Skocz do zawartości
IGNORED

Creek Destiny / AudioLab 8000S dwa wzmaki, który ..... ?


robin102

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Was kochani :) słuchał obu, porównywał, utkwiło w pamięci który z nich gra równiej, który jest jaśniejszy, czy ostrzejszy na górze ?

Niestety nie mam opcji porównania, a potrzebuje zasięgnąć wiedzy w temacie. Nawet tej subiektywnej.

ps.

Chodzi o Destiny pierwszej wersji, oraz 8000S pierwszej angielskiej wersji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab - szybki, dynamiczny, bardzo równy. Bezbarwny, bezduszny, szary

 

Creek - szybki, dynamiczny, lekko rozjaśniony. Fajne wybrzmienia, barwa jasna ale bogata, duża radośc grania.

 

To tak w dużym skrócie.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałbym, że Creek zawodny, przynajmniej na przykładzie mojego szwagra, który miał kolejno trzy Creeki w tym ostatnie Destiny 1 i 2 i wszystkie się psuły. Jak dla mnie w zgodzie z dewizą założyciela firmy, skądinąd słuszną ale niestety ryzykowną, że nie sprzedaje audiofilskiego powietrza, te wzmacniacze w stosunku do mocy jakie osiągają mają za małe obudowy. Wszystko strasznie upchane i mocno się grzeje co może być przyczyną awarii. Można oczywiście zrobić jeszcze mniejszego naleśnika jak pokazuje przykład Devialeta ale to klasa D więc warunki termiczne zupełnie inne. Natomiast co do brzmienia Creeka to zgadzam się - niczego sobie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab ma podobnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Oglądać od 20 min.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Creek - szybki, dynamiczny, lekko rozjaśniony.

Czy jaśniejszy niż AudioLab 8000S, czy nie jest to dobra wiadomość, bo teraz nachodzą mnie próby ściemnienia góry mojego systemu, a nie wydaje się jakoś przesadnie jasna. Chociaż mogę się mylić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po premierze Destiny porównywałem w swoim systemie Creek'a i dzielonego Audiolab'a.Destiny grał gęściej,był nieco spokojniejszy na przełomie średnicy i góry,ładne barwy,Audiolab-przestrzenny,detaliczny-na pewno dobry kompan dla kolumn z nieco podgrzaną średnicą o raczej ciepłym charakterze.

Dłuższego opisu nie zaryzykuję,dawno to było.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8-10 tys zł na czy nawet 6 chętnie przyjmę celem lampy kupna :D

 

ps.

coś mi się wydaje ze taka zamian AudioLaba na Creeka to coś jak zmienił stryjek siekierkę na kijek :)

Jaśniej bym nie chciał aby mi grało, bardziej cieplej to tak, łagodniej to tak.

 

No to jeszcze został Roksan Caspian na przysłowiowym polu walki. MKll lub nawet M2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robin102

kup lampę i przestaniesz szukać

 

Z jednej strony mam ochotę napisać "no i się zaczyna" bo w temacie dwa konkretne wzmaki. Ale sam nie będę lepszy.

Zastanawiałem się podobnie jak autor tematu nad tymi wzmakami i ostatecznie kupiłem Audia Flight Three.

Opis różnic sobie daruję bo to było 5 lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość aqs

(Konto usunięte)

Z jednej strony mam ochotę napisać "no i się zaczyna" bo w temacie dwa konkretne wzmaki. Ale sam nie będę lepszy.

Ronin102 słuchał Cayin A 55 ze swoimi S16H i był zachwycony, więc kierunek jest jeden

8-10 tys zł na czy nawet 6 chętnie przyjmę celem lampy kupna :D

robinie miałem podobny dylemat, ja chorowałem na Krella ale nie miałem kasy na niego i przede wszystkim szkoda mi było wywalać 4tyś na 18 letni wzmak. Słuchałem rożnych piecyków do 2,5 tyś nowe i używane ale cały czas to nie było to, zapadła decyzja zbieram na Krella, no i kupiłem jestem mega zachwycony i przestałem szukać. Nie żałuje wydanych pieniędzy.

Destiny też brałem pod uwagę ale sam sprzedający powiedział mi że sprzęt za taką kasę dał za niego coś koło 7tyś nie powinien się zepsuć po dwóch latach a niestety zimne luty poszły

Przemyśl czy jest sens szukać, czy będziesz zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czytając twoje wpisy robin , dochodzę do wniosku że kolumny kupiłeś nie te.

