Jump to content
biniek

Audio mity

Recommended Posts

5 minut temu, soundchaser napisał:

Skąd masz taką wiedzę, skoro ja piłem wiele piw regionalnych, na etykiecie których producent zamieszczał informację o użytych nawet 4 gatunkach chmielu?

Gatunków czy raczej odmian (bo gatunek jest jeden, to chmiel jednak) może być i więcej, mi chodzi o to że są dwa różne rodzaje/zastosowania/odmiany, różniące chmiele, i dzielące je na aromatyczne i goryczkowe. I te dwie różne odmiany (pomieszane mogą być, ale nie między sobą, choć są odmiany uniwersalne) się dodaje na różnych etapach produkcji - chmiel goryczkowy nie daje aromatu, a aromatyczny nie daje smaku i musi być dodany pod koniec, bo by wyparował. Czyli nawet jak np. marynka jest uniwersalna, to trzeba najpierw na początku warzenia żeby wyszła goryczka a potem drugi raz ją dodać pod koniec, żeby został aromat.

nagrywamy.com

...hi hi

mam wrażenie, że przemak o rodzajach a sound o gatunkach. Jest szansa na porozumienie? Warto lecieć już po "popcorn"? 😁

P.S. To jednak jest różnica ("mierzalna" naukowo różnica) gatunek vs. rodzaj.

P.S.2  pisząc powyższe nie widziałem jeszcze ostatniego wpisu przemaka... jest szansa na zrozumienie?

Edited by iro III

2 minuty temu, iro III napisał:

...hi hi

mam wrażenie, że przemak o rodzajach a sound o gatunkach. Jest szansa na porozumienie? Warto lecieć już po "popcorn"? 😁

P.S. To jednak jest różnica ("mierzalna" naukowo różnica) gatunek vs. rodzaj.

Kwestia nazewnictwa, ani sound ani ja nie jesteśmy biologami przecież. Gatunek jest jeden, to są odmiany chmielu. Nie wiem, jak nazwać to, że są aromatyczne i goryczkowe - typ? I co to ma za znaczenie? Akurat tu nawet zalążka kłótni nie widzę 😉

Zwłaszcza, że niestety współczesne piwa szyszek chmielu nie widzą, wszystko jest z proszku...

Edited by przemak

nagrywamy.com

6 minut temu, przemak napisał:

Gatunków czy raczej odmian (bo gatunek jest jeden, to chmiel jednak) może być i więcej, mi chodzi o to że są dwa różne rodzaje/zastosowania/odmiany, różniące chmiele, i dzielące je na aromatyczne i goryczkowe. I te dwie różne odmiany (pomieszane mogą być, ale nie między sobą, choć są odmiany uniwersalne) się dodaje na różnych etapach produkcji - chmiel goryczkowy nie daje aromatu, a aromatyczny nie daje smaku i musi być dodany pod koniec, bo by wyparował. Czyli nawet jak np. marynka jest uniwersalna, to trzeba najpierw na początku warzenia żeby wyszła goryczka a potem drugi raz ją dodać pod koniec, żeby został aromat.

Ale Ty jesteś oblatany. 😉 No OK...masz rację.

3 minuty temu, iro III napisał:

przemak o rodzajach a sound o gatunkach

Nie, Przemak o gatunkach/rodzajach, a ja o odmianach, jak się okazało. 😉

...no - jeszcze są odmiany...gatunki, rodzaje, odmiany... można się za-preclować

ale tak to jest jak "ścisły" gada z "humanistą"

PEACE! 😉

Teraz, soundchaser napisał:

Ale Ty jesteś oblatany.

Bo ja to robię 😉 Cała kuchnia upaprana słodkim (weź to umyj), łapy poparzone, cztery godziny przy garach w plecy a i tak w końcu piwo takie samo albo i gorsze jak z koncentratu z puszki 😉

nagrywamy.com

Teraz, soundchaser napisał:

Ale na pewno lepsze od koncernowego bełtu. 😉

Na pewno to inne 😉 Już się nie bawię w warzenie, za dużo roboty i skutek niepewny ze wskazaniem na słaby. Piwo z puszki niby syf, ale dopieszczone słodem i potrzymane roczek jest bardzo ok.

nagrywamy.com

W sklepie na L.

wyczaiłem belgijski "blond" - jakiś Piraat i Archivist (jakoś tak) - flaszeczka 0,33l z ceną ponad 5 zł.

Ale smakowo warto. Ja tam wolę zapłacić i trzy razy więcej i posmakować rzadziej (taki cztero-pak to u mnie na ...tydzień...więc już nie dyskutuję więcej, wpełzam nazad do jaskini...jam nie ta "liga" by z Wami dyskutować)...ale posmakować...ze smakiem.

dość już o piwsku!!! - rozwadnia nam się TEMAT (soundowi to na rękę)

W zasadzie to chyba pasuje do wątku o mitach

Kluski Hi-End wykonane przez Mistrza.

• Like 1

If you want the job done right, hire a professional.

W dniu 8.10.2019 o 18:02, raven1985 napisał:

Nieprawda.

To kolumny o sterowanej kierunkowości , wykorzystują matryce fazową do uzyskania rożnych charakterystyk promieniowania.

Mogą promieniować 360 stopni jak i wąską wiązką tzw. "słuchawki na odległość".

Może je wstawić w róg pokoju jak chce i "wyłączyć" odbicia od tylnych i bocznych ścian.

http://www.tonmeister.ca/wordpress/2015/10/06/beolab-90-behind-the-scenes/

ale jaja....to B&O to robi ? powazna firma a audiopatow zatrudnia....