Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, rivage napisał:

"Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej."

a gdzie indziej nie ?

Ma być merytorycznie w odniesieniu do forum czyli jego głównej tematyki. Ta tematyka to chyba "audio".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zajęty jestem czym innym. Powtórzę :

Godzinę temu, xetras napisał:

Wątpliwe jest przede wszystkim, czy ma wpływ na sygnał. To pierwsze zastrzeżenie.

 

Browsera microsoft edge muszę wywalić, którego nie chcę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz @rivage

Pole elektryczne jest przeliczalne, wokół jednego ładunku  masz rysunek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie będzie tu politechnicznych zmagań, to hobbistyczne forum, a nie akademickie.

Sygnatur nie czepiaj się, bo ja swojej nie mogę ruszyć. Możesz w profilu wyłączyć ich pokazywanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie przeszkadza mi, że niektórzy wymyślają brednie. Kupują zbędne rzeczy. Udowadniają rzeczy nieistniejące.

Martwi mnie to, że jest taki trend prowadzący do nonsensu. Bo producenci muszą zarabiać i zajmują się idiomatyzmami zamiast pracą nad udoskonaleniem i polepszeniem. Więc popyt na takie rzeczy hamuje rozwój podstawowych składników.

Dobrze, że CD zostało wynalezione w innych czasach bo teraz już nikt by nad tym nie pracował. Zostało wynalezione i poprawione zostały wszystkie parametry i wady poprzednich nośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Ma_ki napisał:

Martwi mnie to, że jest taki trend prowadzący do nonsensu. Bo producenci muszą zarabiać i zajmują się idiomatyzmami zamiast pracą nad udoskonaleniem i polepszeniem.

Kabel trudno jest udoskonalić, i dlatego pozostaje marketing oparty często o idiotyzmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.07.2020 o 10:20, Ma_ki napisał:

To znaczy, że jak przez przewód płynie prąd a my nim potrząśniemy to prąd płynie szybciej lub wolniej?

Źle zadane pytanie. Dla prądu pojęcie prędkości z naszego punktu widzenia nie ma znaczenia. Pytanie powinno brzmieć czy natężenie prądu się zmieni? Tak. Zmieni się. Poruszasz przewodnikiem w polu magnetycznym Ziemi. Nieznacznie ale się zmieni. Wszystko zależy od punktu widzenia ? 

15 godzin temu, Ma_ki napisał:

Zaraz wyjdzie, że jak prąd płynie pod górę to płynie wolniej.

Czyli przewód który jest w pionie ma większą rezystancję. No chyba, że zamienimy początek z końcem.

I właściwie w którą stronę płynie prąd? bo przyjęło się że od + do - . ale przecież elektrony odwrotnie. ?

(Podkreślam, że mój ton jest miły - ale nie mogłem się powstrzymać ? )

Z takimi rozważaniami to na pole trzeba iść w czasie burzy. Będziesz wiedział jak piorun Cie pierdyknie czy Ty jako przewodnik masz większy opór leżąc czy stojąc. Sprawdzić też można czy ma znaczenie jak zamienisz początek z końcem. Stań na głowie. W którą stronę płynie prąd? Jak trafi Cię w głowę to chyba poczujesz w którą płynie ? Myślę, że to nie ma znaczenia wtedy ...

Bawmy się. Jest miło ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, MariuszZ. napisał:

Nieznacznie ale się zmieni

Niby tak. Ale samochody samoloty poruszają się szybko i nie są wstanie czerpać stąd energii, chociażby do ładowania akumulatora.

17 minut temu, MariuszZ. napisał:

Poruszasz przewodnikiem w polu magnetycznym

Musisz jeszcze poruszyć poprzecznie do kierunku pola elektromagnetycznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Lech36 napisał:

Jest coś takiego jak test różnicowy robiony na muzyce który odpowiada bardzo dokładnie czy są różnice możliwe do wychwycenie na ucho

Ten test nie "trzyma się kupy". Przewody wyjęte z systemu audio. Podłączone do wynalazku autora testu badane są poza systemem audio. Czy ma to znaczenie? Wg mnie zasadnicze. Autor bada właściwości przewodów i fakty jak radzą sobie z przepływem prądu przemiennego. Brawo. Radzą sobie tak, że mu różnice nie wychodzą. Nobel dla Pana.

Szkoda, że nie zbudował stanowiska laboratoryjnego odzwierciedlającego system audio. Na wejściu przewodu wzmacniacz z możliwością zmiany impedancji wyjściowej od (strzelam) 0.0001R do 100R z określonym krokiem np. rząd wielkości. Na wyjściu przewodów zmienne impedancyjne obciążenie od 1R do 32R z krokiem 1R na przykład.

