Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór zestawu kina domowego


podlak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

bardzo proszę o udzielenie rady przy wyborze zestawu kina domowego do mojego salonu.

Salon otwarty 32m2 połączony z kuchnią, korytarzem, itd - razem 48m2. Pomieszczenie ok 2,70m wysokie, stoi w nim sofa i stół z krzesłami, brak innych mebli. Zmiany ustawień mebli nie wchodzą niestety w grę.

Telewizor na jednej ze ścian obok kominka, układ jak poniżej.

Szukam czegoś głównie do filmów 60%, 30% muzyka, 10% konsola. Nie jestem audiofilem, ale jakieś pojęcie subiektywne o jakości mam :) Muzyka to głównie rock, filmy to juz pełen rozstrzał. Budżet jaki mam to powiedzmy 6-7k do dyskusji. Amplituner dobrze jakby obsługiwał sieć (RJ lub WiFi), fajnie jeśli ze Spotify, odtwarzacz CD (dobrze jeśli bluray, ale nie ma musu), głośniki 5.1, przednie + subwoofer - podłogowe, tylne pod sufit (są już kable pociągnięte, dość daleko z tyłu od sofy).

Jedyne wymaganie mojej żony (ale oczywiście najważniejsze:)), to głośniki czarne lub ciemnobrązowe drewno, raczej klasyczne w formie :)

Oczywiście jestem otwarty również na wyceny. Wyłącznie nowy sprzęt.

kino%20domowe_zpszlz04enp.jpg

Dziękuję i pozdrawiam,

Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako kolumny proponuję zestaw Polk Audio T. Zbiera świetne recenzje tak w Ameryce, jak i w Polsce. W ostatnim czasie np. fronty z tego systemu, T50, zdobyły nagrodę Hi-Fi Choice Najlepszy Zakup:

http://sklep.rms.pl/polk-audio-t-sub-system-t-sub-system-zestaw-kolumn-do-kina-domowego-5-1

Solidna marka, na której można polegać, klasyczne wzornictwo - i żona i Ty powinniście być zadowoleni.

 

Odrobinę drożej jest polska Melodika, fenomenalna do rocka:

http://sklep.rms.pl/zestaw-kina-domowego-5-1-melodika-bl311

 

Do tego nowy aplituner Harmana ze Spotify Connect i wejściem RJ45 lub sprawdzony model Yamahy:

http://sklep.rms.pl/harman-kardon-avr-151s-avr-151s-amplituner-5-1-ze-spotify-connect

http://sklep.rms.pl/yamaha-rx-v379-rxv379-amplituner-kina-domowego-5-1-4k

 

Kwestia Blu-ray/CD to pytanie: kino domowe czy stereo? Jeśli przede wszystkim będziesz używał sprzętu do filmów, polecam nowy Blu-ray Onkyo:

http://sklep.rms.pl/onkyo-bd-sp353-bdsp353-odtwarzacz-blu-ray-3d-dvd-z-funkcjami-sieciowymi

Jeśli priorytetem jest muzyka, zdecydowanie Cambridge Audio:

http://sklep.rms.pl/cambridge-audio-topaz-cd5-cd-5-odtwarzacz-cd

 

Całość - w zależności od jednostkowych wyborów - mieści się w budżecie, który założyłeś, ewentualnie nieznacznie go przekracza.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branza poleciła ci super amplitunery.Wstyd jak mozna takie gówno za przeproszeniem polecać komuś kto ma jakieś tam oczekiwania.& tys juz można cos fajnego polecic,ale panowie naganiacze tylko to co im pasuje ,akurat te dwa amplitunery to najgorsze co macie w ofercie,nie schodzi co.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

do tego jakiś amplituner za resztę z 7 tys, np ten

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

masz tu zestaw kolumn wraz z subem i do tego niezły z tej półki amplituner i masz komplet, odtwarzacz jakiś LG lub Samsung za kilka stów i jest gicio. Można by i lepiej ale wzrasta kwota co najmniej o 2-3 tys. Chcąc mieć lepiej musiałbyś za same kolumny wydać co najmniej tą kwotę co za ten zestaw z subem Taga Harmony Platinum a nawet tysiąc więcej + do tego sub gdzieś za 2,5-3 tys, np na Twój metraż taki za 2,5

