Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, szaman777 napisał:

Przecież Ty poległeś na najprostszych banalnych testach oszukujących głowę

Tak, pamiętam. Ale to był test na wzrok, a nie na słuch. Wzrok mam znacznie słabszy. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, soundchaser napisał:

Jeśli nie rozumiesz tego co ja tu piszę to też mogę uważać Cię za ignoranta.

Należałoby zacząć od tego czy Ty rozumiesz co tu piszesz. Z tego co piszesz wynika że raczej nie rozumiesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo jest pewna grupa ludzi na których "psychoakustyka nie ma wpływu". To są niesłyszący. Należysz do tej grupy? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

No i w czym sie pomyliłem ?

We wszystkim?

To jak to będzie?

Bo mamy problem (nie wiem czy filharmonicy już o tym wiedzą?) - to można zagrać w tonacji molowej, w stroju 432 czy tylko w 440? Jak będzie w 450? W 415?

Może tylko w durowej przy 440 a 432 już nie?

 

Kable cyfrowe - jak zrozumiałem twoje wywody, taki kabel może zaburzyć równowagę tonalną nagrania cyfrowego?

Czyli dla "naprzykładu": podbije zakres 100Hz-500Hz, reszty nie ruszając?

Lub dowolnie inny zakres, lub zakresy - podbije lub stłumi?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, slawek.xm napisał:

i nie przejmuj się przemak ma to do siebie ,ze zamiast sprostować czy wytłumaczyć woli sie z kogos pośmiać

Sound się przecież niczym nie przejmuje. Ma na forum zadanie do wykonania i wykonuje je z siłą wodospadu bez względu na śmieszność prezentowanego stanowiska.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psychoakustyka to bardzo szerokie pojęcie i mające zastosowanie w wielu sytuacjach, to przyznaję, a ja się ograniczam jedynie do samego wyłapywania niuansów brzmieniowych np. po zmianie kabla, przy założeniu że żadne zjawiska psychoakustyczne w momencie testu porównawczego nie mają miejsca.
A Wy wszystko uogólniacie i wszędzie wsadzacie tę swoją ulubioną naukę - fizykę i psychoakustykę.
Trochę więcej empatii Panowie sceptycy. ;-)

2 godziny temu, malikali napisał:

Kolego SC nauka nie tylko potrafi dowieść, że kierunkowość bezpiecznika to twór zmyślony jak również podać wykluczenia istnienia, a Twoje pitolenie, że słyszysz prąd w gniazdku i potrafisz go mierzyć na słuch nikogo tutaj nie obchodzi. Są pewne elementy w elektronice, które mają kierunek przewodzenia i można to zmierzyć! Niestety bezpieczniki topikowe do nich nie należą.

To tylko frazesy. Uwziąłeś się by akurat mi to w kółko tłumaczyć (nie tylko Ty zresztą).
Wytłumaczcie to milionom innych ludzi na świecie, albo chociażby tej setce forumowiczów z zakładki hi-end.
Czemu nie uczestniczycie aktywnie w tamtejszych wątkach o bezpiecznikach, czy kablach?
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez soundchaser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, soundchaser napisał:

Wytłumaczcie to milionom innych ludzi na świecie, albo chociażby tej setce forumowiczów z zakładki hi-end.
Czemu nie uczestniczycie aktywnie w tamtejszych wątkach o bezpiecznikach, czy kablach?

Z podobnym skutkiem można by tłumaczyć milionom much, niestosowność...

Nie uczestniczymy w "tamtejszych" wątkach z prostego powodu - tam nie wolno mieć innego zdania. Albo poklepujesz po pleckach albo jesteś wykopany. Zgoła inaczej niż np. w tym wątku.

Punkty rabatowe się otrzymuje lub bana z automatu. Nie wiesz o tym?

Moderacja kiedyś wyjaśniała, że Haj to specyficzna kraina jest i trzeba...albo być na "Haju" albo omijać z daleka. Ja to rozumiem i (raczej) się stosuję, lub w zależności ile akurat punktów mam na koncie.  ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, soundchaser napisał:

Czemu nie uczestniczycie aktywnie w tamtejszych wątkach o bezpiecznikach, czy kablach?

Bo:
Fideizm (od łac. fides – wiara) to pogląd filozoficzny i teologiczny głoszący prymat wiary nad poznaniem rozumowym i teoriami naukowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 minutes ago, soundchaser said:


Wytłumaczcie to milionom innych ludzi na świecie, albo chociażby tej setce forumowiczów z zakładki hi-end.
Czemu nie uczestniczycie aktywnie w tamtejszych wątkach o bezpiecznikach, czy kablach?
 

Powód jest bardzo prosty - wyjaśnia to cytat:

"Więcej tłumaczył nie będę, moderacja ma co robić - nie przepychać się z osobami, którym marzy się obiektywne patrzenie na świat tam, gdzie obiektywizm jest wręcz niemożliwy do osiągnięcia (audiofilia z natury opiera się na subiektywnym postrzeganiu tematu świata audio)."