Samo badanie i odejmowanie. Co on tam odejmuje? Przebieg napięcia w funkcji czasu? Obwiednię sygnału audio czy co? W innym wątku pokazałem, że różnica "zero" takiego odejmowania  to nie jest "zero" jeżeli sygnał audio będzie rozebrany w szereg Fouriera. Różnice w przypadkowo trafionych amplitudach poszczególnych tonów wynosiła 6 , 9, 12 dB. Inną sprawą jest, że próbki audio "uploadowane" do testów mogły być spreparowane. I tu jest pies pogrzebany. Wszystko można spreparować i każdego oszukać ? 

22 minuty temu, Ma_ki napisał:

Musisz jeszcze poruszyć poprzecznie do kierunku pola elektromagnetycznego.

Pisałem o magnetycznym polu. To bardzo ciekawe zagadnienia. Popatrz jak działa magnetron. Ruch elektronów w polach skrzyżowanych. Elektryczne krzyżuje się z magnetycznym. Elektrony poruszają się tam po cykloidzie tworząc szprychy elektronowe. Znane powszechnie zjawisko wykorzystywane w generowaniu pól elektromagnetycznych ale nie w audio ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, MariuszZ. napisał:

Ten test nie "trzyma się kupy". Przewody wyjęte z systemu audio. Podłączone do wynalazku autora testu badane są poza systemem audio. Czy ma to znaczenie? Wg mnie zasadnicze.

Ten test pokazuje jak się robi porównanie różnicowe. Kable nie są badane poza systemem tylko w systemie o bardzo standardowych parametrach wyjścia i wejścia jakie dominują w sprzętach z rynku audio. Oczywiście możesz ten test dopasować do swoich wymagań sprzętowych a nawet zrobić go z wykorzystaniem swojego sprzętu. Przecież to proste, choć fakt że jeszcze prościej się krytykuje bo nic nie trzeba robić ?

Godzinę temu, Ma_ki napisał:

Ale samochody samoloty poruszają się szybko i nie są wstanie czerpać stąd energii, chociażby do ładowania akumulatora.

Wyobraź sobie kolego że w czasie awarii wszystkich silników w samolotach komunikacyjnych żeby zapewnić działanie niektórych urządzeń pokładowych wysuwa się z kadłuba prądnica napędzana małym śmigłem, która zabezpiecza minimalny potrzebny do uratowania samolotu zapas energii. Ta prądnica napędzana jest ruchem samolotu w czasie lotu ślizgowego. Są opisane w sieci przykłady jak uratowano samoloty i ludźmi na pokładzie dzięki takiemu urządzeniu.  

49 minut temu, MariuszZ. napisał:

Co on tam odejmuje?

Dwa porównywane sygnały, pozostaje różnica która podlega ocenie czy ją słychać czy nie. Widzę że niedokładnie przyjrzałeś się testowi. Wróć do niego i obejrzyj starannie jeszcze raz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Ma_ki napisał:

samo magnetyczne nie występuje

Nie? W głośniku odłączonym od wzmacniacza też nie? Wtórna SEM w cewce głośnika powstanie jak poruszasz membraną. Ruch jest potrzebny żeby powstał prąd ale jest on wtórny do pola magnetycznego. Pole, ruch, prąd. Oczywiście jak podłączysz głośnik do wzmacniacza to sprawy się nieco skomplikują ale podobno DF nie ma wpływu więc o czym tu gadać ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Wszystko można spreparować i każdego oszukać

Zgadza się, ale test różnicowy nie oszukuje a uszy audiofila potrafią oszukiwać niemiłosiernie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Lech36 napisał:

Zgadza się, ale test różnicowy nie oszukuje

Nie oszukuje ale też nie ukazuje całego obrazu badanych zjawisk. Autor pokazał co chciał odwracając uwagę od sedna sprawy. Jak zwykle chodzi o przypadki szczególne i tezę, że nie zawsze to co pomierzył będzie prawdą. Można tak zmienić dane wyjściowe pomiaru, że różnice wyjdą. Kwestią pozostaje cel badania. Czy Ethanowi zależy na podważaniu swoich teorii, że kable "nie grają" czyli udowodnieniu swoich racji czy otworzeniu furtki dla producentów wszelkiej maści okablowania? Wiadomo. Nawet gdyby z pomiarów dało by jakieś wnioski się na korzyść drugiej strony wyciągnąć to by ich nie ukazał. On sam chyba jest z branży i zarabia na ustrojach akustycznych. Kablarze odbierają mu chleb. Sprawa ma przynajmniej drugie dno ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, MariuszZ. napisał:

Nie oszukuje ale też nie ukazuje całego obrazu badanych zjawisk.

Np. czego nie pokazuje?

