Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, slawek.xm napisał:

przeciez zapytał Cię co to za kamienie i przedstawił jaki wpływ ma kryształ górski i turmalin

Te kamyszki to nic niezwykłego. Wszędzie tego pełno. Zwykły piasek jeno w większej bryle. 

W środku turmalin to już może coś bardziej ciekawego, ale ja pytałem jaki to ma wpływ na gniazdka RJ45. Wg mojej wiedzy nie ma żadnego. 

Przecież to czysta magia, a ta nie działa na ethernet. 

Zawsze mogę się mylić, dlatego pytałem o merytoryczne uzasadnienie i nadal na takie czekam. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, szaman777 napisał:

Te kamyszki to nic niezwykłego. Wszędzie tego pełno. Zwykły piasek jeno w większej bryle. 

W środku turmalin to już może coś bardziej ciekawego, ale ja pytałem jaki to ma wpływ na gniazdka RJ45. Wg mojej wiedzy nie ma żadnego. 

Przecież to czysta magia, a ta nie działa na ethernet. 

Zawsze mogę się mylić, dlatego pytałem o merytoryczne uzasadnienie i nadal na takie czekam. 

ja nie sprawdzałem u siebie mam gołe wejścia i póki co nie będę ich "kamienował"

zakłócenia jednak maja to do siebie ,ze cięzko jest je czasem namierzyć czasem zbliżenie do siebie dwóch odbiorników powoduje ich wzrost np

duze trafa blisko siebie, brak ekranowania daca , mikrofonowania i inne cuda niewidy, które z technicznego punktu widzenia nie powinny się zdarzyć

 

prawdę mówiąc kilka lat temu w niektórych kwestiach równiez byłem bezkompromisowy ale realne doświadczenia sprawiły ,ze zostawiam sobie margines błedu na tzw niespodziewane sytuacje:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, szaman777 napisał:

Te kamyszki to nic niezwykłego. Wszędzie tego pełno. Zwykły piasek jeno w większej bryle. 

W środku turmalin to już może coś bardziej ciekawego, ale ja pytałem jaki to ma wpływ na gniazdka RJ45. Wg mojej wiedzy nie ma żadnego. 

Przecież to czysta magia, a ta nie działa na ethernet. 

Zawsze mogę się mylić, dlatego pytałem o merytoryczne uzasadnienie i nadal na takie czekam. 

Ale kogo pytałeś ? Komentujesz czyjeś zdjęcie i nas sie pytasz co ktoś użył i jakie jest to u niego zastosowanie ? Ja sie mogę wypowiedzieć za siebie a nie za kogoś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie Ciebie pytałem:

4 godziny temu, szaman777 napisał:

Powiedz mi co można merytorycznego napisać o zaślepkach do routera w postaci wtyczki zakończonej jakaś chyba plastyczną masą z kamieniem na końcu?

Obiecuję również merytorycznie się odnieść. 

 

 

A może tajemnica tkwi w tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

image.thumb.png.3a6c91be7a23c04bb9f40b15791cbb5d.png

 

?

Wcale się nie naśmiewam. Poważnie pytam.

21 minut temu, slawek.xm napisał:

zakłócenia jednak maja to do siebie ,ze cięzko jest je czasem namierzyć czasem

Na logikę, mało jej tutaj ale może się uda...

Czy autorowi tego zakamieniania gniazdek w routerze nie lepiej by wyszło umieścić go w ołowianym pudle (uszczelnić wyloty kabli tym blutackiem)  z małą klatką faradaya na wypadek przegrzewania się? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz widzę cos takiego, tzn. nigdy nigdzie nie stosowałem 

 

Edytuje

Cos podobnego stosowałem do kosmetyki lakieru auta, w garażu powinienem jeszcze mieć, zapomniałem nazwę

robisz gniot, polewasz woda i ruchami kolistymi muszki czy nierówności z lakieru zbiera 

Proszę merytorycznie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez .:Gerard:.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie każde rozwiazanie jest dobre jesli jest skuteczne

ale aby zrozumiec dlaczego ktos zastosował dane rozwiązanie nalezy znać szczegóły

w tym wypadku nie wiadomo czy było to przemyslane działanie poparte doswiadczeniem czy bezmyslne zastosowanie czyjegos pomysłu

trudno to jednoznacznie ocenić, ale widać ,ze gość próbuje wszelkich sposobów co moze prowadzić do wniosku ,ze ma jednak nierozwiazane problemy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gerard, to nie to.

Nie wiem czy w Polsce jest blutack w sprzedaży. To bardzo tania rzecz. Napewno na jakimś amazonie znajdziesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szaman777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, szaman777 napisał:

Gerard, to nie to.

Nie wiem czy w Polsce jest blutack w sprzedaży. To bardzo tania rzecz. Napewno na jakimś amazonie znajdziesz.

Rozumiem, wydało mi sie podobne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, niowluka napisał:

 

Matko, znowu to ? Kiedyś próbowałem wytłumaczyć wpszoniakowi na tym drugim forum, ale równie dobrze mogłem rozmawiać z taboretem ...

