Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11 minut temu, Lech36 napisał:

Nigdy nie jest tak dobrze żeby nie mogło być lepiej, ale na razie nie odczuwam potrzeby żeby coś kombinować bo może się zdarzyć że się przekombinuje.

I ja mam w to uwierzyć? Prędzej bym się spodziewał, że po wielu próbach stwierdziłeś, że jednak nie znajdziesz idealnego ustawienia, a te przynajmniej wg. pomiarów jest najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, jurek1 napisał:

I grają i nie grają jeśli Cię taka odpowiedź satysfakcjonuje. Opisałem jedyny znany mi przypadek gdzie w moim odczuciu degradacja dźwięku je st znacząca, i słyszalna od razu, przynajmniej dla mnie, dla innych ta zmiana może być odbierana pozytywnie. Najlepiej te druty wypożyczyć, wpiąć we własny system i wyrobić sobie własne zdanie na ten temat.

Nie, nie jest satysfakcjonująca - bo albo graja albo nie grają. Nie ma innej drogi.

Będąc precyzyjnym jeśli twierdzisz, że "kable grają "to oznacza ni mniej ni więcej  - tylko tyle, że kable pogarszają jakość transmisji sygnału z punktu A do punktu B.  Kable "grające gorzej" bardziej pogarszają jakość transmisji niż kable "grające lepiej"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Aktualnie nie możesz dodawać odpowiedzi w tym temacie ( "....Jadis i88 vs Krell FBI....lampa czy tranzystor?"  oraz "Klub Scan speak") . Masz permanentną blokadę pisania w tym temacie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, babatular napisał:

tylko tyle, że kable pogarszają jakość transmisji sygnału z punktu A do punktu B.

Dokładnie to napisałem, tylko innymi słowami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Blekota napisał:

Kable niekoniecznie wpływają na zmianę brzmienia, ale skutecznie mogą wpłynąć na frekwencję populacji AS.

Widzę, że istoty istnienia Regulaminu i moderacji kolega też nie rozumie - więc wyjaśnię: nie zamierzam tolerować gdy ktoś do mnie pyskuje tylko dlatego, że przez internet po pysku dostać nie może. A pisać zaczął na temat, więc chyba mój post pozytywny skutek dla Forum przyniósł. Coś jeszcze? Może tym razem na temat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, J.Jerry napisał:

I ja mam w to uwierzyć?

Mi nie zależy żebyś mi wierzył. Ja na forum chcę dyskutować tylko o prawidłowym jak najlepszym wykorzystaniu techniki w celu uzyskania maksymalnie optymalnego brzmienia. Czy np. Ty lub ktoś inny ma u siebie idealne brzmienie już mnie mniej interesuje, to pewnie ze wzglądu na poznane w historii różne zestawy i konfiguracje sprzętowe. Wiem co można wycisnąć ze sprzętu w ramach danych kolumn i danej akustyki. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Lech36 napisał:

Mi nie zależy żebyś mi wierzył. Ja na forum chcę dyskutować tylko o prawidłowym jak najlepszym wykorzystaniu techniki w celu uzyskania maksymalnie optymalnego brzmienia. Czy np. Ty lub ktoś inny ma u siebie idealne brzmienie już mnie mniej interesuje, to pewnie ze wzglądu na poznane w historii różne zestawy i konfiguracje sprzętowe.

Nie interesujesz się najlepszymi systemami, aby z tego wyciągnąć wnioski, jaka jest najlepsza technika sprawdzająca się w audio. Mnie wydaje się naturalne, że kiedy spotkam się z lepszym systemem od razu jestem ciekawi jak coś podobnego można uzyskać...najlepiej idąc na skróty.

47 minut temu, Lech36 napisał:

Wiem co można wycisnąć ze sprzętu w ramach danych kolumn i danej akustyki. 

I stąd ta pewność siebie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, J.Jerry napisał:

Nie interesujesz się najlepszymi systemami, aby z tego wyciągnąć wnioski, jaka jest najlepsza technika sprawdzająca się w audio.

Interesuje się ale z tych których słuchałem przysłowiowy wróbelek nie wyleciał. Też już pisałem jakich hi-endów słuchałem i w jakich warunkach. Najdroższy w warunkach domowych kończył się zestawami Grande Utopia Focala, nawet gdzieś mam zdjęcie z tamtego odsłuchu. Był długi i mogliśmy słuchać wszystkiego co na przyszło do głowy. "Wróbelek" z Utopii nie wyleciał 😉 mimo że grało to bardzo efektownie, ale akustyka pomieszczenia (dużego) sporo psuła. 

9 minut temu, J.Jerry napisał:

I stąd ta pewność siebie.