22 minuty temu, MariuszZ. napisał:

Można tak zmienić dane wyjściowe pomiaru, że różnice wyjdą.

Jak badasz kable to parametry wyjścia i wejścia dla obu muszą być takie same i są. Poza tym jak powinieneś zauważyć jest część tego testu która odbywa się w domenie słuchu a nie w domenie pomiarowej. Możesz wykonać tylko tą jedną część testu bo nie każdy ma dostęp do analizatora widma. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Lech36 napisał:

Poza tym jak powinieneś zauważyć jest część tego testu która odbywa się w domenie słuchu a nie w domenie pomiarowej.

No tak. Miesza kablami kładąc je na taboret bo od pól EM z sieciówek na podłodze słychać jak zmieniają się zakłócenia w jego testerze (szumi inaczej) ? 

Ja mam inny obraz jego badań w kontekście kim jest, jak i co bada. Dla mnie jego test nie daje mi podstaw by mu wierzyć. Tobie i innym kablosceptykom daje podstawy by obstawać przy swoim. Akceptuję to i taki stan rzeczy. Nie mam ani chęci ani narzędzi by udowadniać, że test różnicowy to spłycone badanie zjawisk jakie zachodzą pomiędzy wzmacniaczem, a ZG gdzie zmienną jest nie tylko przewód, jego geometria i parametry RLC ale również środowisko w jakim ten przewód jest wykorzystywany. Nie widziałem by badał przewody, a zmieniał dane środowiska, chociażby różnicując współczynnik DF i zmienne, które go definiują. Dlatego mam wątpliwości o czym sygnalizuję. Te same kable w innych warunkach mogą zupełnie inaczej okazywać tą szukaną, a nie znalezioną różnicę.

Poszukał Ethan i znalazł szukany "brak różnic", bo tego oczekiwał. Nie szukał "różnic" bo nie miał ani takiego celu ani interesu. To zagorzały kablosceptyk. Branżowiec działający w audio od lat. Zarabia na swoich książkach i gadżetach ale nie na kablach. Czyli jest prawdopodobne, że ściemnia. Taka jest moja opinia na temat. Pozdrawiam.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, MariuszZ. napisał:

Nie mam ani chęci ani narzędzi by udowadniać, że test różnicowy to spłycone badanie zjawisk jakie zachodzą pomiędzy wzmacniaczem, a ZG gdzie zmienną jest nie tylko przewód, jego geometria i parametry RLC ale również środowisko w jakim ten przewód jest wykorzystywany.

To jest porównanie, test różnicowy, musi kolega najpierw zrozumieć istotę różnicy. Obejmuje ona również zjawiska podobno nierozpoznane przez naukę. Dobrze, tyle razy było już to wyjaśniane że aż trudno uwierzyć że ktoś mógł jeszcze tego nie zrozumieć, ale cóż są na tym świecie rzeczy które się "fizjologom" nie śniły ?.

51 minut temu, MariuszZ. napisał:

Poszukał Ethan i znalazł szukany "brak różnic", bo tego oczekiwał. Nie szukał "różnic" bo nie miał ani takiego celu ani interesu. To zagorzały kablosceptyk. Branżowiec działający w audio od lat. Zarabia na swoich książkach i gadżetach ale nie na kablach. Czyli jest prawdopodobne, że ściemnia. Taka jest moja opinia na temat. Pozdrawiam.

Jeżeli kable wnoszą różnicę to taki test z całą pewnością ją wykaże, jeżeli nie będzie jej słychać na ucho to na analizatorze widma na pewno się pokażą na bardzo niskich poziomach lub poza pasmem słyszenia człowieka, więc różnica może zaistnieć, ale nie wszystkie różnice człowiek jest w stanie usłyszeć. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak obejrzał filmik. Wtedy można łatwo zauważyć, JAKIE kable są testowane w tym układzie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, przemak napisał:

JAKIE kable są testowane w tym układzie.

RCA, jeden za dosyć duże pieniądze, drugi za małe pieniądze. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Lech36 napisał:

RCA, jeden za dosyć duże pieniądze, drugi za małe pieniądze. 

To zmienia postać rzeczy ? Myślałem, że testował i takie i inne, tak bynajmniej wynikało z rozmów tu i ówdzie prowadzonych. 

Nie zmienia to mojej opinii na temat rzetelności pomiaru. Jak widać po fragmencie jakieś pola EM mają wpływ na pracę IC to czemu nie zbadał różnych IC jak zachowują się w polu EM od na przykład sieciówek. Zakładam, że różnie więc i pojawiłby się sygnał różnicowy. On po prostu nie chce znaleźć różnic. Wyrywa kabel ze środowiska w jakim pracuje i sprawdza co sprawdza pomijając inne rzeczy żeby tylko móc popsioczyć na kabloentuzjastów ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Lech36 napisał:

Kabel trudno jest udoskonalić, i dlatego pozostaje marketing oparty często o idiotyzmy.

