Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz do 1200zł


mateuszf

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

To mój pierwszy wątek na tym forum. Jestem w trakcie poszukiwań wzmacniacza do mojego pierwszego zestawu audio i liczę na Waszą pomoc.

Szukam wzmacniacza używanego do 1200zł. Główne źródło dźwięku to gramofon. Jestem w posiadaniu dwóch gramofonów: Stanton T.80 i Technics SL-D30. Posiadam wkładkę Ortofon 2M Red (który z nich powinien być lepszy do odsłuchu?).

Kolumny w drodze Amphion Helium410. W niedalekiej przyszłości planuję zakupić odtwarzacz CD, a jak będę czuł potrzebę polepszania dźwięku, to być może w dalszej przyszłości będę planował wymienić cały zestaw na coś lepszego, począwszy od nowego gramofonu z systemem.

 

Widzę w serwisie aukcyjnym sporo wzmacniaczy z wejściem phono, dla większości nie mogę potwierdzić specyfikacji. Nie jestem pewien na co zwrócić uwagę. Np dla Rotel RA-05 widzę pasmo przenoszenia dla phono do 15KHz przy liniowym 40KHz, więc podejrzewam, że taki wzmacniacz nie powinien być dedykowany dla źródła analogowego. Czy w ogóle da się dobrze zgrać gramofon z wzmacniaczem pomijając przedwzmacniacz? Ponadto, czy moglibyście mi coś polecić co dobrze będzie grać z tymi kolumnami? Widzę, że wzmacniacze firmy Cambridge występują bez wejścia phono, może Marantz PM-80?

 

Jeśli te informacje byłyby pomocne to: pomieszczenie to pokój 20m2, prostokąt, gdzie część odsłuchowa składa się z połowy tego pokoju, słuchacz siedzi na przeciwko krótszego boku. Płyty wszelakiego gatunku: jazz, soul, elektronika (starsza jak JM Jarre czy Kraftwerk, jak i nowe brzmienia), reggae, i inni artyści jak Bjork czy Gil Scott-Heron. Właściwie, to mało muzyki gitarowej.

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz o dobrym pre wbudowanym w wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Będziesz miał kolumny w domu wtedy wypożyczaj wzmacniacze do odsłuchu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz o dobrym pre wbudowanym w wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Będziesz miał kolumny w domu wtedy wypożyczaj wzmacniacze do odsłuchu .

 

Dzięki.

 

Dzisiaj rozglądałem się i znalazłem niedrogi przedwzmacniacz Infera Mini. Ten sam jest poruszany w Twoim wątku. Lepiej byłoby zakupić ten preamp + któryś wzmacniacz z listy Marantz, Rotel, Cambridge?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ma Pro Ject Debut Carbon z wkladka Ortofon M2 Bronze i gra na Sony TA-F730ES testowal wiele wzmacniaczy i u Niego Sony wypadlo najlepiej, kolumny Heco Direkt

 

generalnie wiekszosc wzmacniaczy z lat 90 ma dobre rozbudowane pre gramofonowe, reszta zalezy od Twoich preferencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie chciałeś, ale posiadam aktualnie przedwzmacniacz Gram Amp 2 Communicator, porównywałem go z wbudowanym w amplituner (marantz sr6010) oraz innym Pro-Ject'a (jakaś budżetówka nie pamiętam modelu), żaden nie zagrał tak jak jak gramofon puszczony przez ten przedwzmacniacz. Uważam, że razem z wkładką którą posiadam u siebie także 2M RED gra bardzo dobrze, polecono mi go w audioforte (wwa). Udało mi się znaleźć używkę za połowę ceny sklepowej. Może spróbuj w tym kierunku pójść? ale bez odsłuchów może być ciężko znaleźć brzmienie które cię interesuje :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie stanęło to na tym, że w weekend mam zamiar przetestować wzmacniacz SONY TA-F555 ES MKII na razie bez przedwzmacniacza. Jeśli zdecyduję się na ten wzmacniacz, to być może zrobię później jeszcze test z Infera Mini.

 

Ten powyższy Amp jednak poza moim budżetem.

 

Dzięki za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź pod uwagę Denona 1500r, nie pchaj się w jakies 25 letnie trupy.

nigdy nie używałem bo nie miałem gramofonu, ale z opisów i recenzji pamiętam że ma bdb przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki mm i mc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspominałeś o marantzu pm80. Jeśli chcesz tak wiekowy wzmacniacz to tą markę mogę śmiało polecić. Miałem pm52 (powiedzmy klasę - dwie niżej) i grało to świetnie. Ciepło i miękko ale bez przesady w tych kwestiach. Pm80 jest jeszcze lepszy, więc jeśli nie boisz się tak starego sprzętu to śmiało bierz!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.