Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz SR6010 + integra.


Łukasz_62320

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, aktualnie posiadam w/w model amplitunera KD. Całość jest w konfiguracji z MA Silver 2, a jako wspomaganie niskich częstotliwości mam Sumiko S.9. Poszukując (ciągle?) nowego i coraz to "lepszego" brzmienia postanowiłem wybrać jakąś integre która zgra się z Silverami i będzie w przedziale 2.5 - 3.5k PLN. Po przeczytaniu wielu artykułów padło na BC Acoustique EX-322D, ma najważniejszą cechę w tym przedziale cenowym, a mianowicie HT Bypass z prawdziwego zdarzenia. Przeczytałem też, że wzmacniacze zintegrowane stereo wnoszą nową jakość w odsłuchu stereofonicznym. Po podłączeniu EX-322D i odpowiednim ustawieniu rozpocząłem odsłuchy dobrze znanych mi utworów.. no i właśnie. Nikt z odsłuchujących ze mną na czele nie odczuł żadnej różnicy w odsłuchu, ani w trybie końcówki mocy, ani jako integry z wpiętym źródłem dźwięku bezpośrednio. Byłem mocno zdziwiony ponieważ wiele artykułów popełnionych przez hm, jak by nie było autorytety w świadku audio pisało w artykułach o galaktycznym przeskoku jakościowym, którego ja niestety nie usłyszałem, ani żaden z odsłuchujących. Oczywiście nie mówiąc o minimalnych/subtelnych różnicach w brzmieniu bo to wiadome. W skrócie spodziewałem się dużego przeskoku jakościowego.

 

Tu rodzą się pytania:

1) czy to tylko dobrze świadczy o samym SR6010?

2) czy może za niską półka wzmacniacza?

3) źle dobrany model integry do głośników?

 

Czy ktoś z Was miał podobne doświadczenia, proszę o komentarze, może po prostu coś robię źle? (choć magii tu niema?).

 

Pozdrawiam,

Ł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz z podobnej polki brzmieniowej co amplituner. Możliwe że tak było. Sprawdź nad 356 bee jeśli nie odczujesz różnicy nie warto więcej szukać.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunkiem jest funkcja HT Bypass, niestety NAD'y do bardzo wysokich modeli nie posiadają tej opcji.

BC jest najtańszą integrą posiadającą tą opcje tak btw. którą udało mi się znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym, że trzeba wyjmować zworkę i wpinać kabel. Potem jak będziesz chciał słuchać na samym wzmacniaczu to znowu "zabawa" ze zworką. Nie jest to zbyt wygodne i trzeba mieć dobry dostęp do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.