Skocz do zawartości
IGNORED

Marantz SA-11S1


Jazz :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam ze bylem dzisiaj nieco zdezorientowany po wrzuceniu Preisnera "Requiem dla mojego przyjaciela" w dopiero co podpiety nowy Marantz, poniewaz wydalo mi sie, ze niemozliwe jest aby w/w tytul byl w SACD. Red book jest jakims kolosalnym krokiem naprzod w tym odtwarzaczu. Nie ma juz jak w SA14vrs2 filtra limitujacego pasmo z tylu odtwarzacza, sa natomiast filtry 1, 2 oraz 3 wybierane przy pomocy pilota. Kazdy ma nieco inna charakterystyke, natomiast Filtr 1 jest bezposrednim przekazaniem daty DSD w przypadku SACD bez zadnych "zabarwien". Ten sam filtr w przypadku CD zmienia juz nieco sygnal nadajac mu bardziej analogowy dzwiek. Podobvnie jest z Filtrem 2 oraz 3, ktore w przypadku SACD np i m.in. tna wszystko powyzej 100kHz a w CD zmieniaja obraz nadajac mu dwie nastepne wersje majace przyblizyc tak do analogu jak i poprawic muzykalnosc nagrania. W sumie interesujaca koncepcja i wybiegajaca poza granice stosunkow prostego SA-14. (opis charakterystyki filtrow jesli ktos jest zainteresowany chetnie powiele z instrukcji). Mila niespodzianka, jako ze SA-11S1 jak kazdy Marantz zaprasza do zakupu nastepnego swojego urzadzenia, ma w swoim pilocie m.in. kontrole glosnosci, przelacznik wejsc, a w tym przypadku volume control, pomimo ze nie jest programowany okazal sie byc w identycznym zakresie z moim MD-208! Przelaczanie wejsc jednak juz nie funkcjonowalo. Wykonanie tak solidnie jak poprzedni model, ale pudelko juz nie jest podwojne. Cena w USA $3,499.- plus tax.

 

Jesli ktos z was wybiera sie na nadchodzace targi CES w Las Vegas, moge zaoferowac kilka darmowych zaproszen.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

foto

[obrazekLUKASZ-203722_1.jpg]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączalne filtry cyfrowe nie są niczym nowym i były już stosowane w modelu CD-7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prof> nie, to nie jest zadnym religijnym symbolem lub czescia mojej kaplicy. W tym kamiennym pudelku sa papierosy. Poczestuj sie.

Pit> dziekuje za zdjecie.

Z tym wzornictwem to faktycznie jakas generalna moda. Profil linii przedniego wybrzuszenia jest niemal identyczny w Linn Klimax Chakra 500 Twin oraz w Levinson Nº433.

 

Powracajac do grajka, odkrylem wczoraj, ze pilot nie ma niestety ON/OFF. Ten duzy, okragly wlacznik na samym srodku to wlasnie ON/OFF i trzeba go uruchamiac recznie paluchem. Pomysl najwiekszego przycisku przypomina mi nieco moja kopierke Canona, w ktorej wszyscy przez zla ergonomie zamiast nacisnac na "copy" po prostu wylaczaja urzadzenie. Pojde kupic kilka SACD, jako ze wiekszosc pozostala w Warszawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Jazz: a ja myslalem, ze na MD lezy magiczna "cegla" z watku:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

;)

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze jakos w cegly. Wewnatrz znajduja sie naprawde jedynie fajki. Marek, tak, zgadza sie, pod amplitunerem jest MD-205. Troche niewyrazne, ale mialem zawsze problemy z zalaczaniem zdjec, tutaj (mechanizm Lukara) przydalaby sie latwiejsza metoda wrzucania fotografii.

 

Pozdrowienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz - myślałem, że w Twoim domu mozna znaleźć humidor z jakimiś przemycanymi z Kuby cygarami, lub chociażby pd-amerykańską I i II ligę cygarową. A Ty po prostu pety ćmisz...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parm, ewidentnie nie pomyslales. W zielonej szkatulce sa papierosy, natomiast obok jest maly humidor z cygarami. Wszystko dla gosci, natomiast zastanawiam sie, jako ze poruszyles temat, co zrobisz z petami po poczestowaniu sie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazz - mea culpa.

A za papierosy dziękuję, nie palę.

Wracając do wątku to z przyjemnością posłuchałbym tego marantza. Czy miałeś mozliwość porównać go do odtwarzaczy cd z tego przedziału (np meridian 508 lub linn ikemi)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parm,

Przyznam sie, ze nie, nie porownywalem go ani z Linn'em, ani z Meridian'em. Obydwie firmy sa w moich okolicach skapo reprezentowane, Linn bedacy bardziej dostepnym poniewaz obok w Pasadena znajduje sie sklep prowadzacy ich sprzedaz. Jedyna skala porownawcza, ktora moglbym zastosowac to SA14-v2 oraz moj byly Mark Levinson 390S. W mojej skromnej opinii jezeli zwrocic uwage na sam dzwiek i pominac fizyczna konstrukcje urzadzen, 390S bedacy wg mnie w tym wypadku absolutnym liderem formy i opakowania, SA11S1 dominuje w red book nad obydwoma modelami. Zastosowanie filtrow jest o tyle zabawne, ze podejrzewam ich obecnosc wskazalaby w przypadku CD w bardziej osluchanym uchu (niz moje) na trzy rozne i jednoczesnie znakomite modele innych producentow. Z mojego 1.5 dziennego doswiadczenia sa to subtelne roznice i przyzwyczajenie sie do ich zastosowan bedzie dluzsza praktyka przy odsluchu roznych nagran. Z punktu widzenia opcji kalibracji odtwarzacza nieco wyzsza cena moze byc racjonalnym powodem wymiany nie tylko SA14v2 na omawiany model. Jedynie ten cholernu ON/OFF, o ktorym juz wspominalem, zbyt duzy, w zbyt centralnym miejscu, ale moze to kwestia pozniejszego przyzwyczajenia. Fizycznie jest nieco wiekszy od czternastki, lepsza instrukcja, zalaczone kable to jedna para RCA, AC oraz pojedynczy RCA do sprzezenia sterowania z innymi urzedzaniami Marantza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem tez dodac, ze tak bardzo jak moj skromny dom w Warszawie jest otwarty dla odsluchujcaych, w Polsce moge jedynie zaprosic na SA14v2, jako ze omawiany model Marantza znajduje sie u mnie w LA. A propos, "warszawski" SA14v2 jest obecnie wystawiony na sprzedaz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.