Pewność siebie buduje się na podstawie zaliczonej ilości odsłuchów różnego sprzętu w różnych warunkach lokalowych.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Lech36 napisał:

Interesuje się ale z tych których słuchałem przysłowiowy wróbelek nie wyleciał

Czy z Twoich zestawów "wróbelek wyleciał"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, vegas napisał:

Czy z Twoich zestawów "wróbelek wyleciał"?

Nie, dlaczego miałby wylecieć? To tylko taka metafora dotycząca jakości. Niemniej jak koncertów wolę słuchać w domu niż na żywo to już jest nieźle, taki np. koncert Yes z Montreux na BD, normalnie ciarki na plecach i nie można się oderwać, albo Carmina Burana z Chin też na BD. Fenomenalne rejestracje. Oczywiści tylko na przykład bo takich rejestracji jest więcej, kiedyś wymieniałem te co warto obejrzeć/posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Może tym razem na temat?

OK. Zapytam, a jeśli możesz, odpowiedz. Jakie są Twoje wymagania odnośnie muzyki i dźwięku. Nie chce mi się kartkować, ale przypominam sobie, że dobrze słucha Ci się Slayera na B&W 606. Popraw jeśli się pomyliłem. Coś tam porównałeś, jakieś charakterystyki i trafiłeś w dziesiątkę. Od dwóch lat posiadasz B&W i nie masz zamiaru ich wymieniać. Ja również miałem kolumny podobnej klasy, kiedy słuchałem jeszcze MTV. Czy słuchasz np. trąbki Enrico Rava, jakiegoś albumu z EMC? Bo jeśli nie, to nie wytykaj komuś sprzęty za pierdyliony i nie chrzań o zmyłach psychoakustycznych. Jeśli masz kolec w tyłku, bo nie stać Cię na lesze kolumny, to o tym zwyczajnie napisz, bo mieć sprzęt z niższej półki to nie wstyd. A jeśli zainteresujesz się kiedyś muzyką, gdzie skrzypce czy trąbka mają grać jak najbliżej oryginału, a nie przypominać dźwięk zabawkowej fujarki, zrozumiesz dlaczego ludzie kupują sprzęty za pierdyliony złotych. Na wszelki wypadek, gdybyś te pierdyliony wziął dosłownie, napiszę, że chodzi o sprzęt trochę lepszej klasy niż B&W 606 i reszta czym tam dysponujesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lech36 napisał:

Nie, dlaczego miałby wylecieć?

I nie wyleci ... o czym Ty byś Lechu wtedy pisał na forum?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Blekota napisał:

...przypominam sobie, że dobrze słucha Ci się Slayera na B&W 606.

Tak.

Godzinę temu, Blekota napisał:

Jakie są Twoje wymagania odnośnie muzyki i dźwięku.

Nie stawiam sobie takowych.

Godzinę temu, Blekota napisał:

...mieć sprzęt z niższej półki to nie wstyd.

Ja swojego sprzętu nie ukrywam.

Godzinę temu, Blekota napisał:

Coś tam porównałeś, jakieś charakterystyki i trafiłeś w dziesiątkę.

To 10 (chyba pisałem 8,5) to ocena trafności zakupu a nie dźwięku w sensie bezwzględym, bo tu dałbym 3, może 4.

1 godzinę temu, Blekota napisał:

Od dwóch lat posiadasz B&W i nie masz zamiaru ich wymieniać.

Jest to po prostu mój pierwszy system, w którym nie ma czegoś, co by MNIE drażniło. Nic więcej, ale to już super.

Godzinę temu, Blekota napisał:

A jeśli zainteresujesz się kiedyś muzyką, gdzie skrzypce czy trąbka mają grać jak najbliżej oryginału, a nie przypominać dźwięk zabawkowej fujarki, zrozumiesz dlaczego ludzie kupują sprzęty za pierdyliony złotych.

Ja to rozumiem, bo miewam okazję takiego posłuchać i muzyki granej na żywo.

Godzinę temu, Blekota napisał:

...nie chrzań o zmyłach psychoakustycznych.

Nikt z nas nie jest od nich wolny, chrzanić to można o ich braku.

1 godzinę temu, Blekota napisał:

Jeśli masz kolec w tyłku, bo nie stać Cię na lesze kolumny...

Sam sobie tak życie ułożyłem więc nie łażę z językiem na wierzchu patrząc na coś, na co mnie nie stać. Ale macie lepsze, przyznaję w ciemno i w sumie ja też chciałbym. Ale zazdrość to nie jest trafione słowo, bo hifi to za mało na zazdrość. Zazdrościć to mogę umiejętności grania, bo sam ledwie brzdąkam.

1 godzinę temu, Blekota napisał:

...nie wytykaj komuś sprzęty za pierdylion...

