Skocz do zawartości
biniek

Audio mity

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu SIĘ???

Co ja jestem odpowiedzialny za WSZYSTKICH???

Znowu bezsensownie uogólniasz. Opanuj się, chłopie. 

9 minut temu, soundchaser napisał:

Przecież ludzie czytają i widzą, że piszecie ciągle o braku  wpływu na brzmienie tego, co wpływ ma.

Ok, dajmy na to, że zmiana np przewodu spowoduje mierzealne zmiany, ale na którym miejscu po przecinku???

(W dB)

Ludzie czytają też Twoje wpisy o "grajacym" bezpieczniku.

Nie wstyd Ci za to ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, porlick napisał:

Ok, dajmy na to, że zmiana np przewodu spowoduje mierzealne zmiany, ale na którym miejscu po przecinku???

(W dB)

18.gif

Dobranoc. Tylko nie śnij o kablach. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 minuty temu, soundchaser napisał:

18.gif

Dobranoc. Tylko nie śnij o kablach. ;-)

Typowo- głupia emotka i komentarz, zamiast choć nikłej próby zrozumienia tematu, a jutro reset i od nowa bzdury...

Edytowane przez porlick
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, bogdan_ napisał:

Zacznijmy od tego, że źródło musi być wysokiej klasy i mieć znacznie lepsze parametry w formacie DVD-Audio jak w CD. Ty masz Yamaszkę, nie wiem którą ale nawet jeśli to najlepsza dvd-s2700 to zbyt cienki model do takich porównać.

Czy jeżeli użyję Mac’a o wartości powiedzmy 15k+ zł jako źródła to już jest wysoka klasa?

Czy powinienem kupić takiego za 30k?

Oczywiscie soft nie ma tu znaczenia. ;)

Osobiście widzę w tych źródłach głównie taką zaletę, że mimo braku pasywnego chłodzenia wentylatory w makach w przypadku pracy jako źródło audio są całkowicie niesłyszalne, procesor ma znikome obciązenie. Nawet mikrofon przytulony do obudowy ich pracy nie łapie.

Nie da się tego powiedzieć o źródłach opartych na płytach CD za podobną kwotę gdzie pracę obracającego się krążka CD słychać a nawet jeżeli nie slychac to ten sam mikrofon przytulony do napędu ją wychwytuje. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
32 minuty temu, porlick napisał:

Co ja jestem odpowiedzialny za WSZYSTKICH???

Ale ... co jest ciekawe

Otóż to  .... "słyszący" własnie ,  nie rozpoznali w Poznaniu brzmienia 2 róznych wzmacniaczy z 2 róznych jakże odległych półek cenowych

No to kto  sie ośmieszył i poległ ? Techniczni ? No chyba nie , przecież test odbywał sie najczulszym urządzeniem pomiarowym .... słuchem

Edytowane przez billy idol
  • Lubię to 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, billy idol napisał:

Ale ... co jest ciekawe

Otóż to  .... "słyszący" własnie ,  nie rozpoznali w Poznaniu brzmienia 2 róznych wzmacniaczy z 2 róznych jakże odległych półek cenowych

No to kto  sie ośmieszył i poległ ? Techniczni ? No chyba nie , przecież test odbywał sie najczulszym urządzeniem pomiarowym .... słuchem

Co z czym bylo porównywane ?

Zmieniałem tzw. "drabinkowo"  wzmocnienie,  czym mocniejszy wzmacniacz tym słyszalna poprawa, dla nisko-średnio czy wysoko tonowego głośnika nie ma tak znaczenia, ale niskotonowe zjadły wzmacniacz 60W na kanał, przy 60-70% mocy we wzmacniaczu odcinało zasilanie, technicy gały zrobią a ja mam ten wzmacniacz Pionnera w garażu, jakby ktos chciał mi cos innego dowieść, Jeżeli ktoś chce ze mną dyskutować, ze przy poziomie np. 20% potrzeba tylko 1W to niech sie lepiej zastanowi

Czy któryś z Was podłączał do 100W głośnika, malej mocy wzmacniacz i sprawdzał co sie dzieje ?

