Jump to content
IGNORED

Amplituner - zapytanie techniczne

uraharu

Recommended Posts

Witam,

zastanawiam się nad zakupem amplitunera, który służyłby w dużej mierze jako switch hdmi ;)

Nie wiem jednak czy dobrze rozumiem samą funkcjonalność tych złącz w takim urządzeniu. Potrzebuje podłączyć do amplitunera 3 urządzenia poprzez kabel hdmi (pc, konsola, dekoder telewizyjny), a następnie wyjściem hdmi podłączyć amplituner do telewizora.

Czy taka konfiguracja jest możliwa np. w tym amplitunerze

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety nie mam w telewizorze opcji przekierowania dźwięku do amplitunera, dodatkowo nie mam także większej ilości złącz hdmi, stąd mój pomysł podłączyć wszystko przez amplituner.

z góry dziękuje za pomoc

Hej,

jezeli to jest to czego Ci trzeba - podlaczyc kilka urzadzen (HDMI) to jednego wejscia HDMI to taniej bedzie kupic "rozdzielacz HDMI" (5x wejscie 1x wyjscie + pilot to koszt okolo 50-60zl)

SONY HW55, MagicScreen Future 110", DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, Synology DS2415+ & 10kg kabli wszelakiej maści :)

Tak, będzie taniej ale tutaj podłączy jakieś kolumienki , najlepiej do tego amplitunera wybrać kolumny o dużej skuteczności z uwagi na jego słabą moc mimo, ze podają 100W/kanał bo jest to moc wysterowanego jednego kanału, znaczy z podłączoną jedną kolumną, po podłączeniu wszystkich pięciu kolumn w jego przypadku może się zatrzymać na 30-tu kilku W na kanał, góra 40 W/kanał x 5 i np Klipsch bo ich skutecznośc zawiera się między 96-98dB (są to bardzo głośne kolumny) i suba i ma dzwięk dookólny czego nie będzie z samego tv + rozdzielacz hdmi.

Działa to w sposób jaki mowiles. Wyższe modele maja dodatkowo skalowanie obrazu do wyższej rozdzielczości. Niższe mogą mieć negatywny wpływ na jakość obrazu. Spotkalismy się z taką opinia u naszego klientami więc warto zwrócić uwagę na ten aspekt.

Pozdrawiam

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.