Skocz do zawartości
IGNORED

HK 970 + JBL E80 - bardzo słaby bass !


Tomitomitomi

Rekomendowane odpowiedzi

oddalone od siebie około 1,7mb przy ścianie 5 - 10cm.

Wysuń kolumny tak, żeby do ściany za nimi było minimum pół metra. Sprawdź czy pomogło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sony CDP-557ESD -> Inakustik Monitor Lemnos ->; Sony HAP-Z1ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-E80ES -> Inakustik Excellence -> Sony TA-N55ES/N80ES (bi-amp) -> Kimber Kable 8TC -> Jbl TL260.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki sprawdzę jak to jest z tym wysunięciem kolumn.

 

Może zwyczajnie JBL E80 tak mają ???

Jak bym mógł gdzieś porównać, to było by idealnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynieś butelkę powiedzcie będziesz słyszał.

 

Ten post to był chyba pisany po butelce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisane na telefonie z automatycznym poprawianie : trochę słabo.

 

Chodziło o to żebyście posiedzieli i posłuchali chwilę. Ale faktycznie głupie zdanie wyszło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem jeszcze, że jak ustawię Volume na 100% czyli + 10dB i nic nie włączam, to słychać szumy i małe trzaski. Do wzmacniacza mam podłączone TV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tv jako żródło dzwięku jest słabe więc masz taki efekt (szumy i trzaski) lepiej już przez Pc robić odsłuchy . Na pewno taki sprzęt jak twój potrzebuje już lepszej klasy kabli - głośnikowych jak i ic , no kupił bym też jakieś tanie cd do kompletu bo dobre zródło jest bardzo ważne .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to dziękuję wszystkim za pomoc.

Widocznie tak to ma działać, widocznie bas nie może brzmieć tak samo jak w systemie 5.1.

Z drugiej strony jak dam głośniej, to basu jest sporo, ale to już przy takiej głośności, że rozmawiać się nie da.

 

Jeśli ktoś byłby z okolic Kalisza, to zapraszam serdecznie na odsłuch.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam E80 w drugim zestawie stereo,co prawda teraz gra pod HK 3390 ale miałem przez 2 tyg HK 970...

A teraz do rzeczy.. Moje E80 ztuningowałem lekko przez wyłożenie wnetrza dodatkowym dość grubym filcem w miejsce tej cienkiej gąbeczki. Bas zrobił się lekko cieższy ale nie rozlazły, i przybyło go nawet.. To jesli chodzi o kolumny.

 

Pod obydwoma Harmanmi nie miałem kłopotu z basem,pomieszczenie podobny rozmiar jak Twoje, w HK 970 musiałem dac na plus co prawda ale nie brakowało na pewno.

 

Ahaaa.. No i kabelki to wazna sprawa ,ja mam 2x2,5 monster cable zapiete po przekatnej,plus na wysoko ,minus na nisko.

 

Przeglądnij wszystko na spokojnie , kiedys miałem podobny problem z basem w drugim zestawie a się okazało ze kable rca miałem do dupy łaczące preamp z koncówką,zmieniłem całe okablowanie na MiT terminator3 głośnikowe i terminator6 rca.Roznica dzień do nocy i to mówię serio .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jednak wydaje, że mimo tych wszystkich zabiegów to i tak nie będzie bas na jakim Ci zależy. Wszystkie te zabiegi w delikatny sposób będą wpływały na jakość basu, natomiast rewolucji bym się nie spodziewał. Generalnie co możesz zrobić- grubsze przewody, być może solid core, odsunięcie od ściany, generalnie zmiana ustawienia w pokoju, ALE, tak jak mówiłem, wydaje mi się że z tych kolumn jakoś mega więcej nie wyciągniesz. Nie twierdzę że ES80 to złe kolumny, chodzi mi o to, że jeśli chodzi o bas wydaje mi się że nie są jakieś mega wylewne.

 

I teraz, jeśli chcesz basu który wywraca nerki to:

a) kup sobie Pan suba. ALE. niestety subwoofery które dają radę w muzyce to nie jest taka prosta sprawa. I też niestety nie tania. Możesz spróbować z RELem, Velodyne.

b) sprzedaj Pan ES80 i kup co innego (po odsłuchach). Jest na rynku sporo kolumn które bardziej uderzą basem, ale mimo wszystko wydaje mi się, że Twoje oczekiwania łatwiej zrealizuje dobry sub, ponieważ domyślam się mniej więcej o jaki bas Ci chodzi (i nie piszę tego z przekąsem, sam mam w domu jeden system z subem- wyłącznie dla FUNU i się tego nie wstydzę, mimo że świętobliwi audiofile pewnie by mnie ukamienowali).

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mi się jednak wydaje, że mimo tych wszystkich zabiegów to i tak nie będzie bas na jakim Ci zależy. Wszystkie te zabiegi w delikatny sposób będą wpływały na jakość basu, natomiast rewolucji bym się nie spodziewał. Generalnie co możesz zrobić- grubsze przewody, być może solid core, odsunięcie od ściany, generalnie zmiana ustawienia w pokoju, ALE, tak jak mówiłem, wydaje mi się że z tych kolumn jakoś mega więcej nie wyciągniesz. Nie twierdzę że ES80 to złe kolumny, chodzi mi o to, że jeśli chodzi o bas wydaje mi się że nie są jakieś mega wylewne.

 

I teraz, jeśli chcesz basu który wywraca nerki to:

a) kup sobie Pan suba. ALE. niestety subwoofery które dają radę w muzyce to nie jest taka prosta sprawa. I też niestety nie tania. Możesz spróbować z RELem, Velodyne.

b) sprzedaj Pan ES80 i kup co innego (po odsłuchach). Jest na rynku sporo kolumn które bardziej uderzą basem, ale mimo wszystko wydaje mi się, że Twoje oczekiwania łatwiej zrealizuje dobry sub, ponieważ domyślam się mniej więcej o jaki bas Ci chodzi (i nie piszę tego z przekąsem, sam mam w domu jeden system z subem- wyłącznie dla FUNU i się tego nie wstydzę, mimo że świętobliwi audiofile pewnie by mnie ukamienowali).

 

Pozdro

Kolego czytałeś tytuł wątku? Chyba nie skoro cały czas piszesz o innych kolumnach ;)

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Yodas,

nie ja jeden pisałem o innych kolumnach, ale mi się dostało. Cóż. Niestety słyszałem ES80 i zasugerowałem wymianę lub uzupełnienie.

Chciałem dobrze. Wybacz. Takie rozwiązanie wydawało mi się najprostsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.