Ja mam audiolaba 8200 który jak wiele osób mi mówiło i pisało jest jaśniejszy od 8000. Nawet biorąc pod uwagę że može to być błędne wrażenie, to wzmaki tej firmy nie maja zdecydowanie róžnych brzmień. Dlatego myślę że powinieneš wymienić kolumny. Twoje tematy kabelkowe i wzmacniaczowe sprowadzają się do jednego problemu. Logika sugeruje wadę (przy twoim słuchu ) w postaci zbyt wielu wysokich tonów generowanych przez glośniki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robin zmiana Audiolab-a na tego Creek-a Cię nie zadowoli. Będzie to tylko lekki skok w bok.

 

M-K zmiana kolumn, moim zdaniem, nie jest najlepszym pomysłem. Zauważ, że jest to najdroższy element systemu Robina. Odsłuchiwał je z lampą i bym zadowolony z brzmienia, tylko budżet. Audiolab słynie z dość analitycznego brzmienia, a z tego co się zorientowałem Robinowi to nie odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiolab słynie z dość analitycznego brzmienia, a z tego co się zorientowałem Robinowi to nie odpowiada.

Byłem zachwycony i w zasadzie to bardzo często też jestem, bo do dżeziku, do innych mniejszych składów gra to fajnie. Do muzyki filmowej.

Zamierzałem NADa zamienić na lepszego NADa czyli tu AudioLab wydawał się rozwinięciem tamtego angielskiego dynamicznego grania. Dziś widzę, że to wzmak raczej do jakiś leniwych kolumn, lekko zamulonych nawet. Tak jak kumpel zasila AudioLabem leniwie i dość ciemno grające Sonus Fabery

A ja czytając twoje wpisy robin , dochodzę do wniosku że kolumny kupiłeś nie te.

Tak w dużym uproszczeniu można by tak, ale ale ja wiem jak graja te kolumny z tym co dobrze grają :) Niestety finanse nie pozwalają dobrać napędu do Minasów takiego na jaki zasługują te kolumny aby pokazać co potrafią.

To głośniki, szybkie, nawet dość analityczne, otwarte. Nie szczędzące nic na średnicy. Fajna barwa raczej w kierunku neutralności podążająca. Minasy dół mają energiczny zwarty i też szybki, czyli wszystko mniej więcej to co niesie ze sobą AudioLab. Sumując te cechy dochodzę do wniosku, że wzmacniacz winien być pod moje obecne upodobania bardziej leniwy niż 8000S, cieplejszy.

No albo zmienię kolumny, to chyba najłatwiejsze ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odradzam nową edycję Audiolab 8000S. U mnie Po raz kolejny pojawiły się zimne luty. Ewidentnie jest problem z odprowadzeniem ciepła. Sugeruję raczej zainwestowanie w lepsze kolumny (zdecydowanie monitory)

Nie wchodziłbym na pewno w kilkunastoletnie brytyjskie Audiolaby bo radość ze słuchania będzie krótka.

Słuchałem Destiny w nowej wersji, wpiętego jako końcówka do pre lampowego.

Grało to bardzo dobrze ale było to głównie zasługą kolumn (Harbeth)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej chodziło mi o to jak się objawiają. Trzeszczenie,zanik dźwięku, oraz ew..... .?

Można powiedzieć, że jest to "zanik sprzętu z możliowścią zaniku infrastruktury towarzyszącej" Raczej nie ma wtedy co trzeszczeć

 

oraz ew... możesz usłuszeć dźwięk swoich słów typu " o ku*wa !!!"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugeruję raczej zainwestowanie w lepsze kolumny (zdecydowanie monitory)

To, że zmienię kolumny na monitory to nie znaczy, że będą lepsze. Rada trochę od czapy ;)

tak na marginesie jak bumerang powraca u mnie pomysł na Hegla H 70 czy H80 bo już nie wiem, nie pamiętam który gra ciemniej który jaśniej. Wolał bym ten ciemniejszy. Ceny bardzo wysokie rzędu 4 kzł, ale może warto by się zamachnąć, zapożyczyć i zamiast planowanego Roksna Caspina, bo jak mówicie, że Destiny jaśniejszy od AudioLaba to ewidentnie dziękuje za taką zmiankę. Któryś z tych tanich Heglów dwóch gra ciemniej, mniej precyzyjnie i cieplej. Norweski wzmak potrafi na ciepło grać Który ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zmienię kolumny na monitory to nie znaczy, że będą lepsze. Rada trochę od czapy ;)

tak na marginesie jak bumerang powraca u mnie pomysł na Hegla H 70 czy H80 bo już nie wiem, nie pamiętam który gra ciemniej który jaśniej. Wolał bym ten ciemniejszy. Ceny bardzo wysokie rzędu 4 kzł, ale może warto by się zamachnąć, zapożyczyć i zamiast planowanego Roksna Caspina, bo jak mówicie, że Destiny jaśniejszy od AudioLaba to ewidentnie dziękuje za taką zmiankę. Któryś z tych tanich Heglów dwóch gra ciemniej, mniej precyzyjnie i cieplej. Norweski wzmak potrafi na ciepło grać Który ?