Jeżeli nie chcesz lub nie umiesz odpowiedzieć na pytanie nie zabieraj głosu, nie zachowuj się jak arogancki *****.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@passer jakbyś naprawdę chciał wiedzieć to byś przeczytał podręcznik szkolny. Trolujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, niowluka napisał:

@passer jakbyś naprawdę chciał wiedzieć to byś przeczytał podręcznik szkolny. Trolujesz.

Naprawdę to ja chcę dowiedzieć się co grono osób tu piszących wie na ten temat.

Trolujesz  -  nie chowaj się za określeniami, których tak naprawdę nie rozumiesz.

 

"Jeżeli nie chcesz lub nie umiesz odpowiedzieć na pytanie nie zabieraj głosu, nie zachowuj się jak arogancki *****."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd elektryczny ( jako ogólne, potoczne znaczenie ) jest ”powodem” działania systemu audio.

 

Zadałem pytanie o to zjawisko mając nadzieję, że dowiem się, czy grupa osób, która uważa, że o audio wie prawie wszystko ( przepraszam za słowo „prawie”) ma podstawy do wręcz żądania od adwersarzy udowadniania ( w sposób naukowy (sic) ) obserwowanych zjawisk, czy wie o czym tak arbitralnie decydują.

@malikali

@Lech36

@szaman777

@iro III

Sprawdzam - uprzejmie proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez passer

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, slawek.xm napisał:

wg mnie każde rozwiazanie jest dobre jesli jest skuteczne

ale aby zrozumiec dlaczego ktos zastosował dane rozwiązanie nalezy znać szczegóły

w tym wypadku nie wiadomo czy było to przemyslane działanie poparte doswiadczeniem czy bezmyslne zastosowanie czyjegos pomysłu

trudno to jednoznacznie ocenić, ale widać ,ze gość próbuje wszelkich sposobów co moze prowadzić do wniosku ,ze ma jednak nierozwiazane problemy

 

Przecież jasno nakreślił, że poparte empirycznie doświadczył i przeżył, a oto co zaobserwował na słuch po zastosowaniu kamyków.

 

"Wierzcie lub nie, ale robią różnicę na lepsze. Muzyka staje się bardziej relaksująca na czarnym tle. Subtelna różnica, ale nigdy nie tak mała, aby nie warto było tego zachować i eksperymentować dalej z tymi samymi pomysłami. Wydaje mi się, że kamienie kwarcowe również nieco poprawiły wydajność. Te wtyczki z pewnością zrobiły więcej pozytywnych różnic w stosunku do SQ niż moje RCA Russa Andrewsa."

 

I dalsze "przemyślane" eksperymenty:

 

IMG_6429.JPG.02a8b3293d2d46d3ec4666a8062IMG_6498.JPG.465bcb66030c2dcca87cd78e6c2

 

Zastanawiam się skąd ludzie biorą takie pomysły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, passer napisał:

Jeżeli nie chcesz lub nie umiesz odpowiedzieć na pytanie nie zabieraj głosu, nie zachowuj się jak arogancki *****."

 

W pięty mi weszło ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rega RP2+ // Pro-Ject DAC Box RS // Yamaha A-S1100 // KEF R700

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, malikali napisał:

Zastanawiam się skąd ludzie biorą takie pomysły.

 

Nigdy tak nie miałeś, ze zainteresował Cię jakiś temat i poswięciłes duzo czasu by go zgłebić?

w tym przypadku myslę ,ze facet zauwazył w któryms momencie zmianę brzmienia nieważne z jakiego powodu i zdefiniował ja jako poprawę dzieki kamykowi i poszedł na całość wychodząc z założenia ze jesli w jednym miejscu kamyk pomógł to w innych tez może

 

zrobienie tej antenki uwazam za krok w odwrotna stronę  ale i tak jest to w sumie nieszkodliwy w tym miejscu gadżet:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, malikali napisał:

na czarnym tle

 

23 minuty temu, malikali napisał:

również nieco poprawiły wydajność

Kolejne słowa-wytrychy słyszących. 

Ciekawe, że cokolwiek by nie zrobili, zawsze im się TO poprawia :-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iro III napisał:

A co to szkółka niedzielna?

Korepetycje z PODSTAW elektrotechniki - to nie tutaj.

Takie korepetycje już na AS były w wykonaniu wielu osób, spotkały się z brakiem zainteresowania drugiej strony (tej "słyszącej"). Materiałów pokazowych i tekstowych z przykładami na forum jest mnóstwo wystarczy zacząć się nimi interesować. Niestety merytoryczne materiał są zawsze obficie przykrywane trollingiem i kiepsko się w nich szuka wartościowych wpisów, ale dla chcącego nic trudnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, slawek.xm napisał:

Nigdy tak nie miałeś, ze zainteresował Cię jakiś temat i poswięciłes duzo czasu by go zgłebić?

w tym przypadku myslę ,ze facet zauwazył w któryms momencie zmianę brzmienia nieważne z jakiego powodu i zdefiniował ja jako poprawę dzieki kamykowi i poszedł na całość wychodząc z założenia ze jesli w jednym miejscu kamyk pomógł to w innych tez może

 

zrobienie tej antenki uwazam za krok w odwrotna stronę  ale i tak jest to w sumie nieszkodliwy w tym miejscu gadżet:)

Oczywiście nieustanie tak mam, że jeśli coś mnie zainteresuje, to zgłębiam temat od działania po budowę, ale w tym przypadku to jak sam autor stwierdził są to dla niego radosne eksperymenty. Nie wiem co było powodem zaślepiania gniazd, ale poza działaniem na jego samopoczucie sensu i wpływu nie ma żadnego. A tak poza tym myślę, że gość zbłądził i szuka poprawy tam, gdzie jej nie ma czyli w Audio-voodoo.

