Skocz do zawartości
IGNORED

PC audio (wyjscie optyczne + wzmacniacz + kolumny stereo)


sebax3x

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam komputer pc z płytą główna MSI Z87-G45 Gaming Intel Z87, posiada ona wyjście optyczne, za pomocą którego mam podłącozny wzmacniacz BC Acoustique EX 222 z kolumami stereo Indiana Line Tesi 560.

We właściwościach systemu Windows wybrałem jako próbkowanie 2 channel, 24 bit, 44100 Hz.

Wzmacniacz posiada wbudowany DAC w którym pracuje konwerter Cirrus Logic CS4334 o rozdzielczości 24 bity/96 kHz.

Czy takie rozwiązanie pozwala w pełni wyciągnąć potencjał wzmacniacza i kolumn?

Czy warto zakupić do tego zewnętrzny DAC? Głównie słucham muzyki z Google Music gdzie większość utworów jest streamowanych w 256 kpbs, ale też plików FLAC.

Czy warto instalować jakieś dodatkowe kodeki audio? Czy wprowadzać jakieś dodatkowe ustawienia w systemie windows 10 związane z zarządzaniem energią?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz posiada wbudowany DAC w którym pracuje konwerter Cirrus Logic CS4334 o rozdzielczości 24 bity/96 kHz.

Jeśli jesteś zadowolony z jakości dźwięku, to nie kombinuj. Też mam wbudowany DAC w CA AZUR 651a i jest piknie. Proponuję do flaczków odtwarzacz JRiver z WASAPI, może być też foobar. Sprawdź też USB-wzmacniacz-kolumny. Często mówi się o lepszym dźwięku przez USB.

 

Sprostowanie. Ten wzmacniacz nie ma przecież wejścia USB.

 

Wpis z jednej recenzji: "Droga do komputera

 

DAC (czy to niezależny, czy umieszczony wewnątrz wzmacniacza) jest dzisiaj urządzeniem lub układem pracującym przede wszystkim w służbie komputera. Jak zatem zmusić EX 222 do współpracy z nim, gdy brakuje najpopularniejszego wejścia USB?

 

Na szczęście BC Acoustique ma nie tylko cenione przez audiofilów (ale w kontekście komputera bezużyteczne) gniazdo elektryczne współosiowe, lecz także złącze optyczne - ono właśnie może uratować sytuację. Trzeba to sprawdzić dokładnie, bo zazwyczaj komputerowe środowisko nie wspiera najpopularniejszego w audio standardu połączeń z kwadratową wtyczką, wyjście optyczne kryje się jednak w złączu o średnicy 3,5 mm, czyli popularnym mini-jacku. Rozwiązania tego typu znajdziemy często w sprzęcie Apple, np. komputerach Mac Mini, które świetnie nadają się do budowy „audiokomputera”. Do działania będzie oczywiście potrzebna odpowiednia wtyczka.

 

Innym pomysłem jest zakup zewnętrznego adaptera, który z jednej strony zaakceptuje sygnał USB pochodzący z komputerów, z drugiej strony mając złącze optyczne lub współosiowe".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam komputer pc z płytą główna MSI Z87-G45 Gaming Intel Z87, posiada ona wyjście optyczne, za pomocą którego mam podłącozny wzmacniacz BC Acoustique EX 222 z kolumami stereo Indiana Line Tesi 560.

We właściwościach systemu Windows wybrałem jako próbkowanie 2 channel, 24 bit, 44100 Hz.

Wzmacniacz posiada wbudowany DAC w którym pracuje konwerter Cirrus Logic CS4334 o rozdzielczości 24 bity/96 kHz.

Czy takie rozwiązanie pozwala w pełni wyciągnąć potencjał wzmacniacza i kolumn?

Czy warto zakupić do tego zewnętrzny DAC? Głównie słucham muzyki z Google Music gdzie większość utworów jest streamowanych w 256 kpbs, ale też plików FLAC.

Czy warto instalować jakieś dodatkowe kodeki audio? Czy wprowadzać jakieś dodatkowe ustawienia w systemie windows 10 związane z zarządzaniem energią?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja bym nic nie zmieniał.

Wszystko masz prawidłowo poustawiane i podłączone.

Teraz nic tylko pić drinki i słuchać muzyki :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PC (Spotify, AIMP4) | ODAC revB+O2 | ADAM A7X | Sennheiser HD600

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś zadowolony z jakości dźwięku, to nie kombinuj. Też mam wbudowany DAC w CA AZUR 651a i jest piknie. Proponuję do flaczków odtwarzacz JRiver z WASAPI, może być też foobar. Sprawdź też USB-wzmacniacz-kolumny. Często mówi się o lepszym dźwięku przez USB.

 

Sprostowanie. Ten wzmacniacz nie ma przecież wejścia USB.

 

Wpis z jednej recenzji: "Droga do komputera

 

DAC (czy to niezależny, czy umieszczony wewnątrz wzmacniacza) jest dzisiaj urządzeniem lub układem pracującym przede wszystkim w służbie komputera. Jak zatem zmusić EX 222 do współpracy z nim, gdy brakuje najpopularniejszego wejścia USB?

 

Na szczęście BC Acoustique ma nie tylko cenione przez audiofilów (ale w kontekście komputera bezużyteczne) gniazdo elektryczne współosiowe, lecz także złącze optyczne - ono właśnie może uratować sytuację. Trzeba to sprawdzić dokładnie, bo zazwyczaj komputerowe środowisko nie wspiera najpopularniejszego w audio standardu połączeń z kwadratową wtyczką, wyjście optyczne kryje się jednak w złączu o średnicy 3,5 mm, czyli popularnym mini-jacku. Rozwiązania tego typu znajdziemy często w sprzęcie Apple, np. komputerach Mac Mini, które świetnie nadają się do budowy „audiokomputera”. Do działania będzie oczywiście potrzebna odpowiednia wtyczka.

 

Innym pomysłem jest zakup zewnętrznego adaptera, który z jednej strony zaakceptuje sygnał USB pochodzący z komputerów, z drugiej strony mając złącze optyczne lub współosiowe".

Właśnie przymierzam się do zakupu takiego przetwornika (usb/ opt., coax., jack audio analog.)

 

Na Aliexpres widziałem już za 10-20 $.

Ja bym nic nie zmieniał.

Wszystko masz prawidłowo poustawiane i podłączone.

Teraz nic tylko pić drinki i słuchać muzyki :D

 

Zainstalowałem sobie ASIO4ALL i wydaje mi się, że to gra lepiej - może to złudzenie, ale nie tylko mi się tak wydaje. Z Wasapi jest ten problem, że nie działa mi z Google Music.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem sobie ASIO4ALL i wydaje mi się, że to gra lepiej - może to złudzenie, ale nie tylko mi się tak wydaje. Z Wasapi jest ten problem, że nie działa mi z Google Music.

ASIO4ALL to emulator, który z bit-perfect ma niewiele wspólnego. Jest jakaś nieoficjalna aplikacja do Google Music. Jeśli w ustawieniach można wybrać różne wyjścia audio, to możesz to przepuścić przez JRiver z WASAPI, po wcześniejszym uruchomieniu funkcji WDM Driver w tym odtwarzaczu. Ja tak robię w aplikacji TIDAL.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.