Pokażcie wykresy z waszych pomieszczeń, co wasze systemy potrafią, w dupie z uchem, wykresy obnażą Wasze mądrości, ja wtedy bez problemu przedstawie moje, nie potraficie tego przedstawić, to przystanie się wymądrzać o technice, na wykresie widać wszystko, wyłóżmy wasze prawdy w końcu na tacy, Przedstawcie charakterystykę i czas pogłosu w całym pasmie, pieprzenie o mchu i paproci zostawcie kolegom

Edytowane przez .:Gerard:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, billy idol napisał:

I jeszcze jedno, gonią Was z Hi-endu jak kundli, ja Audiofil i inni tutaj napierniczają sie z Wami "fer", wiec proszę o więcej szacunku

Osobiście czuje Wasz szacunek, mimo mocniejszych wymian, ale co do niektórych tutaj piszących przesadzacie

Edytowane przez .:Gerard:.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

Zmieniałem tzw. "drabinkowo"  wzmocnienie,  czym mocniejszy wzmacniacz tym słyszalna poprawa, dla nisko-średnio czy wysoko tonowego głośnika nie ma tak znaczenia, ale niskotonowe zjadły wzmacniacz 60W na kanał, przy 60-70% mocy we wzmacniaczu odcinało zasilanie, technicy gały zrobią a ja mam ten wzmacniacz Pionnera w garażu, jakby ktos chciał mi cos innego dowieść, Jeżeli ktoś chce ze mną dyskutować, ze przy poziomie np. 20% potrzeba tylko 1W to niech sie lepiej zastanowi

Co wg Ciebie znaczy % wzmocnienia? Czy to przeliczona skala z pokrętła głośności?

Jesli tak, to nie ma to nic wspólnego z  procentowym obciazeniem wzmacniacza, gdzie 100% to pełna, katalogowa moc- np u Ciebie 60W.

1. We wzmacniaczach potencjometr głośności nie ma charakterystyki liniowej, tylko logarytmiczną, wiec i głośność nie przyrasta proporcjonalnie do kąta przekręcenia gały.

2. Wzmacniacz ma stały wspolczynnik wzmocnienia- sygnał wejściowy jest wzmacniany okresloną ilość razy, czyli np x50. W zależności od poziomu sygnału wejsciowego pełne wzmocnienie dla typowego sygnału liniowego 0,25V masz z gałą na max, ale jak podasz sygnał z cd (wg norm max 2,5V) pelną moc wzmacniacz odda już z gałą na połowie skali, bo o wiele silniejszy sygnał wzmocnisz tyle samo razy. Dalej wzmacniacz wchodzi w przesterowanie, więc nic dziwnego, że zabezpieczenie Ci go wyłączyło- ciesz się, że tak się skończył Twój nieprzemyślany eksperyment.

I tak- przy normalnym, niegłośnym słuchaniu 1W na kanał wystarczy- chyba, że masz głośniki o b. niskiej skuteczności. Ten parametr pewnie też nie bardzo kojarzysz z głośnością, a szkoda, bo natężenie dźwięku zależy od niego nie mniej, jak od mocy wzmacniacza.

1 godzinę temu, .:Gerard:. napisał:

technicy gały zrobią

Chyba ze zdziwienia, że ktoś, kto chce ich zagiąć, nie wie o takich podstawach!

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, porlick napisał:

Co wg Ciebie znaczy % wzmocnienia? Czy to przeliczona skala z pokrętła głośności?

Jesli tak, to nie ma to nic wspólnego z  procentowym obciazeniem wzmacniacza, gdzie 100% to pełna, katalogowa moc- np u Ciebie 60W.

1. We wzmacniaczach potencjometr głośności nie ma charakterystyki liniowej, tylko logarytmiczną, wiec i głośność nie przyrasta proporcjonalnie do kąta przekręcenia gały.

2. Wzmacniacz ma stały wspolczynnik wzmocnienia- sygnał wejściowy jest wzmacniany okresloną ilość razy, czyli np x50. W zależności od poziomu sygnału wejsciowego pełne wzmocnienie dla typowego sygnału liniowego 0,25V masz z gałą na max, ale jak podasz sygnał z cd (wg norm max 2,5V) pelną moc wzmacniacz odda już z gałą na połowie skali, bo o wiele silniejszy sygnał wzmocnisz tyle samo razy. Dalej wzmacniacz wchodzi w przesterowanie, więc nic dziwnego, że zabezpieczenie Ci go wyłączyło- ciesz się, że tak się skończył Twój nieprzemyślany eksperyment.

I tak- przy normalnym, niegłośnym słuchaniu 1W na kanał wystarczy- chyba, że masz głośniki o b. niskiej skuteczności. Ten parametr pewnie też nie bardzo kojarzysz z głośnością, a szkoda, bo natężenie dźwięku zależy od niego nie mniej, jak od mocy wzmacniacza.