 

AC6A943A-7752-4771-9A3A-0C5A6017C9A9.jpe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, slawek.xm napisał:

prawdę mówiąc kilka lat temu w niektórych kwestiach równiez byłem bezkompromisowy ale realne doświadczenia sprawiły ,ze zostawiam sobie margines błedu na tzw niespodziewane sytuacje:)

Każdy rozsądny hobbysta pozostawia sobie margines błędu na niespodziewane sytuacje, ale na pewno ten rozsądny nie zostanie przekonany pisemnym/ustnym stwierdzeniem że ktoś słyszy a reszta powinna mu uwierzyć. To przypomina w schemacie działania sekciarskie ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, malikali napisał:

A tak poza tym myślę, że gość zbłądził i szuka poprawy tam, gdzie jej nie ma

po tym zdjeciu przyznaję ci rację

czasem przyznaję ,ze ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia:)

1 minutę temu, Lech36 napisał:

Każdy rozsądny hobbysta pozostawia sobie margines błędu na niespodziewane sytuacje, ale na pewno ten rozsądny nie zostanie przekonany pisemnym/ustnym stwierdzeniem że ktoś słyszy a reszta powinna mu uwierzyć. To przypomina w schemacie działania sekciarskie ;-).

ode mnie sie czegos takiego się nie spodziewaj:)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, malikali napisał:

Nie wiem co było powodem zaślepiania gniazd, ale poza działaniem na jego samopoczucie sensu i wpływu nie ma żadnego.

Gniazda zaślepia się głównie w celu ochrony przed kurzem i tłustymi drobinkami znajdującymi się w powietrzu, zwłaszcza jak w domu są osoby palące papierosy albo pomieszczenie ze sprzętem jest wspólne z kuchnią.

9 minut temu, slawek.xm napisał:

ode mnie sie czegos takiego się nie spodziewaj:)

Ja też nie uwierzyłem jednemu z kolegów że słyszy zmianę w dźwięku na skutek wymiany bezpiecznika sieciowego ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Lech36 napisał:

Ja też nie uwierzyłem jednemu z kolegów że słyszy zmianę w dźwięku na skutek wymiany bezpiecznika sieciowego ;-)

opisał swoje wrażenia czy napisał ,ze masz wierzyc jego testowi?

bo to zdecydowana róznica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

Takie korepetycje już na AS były w wykonaniu wielu osób, spotkały się z brakiem zainteresowania drugiej strony (tej "słyszącej"). Materiałów pokazowych i tekstowych z przykładami na forum jest mnóstwo wystarczy zacząć się nimi interesować. Niestety merytoryczne materiał są zawsze obficie przykrywane trollingiem i kiepsko się w nich szuka wartościowych wpisów, ale dla chcącego nic trudnego.

Czyżbym napisał, że chcę od was się uczyć, że oczekuję korepetycji??

Brak merytorycznej odpowiedzi uważam za brak podstaw do głoszenia "prawd absolutnych" związanych z waszą oceną zjawisk/doświadczeń innych osób w zakresie słuchania systemów audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przekazuj obiektywnie swoje subiektywne oceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, passer napisał:

Brak merytorycznej odpowiedzi uważam za brak podstaw do głoszenia "prawd absolutnych

Przyjąłem. Moich prawd możesz zatem nie czytać. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, przemak napisał:

Moich prawd

I trafiłes w sedno

niektórym zdaje sie ,że ich najmojsza prawda jest jest jedyna obowiązującą uniwersalną i pozadyskusyjną

jak pokazuje zycie czasem taki pogląd jest słuszny ale wiele razy absolutnie bezpodstawny

dlatego warto brać poprawkę na własne ograniczenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Sine Metu

(Konto usunięte)
Czyżbym napisał, że chcę od was się uczyć, że oczekuję korepetycji??
Brak merytorycznej odpowiedzi uważam za brak podstaw do głoszenia "prawd absolutnych" związanych z waszą oceną zjawisk/doświadczeń innych osób w zakresie słuchania systemów audio.
To teraz spróbuj z tym samym pytaniem i wnioskami na Elektrodzie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, passer napisał:

co to jest lub czym jest prąd elektryczny.

Dla ułatwienia, ja nie wiem.

 

32 minuty temu, passer napisał:

Czyżbym napisał, że chcę od was się uczyć, że oczekuję korepetycji??

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.