Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Policzmy... 4 x kabel sieciowy, ic 3x, głośnikowy 3x, bezpiecznik, "platforma", super hiper mata, kondycjoner, listwa, 4x pre gramofonowe i kilka drobiazgów. Na kopytka z betlejemskiego osiołka do podtrzymywania kabli się nie odważyłem. Został w domu preamp, 1x ic, 2x głośnikowy. Reszta odjechała. Firm różnych, jeśli masz ciśnienie na marki, poszukam w fakturach. Co nie pasowało? Albo kompletnie nic nie dawało z korzyści, lub wręcz degradowało dźwięk, albo nie było w żaden sposób lepsze od tego co już miałem. I żeby nie było: u mnie nie istnieje pojęcie "wypożyczenia sprzętu". Dokonuje się zakupu i ew. zwraca w ciągu 30 dni (czasami 60/90), a te akcesoria zostały mi niejako dopchnięte do innych, przemyślanych zakupów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj widzialem jakis bezpieczniki 13Amp audiofilski, uzywany na aukcji od £250 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, dementor napisał:

Policzmy... 4 x kabel sieciowy, ic 3x, głośnikowy 3x, bezpiecznik, "platforma", super hiper mata, kondycjoner, listwa, 4x pre gramofonowe i kilka drobiazgów. Na kopytka z betlejemskiego osiołka do podtrzymywania kabli się nie odważyłem. Został w domu preamp, 1x ic, 2x głośnikowy. Reszta odjechała. Firm różnych, jeśli masz ciśnienie na marki, poszukam w fakturach. Co nie pasowało? Albo kompletnie nic nie dawało z korzyści, lub wręcz degradowało dźwięk, albo nie było w żaden sposób lepsze od tego co już miałem. I żeby nie było: u mnie nie istnieje pojęcie "wypożyczenia sprzętu". Dokonuje się zakupu i ew. zwraca w ciągu 30 dni (czasami 60/90), a te akcesoria zostały mi niejako dopchnięte do innych, przemyślanych zakupów.

Może stawiasz za wysoko poprzeczkę ;D

 

Ja tam przynajmniej kopytka bym kupił ale u mnie kable inaczej odseparowałem od podłogi za tym trochę mi po taniości wyszło

 

 

No ale marki i modele proszę żeby omijać szerokim łukiem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ASURA

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, dementor napisał:

To po taniości Waść znalazłeś ?

Okazja... koszt produkcji jakies 50p lub cos w tym stylu. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dementor napisał:

To nie były jednorazowe zakupy, tylko na przestrzeni chyba 1.5 roku

Oj to Ty świeżak jesteś ja tak się morduję coś od 1974 roku dlatego teraz tyle nie muszę przerzucać co Ty a nawet coś tam sobie sam dłubnę bo to z tak długim czasem jest do ogarnięcia

 

Dalej proszę o marki i modele i z czym nie grało ?

9 minut temu, Huberto1984 napisał:

Okazja... koszt produkcji jakies 50p lub cos w tym stylu. 

Napisz co i jak, to będziemy robić i sprzedawać po 80zeta koledzy chętnie kupią nawet do pralki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dementor napisał:

 Ja z kolei nie wierzę w cuda na kiju w postaci bezpieczników z magiczną posypką z odchodów marsjanina. Jeżeli sprzedawca mi coś takiego namiętnie wciska, okraszając bajkami o 50% polepszeniu dźwięku, biorę, wkładam, wyciągam i odsyłam z dpiskiem: "...dupa tam działa". To tylko przykład. Wtedy mam swoje zdanie, nie czyjeś.

Ale jednak taką BY-ZY-DU-RĘ sprawdzasz? Nie szkoda czasu?

...Czas to można mieć.

Inaczej - nie czujesz najmniejszego zażenowania , sprawdzając TAAAAKIE głupoty???

