Skocz do zawartości
IGNORED

Sub , który nr 1 do KD ?


max720

Rekomendowane odpowiedzi

Brnę dalej upgrejt mojego systemu KD . Jest projektor , jest AVR i teraz czas na sub tylko do KD :)

Naczytałem się , napatrzyłem za zdjęcia :) I nie wim , który jest dla mnie. A o odsluchach mogę pomarzyć .

 

Pokój 25m2 , głośniki Klipsch RF 62II ( może z czasem do wymiany , ale w KD są super ) .

 

Na oku kilka modeli i nowych i używanych .

 

Klipsch SW 310 , Klipsch SW 112 , Klipsch SW 115 , BK Monolith , BK Monolith + , BK XXL400 , Velodyne EQ 10 , Velodyne EQ 12 , B&W 600 , B&W 610 . SVS ?

 

BK Monolith nie wysyłają do PL ?

 

Kwota max 3k , ale im taniej tym lepiej dla kieszeni :)

 

Czy , maniacy KD mogą coś polecić ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klipsch osobiscie nie sluchalem patrze, tylko po danych i info z netu. Napewno nie jest to zly sub, ale jak juz to brac 115. Plus bedzie pasowac do kolumn jak na tym Ci zalezy....Svs sa bardzo dobre np. model pb2000 i zdaje sie tez slaby dostep w pl. Monolith+ ( to moje nastepne dwa :) tak wysylaja do PL niestety wysylka nie jest tania poza uk, choc kiedys dzwonilem do Toma z bk i zaferowal mi wtedy wysylke jak ich krajowa.

Velo dobry i ma dsp, choc droga marka, 225W RMS, svs i bk maja po 500W RMS ;)

Monolith dodatkowo wejscie wysokopoziomowe tak jak rel, w koncu kiedys je robili.... plus mozna wybrac czy chcesz ff czy df port i podobno telefoniczne mozna poprosic o instalacje auto on/off lub controle frequency od 30hz aa no i servis nawet pogwarancyjny jest super. Zachwalam bk powiesz ? hmm kiedys mialem xxls400 to cos tam wiem. Niemniej jednak wszystkie suby, ktore wymieniles sa dobre do bardzo dobre no i pare modeli kosztuje ciut wiecej jak 3k. Ja osobiscie wybieralbym suba z portem pomiedzy svs a bk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli przede wszystkim zależy Ci na kinie domowym, to pozostałbym przy marca Klipsch. Spójrz proszę na potężny subwoofer Klipsch R-115SW (http://q21.pl/klipsch-r-115sw.html). Jego jedyną wadą jest wielkość, jeśli jednak to nie jest problem, jakość, głębokość basu na pewno Cię usatysfakcjonuje. Producent zastosował duży, 15" przetwornik, który naprawdę potrafi zrobić swoje, to klasyczne podejście do budowy dobrych, skutecznych głośników subniskotonowych.

 

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla forumowicza oczywiście służę pomocą.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki wystarczą niskie z głośników ( RF 62II ) , sub tylko KD .

 

Q21 , myśle o Klipsch SW 115 z czarną membraną :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie klipsch 115 ale ten z membranami miedzianymi. Bardzo dobry sub nisko schodzący i potrafiący mocno uderzyć. Nie wpada także w nadmierne rezonansie.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu będzie optymalne ustawienie suba ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-30940-0-39217000-1457852404_thumb.jpg

 

1. Miedzy szafką RTV , a kolumną ( na wcisk , bo będzie 2 X większy od tego na zdjęciu )

2. Czy Tam , gdzie teraz stoi stoliczek ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Miedzy szafką RTV , a kolumną ( na wcisk , bo będzie 2 X większy od tego na zdjęciu )

2. Czy Tam , gdzie teraz stoi stoliczek ?

 

prosciej jak posadzisz suba tam gdzie normalnie siedzisz i na czworaka po pokoju sluchasz gdzie najlepiej brzmi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W którym miejscu będzie optymalne ustawienie suba ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-30940-0-39217000-1457852404_thumb.jpg

 

1. Miedzy szafką RTV , a kolumną ( na wcisk , bo będzie 2 X większy od tego na zdjęciu )

2. Czy Tam , gdzie teraz stoi stoliczek ?

 

Widziałem tego sub-a, nie wiem czy Ci ekranu nie zasłoni :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartowniś :) Ale , dzięki Tomaszu za pomoc .

 

Żona nie zauważyła zmiany amplitunera :) Od środy :) Ciekawe , czy zauważy SW 115 :) Może wykuć w ścianie otwór i w nim schować 1/3 głębokości skrzyni ?:)

 

Chyba jestem pie... idąc tą drogą ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartowniś :) Ale , dzięki Tomaszu za pomoc .

 

Żona nie zauważyła zmiany amplitunera :) Od środy :) Ciekawe , czy zauważy SW 115 :) Może wykuć w ścianie otwór i w nim schować 1/3 głębokości skrzyni ?:)

 

Chyba jestem pie... idąc tą drogą ...