W tej zakładce, decyzją administracji każda wypowiedż jest subiektywna - czyli nie wolno jej kwestionować pod rygorem sankcji, choćby była to największa bzdura. W związku z tym nie można pisać tam prawdy o bezpiecznikach, bo kończysię to zniknięciem postu, banem i punktami karnymi. W zakładce hi-end obowiązują szczególne prawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, soundchaser napisał:

Wytłumaczcie to milionom innych ludzi na świecie, albo chociażby tej setce forumowiczów z zakładki hi-end.

Tym, którzy "słyszeli" podrobionego Siltecha, który okazał się oryginalny też to trzeba tłumaczyć?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„W co motłoch bez dowodów uwierzył, jakże byśmy to mogli dowodami obalić?”

- Friedrich Nietzsche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, britanic74 napisał:

W tej zakładce, decyzją administracji każda wypowiedż jest subiektywna - czyli nie wolno jej kwestionować pod rygorem sankcji, choćby była to największa bzdura. W związku z tym nie można pisać tam prawdy o bezpiecznikach, bo kończysię to zniknięciem postu, banem i punktami karnymi. W zakładce hi-end obowiązują szczególne prawa.

Aż tak? Nawet o tym nie wiedziałem.
Ale przecież ja 5 lat temu sam wyśmiewałem tych słyszących bezpieczniki, zanim usłyszałem ich wpływ na brzmienie i jakoś bana nie dostałem. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, soundchaser napisał:

ja się ograniczam jedynie do samego wyłapywania niuansów brzmieniowych np. po zmianie kabla, przy założeniu że żadne zjawiska psychoakustyczne w momencie testu porównawczego nie mają miejsca.
 A

To z zasady błędne założenie- te zjawiska w połączeniu z ludzkim słuchem są nierozłączne.

26 minut temu, soundchaser napisał:

A Wy wszystko uogólniacie i wszędzie wsadzacie tę swoją ulubioną naukę - fizykę i psychoakustykę.

Bo to ogólne zasady dla wszystkich ludzi i zjawisk w naszej cząstce kosmosu.

6 minut temu, britanic74 napisał:

W zakładce hi-end obowiązują szczególne prawa.

I to w dodatku nie tylko szczególne prawa wolnosci wypowiedzi, ale i inne prawa fizyki!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, soundchaser napisał:

Psychoakustyka to bardzo szerokie pojęcie i mające zastosowanie w wielu sytuacjach, to przyznaję, a ja się ograniczam jedynie do samego wyłapywania niuansów brzmieniowych np. po zmianie kabla, przy założeniu że żadne zjawiska psychoakustyczne w momencie testu porównawczego nie mają miejsca.

Mają miejsce, słuchasz w stereo ;) Stereofonia dwukanałowa to jest zjawisko psychoakustyczne. Jak chcesz od tego uciec?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, soundchaser napisał:

Ale przecież ja 5 lat temu sam wyśmiewałem tych słyszących bezpieczniki, zanim usłyszałem ich wpływ na brzmienie i jakoś bana nie dostałem. ;-)

5 lat temu było inaczej.

5 lat temu Ty byłeś inny...jak to się stało!? Chcesz o tym porozmawiać?

Zdarzyło się wtedy coś? Może kogoś spotkałeś...czy następnego dnia nie pojawiły się doniesienia medialne o bliskich spotkaniach II stopnia?   ;)

Opowiedz o tym, zwykle zaczyna się tak;

- mam na imię soundchaser, od pięciu lat...

 

 

3 minuty temu, przemak napisał:

Stereofonia dwukanałowa to jest zjawisko psychoakustyczne. Jak chcesz od tego uciec?

Mi tam się częściowo udało - Beatlesów i paru innych  słucham w mono.  :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, iro III napisał:

Mi tam się częściowo udało - Beatlesów i paru innych  słucham w mono.  :)))

Odłączasz jeden głośnik? Ba jak nie, to słuchasz ze środka, czyli z niczego, bo w środku przecież nie ma głośnika, a jednak słychać stamtąd dźwięk ;) Podstawowym pstryczkiem w studiu jest obok monofonizacji odsłuchu możliwość wyłączenia jednego kanału, żeby grała tylko jedna strona. Czasem do odsłuchu mono jest jeden oddzielny głośnik. Nie słyszałem, żeby ktoś w domu miał jeden głośnik do mono (bambino pomińmy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, przemak napisał:

Odłączasz jeden głośnik? Ba jak nie, to słuchasz ze środka, czyli z niczego, bo w środku przecież nie ma głośnika, a jednak słychać stamtąd dźwięk ;)

Racja - posypuję głowę popiołem.

Chociaż gdyby moje ZG ważyły mniej (47kg) robiłbym to częściej a zrobiłem tylko raz (słuchając w mono).

