Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, szpakowski napisał:

Lepsza kontrola kolumn również nie jest ściśle związana z mocą.

Oj tam oj tam jak utopisz więcej w sprzęt niż dobrej klasy samochód to zrozumiesz z czym się to wiąże ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, cygar napisał:

Duża moc to jak duży członek.

Takiego dużego członka to również się całego nie "wykorzystuje" ... najwyżej do połowy 😉

 ... tak jak mocy z 400W wzmacniacza 😉

 

10 minut temu, cygar napisał:

Może kobita wielkiej satysfakcji z tego mieć nie będzie,

No tak mały (2x6W) ale wariat potrafi dać więcej satysfakcji ...

10 minut temu, cygar napisał:

ale przed kolegami jest się czym pochwalić 😜

... no tu mam problem ... jak się 6 watami pochwalić ... 😉

 

 

6 minut temu, ASURA napisał:

Oj tam oj tam jak utopisz więcej w sprzęt niż dobrej klasy samochód to zrozumiesz z czym się to wiąże ;)))

Słuchałem takich wzmacniaczy w cenie dobrej klasy samochodu i dalej nie rozumiem ... jak można wydać tyle pieniędzy na tak słabo grające wzmacniacze ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szpakowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, cygar napisał:

20 lat temu, no może trochę wcześniej to i z marnego kaseciaka Diora się słuchało i też była radocha. Teraz jak po kometarzach nie trudno się domyślić muzyka nie jest tak istotna jak to co pokazują wykresy i wyniki pomiarów. Ludzie siedzą, mierzą, poprawiają. Nie szkoda życia na to. Wyjdziesz, wpadniesz pod samochód (oby nigdy coś takiego Ci się nie przytrafiło) i kiedy Ponbóczek zapyta się Ciebie czy słuchałeś tego, czy owego albumu, to co odpowiesz? Niestety, nie miałem czasu. Byłem zajęty pomiarami 😉

Więcej czasu na kabelkologie ludzie spędzają i wiecznie zaniedowoleni 🤣 DSP robisz, masz i się cieszysz dobra muzyka 

Zauważyłeś że nie muszę mierzyć ciszy, mocy itp które tu ludziom głowę zaprzątają? 😁 Bo wiem że mam dobrze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marcinmarcin

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, szpakowski napisał:

Słuchałem takich wzmacniaczy w cenie dobrej klasy samochodu i dalej nie rozumiem

Co tu rozumieć, kupione bez słuchania i wcześniej spędzonych lat na koncertach w filharmonii za tym kupowane jako odreagowanie codziennego zap... do roboty i pokładane nadzieje w ciemno że jak zapłacę to będzie grało a tu gest pingwina bo sprzedawane jest marzenie a nie samo granie LOL

Trzeba po prostu słuchać, słuchać, słuchać i nie patrzeć bo wzrok robi z nas wariata :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, szymon1977 napisał:

Obliczenia są z matematycznego punktu widzenia bezbłędne, ale dane mocno szacunkowe. Lepsze to niż nic, ale dokładność kalibracji oceniam na +/-10dB, a to oznacza 10x większą/mniejszą moc.

Ups! Dyskusja nie o tym jaką moc potrafi oddać Twój wzmacniacz bez zniekształceń, a ile mocy potrzeba aby Twój system bez zniekształceń odtworzył peaki gdy słuchasz muzyki z sensowną głośnością (muzykę realizuje się dla 70-80dB).

Szacunkowo i pesymistycznie, ale nie chce wyjść inaczej.

To nie tak kolego. Otóż wynik obliczeń nie będzie mieć większej dokładności niż dokładność danych. Więc skoro dane są z kosmosu, to wynik też może w kosmos wylecieć. Obserwacje praktyczne mogą być od tego bardziej wiarygodne.

 

Chyba z niczym się nie zgadzasz, nic nie jest dobrze...jesteś pewien, że masz odpowiednie kwalifikacje?