Jak chcesz żonę przetestować to ustaw go zamiast lodówki, większa szansa że się nie połapie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połapie się , bo jest mięsożerna . A , tam to tylko tłusty bas . Ale , jak go zobaczy , to i może „mięso” polecieć :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E , nie będzie chyba tak zle co, na pewno jest mądrą kobietą i zrozumie to podczas seansu gdy poczuje się dzięki subowi w środku akcji niekoniecznie filmu sensacyjnego :)

 

 

"mięsożerna" :))

 

świetne

 

toż to drapieżnik :))

 

a propos drapieżników, nie wiem czy któryś z Was to widział a mianowicie oglądałem kiedyś w nocy film przyrodniczy i jedna scena wywarła na mnie wielkie wrażenie, które zmieniło moje myślenie o zwierzętach, o drapieżnikach nie o wszystkich ale jednak

 

noc, lwica polowała , goniła gnu , gnu uciekło ale zostało młode, ledwo narodzone, lwica pobiegła za młodym, wydawałoby się, że los cielaka jest przesądzony , lwica kilka razy zabierała się do złapania cielaka za kark ale za każdym razem gdy otwierała paszcze i nachylała się nad małym zatrzymywała się , wyobrażacie sobie, cielątko przeżyło, lwica puściła je wolno, kamerzysta "dotrzymywał towarzystwa" małemu gnu do momentu aż dorosło. Wspaniałe zachowanie lwicy, nie wierzyłem gdy to oglądałem , aż łezka się kręci w oku.

 

Przyroda górą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz po próbować ale na 80 procent :) tam gdzie obecnie stoi sub będzie lepiej. Membrana będzie skierowana na wprost słuchając ego.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak żona go ( SW 115 ) nie zauważy , dokupię z czasem drugi :)

W wątku o Velo EQ 10 polecacie dwa . To jak , to ? On będzie miał dwa , a ja jeden ?:)

O nie !!! :):):)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Tomaszowi wszystko dojechało :) Wraz z samym Tomaszem :)

Ale GOŚĆ !!! Jeszcze raz dziękuję :)

 

Sub podmieniony , centralny podmieniony :)

Teraz czekam na reakcję mojej żoneczki . Zauważy ? Blondynką nie jest :)

 

Kalibracja przesunie się w czasie , bo zmiany w robocie mi pozmieniali w ostatniej chwili i fucha wpadła , a termin goni :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie odczucia po podłączeniu nowego sub-a i centralnego

 

Dzięki Tomaszowi wszystko dojechało :) Wraz z samym Tomaszem :)

Ale GOŚĆ !!! Jeszcze raz dziękuję :)

 

Sub podmieniony , centralny podmieniony :)

Teraz czekam na reakcję mojej żoneczki . Zauważy ? Blondynką nie jest :)

 

Kalibracja przesunie się w czasie , bo zmiany w robocie mi pozmieniali w ostatniej chwili i fucha wpadła , a termin goni :(

 

Nie ma sprawy, fajnie było pomóc

 

I wrzuć jeszcze fotki, jestem ciekaw czy ekran widać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak staniesz na palcach , to widać :)

 

Czy można , go nie zauważyć ? :) Dobrze , że idę jutro na cały dzień do pracy , może kochanie ochłonie .

A jak nie , to przekrzyczę ją nową KROWĄ !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-30940-0-33311600-1458081414_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęła doba jak podmieniłem skrzynki . Moja Pani nic nie zauważyła :) Albo już się poddała :) Nie mam kiedy zrobić kalibracji i pobawić się nowymi zabawkami :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc kalibrację jak ustawić pokrętła w subie :)? Phase na 0 , czy 180 ?

 

Wg mnie obojętnie, po skalibrowanu odsłuchowo stwierdzisz na jakim ustawieniu bardziej pasuje Ci dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do kina domowego to Definitive Technology np SuperCube 2000: 2 membrany 19cm, 650W mocy RMS, grube na 5cm ścianki

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-supercube-2000-subwoofer-aktywny-z-2-membranami-1szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już mam Klipsch SW 115 :)

Wasz sub , żona mogłaby zauważyć przez połysk na obudowie :)

A, tak nie widzi różnicy miedzy SW 110 , a 115 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc kalibrację jak ustawić pokrętła w subie :)? Phase na 0 , czy 180 ?

 

Wg mnie obojętnie, po skalibrowanu odsłuchowo stwierdzisz na jakim ustawieniu bardziej pasuje Ci dźwięk.

 

myślę, że podczas albo po kalibracji powinien wyskoczyć komunikat o tym jaką ustawić fazę na subie, chyba, że się mylę.

 

Poważnie wygląda ten sub, napiszesz kilka zdań o wrażeniach np w stosunku do tego maluszka i w ogóle, a co z maluszkiem :)

 

Możesz zapodać mu jakiś test, żeby sprawdzić kiedy się "kończy" jego praca , fajnie by było wiedzieć. Np

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie zrobię taki test , tylko napisz mi jak poprawnie go przeprowadzić :)

Jeszcze nie rozkminiłem RZ 900 , brak czasu i siły :(

Mija kolejna doba , żonka dalej ślepa :) Ciekawe , czy zauważyłby , jakbym postawił jeszcze jeden ?

RZ 900 i Klipsch RF 62II ma w sobie tyle basu , że nie ma potrzeby żadnych „dopalaczy” w formie subwoofer .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby, tylko tego posta przypadkiem nie zobaczyla, bo bedziesz miec przerypane ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 27

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.