Skocz do zawartości
IGNORED

Maria Anna Anders


Gość Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Moim zdaniem to zjawisko wymaga osobnego tematu. Tu się będzie działo!

Pisząc o zjawisku mam na myśli wybór na stanowisko senatora osoby która ma tak mgliste pojęcie o otaczającej nas rzeczywistości. I to z poparciem nie tylko pislamu ale osobistym poparciem prezia.

Parę cytatów z jej wypowiedzi:

,,Dla mnie to było bardzo dziwne, że Warszawa wygląda tak, jak wygląda, bo ja słyszałam, że w czasie wojny była zupełnie zburzona.''

 

Nowa senator PiS jeszcze w 2010 roku popierała w wyborach prezydenckich Bronisława Komorowskiego

 

W liście przesłanym do ówczesnego marszałka Sejmu napisała: "Polska musi być wielka i silna - powiedział mój ojciec do swoich żołnierzy w listopadzie 1942 roku. Pan, Panie Prezydencie, mówi to codziennie swoim zaangażowaniem w życie narodu. Życzę Panu, Panie Prezydencie, kolejnych pięciu lat w służbie Ojczyzny".

 

Także matka nowej parlamentarzystki PiS, Irena Anders była wówczas członkiem komitetu honorowego Bronisława Komorowskiego.

 

,,Mam poczucie satysfakcji, że wszyscy ci, którzy przez tyle lat próbowali zniszczyć pamięć o moim ojcu generale Władysławie Andersie, teraz patrzą na mnie i mówią: Jezus Maria, Anna Anders jest znowu w Polsce!''

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/56,114944,19747819,o-polsce-wie-niewiele-zostala-senatorem-kim-jest-anna-maria,,1.html#MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze byłem zdania, że większy udział emigracji w rządzeniu Polską jest ze wszech miar pożądany. Polacy jak widać bardzo lubią popełniać stare błędy - w końcu polaryzacja na Bar i Targowicę przetrwała u nas już dobrze ponad 200 lat, tylko nazwy się zmieniają, i jakoś nie widać zmiany tego trendu.

 

Już Ukraińcy mają więcej rozumu od nas, co prawda zmuszeni rosyjskim naciskiem, ale przyznają uczciwie że sami nie nadają się do rządzenia swoim państwem, i ściągają sobie przywódców z zewnątrz.

 

My mamy sporo ludzi którzy jakoś poznali zachodnie mądrości i mogliby je zaszczepić u nas, więc głupotą byłoby nie skorzystać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Zawsze byłem zdania, że większy udział emigracji w rządzeniu Polską jest ze wszech miar pożądany. Polacy jak widać bardzo lubią popełniać stare błędy - w końcu polaryzacja na Bar i Targowicę przetrwała u nas już dobrze ponad 200 lat, tylko nazwy się zmieniają, i jakoś nie widać zmiany tego trendu.

 

Już Ukraińcy mają więcej rozumu od nas, co prawda zmuszeni rosyjskim naciskiem, ale przyznają uczciwie że sami nie nadają się do rządzenia swoim państwem, i ściągają sobie przywódców z zewnątrz.

 

My mamy sporo ludzi którzy jakoś poznali zachodnie mądrości i mogliby je zaszczepić u nas, więc głupotą byłoby nie skorzystać.

 

Że też coś takiego można napisać. Z drugiej strony powszechnie wiadomo, że wszyscy na wschód od Odry to rasa niższa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Show me the money, you aren't even showing me the wallet.

 

Gdzie jest w Polsce elita zdolna wypracować prawdziwy rozwój, albo nawet politycy którzy wiedzą jak mu nie przeszkadzać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea ogólnie może być sensowna, szczególnie jeśli wspomnimy, że jednym z najlepszych polskich królów elekcyjnych był Batory.

Czy jednak Anna Maria to udany import?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idea ogólnie może być sensowna, szczególnie jeśli wspomnimy, że jednym z najlepszych polskich królów elekcyjnych był Batory.

Nawet po polsku nie umiał mówić.

 

Czy jednak Anna Maria to udany import?