Na koniec radzisz "obserwacje praktyczne" - rozumiem, że zamiast tych pomiarów powinienem obserwować, ale co obserwować?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, marcinmarcin napisał:

Więcej czasu na kabelkologie ludzie spędzają i wiecznie zaniedowoleni 🤣 DSP robisz, masz i się cieszysz dobra muzyka 

Zauważyłeś że nie muszę mierzyć ciszy, mocy itp które tu ludziom głowę zaprzątają? 😁 Bo wiem że mam dobrze 

Tu się z Tobą zgodzę. Wprawdzie mi się nie chce nic kombinować z DSP, bo już przestałem gonić króliczka i wystarczy mi tak jak gra teraz, ale jeśli taka jednorazowa prawidłowo wykonana kalibracja miałaby przynieść naprawdę zadowalające zmiany, to z pewnością jest to coś, co warto rozważyć, żeby poprawić jakość dźwięku nie pakując się w kolejne koszty lub próbować polepszać jakość dźwięku jarmarcznymi cudeńkami 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, przemak napisał:

Dokładność 6dB... poza tym jak skalibrowałeś?

17 godzin temu, J.Jerry napisał:

po przeliczeniu wyszło, że przy 90% wyciągam 78,3-84,3 dB SPL , ale w zakresie w którym słucham, czyli 50-66% uzyskuje 73,6-81,9 dB

Nie rozumiem, co to są za procenty? Mocy czy co?

6dB dodaje kalkulator SPL jeśli kolumny stoją w rogu, więc z tej samej mocy wychodzi więcej SPL

Procenty oznaczają poziom wyjściowy playera z liniową skalą głośności, czyli procent z poziomu max. równego 550mVrms lub 780mVp. Z tego można policzyć moc na 4 Om.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, J.Jerry napisał:

6dB dodaje kalkulator SPL jeśli kolumny stoją w rogu

A powinien 9... 

Poza tym to ma być pomiar czy kalkulator, bo się gubię? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

Poza tym to ma być pomiar czy kalkulator, bo się gubię?

Wiarygodny pomiar, chyba 😉. To wymaga inwestycji w wiarygodny przyrząd, komórka do takich raczej nie należy. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, przemak napisał:

A powinien 9... 

Poza tym to ma być pomiar czy kalkulator, bo się gubię?

Kolumny akurat nie stoją w rogu jednak chciałem zasygnalizować, że może to mieć wpływ na SPL. Kalibracje wykonałem przy 1kHz więc mody pomieszczenia miały wpływ minimalny w przeciwieństwie do pomiaru SPL max przy muzyce.

Kolejność jest taka:

1 pomiar 1kHz z mocą  1.25 mW rms na wyjściu wzmacniacza

2 wprowadzenie danych do kalkulatora SPL jak efektywność, odległość, moc z pomiaru z pkt.1

3 kalibracja mikrofonu polegająca na przypisaniu SPL z pk 2 51,4 dB do pomiaru z pk1 -74dB. Widzę tu mały problem kalkulator liczy w rms, czyli te 74 jest naprawdę 71 dB, więc tyle będzie mniej.

No to teraz jeszcze jestem bliżej, jak podstawie SPL do kalkulatora wychodzi potrzebna moc 0,3W rms, czyli błąd paru dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustaliłem poziom tła u siebie - jest to  43,4 dB peak / 30,4 dB rms. Wszystko filtrowane stromym filtrem górnoprzepustowym 100Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ASURA napisał:

Ale czytaj ze zrozumieniem, lepsza kontrola kolumn bez tego cała reszta leży...

U mnie stoi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, J.Jerry napisał:

No to teraz jeszcze jestem bliżej, jak podstawie SPL do kalkulatora wychodzi potrzebna moc 0,3W rms, czyli błąd paru dB.