Przede wszystkim, to biorąc pod uwagę, że jedynym zadaniem kabla, jest przesłać sygnał pomiędzy dwoma elementani, to logicznie wykluczone jest, aby kabel cokolwiek poprawił. Bo sygnał może zostać przesłany albo w niezmienionej formie, albo ze zniekształceniami. A każda zmiana sygnału w stosunku do orginału jest jego pogorszeniem.

A że zwykłe kable hifi (podobno) sygnał zniekształcają w stopniu niezauważalnym przez zmysł słuchu, to jeśli kabel audiofilski zagra inaczej, to tylko poprzez pogorszenie sygnału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Lech36 napisał:

RCA, jeden za dosyć duże pieniądze, drugi za małe pieniądze. 

To nie było do ciebie oczywiście ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, Lech36 napisał:

RCA, jeden za dosyć duże pieniądze, drugi za małe pieniądze. 

I co z tego, mało to bardzo drogich przewodów gra przeciętnie? . Piękne, drogie, sama metalowa walizka jaka wypasiona, a można znależć 10 razy tańszy RCA grajacy lepiej.

Do dupy taki test co nie wykrywa który przewód lepszy. Trzeba porównać jeden z drugim słuchając w systemie, lub jak robi wireworld przewód w stosunku do zworki, na ile dżwięk jest zbliżony do niej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bogdan_

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Przemak zwrócił uwagę na przedmiot badań. Czyli test różnicowy mamy z głowy jeżeli chodzi o przewody głośnikowe ? Niech ktoś się zająknie o teście różnicowym przy okazji dyskusji na temat kabli głośnikowych ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, szymon1977 napisał:

A że zwykłe kable hifi (podobno) sygnał zniekształcają w stopniu niezauważalnym przez zmysł słuchu, to jeśli kabel audiofilski zagra inaczej, to tylko poprzez pogorszenie sygnału.

Nie ma idealnych przewodów, zawsze można zrobić coś lepiej, a te najtańsze to straszne gówno.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, bogdan_ napisał:

Do dupy taki test co nie wykrywa który przewód lepszy.

Miszcz! ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, bogdan_ napisał:

Do dupy taki test co nie wykrywa który przewód lepszy. Trzeba porównać jeden z drugim słuchając w systemie, lub jak robi wireworld przewód w stosunku do zworki, na ile dżwięk jest zbliżony do niej.

Miszcz to malo...

A zworki z czego to maja zrobione? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Lech36 napisał:

Kabel trudno jest udoskonalić, i dlatego pozostaje marketing oparty często o idiotyzmy.

I dlatego łatwiej jest zepsuć dodając elementy pasywne albo węgiel i przekuć to w zaletę ? . Dla słuchającego na pewno będzie to "inność" wystarczy tylko potem nakierować i sprzedać odpowiednią bajkę, że tak jest lepiej, neutralnie itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, malikali napisał:

I dlatego łatwiej jest zepsuć dodając elementy pasywne albo węgiel i przekuć to w zaletę ? . Dla słuchającego na pewno będzie to "inność" wystarczy tylko potem nakierować i sprzedać odpowiednią bajkę, że tak jest lepiej, neutralnie itd.

Idealny kabel prześle sygnał bez zniekształceń. Jeśli kabel audiofilski zagra inaczej, to tylko i wyłącznie zniekształcając sygnał. Tylko czy istnieje kabel idealny? A czy zwykły kabel hifi albo z rynku pro, zniekształca sygnał powyżej progu percepcji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, szymon1977 napisał:

Tylko czy istnieje kabel idealny?

W paśmie audio trudno jest znaleźć takie nieidealne, ale mogą się zdarzyć, chyba że zaprzęgnięte zostanie do porównań jedno ze zjawisk fizycznych lub psychologicznych i biologicznych wymienionych/omówionych wcześniej w tym i innych wątkach, które mogą powodować zmianę brzmienia, ale to są zjawiska zewnętrzne z techniką nie mające nic wspólnego  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

W paśmie audio trudno jest znaleźć takie nieidealne...

Czyli nie mylę się pisząc, że jeśli kabel audiofilski zagra inaczej, to tylko i wyłącznie bardziej zniekształcając sygnał, niż zwykły kabel hifi?

 

Godzinę temu, Lech36 napisał:

W paśmie audio trudno jest znaleźć takie nieidealne...

Czyli nie mylę się pisząc, że jeśli kabel audiofilski zagra inaczej, to tylko i wyłącznie bardziej zniekształcając sygnał,niż zwykły kabel hifi?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.