Trudno powiedzieć. Nazwisko - symbol jednak jest, a z nim sygnał dla emigracji że są mile widziani.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć. Nazwisko - symbol jednak jest, a z nim sygnał dla emigracji że są mile widziani.

W Polsce symbole są od deptania. Większe symbole od tej Pani. Polskie symbole.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie iluś ekonomistów ostrzega, że osiągamy właśnie maksymalny pułap rozwoju opartego o montownie, poddostawstwo i prymitywny przemysł wykorzystujący importowane technologie, w sporej części przestarzałe, z konkurencyjnością opartą na niskich płacach we wszystkich przypadkach. To ma katastrofalne skutki dla sektora usług, który nie ma "smarowania" pieniędzmi z przemysłu, a skutkiem jest masowa emigracja ludzi młodych, i niedoinwestowanie edukacji młodzieży, zwłaszcza najzdolniejszej - przez co koło się zamyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie iluś ekonomistów ostrzega, że osiągamy właśnie maksymalny pułap rozwoju opartego o montownie, poddostawstwo i prymitywny przemysł wykorzystujący importowane technologie, w sporej części przestarzałe, z konkurencyjnością opartą na niskich płacach we wszystkich przypadkach. To ma katastrofalne skutki dla sektora usług, który nie ma "smarowania" pieniędzmi z przemysłu, a skutkiem jest masowa emigracja ludzi młodych, i niedoinwestowanie edukacji młodzieży, zwłaszcza najzdolniejszej - przez co koło się zamyka.

Myślisz że lekarstwem na to są rządy PiS ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Polska musi być wielka i silna - powiedział mój ojciec do swoich żołnierzy w listopadzie 1942 roku.

A później "prawdziwy Polacy/patrioci w Londynie oskarżyli jej ojca o brak patriotyzmu i dopiero angielski sędzia przywrócił mu honor.

 

I teraz jego córka dołącza do ich spadkobierców. Tfu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Włodzimierz_55692

(Konto usunięte)

Ci oskarżyciele swoje mieli racje.Był ciągle przeciw - piłsudczykom, Sikorskiemu oraz Mikołajczykowi. Namaszczał siebie na jedynego prawdziwego przywódcę. Chołubił banderowców - odznaczał banderowskich zbrodniarzy i chronił zbrodniarzy z SS-Galizien, wbrew powojennym władzom londyńskim współpracował z CIG/CIA przeciwko Polsce, miał na swoim koncie afery finansowe i obyczajowe.

 

Jeden wielki plus. Był przeciwnikiem wywołania Powstania Warszawskiego i żądał ukarania jego przywódców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz że lekarstwem na to są rządy PiS ?

Nie mam pojęcia. Niby wystawili Morawieckiego jako swoją gwiazdę, gość w bankowości się sprawdził, ale na razie prezentuje powrót do recept przedwojennych - a więc COP-bis. Nie wróży to najlepiej na przyszłość. Obym się mylił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Show me the money, you aren't even showing me the wallet.

 

Gdzie jest w Polsce elita zdolna wypracować prawdziwy rozwój, albo nawet politycy którzy wiedzą jak mu nie przeszkadzać?

Jakieś kompleksy? Czasy ekspatów w Polsce dawno minęły. Jakie ta pani ma kwalifikacje?

 

 

Nie mam pojęcia. Niby wystawili Morawieckiego jako swoją gwiazdę, gość w bankowości się sprawdził, ale na razie prezentuje powrót do recept przedwojennych - a więc COP-bis. Nie wróży to najlepiej na przyszłość. Obym się mylił.

Poczekajmy kto zostanie szefem NBP to się okaże o co chodziło z Morawieckim.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony powszechnie wiadomo, że wszyscy na wschód od Odry to rasa niższa.

Czy emigracja to inna rasa?

 

Mnie nieodmiennie dziwi jak naród posiadający tyle ponadprzeciętnie zdolnych jednostek, może tak słabo sobie radzić, do tego stopnia że po ponad 25 latach niepodległości mamy ciągle masową emigrację ludzi młodych i chętnych do pracy. Może trochę dobrych wzorców z zewnątrz pozwoliłoby jakoś poprawić sytuację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy emigracja to inna rasa?