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i masz konkretne kopnięcie w kinie

 

Można też inny amplituner jeśli ten się nie podoba

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Tagi co kolega poleca to na prawdę dobre kolumny,lecz cena za wysoka trzeba by negocjować.Fronty mozna kupić za około 2,4,lub taniej centrala za 670,tyły 800 zł.,w komplecie powinno być taniej.Sub jednak taki sobie,wszystko niby ok ale buczy,brumi,jak kto woli,lepiej JBL 250,lub własnie Klipsch.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Branza poleciła ci super amplitunery.Wstyd jak mozna takie gówno za przeproszeniem polecać komuś kto ma jakieś tam oczekiwania

 

dokładnie ,

 

proponuję dołożyć jeśli dasz radę :) i wziąc subwoofer Klipsch bo na Twój metraż sub z zestawu będzie za słaby poza tym Klipsch ma większą membranę i prawie 3 razy mocniejszy wzmacniacz i wcale nie chodzi tu o burzenie ścian a mocniejszy impuls na dużą 30-to cm-ową membranę głośnika

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i ten zestaw kolumn

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale tu już masz prawie 5 tys, do tego 2,5 na suba i 2 na amplituner i robi się 9

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jest Klipsch sa stworzone do kina ,bezwzglednie.Platinium jednak graja bardziej spokojniej ,bardzo szczegółowo,Mozna spokojnie na nich słuchać i stereo,tu sa lepsze.Kwestia czy kolega wyda 7 tyś,czy 9,jak 9 to ja wybrałbym Klipsch,jak 7 Platinium,nie tylko ten marketingowy bełkot który tak chetnie wszyscy polecaja.Do Platinium amplituner Yamahy,Marantza,Denona,do Klipsch Onkyo zdecydowanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Platinium amplituner Yamahy,Marantza,Denona,do Klipsch Onkyo zdecydowanie.

 

Mam te Klipsche z ampli marantza i bardzo dobrze sie uzupełniają w stereo. Marantz gra miękko z wysuniętym środkiem Klipsche na odwrót i trochę ostrzej. W stereo jak wyłączy się Dynamic EQ i D. Volume gra bardzo przyjemnie. Co dziwne lepiej gra połączony z ps3 jak bezposrednio z ampli (spotify). Z konsoli większa dynamika przede wszystkim. W kinie kolumny naprawdę bardzo dynamiczne i z wykopem. Suba mi nie potrzeba tylko ja mam 16m2 ;). No i Marantz gwarantuje stałą moc przy połączeniu 5 głośników. Nie wiem jak z innymi firmami, ale bywa różnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że ci grają z Marantzem,ale musiałbyś ich posłuchać z Onkyo.

Przez ostatnie lata Marantz robi coraz gorsze amplitunery,jeszcze w 2007 roku był to sprzęt bardzo dobry,sam na niego przeszedłem z Yamahy bo był najlepszy z wszystkich Japończyków.Od 9 lat została tylko nazwa,bo to co teraz prezentuje model najwyższy 7010,7009,7006,o serii 6,oraz5 nie wspominam to tragedia. Jedyńie ceny przystępne.Prawdę mówiąc wszystkie te amplitunery to dziadostwo.Pewnie nie zgadzacie sie ze mną ,bo to moje zdanie,i nic nie sugeruje.Po przerobieniu ponad 100 klocków przez ostatnie 9 lat,dałem sobie spokój z nowymi zabawkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dobrze że ci grają z Marantzem,ale musiałbyś ich posłuchać z Onkyo.

Przez ostatnie lata Marantz robi coraz gorsze amplitunery,jeszcze w 2007 roku był to sprzęt bardzo dobry,sam na niego przeszedłem z Yamahy bo był najlepszy z wszystkich Japończyków.Od 9 lat została tylko nazwa,bo to co teraz prezentuje model najwyższy 7010,7009,7006,o serii 6,oraz5 nie wspominam to tragedia. Jedyńie ceny przystępne.Prawdę mówiąc wszystkie te amplitunery to dziadostwo.Pewnie nie zgadzacie sie ze mną ,bo to moje zdanie,i nic nie sugeruje.Po przerobieniu ponad 100 klocków przez ostatnie 9 lat,dałem sobie spokój z nowymi zabawkami.

