Skocz do zawartości
IGNORED

HK 970 + JBL E80 - bardzo słaby bass !


Tomitomitomi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

 

tak jak w temacie, posiadam pierwszy zestaw stereo HK 970 + JBL E80, w sumie wszystko ok, ale nie ma tego czegoś na czym mi bardzo zależało.

Pomieszczenie 25 mkw, muzyka spokojna bez łupanek i darcia, + filmy z TV i PC. Kable - zwykłe beztlenowe 2x2,5mm.

 

Ustawiam na wzmacniaczu Bass +6 (max) a basu nadal nie ma:(, tzn nie ma efektu jak pisze wielu, że meble przestawia, czuć muzykę w klacie, wnętrzności wpadają w wibrację... Nawet jak wezmę na Full to nie uzyskam takiego efektu... Dla jasności nie zależy mi na tym, aby bass dominował, ale lubię jak go ładnie słychać. A tu kicha. przy niektórych nagraniach rzeczywiście czuć lekkie drżenie, ale to delikatnie.

 

Teraz pytanie, czy można coś z tym zrobić, czy zostaje tylko dokupienie Suba. Kable za cienkie, czy co ??

 

Poproszę o konkretne rady i sugestie.

Dla jasności jestem początkujący jeśli chodzi o sprawy Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem swego czasu takie kolumny połączone z HK 3490 i też nie byłem zadowolony z basu ,dołożenie suba pomogło,ale najlepszą opcja to wymiana kolumn bo z tych JBL nie uzyskasz niskiego basu.Pokombinuj też coś z akustyka,może coś da ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dawno temu słuchałem tych głośników z amplitunerem Denon AVR 2807 i powiem, że właśnie basu to było w nich nawet sporo, może nie był to super jakości przekaz niskich tonów ale zauważalny, więc faktycznie spróbuj trochę pobawić się w przestawienie głośników. Nie słucham HK 970 ale to jest wzmacniacz stereo, więc powinien o niebo lepiej grać niż taki amp. Denon. Możesz spróbować podłączyć wzmacniacz w trybie bi-wire (czyli kabel 4 żyłowy lub dwa komplety takiej samej długości 2 żyłowe podłączone do głośników osobno to terminali - trzeba wyjąć blaszkę łączącą terminale - ważne!!!) ale nie wiem czy to może w takim stopniu aż pomóc. Kable wg mnie mają wpływ, ja słuchałem, jak dobrze pamiętam na straight wire octave. Ale są forumowicze, którzy uważają, że kable nie mają żadnego wpływu, więc najlepiej jakbyś miał kogoś ze znajomych, kto ma inne (lepsze firmowe) kable, żeby spróbować i przetestować. (przy kablach długości 3-4 m 2x2,5 mm powinno byc w zupełności wystarczające).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam HK3490 i to chyba urok tego wzmacniacza. Będę miał za parę dni Hegel H80 do odsłuchu to może wtedy porównam.

Mówi się, że za dźwięk w 60% opowiada sprzęt, a w 40% pomieszczenie czy nawet: 50% : 50%. Proponuje również obejrzeć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />bo z tych JBL nie uzyskasz niskiego basu<br />

 

Kolega założyciel wątku zapewne ma na myśli generalnie brak basu a nie tylko niskiego. Dziwne ... 2 woofery 17cm , kolumna podlogowa i brak basu ?

 

Czyli albo to mebel a nie poprawna kolumna ale brak fazy i bas sie znosi. Do sprawdzenia połaczenie +/- głośników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dziękuję za zainteresowanie.

Odpowiadając na wszystkie wątpliwości, wszystkie głośniki w kolumnach grają tak samo, tzn membrany się ruszają i nie słychać różnic jak przystawię ucho do poszczególnych tych samych głośników.

chyba nie pomyliłem + z - będą w domu za parę godzin, to będę sprawdzał.

prawą kolumnę podłączyłem do górnych skrętek po prawej stronie, a lewą do górnych po lewej, zamienię na dolne, może to wina wtyków?

 

Jeśli chodzi o rodzaj basu jaki mnie zadowala, to kiedyś miałem zwykłe głośniki 5.1 logitech X140 czy jakoś tak, i tam jak odkręciłem potencjometr od basu, to wnętrzności mi drżały. Takie maleństwa, a efekt niesamowity.

Od zestawu stereo oczekiwałem trochę lepszych efektów, a tutaj przy kawałku z Młodych gniewnych (Colio gangsta paradise) i dodaniu basów na HK 970 na +6, oczekiwałem pier....nięcia, a tu nic... faktycznie coś tam słychać, podkładka pod ręką na narożniku delikatnie zadrżała, ale bass nie wypełnił pomieszczenia.

Jestem z Kalisza, jeśli ktoś jest z okolic i mógłby coś w tym temacie pomóc, to zapraszam serdecznie.

 

Jeśli chodzi o ustawienie mebli w pokoju, to nie mam za dużego ruchu, typowy salon połączony z kuchnią w prostokącie 25mkw. Kolumny po dwóch stronach szafki pod TV oddalone od siebie około 1,7mb przy ścianie 5 - 10cm. Raczej dużej przestrzeni nie ma, narożnik ustawiony 2m od TV i kolumn, Jak staję w kuchni koło wyspy, słychać ładnie, scena idealnie na wysokości TV - słychać jak by dźwięk wydobywał się z ekranu.:) ale basów nie ma za dużo.

 

Muszę sprawdzić, czy membrany drgają bardziej jak podkręcę bas na wzmaku.

 

Wieczorem odpiszę, co udało się ustalić.

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w kolumnach masz 4 wejścia 2 z "+" i 2 z "-" , a czy są one zmostkowane?

 

U mnie tak to wygląda:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda to identycznie.

 

Jak włączyłem Bassotronics - Bass I Love You [HD] i dałem głośniej (0dB) to rzeczywiście było dużo basu, i membrany chodzą jak oszalałe, ale jak jest ciszej, to bass nie jest tak odczuwalny.

Jak zwiększałem bass na HK, to membrany drgały bardziej, jak zmniejszałem, to reakcja była odwrotna.

 

Nie wiem, czy to normalne??

Wniosek nasuwa mi się taki, że jak chcę poczuć bass, to muszę dać głośniej tak ??

I chyba bardzo dużo zależy od jakości nagrania,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Moim zdaniem oba elementy maja basu sporo. Jam mialem HK3490 i kurz z podlogi sie unosli po podkreceniu basu.

Posprawdzaj jeszcze wszystko ja spokojnie. Jesli bedzie trzeba to rozkrec głośniki i zobacz czy coś było grzebane w zwrotnicy. Sprawdz tez wszelkie opcje wzmacniacza. No musi byc cos nie tak sprzetowo! Napisz skad jesteś to może ktoś mieszka blisko i Ci pomoze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, na wzmacniaczu mam podłączone lewą kolumnę do dolnych zacisków po lewej stronie, a prawą do dolnych zacisków po prawej stronie.

 

Tygr Y s ma rację, chyba najlepszym rozwiązaniem byłoby sprawdzenie całości przez kogoś, kto się na tym zna, możne to ja mam spaczone odczucia, bo to przecież pierwsze stereo u mnie.

 

O podskakujące szklanki mi nie chodzi, teraz to obawa, czy nie kupiłem czegoś uszkodzonego, bo na elektronice to ja się nie znam nic a nic...

 

Jeśli ktoś jest z okolic Kalisza, to zapraszam serdecznie. Ja mieszkam właśnie w Kaliszu, zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wzmacniaczu mam podłączone lewą kolumnę do dolnych zacisków po lewej stronie, a prawą do dolnych zacisków po prawej stronie.

 

A nie do górnych powinno byc podłączone? ja przynajmniej w HK 3490 tak podłączałem i było ok.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne to Speakers 1

Dolne Speakers 2

Więc w sumie obojętne powinno być. Zmieniłem wczoraj na Speakers 2 i nie ma różnicy, gra ładnie, ale bass jest odczuwalny dopiero jak jest głośno.

Nie ma nikogo z okolic Kalisza ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdaje się wiem o jakie łupnięcie autorowi chodzi.

Tu chyba chodzi o efekt podskakujących szklanek :-)

 

tzw. łupnie :-) ...

 

tzn nie ma efektu jak pisze wielu, że meble przestawia, czuć muzykę w klacie, wnętrzności wpadają w wibrację... Nawet jak wezmę na Full to nie uzyskam takiego efektu... Dla jasności nie zależy mi na tym, aby bass dominował, ale lubię jak go ładnie słychać. A tu kicha. przy niektórych nagraniach rzeczywiście czuć lekkie drżenie, ale to delikatnie.

 

Nie wiem jak na E80-tkach, bo mnie interesują tylko referencyjne paczki i set-upy. Ale bas (jak i cała reszta) to przede wszystkim musi mieć klasę/jakość. Masywniejszy i potężniejszy bas można mieć początkowo przy słabszym wysterowaniu konkretnych ''pak''. Później w miarę coraz lepszego wysterowania pojawia się fantastyczna jakość/precyzja i kontrola całego pasma.

 

Bass nie może być za krótki jak i za wolny przeciągający się, tylko pośredni aby grało jak najwięcej różnych basów. A do tego trzeba dobrać ultra-precyzyjną i szybką elektrownię jak i odpowiednie okablowanie. Sieciówki konkretne aby bas dociskały i scenę pięknie rozciągały. Kable głośnikowe do samego basu też muszą być jak ''wężyska'' a nie sznurowadła. W kolumnach do wewnętrznego okablowania to już co innego na bas Audio Note Japan QSSC pasują jakby specjalnie były zaprojektowane do grania z tą sekcja basową. Dają kontrolę, zróżnicowanie, rytm, jakość. Interkonekty szybsze i dokładne.

 

Tu się liczy jakość basu, jego praca, zróżnicowanie, przetwarzanie najróżniejszych/wszelkich basów, nawet jak będzie zrealizowany potężnie to ma być przekazany z klasą i kontrolą. Organy czy Fortepiany, to nie problem dla najlepszych paczek.

 

Albo przy inne muzyce, rytmiczna/melodyjna i zmienna praca basu robi istny muzyczny trans.

 

Nie mówiąc już co się wyprawia z całym pasmem srednio-wysokotonowym, multum-detali, fantastyczna scena - rozstawienie/wybrzmienia i rozciągnięcie w scenie detali i przeróżnych wokali.

 

Ile przetworników/głośników tyle odpowiednio dobranych kabli, czyli Quad-wiring w Bi-ampingu. A jak firmowa elektronika za słaba, to się tuninguje aby wyciskać maksymalne pokłady detali, zwinności, szybkości/otwartości i precyzji.

 

Strasznie nie lubię rozlazłych i furkoczących basików - jak z niektórych budżetowych/tanich głośniczków. Takie wyżyłowane basiki z amatorskich tzw. audiofilskich kolumienek, gdzie próbują wyciskać basy ponad ich ograniczenia fizyczne, do tego średniczki zaokrąglone wypchnięte i zamulone a wysokie stonowane, wycofane i wychodzi tzw. audiofilskie plumkanie bez wyczynowej rozdzielczości, kontroli, szybkości, precyzji, otwartości, mega-uniwersalności, swobody i realizmu.

 

Są takie 15''-calowe woofery z magnesami AlNiCo i zawieszeniem piankowym, którym membrany trzymają/kontrolują się znakomicie, a bas mają. I zawieszenia są wiecznie jak nowe nic nie trzeba wymieniać, w przeciwieństwie do innych wooferów także z zawieszeniami piankowymi, które lubią się wychylać jak 15'' 2235H, 18'' 2245H.

 

''Na full'' możliwości systemu/głośników, czy pełne wzmocnienie ze wzmacniacza harman/kardon 970

 

Nie ma czegoś takiego jak zgłaśnianie ''na full'' w przedwzmacniaczu, bo po to jest rezerwa aby nie kręcić z godziny 7 na 17 :D

 

U siebie tylko delikatnie docisnę (z 7 do 8-mej) i już wyrywa, maksymalnie do 8:30 na potencjometrze, no chyba że słabsze nagranie z niższą dynamiką to maksymalnie do 8:50 / 55.

 

Na jakiś amatorskich systemikach kręcą prawie do 12:00 :D ... a nadal pitoli skompresowanym dźwiękiem jak z radia.

 

U siebie możesz podłączyć kolumny w Bi-wire. Daj coś solidniejszego na bas. Z wyższym modelem wzmacniacza harman/kardon 990 też miałbyś lepiej. Ale i tak najważniejsze są kolumny i odpowiedni system do ich wysterowania.

 

Najlepsza integra na świecie jaką słyszałem to ML No.585 ... ale to wzmak do Hi-End'owskich kolumn. Może być niezły Gryphon Diablo 300 ale wątpię aby miał tą precyzję/równowagę dokładność i kontrolę dźwięku co Mark Levinson.

 

Odtwarzacz też się liczy, czy grasz z komputera, czy z porządnego CD Playera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się uważnie, czy nie pomyliłeś w jednym z zacisków kabli. Czarne gniazda we wzmacniaczu (obojętne czy Speaker 1 czy Speaker 2) powinny być połączone z czarnymi gniazdami w kolumnach (na razie obojętne czy dolne czy górne) jedną żyłą przewodu a czerwone z czerwonymi drugą żyłą. No i w kolumnach muszą być wpięte zwory tak jak na zdjęciu w poście #13. Żeby dalej szukać rozwiązania tego problemu, i Ty i my musimy mieć pewność, że sprzęt połączony jest prawidłowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzała z inną elektronika? Może w tym harmanie brakuje ci po prostu loudnessu. Masz odckogo pożyczyć inną elektronikę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loudness ???

Co to jest ???

Mam do wyboru tylko funkcję Direct ON / OFF

Coś ominąłem ???

 

A elektroniki nie mam od kogo pożyczyć... nikt z Kalisza się nie odzywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Loudness ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kiedys nieodzowna niemal opcja we wzmacniaczach i to nawet tych z najwyższej półki.

Teraz bardzo nie -trendy w pewnych środowiskach części producentów i słuchaczy.

 

A jak słuchasz ? Z direct włączonym albo gały na 0 czyli po tzw. audiofilsku czy jednak z regulacją bass/treble?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem i tak i tak, teraz mam ten tryb włączony. Niedawno ściągnąłem muzykę lepszej jakości, FLAC i różnica jest ogromna w jakości nagrania.

Ale funkcji Loudness w HK 970 nie ma.

Po świętach będę miał granitowe podstawy pod kolumny i zamontuję kolce. Zobaczymy, czy to coś poprawi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.