Niby nie wierzysz...ale jednak sprawdzasz? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby mieć swoje zdanie. A Ty znów próbujesz dysponować moim czasem? To może jeszcze pieniędzmi a może całym życiem?? Robię co chcę i nikomu nie muszę się z tego tłumaczyć. Dla Twojej ciekawości: matę zmieniłem ale na inną, ic, sieciówki i głośnikowe sam sobie zrobiłem, bo doszedłem do moich oczekiwań, tak, są moim zdaniem lepsze niż te "najlepsze ze sklepu". Sprawdziłem i zasilam pre oraz daca z akumulatora, bo daje to dużą zmianę. Kondycjoner i listwę wziąłem z ciekawości a bezpiecznik z przekory. I co, sprawdziłem i wiem teraz osobiście w co wierzyć a w co nie. A Ty co w życiu zrobiłeś aby czegoś się dowiedzieć i osobiście sprawdzić?? Z Twoim zapałem i mentalnym leniem do tej pory słońce by napieprzało w około Ziemi.

19 minut temu, ASURA napisał:

Dalej proszę o marki i modele i z czym nie grało ?

 

Jutro nadpiszę drogi kolego. Dzisiaj jest zbyt gorąca na wyprawy strychowe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, ASURA napisał:

Napisz co i jak, to będziemy robić i sprzedawać po 80zeta koledzy chętnie kupią nawet do pralki

Po co robic, wystarczy kupic gotowe za kilka funtow, pozlacane w paczkach po 10 sztuk i nakleic opaske z napisem hi end. ?

No i cene zmienic rzecz jasna na taka x 100. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, dementor napisał:

Sprawdziłem i zasilam pre oraz daca z akumulatora, bo daje to dużą zmianę.

O!

To jest pierwszy Twój wpis, dotyczący techniki z sensem.

(tylko za ten fragment 'polubiłem' cały wpis)

Te sprawy, wiedziałem, że działają...od czasów gdy przenośnego kaseciaka "grundig" zasilałem (SPRAWDZAŁEM!!!) na przemian - z sieci i z baterii ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez iro III
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Huberto1984 napisał:

Po co robic, wystarczy kupic gotowe za kilka funtow, pozlacane w paczkach po 10 sztuk i nakleic opaske z napisem hi end. ?

No i cene zmienic rzecz jasna na taka x 100. 

Nie to dla wzrokowców nalepki srule mule ale co zmienić dla tych co lubią sobie pralki z silnikiem inwentorowym posłuchać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ASURA napisał:

Nie to dla wzrokowców nalepki srule mule ale co zmienić dla tych co lubią sobie pralki z silnikiem inwentorowym posłuchać?

Wtrdy to najlepiej leb do bebna wlozyc z override na drzwiczkach  ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, dementor napisał:

producent chwalił się w pełni zbalansowanym wzmacniaczem, a przy innej okazji wyszło, że wcale tak nie jest.

Ale co, jak to wyszło na jaw to zaczął gorzej grać, brumić czy jak? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Nie zgadzam się z uproszczonym twierdzeniem, że dźwięk to tylko wrażenie słuchowe bo to wąskie znaczenie tego zjawiska zbyt mocno promowane przez Szymona

Niestety ale to nie jest uproszczenie tylko fakt. Dźwięk to jest wrażenie słuchowe powstające w receptorach słuchu, a to co Ty pokazujesz i obserwujesz na tych filmikach to jest fala akustyczna oddziałująca na różne rzeczy, która de facto jest odpowiedzialna za wytworzenie wrażenia słuchowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez malikali
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dementor napisał:

Aby mieć swoje zdanie.

A ja myślisz, że czyje mam zdanie? Też swoje! Tylko u mnie przerost ego nie stoi na przeszkodzie, żeby nad doświadczeniem własnym postawić doświadczenie bardziej doświadczonych, a nad wiedzą własną postawić więdzę tych co wiedzą więcej. Bo patrząc z balkonu na morze śmiało mógłbym stwierdzić, że Ziemia jest płaska.

5 godzin temu, MariuszZ. napisał:

Zakręciłeś się jak słoik na zimę ?

Widzę, że bez tłumaczenia z j. polskiego na polskawy nie dasz rady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, malikali napisał:

Niestety ale to nie jest uproszczenie tylko fakt. Dźwięk to jest wrażenie słuchowe powstające w receptorach słuchu, a to co Ty pokazujesz i obserwujesz na tych filmikach to jest fala akustyczna oddziałująca na różne rzeczy, która de facto jest odpowiedzialna za wytworzenie wrażenia słuchowego.

Nie będę więcej polemizował. Zacytuję Zawadzkiego: "Dźwięk jest falą mechaniczną - rozchodzeniem się energii w ośrodku fizycznym w formie drgań cząstek tego ośrodka (powietrza, wody, ziemi). Drgania te mogą być odbierane przez wyspecjalizowane narządy słuchu, zdolne reagować na ich zmienność i wychwytywać niezwykle subtelne ich zróżnicowanie. Lecz przecież każde takie drganie ma własność siły mechanicznej, napierającej na każdą napotykaną przeszkodę pod postacią ciśnienia; tzw. ciśnienie akustyczne jest wszak 
precyzyjnie definiowalne i mierzalne. Ów napór mechaniczny drgań akustycznych może być odbierany przez cały organizm - przypomina reagowanie  ciała człowieka na podmuchy wiatru..." 

Filmiki były na rozruszanie skostniałej wyobraźni Szymona. Nic odkrywczego nie pokazują i nie należy ich brać za wyznacznik czegokolwiek. Jeszcze takie porównanie. Bóg stworzył człowieka na swoje podobieństwo. Czy twierdzenie, że człowiek jest Bogiem jest słuszne? Podobnie można próbować swoich tez z dźwiękiem. Dźwięk (zaburzenie ośrodka) stworzyło wrażenie słuchowe. Czy wrażenie jest dźwiękiem? ? 

Zachęcam poczytać. Facet mądrze prawi.  

2 minuty temu, szymon1977 napisał:

Widzę, że bez tłumaczenia z j. polskiego na polskawy nie dasz rady.

Brylujesz. Dla mnie te twoje manipulacje nic nie znaczą. Szkoda, że czyta to wiele osób. Będą miały twoje skrzywienie rzeczywistości. Poza tym kłamałeś. Co napisałeś to napisałeś mądralo ? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, iro III napisał:

O!

To jest pierwszy Twój wpis, dotyczący techniki z sensem.

(tylko za ten fragment 'polubiłem' cały wpis)

Te sprawy, wiedziałem, że działają...od czasów gdy przenośnego kaseciaka "grundig" zasilałem (SPRAWDZAŁEM!!!) na przemian - z sieci i z baterii ?

Brawo! A ja na tym forum byłem atakowany gdy wspomniałem kiedyś o akumulatorze, że bez sensu, problemy, brak komfortu i ogólnie tylko Tamanek...

Podzielę się z Tobą również informacją, że obniżenie napięcia aku do 5V i zasilenie innego urządzenie już tak kolorowo nie wygląda, a zastosowanie maty w pełni korkowej do mojego gramofonu DD nie zdziałało wbrew opiniom, ale już korkowo-gumowa - owszem. Udało mi się również zrobić za którymś tam podejściem sieciówkę, która nie robi za antenę jak inne i wyłapuje zdecydowanie mniej syfu w postaci 50Hz z otoczenia bez podłączenia do sieci (tak, tak, sprawdzone oscyloskopem w kroku x1 na maksymalnej czułości) - czy ma to jakikolwiek wpływ? Nie wiem, ale mam radochę i nikt mi tego nie odbierze. I dużo, dużo więcej, bo tak lubię i chcę.

Godzinę temu, przemak napisał:

Ale co, jak to wyszło na jaw to zaczął gorzej grać, brumić czy jak? 

Brumić brumił od samego początku, tak samo delikatnie w głośnikach. Nie jakoś nieznośnie, ale słychać było. Po kilku wizytach gwarancyjnych nic się ie zmieniło, a serwis kwitował, że oni usterki nie stwierdzili. W końcu oddałem i wziąłem kolejny i to samo. Na hamerykańskich forach doczytałem wtedy o zbalansowaniu, a w zasadzie jego braku (sam serwis to potwierdzał). Nie walczyłem z xlr, bo wtedy mnie to nie interesowało. Skończyło się na dopłacie i zmianie marki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, szymon1977 napisał:

A ja myślisz, że czyje mam zdanie? Też swoje! Tylko u mnie przerost ego nie stoi na przeszkodzie, żeby nad doświadczeniem własnym postawić doświadczenie bardziej doświadczonych, a nad wiedzą własną postawić więdzę tych co wiedzą więcej. Bo patrząc z balkonu na morze śmiało mógłbym stwierdzić, że Ziemia jest płaska.