Nie, ale zdecydowanie mniej czuja polską rzeczywistość. Zresztą słowo rasa nie jest chyba tutaj odpowiednie.

Może trochę dobrych wzorców z zewnątrz pozwoliłoby jakoś poprawić sytuację.

Skąd mają być te wzorce z zewnątrz ? Chyba nie ze wschodu ? PiS chyba nie przepada za zachodnimi wzorcami ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był przeciwnikiem wywołania Powstania Warszawskiego i żądał ukarania jego przywódców.

To bardzo ważna zasługa.

 

Łatwo wyjechać, tanio i niedaleko, o wiele więcej płacą - co w tym dziwnego?

I te kraje od dawna dorobione i uporządkowane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego. Ja tylko zastanawiam się dlaczego nie można doprowadzić do sytuacji żeby u nas dało się zarobić i odłożyć tyle co tam minus cena biletu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby wystawili Morawieckiego jako swoją gwiazdę, gość w bankowości się sprawdził,

Nie jestem pewny czy się sprawdził. Udało mu się w WBK niczego nie popsuć. Polska niestety to nie WBK. Wszystko zależy od tego czy w WBK był z powodu swoich koneksji politycznych czy dla tego że był taki zdolny.

 

Nie wróży to najlepiej na przyszłość.

Też to zauważyłem i też mam podobne obawy.

 

Nic dziwnego. Ja tylko zastanawiam się dlaczego nie można doprowadzić do sytuacji żeby u nas dało się zarobić i odłożyć tyle co tam minus cena biletu.

To za jakiś czas pewnie nastąpi. Siła zachodu powstawała przez przez długie lata a start mieli łatwiejszy bo świat nie był jeszcze pod względem produkcji i rynków zbytu tak dokładnie podzielony jak teraz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To za jakiś czas pewnie nastąpi.

Ja nie jestem aż takim optymistą. A jeżeli nastąpi, to dlatego że Zachód funduje sobie właśnie wojnę domową z imigrantami, która zwłaszcza w początkowych stadiach mocno go wyniszczy. Głupio jednak dorównać przez obsuw konkurenta a nie własne zasługi.

 

Siła zachodu powstawała przez przez długie lata a start mieli łatwiejszy bo świat nie był jeszcze pod względem produkcji i rynków zbytu tak dokładnie podzielony jak teraz.

Pod względem rynków zbytu na towary wówczas znane był tak samo podzielony jak dziś. Rozwój zachodu polegał w sporej części na innowacjach i wymyślaniu nowych branż, a nie na wtórności i kombinowaniu że jeżeli sąsiad zasadził porzeczki i zarobił to ja też sadzę porzeczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem aż takim optymistą. A jeżeli nastąpi, to dlatego że Zachód funduje sobie właśnie wojnę domową z imigrantami, która zwłaszcza w początkowych stadiach mocno go wyniszczy

Też obawiam się że wojna jest bliska. Nie chciałbym żeby przyczyną wojny była Polska. Zachód z imigrantami moim zdaniem sobie poradzi, ale oczywiście to tylko hipoteza.

Rozwój zachodu polegał w sporej części na innowacjach i wymyślaniu nowych branż, a nie na wtórności i kombinowaniu że jeżeli sąsiad zasadził porzeczki i zarobił to ja też sadzę porzeczki.

Zgadza się. Znam temat od mojego kolegi mieszkającego w Niemczech, który pracował przy tych wysokich technologiach w firmie Bosch (placówka badawczo-rozwojowa z branży teletechnicznej). Jak Chiny były w początkowej fazie swojego rozwoju to traktował ich z pogardą. Teraz zmienia zdanie obserwując co oni mogą, a będą mogli coraz więcej. Myślę że powinniśmy z nich brać przykład, ale chyba mentalność nie taka jak powinna być do realizacji takich celów. Za dużo takich co czekają aż ktoś im da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też obawiam się że wojna jest bliska. Nie chciałbym żeby przyczyną wojny była Polska.

Nie przeceniajmy naszego znaczenia dla tej sprawy. My mamy zerowe możliwości wpływu na rozwój sytuacji.