Oj Robin Robin widzą że kręcisz się w kółko i szukasz tam gdzie nie znajdziesz :)To może jeszcze coś takiego jak ten wzmacniacz cię zadowi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . To bardzo ciekawa a jednocześnie muzykalna konstrukcja. Oczywiście bez tego aktywnego basu bo to jakiś dziwny dodatek dla jak twierdzi konstruktor ludzi lubiący Disco Polo ;) Mailem okazje słuchać tg u siebie w domu czyli na Minasach. I powiem ci że bym już go miał gdyby nie to że wzmacniacz moim zdaniem nie grał takim basem jaki daje choćby moja Mingda. Co do reszty pasma to było REWELACJA !!!! Jeżeli chodzi o bas i jego niezbyt (w moim odczuciu) niskie zejście prawdopodobnie odpowiadało niedopasowanie wzmacniacza który miałem na testach do moich kolumn. Wzmacniacz był w wersji z transformatorami na 8 om a Minasy mają 4 omy. Z resztą producent odradzał mi taki odsłuch twierdząc że wzmacniacz nie zagra swoim dźwiękiem i miał rację. Oczywiście wzmacniacz mógł być z 4 omowymi trafami ale trzeba było poczekać a ja już miałem upatrzony inny który z reszta już u mnie gra.

Podsumowując, wzmacniacz gra na pewno lepiej od tego co słuchałeś ostatnio (co do basu nie wypowiem się trzeba sprawdzić wersje na 4 omowych trafach), ma pilota !!!! i kosztuje około 3600zł. Te 2W mocy.... nie przejmuj się gałka na godzinie 10-11 to już dostatecznie głośno żeby sąsiedzi zapukali w ścianę. No i jeszcze jedno konstruktor to przemiły i uczciwy człowiek który bardzo chętnie odpowie na wszelkie pytania i to najlepiej przez telefon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norweski wzmak potrafi na ciepło grać Który ?

 

ECI-1, ECI-2 ;)

Ale to już starocia i osobiście bym się w nie nie pakował, za duże ryzyko kupienia strucla.

 

Hegli nie słuchałem, to taki chiński Norweg czy też norweski Chińczyk? Oczywiście z całym szacunkiem dla Hegla:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że zmienię kolumny na monitory to nie znaczy, że będą lepsze. Rada trochę od czapy ;)

tak na marginesie jak bumerang powraca u mnie pomysł na Hegla H 70 czy H80 bo już nie wiem, nie pamiętam który gra ciemniej który jaśniej. Wolał bym ten ciemniejszy. Ceny bardzo wysokie rzędu 4 kzł, ale może warto by się zamachnąć, zapożyczyć i zamiast planowanego Roksna Caspina, bo jak mówicie, że Destiny jaśniejszy od AudioLaba to ewidentnie dziękuje za taką zmiankę. Któryś z tych tanich Heglów dwóch gra ciemniej, mniej precyzyjnie i cieplej. Norweski wzmak potrafi na ciepło grać Który ?

Mialem na myśli lepsze kolumny i przy okazji monitory. Z moich doświadczeń wynika, że monitory 2-way lepiej się sprawdzą w typowym, niezaadaptowanym akustycznie pomieszczeniu niż kolumna wolnostojąca 3-way (nie wiem jaką konstrukcją są Twoje Minasy i nigdy ich nie słyszałem). Zanim wymienisz wzmacniacz na inny, sprawdź jak sprawdzi się Twoja elektronika z innymi kolumnami. Według mnie, na tym polu możesz uzyskać największy efekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno odradzam nową edycję Audiolab 8000S. U mnie Po raz kolejny pojawiły się zimne luty. Ewidentnie jest problem z odprowadzeniem ciepła.

W starszych konstrukcjach tak do 10 lat wstecz np. MF, radiatorem była cała obudowa (lekko prążkowana). Problem przegrzania w ogóle nie istniał. Dziś księgowi i projektanci-styliści rządzą światem. Radiator w środku + płaska obudowa i pozamiatane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.