Jeśli coś komuś wytykam, to argumentowanie  pierdylionami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, szymon1977 napisał:

Nikt z nas nie jest od nich wolny, chrzanić to można o ich braku.

Myślisz, że tylko Ty świadomy jesteś występowania tego zjawiska? Pułapki umysłu to cześć naszego codziennego życia. Już starożytni budowniczy wiedzieli, że oczy-mózg nas okłamuje dlatego nie budowali wszystkiego w idealnych proporcjach, choć potrafili. W celach oszustwa gawiedzi, żeby padali na kolana i wierzyli w jakieś siły nadprzyrodzone, również wymyślali rożne cudeńka oszukujące zmysły. Wspomniałem tylko o trąbce. Teraz dołóż do tego pianino, wiolonczelę, kontrabas, świetnie brzmiące tomy i talerze perkusyjne. Porównaj to sobie teraz ze zdjęciem o wysokiej rozdzielczości, wykonanym dobrym aparatem z porządnym obiektywem, wyświetlonym na dobrym monitorze 4K, a wykonanym jakąś Smieną na telewizorze Rubin. Zobaczysz piękne barwy, kontrast, ostrość. Z dźwiękiem jest podobnie, więc przestań wszystkiego co lepsze, a przez to i droższe sprowadzać do psychoakustyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Blekota
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Blekota napisał:

Myślisz, że tylko Ty świadomy jesteś występowania tego zjawiska?

Nie.

1 godzinę temu, Blekota napisał:

...przestań wszystkiego co lepsze, a przez to i droższe sprowadzać do psychoakustyki.

Wszystkiego? Nigdy tak nie robiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Blekota napisał:

Z dźwiękiem jest podobnie, więc przestań wszystkiego co lepsze, a przez to i droższe sprowadzać do psychoakustyki.

Przecież audio w "Audio mitach" sprowadza się zawsze do psychoakustyki ... z naciskiem na psycho 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, szymon1977 napisał:

Jest to po prostu mój pierwszy system, w którym nie ma czegoś, co by MNIE drażniło. Nic więcej, ale to już super.

To super, bo tak po prawdzie, to i ja taki złożyłem. Nie jakiś najtańszy, nie bardzo drogi, ale taki, który nie drażni mnie kiedy słucham muzyki 👍🏻

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, szpakowski napisał:

Przecież audio w "Audio mitach" sprowadza się zawsze do psychoakustyki ... z naciskiem na psycho 😉

Od siebie dodałbym, że również z naciskiem na „ja”. W komentarzach niektórych userów egocentryzm aż się wylewa. Komentarze bogate są w słowa, co niekoniecznie sprawdza się w praktyce. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Lech36 napisał:

Nie, dlaczego miałby wylecieć?

Zadałem takie pytanie, gdyż zestawiasz jakość brzmienia słyszanych przez Ciebie systemów z jakością brzmienia Twoich aktywnych. Wyznacznikiem tej jakości jest wg Ciebie „przysłowiowy wróbelek”. Jak napisałeś, z Twoich systemów, z różnych przyczyn również nie wylatuje. Nie wiem więc o jakim jakościowo poziomie mówimy. Nie odnosisz się do ogólnie postrzeganych i opisywanych przez nas aspektów brzmienia. Zasłaniasz się w swoich wypowiedziach publikacjami na ASR i na tej podstawie tworzysz kolejne mity o oszukiwaniu naszego organu słuchu, naszej subiektywnej percepcji przez nasz własny mózg. Następnie zmieniasz temat pisząc, że wolisz słuchać niektórych koncertów na swoim systemie niż na żywo. I bardzo dobrze! Dlatego Drogi Kolego, może się mylę, ale w moim subiektywnym odczuciu wnioskuję, że dla Ciebie nie najważniejsza jest jakość przekazu, która nigdy nie będzie idealna, ale chęć zamieszania na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, vegas napisał:

ale chęć zamieszania na forum.

Lub chęć zaistnienia. Takie „mądre” wywody i odwoływanie się do innych źródeł wcale nie musi być potwierdzeniem czyjejś słuszności. Słyszałem wiele bajecznie grających systemów. Na pytania, jak dokonał wyboru tego zestawu właściciel i czy wcześniej coś mierzył, spotkałem się z niezrozumieniem. Ale o co chodzi. Na żadne źródła i procedury się nie powoływałem. Kupiłem taki zestaw, bo wspaniale gra. Koniec, kropka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, vegas napisał:

Dlatego Drogi Kolego, może się mylę, ale w moim subiektywnym odczuciu wnioskuję, że dla Ciebie nie najważniejsza jest jakość przekazu, która nigdy nie będzie idealna, ale chęć zamieszania na forum.

 

4 minuty temu, Blekota napisał:

Lub chęć zaistnienia.

