykę jednocześnie przez dwa kable i ocenić, na którym jest więcej audiofilskiego planktonu (cokolwiek by to nie było). Zawsze to co słyszesz teraz, porównujesz ZE WSPOMNIENIEM tego, co słyszałeś kiedyś. A wspomnienia bywają ulotne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Kitty. poznaj zanim zaczniesz oceniać 
Zejdz na ziemie, moze inni tez robią pomiary nie tylko jak tobie się wydaje 

Moje pomiary maja różnice, ty nie przedstawiasz żadnych pomiarów ale udzielasz sie regularnie,  fakty albo ....
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rozpoznam różnice brzmieniowe kabli i tego dowiodę w zaproponowanej metodzie badawczej?

Jakkolwiek - nauka, to przede wszystkim wartość poznawcza dzięki metodom. Do języka opisowego przejdziemy później.

Gdy kable lub urządzenie będą wadliwe i nie spełnią deklarowanej przez producenta funkcjonalności, oferuję podział środków uzyskanych ze skutecznego roszczenia gwarancyjnego. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, porlick napisał:

Zwłaszcza z serii najniższej...

Sądzę, że nie najgorzej im to wychodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje zdanie. Inni myślą co innego.

A swoją drogą- płacą Ci za takie zdanie? Bo ta akcja reklamowa wszystkim się już przejadła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja reklamowa? To wy zaczęliście temat Pylon w tym wątku w związku z tym, że w innym poleciłem je szukającemu zestawu w okolicach 2500 zł. Rozumiem, że jeśli ktoś komuś cokolwiek poleca to jest na liście płac polecanej firmy? Czy jednak to mit? Ja osobiście miałem Pylony przez jakiś czas, ale obecnie już nie bo generalizując firma nieco za "ciemno" i basowo stroi swoje produkty jak na mój gust.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Misio38

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Misio38 napisał:

, ale obecnie już nie bo generalizując firma nieco za "ciemno" i basowo stroi swoje produkty jak na mój gust.

Z co wyczytałem lubiłeś słuchawki  AKG ? , 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Misio38 napisał:

ł. Rozumiem, że jeśli ktoś komuś cokolwiek poleca to jest na liście płac polecanej firmy?

Jak używasz tego sprzętu który polecasz to moim zdaniem jest to tylko koleżeńska rada, ale nie zawsze tak musi być. Marketing musi robić swoją robotę i jest wszechobecny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarekb napisał:

Z co wyczytałem lubiłeś słuchawki  AKG ? , 

Nie lubiłem. Lubię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.