 

Dlaczego więc nie szanujesz mojego?? Skąd wiesz jakie jest moje doświadczenie i czy muszę się wspierać innymi, skoro mam możliwość ogarniać swoje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, MariuszZ. napisał:

Co napisałeś to napisałeś...

Napisałem, że jest tylko wrażeniem, ale nie napisałem, że jest tylko to wrażenie.

24 minuty temu, MariuszZ. napisał:

...manipulacje...

...kłamałeś.

Analfabeta i oszczerca.

19 minut temu, MariuszZ. napisał:

Zacytuję Zawadzkiego...

Tylko po co? Gdy kablofil mówi, że dźwięk mu się zmiemił, to opisuje co innego, niż zdefiniował Zawadzki. Nie ta dziedzina naukowa kolego. O tym co zdefiniował Zawadzki mówią kablosceptycy, a u nich nic się nie zmienia.

-----

21 minut temu, dementor napisał:

Udało mi się również zrobić za którymś tam podejściem sieciówkę, która nie robi za antenę jak inne i wyłapuje zdecydowanie mniej syfu w postaci 50Hz z otoczenia bez podłączenia do sieci (tak, tak, sprawdzone oscyloskopem w kroku x1 na maksymalnej czułości) - czy ma to jakikolwiek wpływ? Nie wiem, ale mam radochę i nikt mi tego nie odbierze. I dużo, dużo więcej, bo tak lubię i chcę.

I to mi się podoba!

9 minut temu, dementor napisał:

Dlaczego więc nie szanujesz mojego??

Szanuję. Ale szacunek nie wyklucza stwierdzić, że ktoś się myli... dla jasności Ty zbyt mało piszesz aby stwierdzić, że się mylisz, ale wydajesz się stać po stronie tych, co mylą się kolosalnie.

11 minut temu, dementor napisał:

...czy muszę się wspierać innymi...

Można spróbować odkryć, że Ziemia jest na orągła - tylko po co? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

Szanuję. Ale szacunek nie wyklucza stwierdzić, że ktoś się myli... dla jasności Ty zbyt mało piszesz aby stwierdzić, że się mylisz, ale wydajesz się stać po stronie tych, co mylą się kolosalnie.

Bo większość czasu spędzam na słuchaniu muzyki a nie pisaniu. Nie stoję po niczyjej stronie. Farmazony, idiotyzmy i zatwardziałość można spotkać po każdej ze stron i osobiście zdarza mi się obrywać z dubla i od jednych i od drugich, bo albo atak - piszę że coś jest bez sensu i sam to sprawdziłem, albo atak - bo sprawdzałem i samo to jest bez sensu. Do wyboru, do koloru. Poza tym, nie myli się tylko ten, który nic nie robi.

 

23 minuty temu, szymon1977 napisał:

Można spróbować odkryć, że Ziemia jest na orągła - tylko po co? 

Dla własnej satysfakcji? Po co robić maturę, skoro to powtórka szkoły średniej i nic nowego tam się nie znajdzie? Po co studiować, skoro przekazują tam tylko wiedzę innych, którą można wyczytać w książkach? Po co szukać innego sprzętu lub rozwiązań, skoro inni już to przerabiali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dementor napisał:

Brumić brumił od samego początku, tak samo delikatnie w głośnikach. Nie jakoś nieznośnie, ale słychać było.

Czyli badziewny był, a nie niesymetryczny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, szymon1977 said:
2 hours ago, MariuszZ. said:

Co napisałeś to napisałeś...

Napisałem, że jest tylko wrażeniem, ale nie napisałem, że jest tylko to wrażenie.

Nie tylko pisałeś, że wrażenie słuchowe to jedyna i słuszna definicja dźwięku, co się przy tym upierałeś pisząc, że każdy kto myśli inaczej ma problem, tak więc twoje wypowiedzi się delikatnie ujmując daleko rozmijają. Zamiast kręcić, gmatwać i stosować pokrętną logikę wypadałoby się przyznać i walnąć w pierś. Uwierz mi, taka postawa postawiła by cię w dużo lepszym świetle.

 

1 hour ago, dementor said:

Po co szukać innego sprzętu lub rozwiązań, skoro inni już to przerabiali?

Bo odbiór dźwięku jest subiektywny więc to co inni przerobili nie koniecznie musi się wpasować w twój gust.