 

Zachód z imigrantami moim zdaniem sobie poradzi, ale oczywiście to tylko hipoteza.

Pytanie jak. Trendy są raczej niekorzystne dla rozwiązania pokojowego - kolejne pokolenia imigrantów radykalizują się zamiast asymilować.

 

Myślę że powinniśmy z nich brać przykład, ale chyba mentalność nie taka jak powinna być do realizacji takich celów. Za dużo takich co czekają aż ktoś im da.

Nie bardzo widzę jak zaimportować do nas chińską mentalność, i to z obu stron - pracowników gotowych (w początkach skoku rozwojowego przynajmniej) zasuwać za przysłowiową miskę ryżu, i elity zdolnej do zespołowego działania i długofalowych inwestycji w rozwój. Jedyne wzorce pro-rozwojowe dostępne dla nas to zachodnie, a te jako tako ma przyswojone emigracja, najlepiej ta stara. Może damy radę ściągnąć trochę wartościowych ludzi niekoniecznie nawet Polaków, mających dosyć bezkarnej bandyterki ze strony imigrantów w swoich politycznie poprawnych krajach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za dużo takich co czekają aż ktoś im da.

 

Wydaje mi się, że nie o to chodzi. Polacy mają liczące się osiągnięcia, ale wyłącznie ci mieszkający za granicą. W kraju każdy ponadprzeciętny umysł, każdy kto ma jakiś pomysł - zostanie przez różne układy, układziki, koterie i kliki natychmiast sprowadzony do parteru, zgnojony i wdeptany w glebę. Na podstawie donosów będzie miał niekończące się kontrole wielorakich instytucji, aż mu się odechce. Przecież urzędnicy są u nas kastą całkowicie bezkarną.

 

Postać typu Nikodem Dyzma ma szansę zaistnieć wyłącznie tutaj.

 

zasuwać za przysłowiową miskę ryżu

 

Mało rzeczy mnie tak bawi, jak to odniesienie do miski ryżu. Jako ktoś, kto spędził tam kawałek swojego życia, parę lat mieszkał i pracował w Pekinie, był w tym kraju (w wielu miejscach) dziesiątki razy - potwierdzam: miska ryżu jest. W otoczeniu co najmniej tuzina innych misek z najprzeróżniejszymi pysznościami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, byłem kiedyś na spotkaniu z panią kongresmen. Było to niezaprzeczalnie blisko 90 minut które mną wstrząsnęło na kilka dobrych lat.

I na zawsze wyleczyło z szacunku do zawodu polityka.... Boże, mój spaniel miał chyba większe IQ....

Także bez paniki...

 

PIS ma bardzo krótką ławkę rezerwowych - nie raz się parę lat temu śmiałem iż jak dojdą do władzy ministrami zrobią radę parafialną... Na tym forum też...

Nie ze złośliwości pod ich adresem, tylko dlatego iż tyle lat byli w opozycji, bez szans na wygraną że nawet ziobro i kempa uciekli, mimo iż nie mieli cienia szans żeby ktoś ich przytulił.

A ich obecność w rządzie pokazuje jak krótka to ławka... Dlatego jak mieli okazję przytulić sławne nazwisko to przytulili... Zresztą PO i nowoczesna też by ją przytulili....

 

Zresztą polskiemu parlamentowi nic już nie jest w stanie zaszkodzić..... Nawet jakby Kaczyński swojego kota zrobił senatorem..

 

A co do głosowania Polonii - najgłupszy pomysł z jakim się spotkałem. Tam ojczyzna Twoja gdzie płacisz podatki. I sorry, ale pomysł żeby o Polsce decydował ktoś kto np. od 30 lat mieszka w Boliwii i od tego czasu nie był w Polsce to czysty kosmos godny Korwina, albo Petru...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało rzeczy mnie tak bawi, jak to odniesienie do miski ryżu. Jako ktoś, kto spędził tam kawałek swojego życia, parę lat mieszkał i pracował w Pekinie, był w tym kraju (w wielu miejscach) dziesiątki razy - potwierdzam: miska ryżu jest. W otoczeniu co najmniej tuzina innych misek z najprzeróżniejszymi pysznościami.

Dlatego napisałem - w początkach skoku rozwojowego. Przed Deng Xiaoping'iem to była Rewolucja Kulturalna, głód i przypadki kanibalizmu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachód z imigrantami moim zdaniem sobie poradzi,

Niektóre państwa już nie. Bo to już nie emigranci, a francuzi, holendzy, szwedzi, niemcy... I co zrobisz np. ze Szwedami którzy jedyną wspólnotę czują z braćmi na dywaniku ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do głosowania Polonii - najgłupszy pomysł z jakim się spotkałem.

 

Jednak nie tylko pisu stosuje sortowanie Polaków.

Jakaż hipokryzja się tu rozlała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy zerowe możliwości wpływu na rozwój sytuacji.

Ale możemy stanowić iskrę zapalną. Już raz tak było a obecnie rządzący są mocno zapatrzeni na tych przedwojennych.

Pytanie jak. Trendy są raczej niekorzystne dla rozwiązania pokojowego - kolejne pokolenia imigrantów radykalizują się zamiast asymilować.

Anglicy radzą sobie z tym od wielu lat. Wystarczy wziąć dobre przykłady.

Nie bardzo widzę jak zaimportować do nas chińską mentalność,

Też tego zupełnie nie widzę, ale jaka jest alternatywa do dokonania szybkiego skoku rozwojowego ? Rozwój spokojny i systematyczny został w ostatnich wyborach odrzucony na korzyść obietnic ze nastąpi jakiś bliżej nie sprecyzowany wielki skok.

i to z obu stron - pracowników gotowych (w początkach skoku rozwojowego przynajmniej) zasuwać za przysłowiową miskę ryżu, i elity zdolnej do zespołowego działania i długofalowych inwestycji w rozwój.

Dlatego czarno widzę możliwości zajęcia przez Polskę roli o której wszyscy marzą. Tzn. bycia kuźnią nowych technologii i ich zastosowań. Bez prostszego przemysłu z tradycjami moim zdaniem jest to niemożliwe. Chiny nas we wszystkim zdominują bo mają inną mentalność. Mniej roszczeniową.

Jak nie ma produkcji to nie ma kapitału. Jesteśmy w dosyć niekorzystnym punkcie historii. Bez wojny mamy małe szanse na "wielki skok". Zwłaszcza z naszą mentalnością i sąsiadami łasymi na nasze najlepsze jednostki zdolne do innowacyjnego myślenia i działania.

 

I co zrobisz np. ze Szwedami którzy jedyną wspólnotę czują z braćmi na dywaniku ???

Pisałem niedawno w wątku obok. Rozmawiałem niedawno ze znajomym Szwedem (po polsku ;-) ) i on nie kreślił sytuacji tak dramatycznie jak jest ona określana tu na forum. Powinien być w panice a nie jest. Dla czego ? ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale możemy stanowić iskrę zapalną. Już raz tak było a obecnie rządzący są mocno zapatrzeni na tych przedwojennych.

Tylko że teraz leżymy na uboczu problemu a nie między dwoma totalitaryzmami marzącymi o władzy nad światem, nawet przedzielając jeden z nich na dwie nierówne połowy.

 

Nas przecież nawet omijają szlaki przerzutowe. Myślisz że jeżeli odmówimy przyjęcia grupy 50 islamistów to na Zachodzie wybuchnie przez to wojna domowa? Przecież na razie nie ma nawet mechanizmu zmuszenia imigrantów do relokacji do wskazanego państwa. A do Polski oni się nie pchają, może nawet zaczną urządzać jakieś głodówki i zamieszki gdyby ich do nas skierowano. Nasz wpływ na rozwój wypadków jest zerowy, decyzje będą podejmowali inni, i jest to ich problem. My musimy co najwyżej liczyć się z przywróceniem kontroli granicznych.

 

Anglicy radzą sobie z tym od wielu lat. Wystarczy wziąć dobre przykłady.

Czy ja wiem? Filmiki z dzielnic islamskich nie napawają optymizmem. Zamieszki też u nich bywają, tyle że nie na taką skalę jak np. we Francji. Wszystko przed nimi, zwłaszcza jak na socjal zacznie brakować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.