Skocz do zawartości
biniek

Audio mity

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Kodowanie to jedno, a przesył danych dla jakości to drugie, to jak wideokonferencja powinna być tak samo, jednak potrafi rwać obraz czy dźwięk, lub obniżać jakość

Jakość w transmisjach cyfrowych też może być zmienna zależnie od możliwości łącza w danej chwili (np: istotne w sieciach mobilnych) Technika wykorzystywana od dawna nazywa się Transkodowaniem czyli adaptacją prędkości strumienia bitowego, ale to nie ma nic wspólnego z jakością kabla, tylko jest to celowe działanie transkodera, które ma na celu zapewnić ciągłość transmisji materiału przez obniżenie jego jakości. Jeśli serwis nie wykorzystuje takich technik, to przy niewystarczającym łączu może dojść do "rwania" materiału. Więcej przydatnych informacji znajdzie kolega w poniższym linku.

http://www.multimedia.edu.pl/publications/Transkodowanie-strumieni-wizyjnych-wykorzystujace-zaawansowane-techniki-kompresji-Abstract-pol.pdf

Edytowane przez malikali
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, porlick napisał:

Gorzej, gdy z węgla zaczęli robić głośnikowe- wraz z mocno zmienną impedancją kolumny wprowadzały taki sajgon, że chyba tylko najbardziej zagorzali zwolennicy grających kabelków mogliby to strawić.

Niedramatyzowalbym. Używam hybrydowych jako głośnikowych i pasmo mam w miarę płaskie oprócz jednego dołka w okolicach 100Hz. Mierzone to wprawdzie amatorskimi mikrofonami. 

Może wreszcie kupię sobie jakiegoś Umika czy coś z konkretną kalibracją by to zweryfikować. Sprawdzałem dwoma różnymi mikrofonami i wyniki były bardzo zbieżne. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, szaman777 napisał:

Niedramatyzowalbym. Używam hybrydowych jako głośnikowych i pasmo mam w miarę płaskie oprócz jednego dołka w okolicach 100Hz. Mierzone to wprawdzie amatorskimi mikrofonami. 

Może wreszcie kupię sobie jakiegoś Umika czy coś z konkretną kalibracją by to zweryfikować. Sprawdzałem dwoma różnymi mikrofonami i wyniki były bardzo zbieżne. 

Ja mam UMIK-1, szczegółowo bez pomyki nie zbiera, wystarczający do ogólnego wglądu

A ze masz płaskie pasmo oprócz 100Hz, to szczerze wątpię, a gdyby nawet to bym współczuł

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

ze niektóre światłowody nie mogły przesłać Hi-Res, a Ty kiedykolwiek próbowałeś testować czy tylko powtarzasz ?

Mój za 21 zł z marketu francuskiego może przesyłac hires. Ale ja go przed zakupem sprawdziłem. Lekko go poziwjałem, poświeciłem latarką z komórki i patrzałem czy na drugim końcu jest światełko. Było to go kupiłem.

Edytowane przez Misio38

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, .:Gerard:. napisał:

Ja mam UMIK-1, szczegółowo bez pomyki nie zbiera, wystarczający do ogólnego wglądu

A ze masz płaskie pasmo oprócz 100Hz, to szczerze wątpię, a gdyby nawet to bym współczuł

Płaskie to nie znaczy złe. Wręcz przeciwnie. Dla mnie płaski jest wykres, a dla ciebie pewno to oznacza płaski, kiepski dźwięk. Poza tym napisałem „w miarę”.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, szaman777 napisał:

Płaskie to nie znaczy złe. Wręcz przeciwnie. Dla mnie płaski jest wykres, a dla ciebie pewno to oznacza płaski, kiepski dźwięk. Poza tym napisałem „w miarę”.

Dla mnie plastik to "liniowy", a to musiałbyś mieć pomieszczenie bezechowe i idealnie ustrojone lub korekcje DSP

Liniowo jest za mało basu i średniowysokie by Cie zawrzeszczały, musi byc spadek, podejdź na 1m do wysokich to usłyszysz liniowo i będziesz wiedział o czym pisze

następne ważne to czasy pogłosu dla poszczególnych zakresów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, szaman777 napisał:

Pierwszy lepszy opis kabla HDMI znaleziony w google. Nie jest to jakaś firma krzak a znany wszystkim dobrze producent kabli.

Tak sobie piszą...

W sklepie "wszystko za 4złote" kupisz taki sam, tylko bez dopłaty za bajkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 minuty temu, audioburak napisał:

A te 100 Hz pewnie zjada pomieszczenie ... a bywa, że jest kilka dołków.

Pewnie tez górki i ich Mody

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, malikali napisał:

...jeden z użytkowników przekonywał, że jemu stolik audio poprawił obraz w TV...

Osioł: stolik audio dźwięk w TV poprawia, a nie obraz.

1 godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Znasz urządzenia z mikrofonem o 0% pomyłki THD ?

Tak, uszy kolegi SC.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi