Skocz do zawartości
IGNORED

JBL Studio 230


marcinoss26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Forumowiczów.

 

Szukam opinii użytkowników na temat kolumn JBL studio 230.

Czy łączycie je z lampa jeśli tak to jaka i jaki to przynosi efekt?

Oczywiście chętnie dowiem się z jakimi tranzystorami zgrywają się najlepiej.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znakomite monitory.. U mnie ładnie współdziałają z budzetowym wzmacniaczem Onkyo.

Grają czasami całymi dniami (wszystkie odcienie jazzu) i nie powodują zmęczenia.

Wprost przeciwnie -nie chce się ich wyłączać.

Myślę ,że połączenie z droższym wzmacniaczem nie będzie stanowiło mezaliansu.

Ja osobiście myślę już o Xindaku A 06 lub nawet Rega Brio R -jeśli będę miał możliwość odsłuchu i odpowiednie fundusze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znakomite monitory.. U mnie ładnie współdziałają z budzetowym wzmacniaczem Onkyo.

Grają czasami całymi dniami (wszystkie odcienie jazzu) i nie powodują zmęczenia.

Wprost przeciwnie -nie chce się ich wyłączać.

Myślę ,że połączenie z droższym wzmacniaczem nie będzie stanowiło mezaliansu.

Ja osobiście myślę już o Xindaku A 06 lub nawet Rega Brio R -jeśli będę miał możliwość odsłuchu i odpowiednie fundusze.

 

Hej Dziękuje za zainteresowanie

 

Od zawsze chciałem posłuchać u siebie kolumn JBL ale poprzednie serie E i ES to nic ciekawego a ta noiwa seria studio wszędzie chwalona....

 

Słucham głownie rocka a JBL e ponoc do niego stworzone chociaż ta seria gra dość miękko i muzykalnie.

 

W jakim pomieszczeniu słuchasz tych kolumn ja chce wstawić studio 230 do 22 mkw nie wiem czy nie za małe będą.

A jak ze średnimi tonami bardzo wycofane?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to - miękko i muzykalnie. Ale jak trzeba to odezwą się z niezłym wykopem. Rzadko próbuję ich możliwości przy ustawieniu potencjometru powyżej godz.11.00.

Pomieszczenie odsłuchowe ma ponad 20 m2. Nagłaśniają je "za"wystarczająco ;). Nie widzę potrzeby angażowania się w wersje podłogowe.

Ustawione swobodnie w normalnie zaaranżowanym pokoju odwdzięczą się szeroką sceną.

Wszystkie pasma są właściwie zestrojone. Nie czuję niedosytu średnich,a słucham sporo wokalu jazzowego. Polecam np świetną płytę - Malia-"Don't Explain i np. utwór "Baltimor"- gdzie głos wokalistki jest bardzo namacalny.

Do rocka forumowicze polecą Ci zapewne Rotela, Nada lub naturalne połączenie firmowe z Harmanem. Nie wiem jak ten model JBL-a z nimi gra. Być może ktoś tu już je testował w takim zestawieniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to - miękko i muzykalnie. Ale jak trzeba to odezwą się z niezłym wykopem. Rzadko próbuję ich możliwości przy ustawieniu potencjometru powyżej godz.11.00.

Pomieszczenie odsłuchowe ma ponad 20 m2. Nagłaśniają je "za"wystarczająco ;). Nie widzę potrzeby angażowania się w wersje podłogowe.

Ustawione swobodnie w normalnie zaaranżowanym pokoju odwdzięczą się szeroką sceną.

Wszystkie pasma są właściwie zestrojone. Nie czuję niedosytu średnich,a słucham sporo wokalu jazzowego. Polecam np świetną płytę - Malia-"Don't Explain i np. utwór "Baltimor"- gdzie głos wokalistki jest bardzo namacalny.

Do rocka forumowicze polecą Ci zapewne Rotela, Nada lub naturalne połączenie firmowe z Harmanem. Nie wiem jak ten model JBL-a z nimi gra. Być może ktoś tu już je testował w takim zestawieniu.

 

Byłem kiedyś na odsłuchu studio 280 i porównywaliśmy z ES90 te pierwsze od razu zdeklasowały ES90

 

Czy studio 230 można słuchać cicho?

Jak szeroko masz u siebie bazę pomiędzy kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam JBL 280 i basu jest tyle co trzeba, albo ciut mniej. Na pewno nie są przebasowione.

 

Zdecydowanie potwierdzam, jednak 280-tki do 22 m2 będą chyba za duże zwłaszcza, że trzeba by je odsunąć od ściany. Zależy też jaki układ pokoju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinoss 26- kolumny rozstawione na 2,20 m. Zostawiłem im sporo miejsca z boku i z tyłu.

Odsłuchy wieczorne ,gdzie potencjometr mam na 8.00 jak najbardziej możliwe, czasami włączam wtedy "audiofilski kontur" we wzmacniaczu. Jednak baaardzo rzadko.

 

Silver 85 - góra pasma jest grzeczna ale to mnie właśnie w tych JBL-ach między innymi urzekło.

 

Rację ma Chick - basy nie dominują. I całe szczęście.

 

Krótko mówiąc kolumny nie są dla zwolenników "cykania" czy mega pomruków basowych.

Jest za to duża kultura brzmienia.

Niedawno znalazłem zresztą jakiś test , warto rzucić okiem :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dotyczy tych największych co prawda ale charakterystyka brzmienia ta sama przecież.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem opinie, że właśnie Studio 280 są najlepsze od 290. Chodzi o to, że są równiejsze. W 290 bas już trochę dominuje nas resztą pasma.

 

To dobrze, że JBL zmienił brzmienie w porównaniu do serii ES. ES-ów ciężko było słuchać. Brzmiały bardzo efekciarsko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linia kolumn JBL ''Studio 2'' jest udana, bo Greg Timbers brał udział w ich projektowaniu - aby nie tylko droższe i najdroższe JBL'e wymiatały, ale i tańsze (w swojej cenie) bardzo dobrze grały jak właśnie te z linii Studio 2.

 

Oprócz kolumn z serii Studio 2, jeszcze przy jakichś innych obecnie produkowanych kolumnach (z niższej półki) miał udział w projekcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcinoss 26- kolumny rozstawione na 2,20 m. Zostawiłem im sporo miejsca z boku i z tyłu.

Odsłuchy wieczorne ,gdzie potencjometr mam na 8.00 jak najbardziej możliwe, czasami włączam wtedy "audiofilski kontur" we wzmacniaczu. Jednak baaardzo rzadko.

 

Silver 85 - góra pasma jest grzeczna ale to mnie właśnie w tych JBL-ach między innymi urzekło.

 

Rację ma Chick - basy nie dominują. I całe szczęście.

 

Krótko mówiąc kolumny nie są dla zwolenników "cykania" czy mega pomruków basowych.

Jest za to duża kultura brzmienia.

Niedawno znalazłem zresztą jakiś test , warto rzucić okiem :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dotyczy tych największych co prawda ale charakterystyka brzmienia ta sama przecież.

 

 

Widzę spore zainteresowanie nową serią Studio no i dobrze .

Wydaje mi się że dobrym wyborem może okazać się model Studio 270 dzisiaj czytałem test w Hi Fi Choice

 

Nie wiem jeszcze z jaką elektronika dobrze zgrywają się JBLe oczywiście poza Harmanem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greg maczał palce bodaj również w serii Studio 500.

 

Studio 500 ciut starsza ale i wyższa/droższa seria od nowej Studio 200

 

Jest jeszcze tańsza/niższa nowa seria JBL Arena

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - Arena 180 test w PDF'ie z Audio Video 11/2015 (306)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

16.jpg

 

Kolumny z serii Studio 100 zostały zastąpione przez nową serię Studio 200 czy Arena?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
msg-28079-0-93816600-1532880966_thumb.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 31

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.