Dlatego moim zdaniem nie warto przepłacac za najwyższe modele amplitunerów. Marantze na pewno mają dobre ceny do tego co oferują. Fronty zawsze można podłączyć z odpowiednim wzmacniaczem.

 

Fakt, te ampli proponowane przez branże, są słabiutkie, na taką powierzchnię. Z tego, co słyszałem napewno Onkyo zagra lepiej w kinie jak Marantz w stereo są opinie, że marantz robi lepsze klocki. Sam nie porównywałem i nie wiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego moim zdaniem nie warto przepłacac za najwyższe modele amplitunerów. Marantze na pewno mają dobre ceny do tego co oferują. Fronty zawsze można podłączyć z odpowiednim wzmacniaczem.

 

Fakt, te ampli proponowane przez branże, są słabiutkie, na taką powierzchnię. Z tego, co słyszałem napewno Onkyo zagra lepiej w kinie jak Marantz w stereo są opinie, że marantz robi lepsze klocki. Sam nie porównywałem i nie wiem...

taj jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie za solidny wkład, naprawdę jestem wdzięczny.

Tak jak pisałem bardziej celuję w film, niż w muzykę. Jeśli chodzi o muzykę to raczej nastawiam się na wspomnianego Spotify i generalnie radia internetowe, przy małych dzieciakach nie często mam okazję coś naprawdę posłuchać, więc cudów tu nie oczekuję. Film jest tu ważniejszy.

Jeśli chodzi o dźwięk to nie słucham głośno, jeśli mam wybierać, to wolę solidny środek z uciętą górą/dołem, niż rozmyty cały zakres na siłę.

Mam pytanie, co sądzicie o Monitor Audio serii MR lub Bronze oraz Dali Zensor 7/1/V ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że idziesz w kierunku marketingu.MA to kolumny bardzo popularne głównie za sprawą sprzedawców,nic wielkiego jednak nie prezentują,płacisz więcej za znaczek i tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znajdziesz już jakiś sklep/salon audio i zachcesz coś odsłuchać to zarezerwuj sobie co najmniej 2-3 godziny na to, żebyś usiadł w spokoju i posłuchał dłużej każdej z propozycji a nie wpadł na pół godziny i już, te mi się podobają, biorę, tak, ale wez swoją muzę :) w dobrej jakości z różnych gatunków i po wałkuj każde kolumny a i niech podłączą Ci te kolumny do amplitunera mniej więcej z podobnej półki cenowej co ten , który chcesz kupić, nie do wzmacniacza. Poza tym musisz wiedzieć, że w salonie , jeśli odsłuch będzie w pokoju do tego przystosowanym brzmienie klumn będzie bardzo dobrej jakości w porównaniu z tym co w Twoim salonie, żeby pózniej nie było wielkiego zdziwienia, jak to tam grały tak fajnie a tu co to ma być. Bo pokój taki jest do tego przystosowany a salon nie koniecznie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

wybieraj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Faktycznie wcześniej zaproponowane amplituner to nie ta kwota. Onkyo 646 Denon x2200 to jest to od czego trzeba zacząć.

 

Co do kolumn wspomniane klipsche, heco music style czy właśnie dali zensor na pewno spełnia oczekiwania.

 

Czy masz jakieś preferencje odnośnie wyglądu, koloru kolumn?

 

W razie pytań lub wycen zaprqszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dźwięk to nie słucham głośno, jeśli mam wybierać, to wolę solidny środek z uciętą górą/dołem, niż rozmyty cały zakres na siłę.

W takim razie posłuchaj jeszcze kolumny Tannoy. Dobre do kina i graja piknie środkiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część,

dzięki za sugestie. Tannoye z tego co widzę wyjdą poza mój budżet,szczególnie po dodaniu jakiegoś konkretnego suba.

W aktualnym zestawieniu do odsłuchu wezmę sugerowane Klipsche, Tagi i Dali Zensory w tej kolejności, zobaczymy jak na żywo to wygląda. Musze się oczywiście zmierzyć z tematem amplitunera, ale to może po wyborze głośników.

Co do odtwarzacza serio dobrać cokolwiek?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od Taga Harmony pózniej reszte , proponowane kolumny grają skrajnie róznie , przekonasz się co daje duża skuteczność kolumn (Klipsch)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 33

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.