Jump to content
IGNORED

Audio mity

biniek
 Share

Recommended Posts

3 godziny temu, Chicago napisał:

Jak zgłębisz chociaż w minimalnym stopniu zagadnienie, to prawdopodobnie przestaniesz zadawać tak infantylne i niedorzeczne pytania. Ale nie zgłębisz, więc dalej będziesz wypisywał niedorzeczności. Dziękuję.

Dlaczego niedorzeczne? Jazz jest świetnym gatunkiem. Kolega ze Szwecji od trzech lat uczy się gry na kontrabasie. Wybrał ten instrument z powodu zamiłowania do jazzu. Nie chce grać nigdy w orkiestrze symfonicznej jak twierdzi. Interesuje go tylko jazz. Założył z kolegami już swój pierwszy band. Nawet nieźle im idzie jak na uczniów. Ty ze swoim skrzywieniem do jazzu z pewnością byś ich od razu wyśmiał, bo oni pewnie nawet na odległość pięciu lat świetlnych nie zbliżyli się do tego gatunku i nie zgłębili chociaż w minimalnym stopniu jego zagadnień. Nie zawarli też wszystkich gatunków w swojej grze. Jazz jak mniemam tylko w USA i pod Twoją batutą. Jazz zawiera w sobie wszystkie gatunki jak twierdzisz. Tak doskonale znasz wszystkie gatunki i w jazzie je słyszysz. Nie przeceniasz swojego geniuszu 😉

2 godziny temu, MarcinStereo napisał:

Moja muzyka jest mojsza niż twojsza i żadna inna nie ma tego co mojsza🤘

...od warunkiem, że jest to jazz.

-----

9 minut temu, bassmaniak napisał:

Jazz jest świetnym gatunkiem.

Obiektywnie tak, a subiektywnie świetne jest to, co się komu podoba.

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Mam nie słuchać tego, co subiektywnie najbardziej mi się podoba, bo obiektywnie jazz jest lepszy? Tylko który jazz, bo podgatunków jest tak wiele i są one tak różne, że jazz trudno uznać za jeden gatunek, a raczej grupę gatunków. A co jeszcze ciekawsze jeśli tylko ktokolwiek stworzy cokolwiek nowatorskiego, to każde odstępstwo od gatubku puerwotnego określa się jako jazz... eee...

Edited by szymon1977

5 godzin temu, Chicago napisał:

OK. Za tego 'cyca' mogę Was przeprosić, bo co tu dużo mówić - nieładnie, chociaż nie podejrzewam, że jacyś wielcy wrażliwowcy w tym wątku uczestniczą. W każdym razie, było, minęło, it's done. Cała reszta, to bicie piany.

Za co chcesz przepraszać? 

Cyc zawsze będzie cycem. 🤣           

ps. nieładnie to się dupa czasem prowadzi.  😏

Edited by Mircysko

3 godziny temu, bassmaniak napisał:

Dlaczego niedorzeczne? Jazz jest świetnym gatunkiem. Kolega ze Szwecji od trzech lat uczy się gry na kontrabasie. Wybrał ten instrument z powodu zamiłowania do jazzu. Nie chce grać nigdy w orkiestrze symfonicznej jak twierdzi. Interesuje go tylko jazz. Założył z kolegami już swój pierwszy band. Nawet nieźle im idzie jak na uczniów. Ty ze swoim skrzywieniem do jazzu z pewnością byś ich od razu wyśmiał, bo oni pewnie nawet na odległość pięciu lat świetlnych nie zbliżyli się do tego gatunku i nie zgłębili chociaż w minimalnym stopniu jego zagadnień. Nie zawarli też wszystkich gatunków w swojej grze. Jazz jak mniemam tylko w USA i pod Twoją batutą. Jazz zawiera w sobie wszystkie gatunki jak twierdzisz. Tak doskonale znasz wszystkie gatunki i w jazzie je słyszysz. Nie przeceniasz swojego geniuszu 😉

Kolejny pisarz forumowy, myśliciel, w kwestii audio. 

Kocą się na potęgę. 

23 minuty temu, szymon1977 napisał:

A motoł o przerośnietym ego - matołem o przerośniętym ego, kontaktu z rzeczywistością nie nawiąże. Może i jazz jest królową muzyki (nie przeczę), ale żal parzeć gdy ktoś do jazzu ma horyzonty ograniczone. 

No Panie, czułem że będzie "dobra" riposta z Twojej strony, musiałem na chwilę cię od banować (ignora) aby przeczytać. 

Edited by Mircysko

11 minut temu, Mircysko napisał:

No Panie, czułem że będzie "dobra" riposta z Twojej strony, musiałem na chwilę cię od banować aby przeczytać. 

Odbanować? "Zbanowanie" przed ripostą nie uchroni, pozwala za to na udawaniu, że riposty nie było budować mylne wyobrażenie o własnej wspaniałości - udawaj.

Teraz, szymon1977 napisał:

Odbanować? "Zbanowanie" przed ripostą nie uchroni, pozwala za to na udawaniu, że riposty nie było budować mylne wyobrażenie o własnej wspaniałości - udawaj.

co Ty znów zaczynasz odp...c?

nudzi Ci się?

i po co ludzi od matołów wyzywasz?

czy może ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia ? 🙂

55 minut temu, slawek.xm napisał:

i po co ludzi od matołów wyzywasz?

Tak mi się wymskło po tym, co na swój temat przeczytałem, przepraszam, że z tym obcujesz.

57 minut temu, slawek.xm napisał:

co Ty znów zaczynasz odp...c?

Piszę zbyt szczerze i zbyt prawdziwie.

11 minut temu, slawek.xm napisał:

musisz poćwiczyć ... by krew wypić a skory nie popsuć 🙂

Bez obaw: jest luz, choć swobada w posługiwaniu się bogactwem języka polskiego może u niektórych wrażenie spięcia przywołać.

10 godzin temu, Mircysko napisał:

Kolejny pisarz forumowy, myśliciel, w kwestii audio. 

Kocą się na potęgę. 

A Ty kto? Forumowy „znafca” zapewne. Takich nakociło się tutaj wielu. Z tym że tacy jak Ty, tylko   na takim internetowym forum dyskusyjnym próbują zabłysnąć. Do radia czy telewizji nikt by Cię nie zaprosił, żebyś wypowiedział się w kwestii muzyki lub audio, bo czas antenowy jest zbyt cenny dla amatorszczyzny jaką reprezentujesz.

10 godzin temu, iro III napisał:

Zappa - Frank Zappa, awangardowy muzyk, ekscentryk, aktywista polityczny i społeczny, nie uznawał granic gatunkowych w muzyce. Reżyser Alex Winter uzyskał dostęp do bogatych archiwów artysty.

Dwugodzinny dokument w Canal+

Słuchasz chyba go, więc Ciebie zacytowałem. 

Śladami wielkich kompozytorów w Planete+

Nawet jeśli nie słucham Zappa nie pomijam takich dokumentów. Można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy. Kariera muzyczna, życie prywatne, wzloty, upadki, skandale …W takich programach nie ma raczej miejsca na fałszowanie historii jak mi się wydaje. Trudno ogarnąć mi jaki geniusz musiał gotować się w głowach takich kompozytorów jak Bach, Händel, Chopin … Jeśli wierzyć takim filmom jak Amadeusz z 1984, gatunek niby Biograficzny/Muzyczny w którym było pokazane jak leżąc na łożu śmierci z głowy kończył którąś z symfonii czy operę, już nie pamietam, to zastanawiam się jak można pisać tak o jazzie. Jazzu słucha się przyjemnie, ale żeby próbować przekonywać, że jazz to matka wszyskich gatunków muzycznych, woła o pomstę do nieba. Beethoven, kolejny wielki kompozytor, z wadą słuchu. Nie zablokował go ten fizyczny i psychiczny hamulec przed tworzeniem wspaniałych kompozycji. Rozmaite formy muzyczne. Napisane fragmenty tych form, porzucone i odkopane po kilku latach, żeby włączyć je do kolejnego wielkiego dzieła muzycznego. 
To jest fascynujące w muzyce, ale wlezie tu jadem z drugim i pitoli, bo wydaje mu się, że o muzyce wie wszystko. 

Edited by bassmaniak

Jak brzmiała starożytna muzyka? 
Dokument przedstawia nowoczesne technologie, dzięki którym można wirtualnie zrekonstruować nie tylko antyczne instrumenty, ale i wydawane przez nie dźwięki. W ruinach teatru w Arles odbył się niezwykły koncert, w trakcie którego publiczność usłyszała muzykę sprzed ponad dwóch tysięcy lat. 
Jutro w Planete+

Zobaczymy czy wspomną coś o jazzie 😉 

Co było pierwsze? Kura czy jajko. Obstawiam jazz 😉

Godzinę temu, bassmaniak napisał:

Jak brzmiała starożytna muzyka? 
Dokument przedstawia nowoczesne technologie, dzięki którym można wirtualnie zrekonstruować nie tylko antyczne instrumenty, ale i wydawane przez nie dźwięki. W ruinach teatru w Arles odbył się niezwykły koncert, w trakcie którego publiczność usłyszała muzykę sprzed ponad dwóch tysięcy lat. 

a psalmy śpiewane przez króla Dawida też potrafi odtworzyć ? 🙂

Może by tak wątki muzyczne przenieść jednak do zakładki muzyka?

Z audio mitami (sprzętowo-fonicznymi) niewiele one mają wspólnego.

Ostatnie (moje, najmojsze) zdanie o jazzie ...i może (najpewniejtak!) się nie znam, ale - wszystko może być Jazzem, o ile tylko pojawia się SYNKOPA.

1 godzinę temu, iro III napisał:

Może by tak wątki muzyczne przenieść jednak do zakładki muzyka?

Jestem za, ale nie zakładka muzyka. Raczej muzyczne mity, co by cikago mógł obalić teorię pierwszych ludziów na świecie. Był to napewno jakiś Dżezmus, a nie Keith 🙂 

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Witam. Ja tu po raz pierwszy, więc nie wiem co mi wolno, a czego nie. Bardzo interesująca lektura. Nie będę wstawiał linków, bo nie wiem czy jest to dozwolone w przypadku, kiedy coś wydaje mi się nieużyteczne. Do czego to służy? „Switch PPA Studio v2 - do streamingu Tidal MQA YouTube - Audio Ethernet Switch”. Trafiłem przypadkowo, bo korzystam z TIDALa. Ze Switcha nigdy nie korzystałem, ale wiem że to coś w rodzaju Huba USB, tyle że do internetu. Korzystam z routera TP-Link z czterema portami Ethernet, bo tablety i telefony i tak łączą się przez Wi-Fi. Z urządzeń firmy D-link też korzystałem. Jakiś stary router i karta sieciowa do PC na strychu w kartonie leży. To coś też nazywa się D-Link, ale nie ma tego na oficjalnej stronie. Jest natomiast test na jednej ze znanych stron z recenzjami sprzętu audio. O co kaman, zapytam po młodzieżowemu. To naprawdę ma poprawiać streaming - dźwiękowo?

31 minut temu, msankowski napisał:

Kaman o pieniądze, żeby naiwny je wydał a "sprytny"/nieuczciwy je zarobił.

W porządku. To nie nowość. Co chwila dostaje namolne telefony typu, przyjedź pan po odbiór prezentu w postaci super ekspresu do kawy. Te sztuczki nie są mi obce, ale firma która zajmuje się: „Od ponad przeszło 30 lat produkujemy i dostarczamy rozwiązania do bezprzewodowej i przewodowej komunikacji między urządzeniami na całym świecie …” 

Gdzie tu mowa o dźwięku. Ktoś sprytny/nieuczciwy jak to określiłeś podszywa się pod tę firmę? To masz na myśli? 

firma która zajmuje się: „Od ponad przeszło 30 lat produkujemy i dostarczamy rozwiązania do bezprzewodowej i przewodowej komunikacji między urządzeniami na całym świecie …” 

Ja bym to zinterpretował tak, że switch który wskazałeś na pewno działa prawidłowo. Firma zajmuje się przecież komunikacją od ponad 30 lat. Ale w tym okresie pojawiła się nisza rynkowa, w której za to samo, ale okraszone audiomagią, można wziąć 10x tyle. Inni biorą, dlaczego nie my?

14 minut temu, zombik napisał:

Od ponad przeszło 30 lat produkujemy i dostarczamy rozwiązania

30 powiadasz? Znam firmę z tradycją dwóch tysięcy lat, która od zarania dziejów ma za mało pieniędzy, ale obiecuje za niewielkie datki wstawiennictwo w sprawie szczęścia. I to jest mit! 😛 

7 minut temu, colcolcol napisał:

30 powiadasz? Znam firmę z tradycją dwóch tysięcy lat, która od zarania dziejów ma za mało pieniędzy, ale obiecuje za niewielkie datki wstawiennictwo w sprawie szczęścia. I to jest mit! 😛 

Tę również znam. Jej filie stoją w każdym mieście i miasteczku 🙏🏻