Skocz do zawartości
IGNORED

kolejne pytanie laika do elektroników


zeneca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czekając wczoraj na córkę na basenie znów zacząłem wertować pradawne wydania AUDIO (numer 9/2001). I znów czytając recenzję cd playera a nie jakiś zawiły opis techniczny zabiłem sobie ćwieka, bo nijak nie rozumiem o czym piszą. Chodzi mianowicie o opis Pioneera PD-S 507. I w części "Laboratorium" czytam co nastepuje: "...Wysoka jest impedancja wyjściowa, 929 Ohm świadczy o niezbyt wydajnym stopniu analogowym, choć we współpracy z większością wzmacniaczy zintegrowanych nie powinno być to źródłem problemów..." Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim, że jakiś odtwarzacz CD może nie współpracować ze wzmacniaczem lub mieć z tym problemy. O co więc chodzi ? Czym jest owa tajemnicza impedancja wyjściowa ? Producenci w opisie sprzetu nie podają nigdy takich parametrów dla klientów... Czy istnieje więc realne ryzyko, że jakiś cd - pomijając względy różnych połączeń - może okazać się niekompatybilny do współpracy ze wzmacniaczem z powodu owej zbyt wysokiej impedancji wyjściowej ? Czy rozumując a contrario - im mniejsza impedancja wyjściowa CD playera, tym lepiej, bo będzie to lepiej grało ? Jaki ma to wpływ na wspólpracę ze wzmacniaczem a może i brzmienie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no spoko. wszystko jasne :) Ludzie chłop się grzecznie pyta a tu cisza albo jaja......:))))

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, Brencik, Brencik, a co to daje naszemu koledze?

Im niższa impedancja wyjściowa źródła, a większa wzmacniacza tym mniej wrażliwy jest taki zestaw na jakość interkonektu (m.in. parametry pasożytnicze typu pojemność, indukcyjność). Poza tym, a raczej przede wszystkim źródła o dużej impedancji wyjściowej mogą nie być w stanie dostarczyć wystarczającego prądu do wysterowania wzmacniacza o małej impedancji wyjściowej, i będzie taki zestaw gorzej grał. Najczęściej cierpi stereofonia, dynamika i bas. W Pioneerach często winę za to ponoszą złodziejskie oszczędności poczynione na zasilaczu stopni analogowych, próbuje się ratować sytuację niedopuszczając do dużego poboru prądu przez źródło za pomocą dodania sporej impedanci na wyjściu. Taka sytuacja powoduje, że upgrady typu "prosiaczek" dają poprawę w sprzęcie budżetowym. Taki klocek ma wysoką impedancję wejściową, zatem nie obciąża źródła, a ponieważ ma również niską impedancję wyjściową nie ma najmniejszych problemów z wysterowaniem trudnego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brencik - jak rany........ myślisz że coś z tego zrozumiał? :))))) Bo ja się zakładam że nie! :)

Poza tym lepiej już wyjasnij kiedy lepiej jest z tą impedancją, czy jak większa czy mniejsza, czy jak w ogóle jej nie ma...:))))))

 

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeneca - w marketingowym gadaniu może takich parametrów nie znajdziesz ale "wysraczy" zajrzeć na stronkę internetową lub ściągnąć opis techniczny i zazwyczaj jest coś takiego jak "output/input impedance", czyli to o czym rozmawiamy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za kompetentne wytłumaczenie. Teraz juz załapałem kolejny tajnik elektroniki :-) Teoretycznie jednak rzecz ujmując przed doborem źdródła ze wzmakiem trzeba by za każdym razem przeglądać parametry szczegółowe i dobierać idealnie dopasowane parametry - wysoką impedancję wejściową wzmaka i niską powiedzmy CD. A do tej pory myślałem, że to takie proste... Ale skoro sprzęt do dzisiaj gra i jestem z niego zadowolony, znaczy się obie impedancje są OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A bo grać będzie zawsze bez jakichś ewidentnych zniekształceń. Co najwyżej oba klocki nie pokażą pełni swoich możliwości. A takiemu Pioneerkowi ratunek może przynieść tuning, i nawet nie jest to jakoś specjalnie skomplikowane dla elektronika.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"brencik - jak rany........ myślisz że coś z tego zrozumiał? :))))) Bo ja się zakładam że nie! :)

Poza tym lepiej już wyjasnij kiedy lepiej jest z tą impedancją, czy jak większa czy mniejsza, czy jak w ogóle jej nie ma...:))))))"

jak moze jej nie byc? moze byc 0 ale nie byc nie moze.

 

a czy z innych wpisow mial cos zrozumiec? idee impedancji wyjsciwoej i co to jest i z czym sie ja je? bo wszyscy opislai tylko skutki istnienia takiej a nie innej wartosci tej impedancji i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiesz zeneca - "myślałem że to takie proste" - nazywasz audiofilię czymś prostym.......:)) Jak możesz? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brencik - to że jej może nie być to był ŻART!!! No sorki - chyba wszyscy zakumali oprócz Ciebie. Poza tym zrozumiał inne wpisy skoro podziękował.........:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

The odd get even.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie śmiałem myśleć, że to takie proste mając na względzie audiofilizm jako zagadnienie całościowe :-) Bo to jest przypadek dla psychoanalityków i psychiatrów na rozprawę przynajmniej doktorską. Zresztą moja żona to mówi i cała pozostała rodzina bliższa i dalsza. Wprawdzie od czasu jak mi się drugi potomek narodził, trochę wyluzowałem ale żona i tak mówi, że zbyt mało czasu poświęcam rodzinie i siedzę po ciemku słuchając czy struna brzmi naturalnie czy też nie... A tu chodzi raptem o pół godziny odsłuchów dziennie i to po godzinie 0:00, bo wcześniej nie idzie zająć się pracą w pracy, przeglądaniem, opiniowaniem i konstruowaniem umów po godzinach w domu, ogarnięciem domostwa, porozmawianiem z dziećmi i wyprowadzeniem psa trzykrotnie na spacer... A tu chodzi tylko o pół godziny... :-) Ale jak mówią, syty nie zrozumie głodnego a kobieta audiofila. Zresztą kto by zrozumiał...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz również

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

STEREO / Temat nr 10442

Impedancja wyjściowa odtwarzacza cd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 15

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.