Chyba ze zdziwienia, że ktoś, kto chce ich zagiąć, nie wie o takich podstawach!

Zapraszam do mnie, zapewnię wyżywienie i spanie, bez zbędnej dyskusji

Naganiane Hajendy gonie, Ne mam profitów, Świniak z producentem perfidnie promuje, wywiadowali ceny, czekam na Studio 16Hz na pokazach, w zagranicznych sklepach, czy pokazach, otworzyli sobie watek we własnej konfiguracji, to nie Audiofile, to naciągacze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, .:Gerard:. napisał:

Naganiane Hajendy gonie, Ne mam profitów, Świniak z producentem perfidnie promuje, wywiadowali ceny, czekam na Studio 16Hz na pokazach, w zagranicznych sklepach, czy pokazach, otworzyli sobie watek we własnej konfiguracji, to nie Audiofile, to naciągacze

Odpowiedzialbym, ale nie wiem, o co Ci chodzi.

• Lubię to 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, porlick napisał:

Odpowiedzialbym, ale nie wiem, o co Ci chodzi.

Ja za to dobrze wiem, o interesy chodzi 

a niektórzy za darmo lachę robią, nawet nie wiedząc o tym, biznes wzrasta dla forum i naciągaczy 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

I jeszcze jedno, gonią Was z Hi-endu jak kundli, ja Audiofil i inni tutaj napierniczają sie z Wami "fer", wiec proszę o więcej szacunku

I jeszcze jedno- w hi end gonią nas, bo nie potrafią rzeczowo odpowiedzieć na niewygodne pytania. Łatwiej im nas zablokować, jak podjąć merytoryczną dyskusję. To nie o nas źle świadczy.

Zasada stara jak świat- jak brakuje argumentu, rodzi się agresja.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda jest inna

zazwyczaj brak osłuchania doswiadczenia miałkość argumentów prowadzi do braku wzajemnego zrozumienia

a "nawracanie" na siłę zawsze kończy sie porazką

aby argument trafił do konkretnego kolegi musi być odpowiednio przedstawiony i zobrazowany

przykładem moze byc moje tłumaczenie sly dziłania br za pomocą picia "z gwinta":)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

I jeszcze jedno, gonią Was z Hi-endu jak kundli, ja Audiofil i inni tutaj 

Jak więc z takim traktowaniem rozmówców śmiesz pisać:

3 godziny temu, .:Gerard:. napisał:

wiec proszę o więcej szacunku

???

• Dziękuję 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawy wątek dla wchodzących w świat audio, pozwalający im uniknąć bezsensownych wydatków jest rozwalany nie wiadomo czemu przez hiendowców? Czemu? Po co?

• Lubię to 5
  • Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moderacjo (Arkadowski)  - nigdy nie zgłaszałem "na panel" - teraz też tego nie robię. Piszę tutaj, otwarcie.

Skoro ja zrobiłem "awanturę", trzema spokojnymi wpisami i MERYTORYCZNYMI pytaniami w HAJ zakładce i wątku o kablu zasilającym - pytałem o rzekomą KIERUNKOWOŚĆ przewodnika ...dla prądu przemiennego.

Dostałem bana i szlus...za awanturę, trzema spokojnymi wpisami...jeszcze tam są, każdy może sobie sprawdzić.

Nie protestowałem, nie uskarżałem się. 

Jednak gdy widzę co tu się działo w ciągu ostatnich 8-9 godzin, niesmak budzi różnica w podejściu moderacji względem tego co tu się dzieje a reakcjami w Haju.

Widać wyraźnie jak nabrzmiała "gula" kilku "słyszących" i powoduje ich do skasowania tematu lub co najmniej wysłania go na bocznicę.

W sumie ich trochę rozumiem - tyle wtop, co w ostatnich dniach tu zaliczyli, no to może splątać połączenia nerwowe...ale Moderacja powinna jednak jakoś reagować, przynajmniej na takim samym poziomie jak w Haju, czy jestem jednak w "mylnym błędzie"???

Proszę o rozjaśnienie tej kwestii.

• Lubię to 2
  • Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Czy któryś z Was podłączał do 100W głośnika, malej mocy wzmacniacz i sprawdzał co sie dzieje ?

Podłączałem do 60 W kolumny wzmacniacz 0,7 W na scalaku i można było robić imprezę.