Jak zwał tak zwał ale sprowadza się zasadniczo do tego samego ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Blekota napisał:

Takie „mądre” wywody i odwoływanie się do innych źródeł wcale nie musi być potwierdzeniem czyjejś słuszności. Słyszałem wiele bajecznie grających systemów. Na pytania, jak dokonał wyboru tego zestawu właściciel i czy wcześniej coś mierzył, spotkałem się z niezrozumieniem. Ale o co chodzi. Na żadne źródła i procedury się nie powoływałem. Kupiłem taki zestaw, bo wspaniale gra. Koniec, kropka...

...nie! Źródeł i procedur konsument znać nie musi, bo zna i stosuje producent. A konsument jak w połączeniu z akustyką trafi we własny gust, to mu będzie grać "wspaniale".

-----

1 godzinę temu, vegas napisał:

Wyznacznikiem tej jakości jest wg Ciebie „przysłowiowy wróbelek”. Jak napisałeś, z Twoich systemów, z różnych przyczyn również nie wylatuje. Nie wiem więc o jakim jakościowo poziomie mówimy.

A ja gdy puszczam znajomym, to im wróbelek wylatuje i siedzą jak oczarowani. No ale oni z hifi styczności wogóle nie mają. Więc może @Lech36 jest po prostu bardziej osłuchany od typowego samozwańczego "audiofila", co w połączeniu z ogromną wiedzą, skutkuje o wiele wyższymi wymaganiami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Źródeł i procedur konsument znać nie musi, bo zna i stosuje producent. A konsument jak w połączeniu z akustyką trafi we własny gust, to mu będzie grać "wspaniale".

Z ust mi to wyjąłeś. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vegas napisał:

Nie wiem więc o jakim jakościowo poziomie mówimy

Na forum można tylko rozmawiać teoretycznie, nie ma znaczenia kto czego używa. I tak opisy wrażeń będą tylko subiektywne i mocno zależne od różnych czynników nie związanych z używanym sprzętem. Tyle na forum już o tym już zostało napisane w Wy w "koło Macieju". Poza tym co rozumiesz przez "poziom jakościowy" i kto względnie co określa ten poziom. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, szymon1977 napisał:

Więc może @Lech36 jest po prostu bardziej osłuchany od typowego samozwańczego "audiofila", co w połączeniu z ogromną wiedzą, skutkuje o wiele wyższymi wymaganiami?

Ale co do takich wpisów byłbym ostrożny. Ogromna wiedza. Pomyśl przez chwilę zanim coś wyolbrzymisz. Na co Ci to łechtanie czyjegoś ego, bo tylko tak można usprawiedliwić Twój wpis. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, vegas napisał:

Zasłaniasz się w swoich wypowiedziach publikacjami na ASR i na tej podstawie tworzysz kolejne mity o oszukiwaniu naszego organu słuchu, naszej subiektywnej percepcji przez nasz własny mózg.

ASR to tylko portal pomocny w obiektywizacji opinii o jakimś sprzęcie, jeden z najrzetelniejszych jakie spotkałem. Oszukiwanie naszego słuchu w różnych układach jest udowodnionym faktem, żeby temu zapobiec stosuje się procedury badawcze, to proste. Tylko w audio hobby procedury przy porównaniach są niemile widziane. Ciekawe dlaczego? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lech36

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Blekota napisał:

Ale co do takich wpisów byłbym ostrożny. Ogromna wiedza. Pomyśl przez chwilę zanim coś wyolbrzymisz.

Pomyślałem: są mądrzejsi, ale patrząc na forumową przeciętną Lecha wiedza jest ogromna (nie wspominając o samozwańczych audiofilach, co swoimi ulotnymi wrażeniami podstawowe dla tematyki fakty negują).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Blekota napisał:

Ogromna wiedza.

Też bym zaprotestował przeciwko takiemu określaniu mojej wiedzy o audio, ale wtedy co powiedzieć o tych osobach które od lat tylko brodzą w voodoo?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś twierdzi, że Ziemia jest płaska, to jego wiedzę wypadałoby określić liczbą ujemną: w skali od 0 do 10 mają -10. Bo nie dość, że bzdury plotą, to na tej bzdurze inne bzdury totalne opierają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchanie muzyki to uwalnianie emocji, najlepiej pozytywnych, a sprawy sprzętowe, jak to wszystko działa, pomiary, cyferki to inny świat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkroczyłem tu delikatnie i chyba delikatnie się wycofam 😊. My (nie „Wy”- Lechu36) tu o procedurach i płaskiej ziemi teoretycznie dyskutujemy (?), a tam w Kongresowej Chopina grają…. Wszyscy według określonych procedur, niektórzy nawet na tych samych instrumentach (nuty dla wszystkich takie same), a jednak każdy trochę inaczej. To jest piękne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.