 

2 hours ago, szymon1977 said:

Tylko po co? Gdy kablofil mówi, że dźwięk mu się zmiemił, to opisuje co innego, niż zdefiniował Zawadzki. Nie ta dziedzina naukowa kolego. O tym co zdefiniował Zawadzki mówią kablosceptycy, a u nich nic się nie zmienia.

Była już psychoakustyka i wrażenie słuchowe, a pan Zawadzki poruszył jeszcze jeden ciekawy aspekt o nazwie bioakustyka.

Kupiłem drogi kabel, wpiąłem go, skoczyła mi adrenalina, więc jak tu można nie usłyszeć zmiany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, malikali napisał:

Niestety ale to nie jest uproszczenie tylko fakt. Dźwięk to jest wrażenie słuchowe powstające w receptorach słuchu, a to co Ty pokazujesz i obserwujesz na tych filmikach to jest fala akustyczna oddziałująca na różne rzeczy, która de facto jest odpowiedzialna za wytworzenie wrażenia słuchowego.

Ciągle dyskusja o definicjach? To przecież nie podlega dyskusji ani nie jest jak się komu wydaje ani nie można się z definicją nie zgadzać - to się sprawdza w książkach i już. Są przynajmniej dwie definicje w zależności od dziedziny nauki. Albo zajmujemy się obiektywną stroną zagadnienia, albo subiektywną, albo działamy na pograniczu - wtedy trzeba uważać. Generalnie tu działamy na pograniczu i trzeba pamiętać o obu aspektach. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, przemak napisał:

Generalnie tu działamy na pograniczu i trzeba pamiętać o obu aspektach. 

Prawi dobrze (pisze bez "sz" bo mnie gość z Poznania nie widzi), szkoda, że jak jego klakier pisał "tylko" to nie reagował ? Niby forum ale jak w Gangu. Swój swojego nie pogrąży hehe ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, januss73 napisał:

Nie tylko pisałeś, że wrażenie słuchowe to jedyna i słuszna definicja dźwięku... 

Z tego też nie wynika, że poza wrażeniem jest fala.

2 godziny temu, januss73 napisał:

...wypadałoby się przyznać i walnąć w pierś.

Nie rozumiesz treści tego co czytasz, na dodatek wyciągasz sprzeczne z logiką wnioski - do czego ja się mam niby przyznawać?

-----

2 godziny temu, MariuszZ. napisał:

Swój swojego nie pogrąży

Kolejnemu analfabecie z polskiego na polskawy przetłumaczyć potrzeba? Przelatujecie na szybko przez tekst, a potem zaskoczenie, że tam co innego napisane niż przeczytaliście. 

-----

2 godziny temu, przemak napisał:

Generalnie tu działamy na pograniczu i trzeba pamiętać o obu aspektach. 

A znając oba aspekty, to na pierwszy rzut oka widać, że typowy kablofil nie odróżnia jednego od drugiego, choć to zupełnie odmienne pojęcia i tylko częściowo wzajemnie zależne. Błędem elementarnym jest obserwując jedno wnioskować o drugim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minute ago, szymon1977 said:

Z tego też nie wynika, że poza wrażeniem jest fala.

 

2 hours ago, januss73 said:

Zamiast kręcić, gmatwać i stosować pokrętną logikę

 

2 minutes ago, szymon1977 said:

Nie rozumiesz treści tego co czytasz, na dodatek wyciągasz sprzeczne z logiką wnioski

To jest pikuś. Ty nie rozumiesz nawet tego co sam piszesz.

"Aż do błony bębenkowej jest drganie powietrza, a dźwięk jest tylko wrażeniem wytworzonym przez mózg "

"a gdzie ja pisałem TYLKO? Wypadałoby przeczytać, to co komentujesz"

Jednym słowem nikt oprócz ciebie, a może i bez tego wyjątku,  nie rozumie twojej logiki. No ale tak bywa. Cały świat za kratami, tylko ja na wolności.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż Ty się kur.a w końcu skup! Skoro cytyjesz mój komentarz, to zacytuj też co komentowałem. Inaczej nie zrozumiesz. A może treści zdania drugiego ze zdaniem pierwszym nie jesteś w stanie powiązać? Nie wiem, ewidentnie coś tu jest dla Ciebie zbyt trudne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.