Kolumna estradowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
34 minuty temu, iro III napisał:

Moderacjo (Arkadowski)  - nigdy nie zgłaszałem "na panel" - teraz też tego nie robię. Piszę tutaj, otwarcie.

Skoro ja zrobiłem "awanturę", trzema spokojnymi wpisami i MERYTORYCZNYMI pytaniami w HAJ zakładce i wątku o kablu zasilającym - pytałem o rzekomą KIERUNKOWOŚĆ przewodnika ...dla prądu przemiennego.

Dostałem bana i szlus...za awanturę, trzema spokojnymi wpisami...jeszcze tam są, każdy może sobie sprawdzić.

Jednak gdy widzę co tu się działo w ciągu ostatnich 8-9 godzin, niesmak budzi różnica w podejściu moderacji względem tego co tu się dzieje a reakcjami w Haju.

Widać wyraźnie jak nabrzmiała "gula" kilku "słyszących" i powoduje ich do skasowania tematu lub co najmniej wysłania go na bocznicę.

W sumie ich trochę rozumiem - tyle wtop, co w ostatnich dniach tu zaliczyli, no to może splątać połączenia nerwowe...ale Moderacja powinna jednak jakoś reagować, przynajmniej na takim samym poziomie jak w Haju, czy jestem jednak w "mylnym błędzie"???

Podpisuję się pod powyższym...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
53 minuty temu, audioburak napisał:

Podłączałem do 60 W kolumny wzmacniacz 0,7 W na scalaku i można było robić imprezę.

Kolumna estradowa.

dałeś czadu kolego:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 godzin temu, soundchaser napisał:

Wasza manipulacja sięga już zenitu...i te wklejki Malikali. ;-)

Widzę, że nie widzę cytatów, o które prosiłem zostały tylko Twoje zmyślone historie. A jeśli chodzi o "wklejki" jak to ująłeś ja przynajmniej je mam i nie zmyślam co ktoś twierdził, tylko cytuję wpisy jeśli mam komuś coś do zarzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, iro III napisał:

przecież mod ci wytłumaczył że gdzie zaczyna sie hajend tam kończy sie logika :) świata przed głupotą nie uratujesz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Co z czym bylo porównywane ?

jakis Rotel za 3 tys chyba z Accu za 20 chyba

Poszukaj na forum :Wielkopolski test ABX"

Albo Lecha poproś o linka -  ja nie moge znaleść - był link w tym temacie , ale to bedzie ze 400 wpisów w tył  :P

Edytowane przez billy idol

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Widzę, że niektórych hajendowców tak uwierają te tematy, że za chwilę wylądują one w jakimś "antysaloniku" schowanym przed potencjalnymi owieczkami gotowymi do strzyżenia. :D

• Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, .:Gerard:. napisał:

Pokażcie wykresy z waszych pomieszczeń,

wg mnie to niepotrzebne

Bo tematem nie jest "u kogo brzmi ładniej"

Tylko "które elementy wprowadzają różnice"

j

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
12 minut temu, hz_lab napisał:

przecież mod ci wytłumaczył że gdzie zaczyna sie hajend tam kończy sie logika :) świata przed głupotą nie uratujesz.

Ja to wiem.

Może jednak, miast każdemu z osobna, dopiero "przy okazji" wręczenia bana - do zakładki podpiąć na stałe, oficjalne ostrzeżenie,

np. "Użytkowniku forum AS pamiętaj! Wchodząc do zakładki HajEnd narażasz się na treści, które mogą wprowadzić Cię w osłupienie, szczególnie, gdy masz choćby podstawy wiedzy technicznej.

To jest chronione miejsce, gdzie nie wolno Ci niczego prostować, zadawać niewygodnych pytań.

Za wpisy niezgodne z ideologią HajEnd grozi ban natychmiastowy.

Edytowane przez iro III
  • Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Misio38 napisał:

Ciekawy wątek dla wchodzących w świat audio, pozwalający im uniknąć bezsensownych wydatków jest rozwalany nie wiadomo czemu przez hiendowców? Czemu? Po co?

Takie tematy zawsze były nie po drodze słyszącym przeważnie lądowały potem na bocznicy. Według ich poglądów jest tylko jedna "prawda" zawsze po ich myśli i nie można jej kwestionować, ale przeważnie zawsze mija się z faktami i nauką, a wchodzi na wierzenia i zabobony. Jeśli ktoś usilnie próbuje bronić swoich tez nie mając merytorycznych argumentów mamy wpisy jak powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi