Skocz do zawartości
IGNORED

Audio mity


biniek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie, lepiej byłoby dla nich zalać to w cholerę epoxy...
DAC to starutki MUSE TDA1543 z trochę innym doborem elementów, $25,99 na Ali:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Widać że nawet zamalowali nadruk MUSE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Marek.S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Marek.S napisał:

Wile

Legenda tego Forum. Rzeczowa dyskusja poskutkowała zamknięciem wątku i przekierowaniem dyskusji do działu Kluby, gdzie krytyka jest zabroniona.

1 minutę temu, Marek.S napisał:

...zamalowali nadruk MUSE.

Odrobina inwencji i MUSE udałoby się przerobić na WILE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, aż przypomniała mi się ta biała, plastikowa listwa zasilająca z marketu z potężnym kablem zasilającym. Kilka lat temu to też był niezły 'hit', niestety zapomniałem już jak się nazywała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Marek.S napisał:

...6900zł. Dobry Jezu.

Nic dodać - nic ująć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Piopio napisał:

Jeden to DAC a drugi to wzmacniacz.

Nie, "jeden" to wzmacniacz z DAC. Gotowa płytka za stówkę dołączona na RCA to chiński dac, "reszta" to słynny haj wzmacniaczyk wile.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Marek.S napisał:

Szymon, co jest na pierwszym zdjęciu? To są jakieś jaja, powiedz prosze że to jakieś DIY? Płytka DACa z Aliexpress i nawet nie chiało im się robić porzadnego zasilania tylko wzieli najtańszą płytkę z Chin z regulacją i dokleili ją do własnej. Od razu rzuciła mi się w oczy bo kiedyś sie takową bawiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ok, mam Wile DAC, 6900zł. Dobry Jezu

A nawet dwie przetwornice, mmm na pewno gra miodnie jak za taką kasę musi 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, slawek.xm napisał:

jesteś teoretyk gawędziarz

Widocznie nic więcej już nie potrzebuję w audio. Już od jakiegoś czasu wiem że ten przysłowiowy "wróbelek" ze sprzętu nie wyleci (nic już mnie nie zaskoczy), choćby się nie wiem jak napinać a brzmienie w domu zależy w dużej mierze od akustyki i ZG, cała reszta to "Pikuś" o ile nie są to jakieś wynalazki siejące zniekształceniami lub nie dające sobie rady ze zmienną impedancją obciążenia. I żeby nie było niedomówień, żaden z moich zestawów nie jest przeze mnie uważany za najlepszy na świecie, ale w ramach możliwości moich zestawów raczej już nie ma większych rezerw jakościowych, wszystko jest wykorzystane praktycznie maksymalnie optymalnie, dostosowane do moich warunków lokalowych i zgodne z moimi założeniami technicznymi. Interesuje mnie natomiast jak technika wpływa na sygnał na wylocie ZG i w jaki sposób i dlaczego tworzą się mity w audio i dlaczego w niektórych przypadkach potrafią w ludziach, którzy chyba kochają muzykę (podobno łagodzi obyczaje) wywołać zróżnicowane mocno reakcje. 

8 godzin temu, Piopio napisał:

Budowa low-end jest uproszczona. Zobacz jak wygląda w środku High-End a jak niższa półka. A to ma wpływ na dźwięk. 

Topowe modele odtwarzaczy Oppo (95, 105, 205) wyglądają w środku jak hi-end na najwyższym poziomie a mimo to w pewnych kręgach zbliżonych do AS wywołują niechęć. Da się to wyjaśnić bez branży psychologicznej 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lech36 napisał:

w jaki sposób i dlaczego tworzą się mity w audio i dlaczego w niektórych przypadkach potrafią w ludziach, którzy chyba kochają muzykę (podobno łagodzi obyczaje) wywołać zróżnicowane mocno reakcje. 

powinieneś zacząć studiować socjologię wraz z drugim fakultetem psychologię na uniwersytecie ... trzeciego wieku 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Lech36 napisał:

Topowe modele odtwarzaczy Oppo (95, 105, 205) wyglądają w środku jak hi-end...

Sieciówka z OBi, żwirek dla kota, DAC z Alliexpress za 100zł... prawdziwy hiend z pewnoscią istnieje, ale gdy ktoś zamiast rozumem kieruje się słuchem, opiniami podobnych sobie dyletantów-ignorantów czy baśniowymi opisami producenta, to może dać się zrobić w balona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, slawek.xm napisał:

powinieneś zacząć studiować socjologię wraz z drugim fakultetem psychologię na uniwersytecie ... trzeciego wieku 🙂

Studiować socjologii nie mam zamiaru, ale obserwacje w tej dziedzinie nawet amatorskie są czasem ciekawe.

9 minut temu, szymon1977 napisał:

prawdziwy hiend z pewnoscią istnieje

Na razie jedyne kryterium jakie na to wskazuje to wysokość ceny a ta jak wiadomo podlega marketingowej manipulacji wg. zasady jak jest drogo to musi być najlepiej. Wielu się na taką zasadę łapie i dlatego ceny są często sztucznie pompowane pod dany rynek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, bum1234 napisał:

Wy tu gadu gadu, a tymczasem na forum a u d i o m a n i a c y . p l pojawił się taki tekst:

 

"Co dla Ciebie może być niuansem, dla mnie może być fundamentem i odwrotnie.
Mam w domu aktualnie cztery zasilacze do konwertera USB/SPDIF. Identyczne ale różnią się jednym komponentem, mianowicie kondensatorem za regulatorem LT1083. Jeden zasilacz muli a drugi gra jasno, tak dla uproszczenia. Na jednym nie chce mi sięsłuchać a drugi wciąga mnie w muzykę.
Osoba z ulicy powie, że różnic nie ma i gra tak samo?

 

Odpowiedź może być tylko jedna  - autor tego tekstu też tak powie, gdy nie bedzie wiedział, którego zasila...

A ty sluchales tych jego zasilaczy? A nie, ty wierzysz ze wiesz 😄 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, szymon1977 napisał:

ale gdy ktoś zamiast rozumem kieruje się słuchem

Szymon wyrażaj się precyzyjniej. Co oznacza słuchem zamiast rozumem? Ja przy wyborze audio kierowałem się jednym i drugim, dlatego dobrałem zestaw dzięki któremu cieszy dobra jakość dźwięku i komornika na karku nie mam 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampowy Carver wielkiej mocy, coś dla hobbystów którzy dobrze tolerują zniekształcenia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Lech36 napisał:

Lampowy Carver wielkiej mocy, coś dla hobbystów którzy dobrze tolerują zniekształcenia:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gdyby trzecia byla z 15 db niżej od drugiej a wyższe opadały szybciutko to można byłoby spróbować bez względu na wysokość thd

w tym wypadku ze względu na rozklad harmonicznych posłuchałbym tylko dla upewnienia się we własnych wnioskach

ale raczej dla siebie bym nie brał

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slawek.xm napisał:

gdyby trzecia byla z 15 db niżej od drugiej a wyższe opadały szybciutko to można byłoby spróbować bez względu na wysokość thd

W tym wzmacniaczu test sygnalizuje więcej problemów niż tylko THD, ale wreszcie moc jest na hi-endowym poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie zastawiam, czy naduzywanie slow HIEND i Audiofil (najczesciej pisane aldiofil) przynosi wam ulge? Wprost obrazac w zasadzie nie mozecie to chociaz sie wali szpileczki co?

 

I kto tu ma problem psychologiczny...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafa
Gato Audio AMP-150 (klasa A/B), Aqua La Voce S2, Open Baffle DIY
Tellurium Q Ultra Black, Hijiri HCI-R10, Ricable + DIY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, rafa napisał:

Tak sie zastawiam, czy naduzywanie slow HIEND i Audiofil (najczesciej pisane aldiofil) przynosi wam ulge? Wprost obrazac w zasadzie nie mozecie to chociaz sie wali szpileczki co?

Nie tyle nadużywanie co zmiana znaczenia - hiend= kiepski obiektywnie i zbyt drogi sprzęt zamiast najdoskonalsza technologia do muzyki, chociaż droga. Audiofil=  człowiek zagubiony we własnych emocjach, wyobrażeniach oderwany od rzeczywistości zamiast kogoś o wysokim stopniu wtajemniczenia i taki, co nie da się nabrać, bo zna prawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@xajas, wrócę do subwoofera. Znalazłem filmik, który chyba dość „zrozumiałe” przedstawia, że jednak subwoofer w stereo to niekoniecznie zły pomysł. To co mi zaprezentowali w salonie audio nie zbliżyło się nawet odrobinę do tego jak brzmi to tutaj, pomimo, że nie skonfigurował go ktoś chyba zbyt dobrze, może złe miejsce wybrał, bo bas jest jak w komentarzach napisali zbyt ciężki. Trochę się też ciągnie. Poza tym, szło to na wzmacniacz z przeglądarki. 
U mnie gra to mniej więcej w ten sposób, jeśli chodzi o niskie rejestry (czy teraz wyraziłem się bardziej zrozumiałe 🙂) Oczywiście czyściej, bardziej szczegółowo, lepsza jakość, bo z płyty w domu, a nie z przeglądarki, nagrane mikrofonem. Bez dudnienia, ciągnięcia się basu, tyko nie z takim doładowaniem. Myślę więc, że sub nie jest mi bardzo potrzebny, ale faktycznie dobrze zestrojony sub z frontami gra prawilnie 👍🏻
 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, rafa said:

A ty sluchales tych jego zasilaczy? A nie, ty wierzysz ze wiesz 😄 

Zauważ gdzie one pracują. Wiem, wiem, wiara czyni cuda. Można na odpowiedniej jakości systemie usłyszeć, będąc w Polsce, że ktoś na Antarktydzie włączył żarówkę 😄

Niestety nie dysponuję takim. systemem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, audiofon napisał:

Znalazłem filmik, który chyba dość „zrozumiałe” przedstawia, że jednak subwoofer w stereo to niekoniecznie zły pomysł. To co mi zaprezentowali w salonie audio nie zbliżyło się nawet odrobinę do tego jak brzmi to tutaj, pomimo, że nie skonfigurował go ktoś chyba zbyt dobrze, może złe miejsce wybrał, bo bas jest jak w komentarzach napisali zbyt ciężki. Trochę się też ciągnie. Poza tym, szło to na wzmacniacz z przeglądarki. 

Słabo - mogło nie być zwrotnicy stąd takie efekty. To jest przykład dlaczego w stereo sub jest słabym pomysłem, chociaż ja mówię w systemie gdzie nie ma możliwości odcięcia monitorów w odpowiednim miejscu.

Jak te dudnienie się długo ciągnie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, audiofon napisał:

Szymon wyrażaj się precyzyjniej. Co oznacza słuchem zamiast rozumem? Ja przy wyborze audio kierowałem się jednym i drugim...

No właśnie, "i" a nie "zamiast"

2 godziny temu, audiofon napisał:

U mnie gra...

To już kupiłeś? Pochwal się, jaki sub i z czym gra.

2 godziny temu, audiofon napisał:

Bez dudnienia, ciągnięcia się basu, tyko nie z takim doładowaniem.

Jeśli powyższe występują, to sub jest zbyt głośno i zbyt wysoko cięty. Dobrze ustawiony gra tak, jakby go nie było i dopiero gdy się go wyłączy słychać, że do 2.0 nie ma powrotu (to oczywiście przemyślenia laika).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, rafa napisał:

Tak sie zastawiam, czy naduzywanie slow HIEND i Audiofil (najczesciej pisane aldiofil) przynosi wam ulge? Wprost obrazac w zasadzie nie mozecie to chociaz sie wali szpileczki co?

I kto tu ma problem psychologiczny...

Czasem używam też słowa hobbysta. Nigdy nie mam złych intencji w używaniu tych słów, które niewątpliwie są wynikiem tematyki tego portalu. Jak się kolega poczuł urażony którymś z tych w/w terminów to przepraszam. Niestety trudno jest znaleźć terminy zastępcze dla tych słów. Jestem otwarty na propozycje.
 

 

4 godziny temu, J.Jerry napisał:

hiend= kiepski obiektywnie i zbyt drogi sprzęt zamiast najdoskonalsza technologia do muzyki, chociaż droga.

Ale Ty Jerry masz skojarzenia. Mi hi-end kojarzy się z solidnymi obudowami, ekstremalnie przemyślanym montażem elektroniki, aplikacjami elementów wg fabrycznych zaleceń producentów nie musi być to wszystko za jakieś koszmarnie duże pieniądze. Niestety niektórzy uważają że tylko drogie może być dobre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Lech36 napisał:

Mi hi-end kojarzy się z solidnymi obudowami, ekstremalnie przemyślanym montażem elektroniki, aplikacjami elementów wg fabrycznych zaleceń producentów nie musi być to wszystko za jakieś koszmarnie duże pieniądze. Niestety niektórzy uważają że tylko drogie może być dobre.

No właśnie - skoro to zwyczajne projekty w ładnych obudowach, czemu mają być drogie? - więc...dobrze kombinujesz.

Gdyby jednak to były projekty wyprzedzające o lata seryjne produkcje, to mogły by być drogie. Chcesz to skopiować nie ma jak, albo będzie bardzo drogo, o ile w ogóle dasz radę to powtórzyć i do tego ma to dawać efekty nie pozostawiające wątpliwości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, J.Jerry napisał:

No właśnie - skoro to zwyczajne projekty w ładnych obudowach, czemu mają być drogie?

Bo hobbyści kojarzą wysoką cenę z wysoką jakością. Przeczytaj sobie wywiad z M. Zollerem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, J.Jerry napisał:

Słabo - mogło nie być zwrotnicy stąd takie efekty. To jest przykład dlaczego w stereo sub jest słabym pomysłem, chociaż ja mówię w systemie gdzie nie ma możliwości odcięcia monitorów w odpowiednim miejscu.

Jak te dudnienie się długo ciągnie...

U mnie nic nie dudni i nie ciągnie się. Mam podłogówki, z których jestem zadowolony, jeśli chodzi o  jakość dźwięku i dość niski szybki bas. Napisałem w innym komentarzu, że schodzą dość nisko, a sub uważam/łem za nienajlepszy pomysł do stereo. Nie mogliśmy się tylko dogadać z xajasem, jak miałbym określić niskie zejście. Znalazłem więc filmik w którym słychać jak mniej więcej nisko grają moje kolumny, bez suba. W sumie filmik to też nienajlepszy przykład, bo u jednego zagra to wyżej, u drugiego niżej. Zależy kto i czym dysponuje i dla kogo ile tego basu jest dużo i nisko. 
W każdym razie na podstawie tego filmiku, chciałem przyznać dla @xajas, że sub w stereo to niekoniecznie zły pomysł jak uważałem wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Lech36 napisał:

Bo hobbyści kojarzą wysoką cenę z wysoką jakością. Przeczytaj sobie wywiad z M. Zollerem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jesteś audiofilem i masz hiend...to jedyne wyjaśnienie.

20 minut temu, audiofon napisał:

W każdym razie na podstawie tego filmiku, chciałem przyznać dla @xajas, że sub w stereo to niekoniecznie zły pomysł jak uważałem wcześniej.

No to odwrotnie pokazałeś.

21 minut temu, audiofon napisał:

Nie mogliśmy się tylko dogadać z xajasem, jak miałbym określić niskie zejście.

To proste - słuchasz muzyki gdzie grane są niskie nuty...na jednym systemie ich nie słychać, na drugim słuchać, więc ma zejście. Przy innej muzyce nie ma niskich nut, więc pierwszy i drugi system grają podobnie, masz argument przeciw subowi. Czym więcej subów tym lepiej jak ktoś lubi specyficzną muzykę, a ktoś inny słucha czego innego i suby, nieważne ile ich zainstaluje nie będą miały co robić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, J.Jerry napisał:

No to odwrotnie pokazałeś.

Mogłem pokręcić. Śpieszyłem się. Obiad stygł 🙂

43 minuty temu, J.Jerry napisał:

Jesteś audiofilem i masz hiend...to jedyne wyjaśnienie.

No to odwrotnie pokazałeś.

To proste - słuchasz muzyki gdzie grane są niskie nuty...na jednym systemie ich nie słychać, na drugim słuchać, więc ma zejście. Przy innej muzyce nie ma niskich nut, więc pierwszy i drugi system grają podobnie, masz argument przeciw subowi. Czym więcej subów tym lepiej jak ktoś lubi specyficzną muzykę, a ktoś inny słucha czego innego i suby, nieważne ile ich zainstaluje nie będą miały co robić.

Mam pliki z próbkami dźwięku. Rożne instrumenty, oraz takie różne np. 20, 30, 40 … Hz. Ciągłość od 20 do 120. Jakieś subbasy. Deepbasy itp. Od 40 w wzwyż już słychać dość dobrze z 2,5m od kolumn, jeśli nie ściszę zbyt mocno. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez audiofon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam pliki z próbkami dźwięku. Rożne instrumenty, oraz takie różne np. 20, 30, 40 … Hz. Ciągłość od 20 do 120. Jakieś subbasy. Deepbasy itp. Od 40 w wzwyż już słychać dość dobrze z 2,5m od kolumn, jeśli nie ściszę zbyt mocno. 

Tym, ktorzy traktuja to hobby powaznie i sa na tyle otwarci, by przelamac pewma awersje do pomiarow, polecam zakup mikrofonu UMIK-1 i zainstalowanie darmowego ale znakomitego programu REW. A aby pojac, jak sie nimi poslugiwac (przynakmniej te podstawowe funkcje) wystarczy obejrzec 15min video w Youtube. To najlepiej zainwestowane 100€ i 15min jakie mozna sobie wyobrazic.
Bardzo pomocne i pouczajace w zrozumieniu podstawowych zaleznosci, i w zweryfikowaniu tego, co np. znaczy gleboki bas albo dobra akustyka itp. Takze pomocne w optymalnym ustawieniu dopasowaniu „zgrania“ subwooferow z glownymi zestawami glosnikowymi.

BTW.
Aby mnie nikt nie zrozumial. Oczywiscie weryfikuje i przesluchuje wszytkie ustawienia „na ucho“, ale ucho niestety w tym niskotonowym zakresie jest do takich bardziej precyzyjnych porownan i analiz malo uzyteczne.
Mikrofon jest bardzo pomocny w zrozumieniu tego, co sie slyszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, audiofon napisał:

Mam pliki z próbkami dźwięku. Rożne instrumenty, oraz takie różne np. 20, 30, 40 … Hz. Ciągłość od 20 do 120. Jakieś subbasy. Deepbasy itp. Od 40 w wzwyż już słychać dość dobrze z 2,5m od kolumn, jeśli nie ściszę zbyt mocno. 

Też tak robiłem ale jest lepsze rozwiązanie. Zrób sobie próbki odpowiadające rzeczywistym dźwiękom C1=32,7Hz C#1=34,6 D1=36,7 itd. W ten sposób dowiesz się które dźwięki są przenoszone i dodatkowo czy są podbite, czy osłabione (akustyka).

U mnie przykładowo sub kończy się na C1 z danych do 33, ale faktycznie to bardziej do 35 i oczywiście jest czasem problem, że coś powinno się dziać, a tu cisza. Z wpływem modów jest podobnie - może brakować zagrania nut.

Godzinę temu, audiofon napisał:

Od 40 w wzwyż już słychać dość dobrze z 2,5m od kolumn, jeśli nie ściszę zbyt mocno. 

To brakuje C1 i na dodatek D1 z 10x bardziej istotnego...jak dla mnie istotnego...najbliżej masz E1 na 41Hz, ale najlepiej sprawdzić każdą nutę dalej w górę ze dwie oktawy. Tylko przygotuj się na niespodzianki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.