Daj spokój, szkoda Twojego czasu ... też kiedyś próbowałem tu na forum to udowodnić .... nikt w to nie uwierzy ...

Musi być 100W i basta! a najlepiej 500W ... 0,3W toż to przecież nie po audiofilsku ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szpakowski napisał:

Daj spokój, szkoda Twojego czasu ... też kiedyś próbowałem tu na forum to udowodnić .... nikt w to nie uwierzy ...

Musi być 100W i basta! a najlepiej 500W ... 0,3W toż to przecież nie po audiofilsku ...

Jeszcze lepiej 500+

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, J.Jerry napisał:

Kolumny akurat nie stoją w rogu jednak chciałem zasygnalizować, że może to mieć wpływ na SPL. Kalibracje wykonałem przy 1kHz więc mody pomieszczenia miały wpływ minimalny w przeciwieństwie do pomiaru SPL max przy muzyce.

Kolejność jest taka:

1 pomiar 1kHz z mocą  1.25 mW rms na wyjściu wzmacniacza

2 wprowadzenie danych do kalkulatora SPL jak efektywność, odległość, moc z pomiaru z pkt.1

3 kalibracja mikrofonu polegająca na przypisaniu SPL z pk 2 51,4 dB do pomiaru z pk1 -74dB. Widzę tu mały problem kalkulator liczy w rms, czyli te 74 jest naprawdę 71 dB, więc tyle będzie mniej.

No to teraz jeszcze jestem bliżej, jak podstawie SPL do kalkulatora wychodzi potrzebna moc 0,3W rms, czyli błąd paru dB.

Żebym zrozumiał - przyjmujesz jakąś efektywność zestawów, mierzysz przy 1mW, wstawiasz do tabelki, dodajesz jakieś decybele, stwierdzasz, że to jest 55 i kalibrujesz do tego telefon, potem robisz 20dB głośniej i wychodzi 75 dB, tak? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szpakowski napisał:

Daj spokój, szkoda Twojego czasu ... też kiedyś próbowałem tu na forum to udowodnić .... nikt w to nie uwierzy ...

Chyba rzeczywiście nikogo nie przekonałem...w sumie do niczego - zarówno do wystarczającej mocy mojego wzmacniacza jak i metody pomiarowej.

9 minut temu, szpakowski napisał:

Musi być 100W i basta! a najlepiej 500W ... 0,3W toż to przecież nie po audiofilsku ..

Dyskusja niby prosta mamy wzmacniacze o mocy poniżej 0,3W, 6W i oba dają radę - takie są fakty, a zamiast zrozumieć dlaczego tak jest, to podważają fakty...dziwne.

Potem była kwestia jeśli wzmacniacz ma np. 100W, to ile z tej mocy na co dzień jest wykorzystywane i za pomocą pomiarów można by to ustalić...poczekam.

6 minut temu, przemak napisał:

Żebym zrozumiał - przyjmujesz jakąś efektywność zestawów, mierzysz przy 1mW, wstawiasz do tabelki, dodajesz jakieś decybele, stwierdzasz, że to jest 55 i kalibrujesz do tego telefon, potem robisz 20dB głośniej i wychodzi 75 dB, tak?

Nie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, J.Jerry napisał:

Chyba rzeczywiście nikogo nie przekonałem...w sumie do niczego - zarówno do wystarczającej mocy mojego wzmacniacza jak i metody pomiarowej.

Nie wiem czy pamiętasz? Kiedyś w innym temacie wyszły mi takie same wartości jak u Ciebie ... moje wyliczenia również się nie spodobały ...

4 minuty temu, J.Jerry napisał:

Dyskusja niby prosta mamy wzmacniacze o mocy poniżej 0,3W, 6W i oba dają radę - takie są fakty, a zamiast zrozumieć dlaczego tak jest, to podważają fakty...dziwne.

To są przecież Audio Mity ... tylko myślałem, że tu się z nimi walczy a nie je utrwala ...