Postawiłem jedną na drugiej tak, że otrzymałem jedną mega kolumnę wys. ponad 2m z wooferami na górze i na dole a z w wysokimi w środku. Grało to suuuuuper!

I nie stało to na środku, stało to na miejscu kolumny L - tak było wyraźnie lepiej! Słyszalnie lepiej, wcale nie psycho-akustycznie!  :)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, przemak napisał:

Mają miejsce, słuchasz w stereo ;) Stereofonia dwukanałowa to jest zjawisko psychoakustyczne. Jak chcesz od tego uciec?

A jakbym słuchał w mono i też potrafił odróżniać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, przemak napisał:

to słuchasz ze środka, czyli z niczego, bo w środku przecież nie ma głośnika,

W normalnym ustawieniu, gdy słucham płyt mono - ten "środek" u mnie ma wymiary ok. 2 x 1,5 m

A pozorna głębokość ok. 1-2 m   ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, iro III napisał:

Opowiedz o tym

Już opowiadałem. Nieuważnie czytasz ten wątek. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, triode napisał:

Procesory psychoakustyczne - Co to za licho?

Tworzą przestrzenne iluzje dźwiękowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, triode napisał:

Procesory psychoakustyczne - Co to za licho?

W każdej komórce obecnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, triode napisał:

Procesory psychoakustyczne - Co to za licho?

Tworzą przestrzenne iluzje dźwiękowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, przemak napisał:

Odłączasz jeden głośnik? Ba jak nie, to słuchasz ze środka, czyli z niczego, bo w środku przecież nie ma głośnika, a jednak słychać stamtąd dźwięk ;)

O rany...chcesz mi znów wmówić, że jakbym słuchał z jednego głośnika to już nie dam rady stwierdzić różnic wynikających ze zmiany kabla?
Psychoakustyka nie ma miejsca przy prostym teście porównawczym. Psychoakustyką jest stereofonia, ale ona nie ma wpływu na zdolność wychwytywania różnic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, soundchaser napisał:

To tylko frazesy. Uwziąłeś się by akurat mi to w kółko tłumaczyć (nie tylko Ty zresztą).
Wytłumaczcie to milionom innych ludzi na świecie, albo chociażby tej setce forumowiczów z zakładki hi-end.
Czemu nie uczestniczycie aktywnie w tamtejszych wątkach o bezpiecznikach, czy kablach?

A Ty w kółko powtarzasz, że nauka się myli tylko twój słuch nie i ciągle wmawiasz, że potrafisz usłyszeć nieistniejące zupełnie pomijając fakt, że prąd elektryczny i bezpiecznik to jeszcze nie dźwięk. Na tym etapie po wymianie czy obróceniu go każdy Ci tłumaczy, że nie ma zmian wpływających na pracę urządzeń audio czyli idąc dalej nie może być zmian w brzmieniu, bo niby skąd mają się brać z powietrza? I tutaj przychodzi z wytłumaczeniem psychoakustyka, ale oczywiście i ten temat zbagatelizowałeś, bo nie jest po Twojej myśli czyli jak by Ci nie tłumaczył Ty i tak swoje :) Co do tych zakładek hi-end masz już wytłumaczone powyżej, ale mógłbym Cię spytać dlaczego Ty tam nie uczestniczysz tylko przyłazisz tu i bez cienia dowodów próbujesz wszystkim udowadniać swoją nową wiarę :) A tyle razy prosiłem i nie tylko ja sound daj jakiś dowód na to opracowanie cokolwiek, to co zrobiłeś? Wkleiłeś jakieś branżowe sponsorowane piśmidło - macie czytajcie no proszę Cię bądźmy poważni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, iro III napisał:

Postawiłem jedną na drugiej tak, że otrzymałem jedną mega kolumnę wys. ponad 2m z wooferami na górze i na dole a z w wysokimi w środku. Grało to suuuuuper!

Równie ciekawe było w tym ustawieniu słuchanie nagrań stereo.

Zachęcam to takich eksperymentów, szczególnie tych, których czasem już nudzi, często nachalne i sztuczne stereo. :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, malikali napisał:

każdy Ci tłumaczy

Nie każdy...tylko sceptycy, a to czyni dużą różnicę. ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OT.TO się umywa  :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

” jak sobie wygracie wybory to będziecie mogli przegłosować sobie co chcecie, a teraz my mamy większość, cisza……”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, soundchaser napisał:

O rany...chcesz mi znów wmówić, że jakbym słuchał z jednego głośnika to już nie dam rady stwierdzić różnic wynikających ze zmiany kabla?

...a "zmiany"  w 3D, w scenie stereo - to jak byś wtedy "usłyszał? Hę?

takie zmiany są często opowiadane, po zmianie kabelków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bzdurą jest twierdzenie,że słucha się wyłącznie uszami  ")

 

nauka,na którą się tak często powołujecie:pokłada się ze śmiechu jak twierdzicie,że np.dwa przewodniki

o różnej średnicy i wykonane z różnych materiałów przewodzą tak samo  :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.