Pomimo, że udowodniłem, że słucham z taką samą głośnością jak inni to przecież wzmacniacz o mocy 6W nie może grać z kolumnami o skuteczności 92dB (przepraszam 89dB) a już to, że zagrał z dosyć dużymi kolumnami 87dB i to głośno to już czyste " science fiction"

Poza tym ... mój wzmacniacz to lampa która zniekształca, ma tylko niecałe 6W a istnieją przecież te okropnie "watożerne piki na basie" 😉 na pewno zniekształca i ucina i nie da się tego słuchać ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, J.Jerry napisał:

była kwestia jeśli wzmacniacz ma np. 100W, to ile z tej mocy na co dzień jest wykorzystywane

Zależy - jakie głośniki w jakiej powierzchni mają energię podać i jak (na klatę czy zwiewnie).

 

Szczyty sygnału odbierasz, a obwiednia szczytu ma pasować do zapamiętanego wzorca.

U każdego wzorzec jest nieco inny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, szpakowski napisał:

Pomimo, że udowodniłem, że słucham z taką samą głośnością jak inni

Gdzie, bo nie zauważyłem? 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, jurek1 napisał:

Na wejściu było to samo co przy innych wzmacniaczach, i przy nich grało, więc sama moc stanowczo nie jest jedynym wykładnikiem jakości dźwięku.

A poza Tobą wpadł na pomysł, że sama?

-----

4 godziny temu, cygar napisał:

Teraz jak po kometarzach nie trudno się domyślić muzyka nie jest tak istotna jak to co pokazują wykresy i wyniki pomiarów. Ludzie siedzą, mierzą, poprawiają.

Nie kolego, to nie tak. Ci co mają mierniki też muzyki słichają. Ale jak ktoś wbrew faktom szuka rozwiązania swoich problemów tam, gdzie znaleźć go nie może, to wypafa wziąć w rękę miwrnik i mu pomóc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, szpakowski napisał:

Nie wiem czy pamiętasz? Kiedyś w innym temacie wyszły mi takie same wartości jak u Ciebie ... moje wyliczenia również się nie spodobały ...

Niestety nie pamiętam, ale pamiętam te wątki o pozycji gałki potencjometru...słuchanie w zakresie

8-10 w jakiś sposób potwierdziło niewykorzystywanie potencjału wzmacniaczy.

 

Godzinę temu, szpakowski napisał:

Pomimo, że udowodniłem, że słucham z taką samą głośnością jak inni to przecież wzmacniacz o mocy 6W nie może grać z kolumnami o skuteczności 92dB (przepraszam 89dB) a już to, że zagrał z dosyć dużymi kolumnami 87dB i to głośno to już czyste " science fiction"

Poza tym ... mój wzmacniacz to lampa która zniekształca, ma tylko niecałe 6W a istnieją przecież te okropnie "watożerne piki na basie" 😉 na pewno zniekształca i ucina i nie da się tego słuchać ...

Wystarczyło tylko ustawić podobnie aplikacje w telefonach, pomierzyć na tym samym utworze głośności ciche, średnie, najgłośniejsze, czy tylko te zazwyczaj potrzebne, porównać dane i potem kombinować jak to przeliczyć na waty. Tymczasem na razie dowiedziałeś się jakie masz problemy ze wzmacniaczem i jaka jest skuteczność kolumn. Okazuje się, że mniejsza niż utrzymujesz, co jest argumentem za wzmacniaczem 6W jako wystarczającym, więc powinni raczej atakować argumentem, że masz kolumny o skuteczności 95dB.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, przemak napisał:

To nic nie rozumiem. 

Nie powinieneś mieć problemów ze zrozumieniem, dostałeś dość informacji.

 

3 godziny temu, J.Jerry napisał:

Kolejność jest taka:

1 pomiar 1kHz z mocą  1.25 mW rms na wyjściu wzmacniacza

2 wprowadzenie danych do kalkulatora SPL jak efektywność, odległość, moc z pomiaru z pkt.1

3 kalibracja mikrofonu polegająca na przypisaniu SPL z pk 2 51,4 dB do pomiaru z pk1 -74dB. Widzę tu mały problem kalkulator liczy w rms, czyli te 74 jest naprawdę 71 dB, więc tyle będzie mniej.

 

1 godzinę temu, xetras napisał:

Zależy - jakie głośniki w jakiej powierzchni mają energię podać i jak (na klatę czy zwiewnie).

U mnie nie ma na klatę, a jest lekko i przyjemnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, J.Jerry napisał:

Niestety nie pamiętam, ale pamiętam te wątki o pozycji gałki potencjometru...słuchanie w zakresie

To właśnie ten wątek.

38 minut temu, J.Jerry napisał:

Wystarczyło tylko ustawić podobnie aplikacje w telefonach, pomierzyć na tym samym utworze głośności ciche, średnie, najgłośniejsze, czy tylko te zazwyczaj potrzebne

Tak właśnie zrobiłem, na podstawie porównania wartości aplikacji i miernika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szymon1977 napisał:

Nie kolego, to nie tak. Ci co mają mierniki też muzyki słichają.

A jaką dziedzinę Ty uprawiasz? Słuchasz, mierzysz czy cały dzień klepiesz w klawiaturę, racząc innych swoim geniuszem o audiobzdurach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, J.Jerry napisał:

dostałeś dość informacji.

 

5 godzin temu, J.Jerry napisał:

1 pomiar 1kHz z mocą  1.25 mW rms na wyjściu wzmacniacza

Pomiar CZEGO?

5 godzin temu, J.Jerry napisał:

wprowadzenie danych do kalkulatora SPL jak efektywność, odległość, moc z pomiaru z pkt.1

Jaki kalkulator i co kalkulator ma wspólnego z POMIAREM?

5 godzin temu, J.Jerry napisał:

kalibracja mikrofonu polegająca na przypisaniu SPL z pk 2 51,4 dB do pomiaru z pk1 -74dB

Jakiego mikrofonu? Po dwóch pomiarach wchodzi mikrofon?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, szpakowski napisał:

To właśnie ten wątek.

To jest ten 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  

Myślałem że więcej osób będzie słuchało po 9ej, a może tylko więcej potem głosowało. Wniosek jest prosty - moc wzmacniaczy nie jest wykorzystywana, w niektórych zastosowaniach spokojnie można użyć znacznie mniejszych mocy.

W poście 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  jest polecane lepsze rozwiązanie niż określanie godziny na potencjometrze.

Tu wnioski końcowe 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )  i okazuje się że nawet mój wzmacniacz choć nietypowo słaby mieści się w zakresie.

Na 9ej potencjometr tłumi 40x...Tobie wyszło wtedy 0,5W na 4Om, ale wzmocnienie może być większe no i moc wzmacniacza może być większa. Jak teraz liczyłem dla 100w/4Om, wzmocnienie 100x na 9ei wyszło mi 6W...

Dalej ja coś tam pomierzyłem i kto wie, może wtedy właśnie powstał pomysł zbudowania ćwierć watowego wzmacniacza, właśnie dzięki temu wątkowi, a ze wzmacniacza jestem bardzo zadowolony.

4 godziny temu, szpakowski napisał:

Tak właśnie zrobiłem, na podstawie porównania wartości aplikacji i miernika.

Zgadza się, ale w pomiarach powinno wziąć udział więcej osób.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, J.Jerry napisał:

Myślałem że więcej osób będzie słuchało po 9ej,

Że zapytam:

A co ma pozycja potencjometru do oddawanej mocy??? Przecież tyle różnych zmiennych bierze w tym udział, że na 9tej, wzmacniacz równie dobrze może oddać 1/3 mocy, jak wejść w przester.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.