Skocz do zawartości
IGNORED

Kabel Toslink czy RCA?


djmilkyway

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie z prośbą o konkretną odpowiedź. Jak lepiej podłączyć CD (na razie jest to sony mxd-d3) do pre Sony 9000es? Optycznym czy rca?

Wiadomo kabel optyczny tańszy. Jeśli natomiast z Waszych opinii wyjdzie, że rca będzie lepszym rozwiązaniem to jaki byście polecili? Jak najbardziej naturalny dźwięk, kwota max 200zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto Ci powiedział, że toslink jest tańszy?

Spróbuj tego: bdb jakości przewód antenowy, na końcach złączki F, do nich wkręcone wtyki rca- gwarantuję, że przewody za dwie stówy nie będą lepsze.

 

Tu masz przynajmniej zagwarantowane 75 ohm/m, czego nie uświadczysz w typowych, nawet najlepszych wtykach rca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale nie dostałem odpowiedzi co jest lepsze?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to pytanie sam sobie odpowiesz. Decyduje klasa A / D, ale tak naprawdę to tylko jedno:

co Ci się bardziej będzie podobać.

To tak, jak z tuningiem - dla jednych Nirvana, a dla innych po takich przeróbkach dno,

bo przedtem jednak grało lepiej...

Po wymianie z kopułki tytanowej na wysokiej klasy tekstylną;

głosy mogą być naprawdę mocno rozbieżne, tak jest i z DAC'em.

Jak ma wysokiej klasy opampy to nie znaczy, że będzie zaakceptowany,

bo te gorsze wzmacniacze dodawały życia, a nowe mulą....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to wszystko rozumiem, ale jakiś standard chyba jest w tej kwestii. Gdzieś czytałem, że po optyku idzie bezpośrednio z cd do przetwornika we wzmaku, a po rca jeszcze dodatkowo przez przetwornik w cd. Ale czy to prawda to nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, że jest albo w jednym, albo w drugim przypadku o jeden stopień mniej...

plus różnica w drucie, ale jednak optyk POWINIEN wprowadzać mniejsze zmiany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodatkowo,tylko albo.Albo konwersja ad odbywa się w cd(połączenie rca),albo w amplitunerze(optyk).Na to co lepsze,odpowiedzą Ci uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie temat zamykam i wybieram drogę analogową. Dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale nie dostałem odpowiedzi co jest lepsze?

 

Kolega Marcin już wyjaśnił. Albo decydujesz się na konwersję w CD i po analogu do sekcji wzmacniacza. Albo wzmacniacz zajmuje się nie tylko wzmocnieniem ale też konwersją DA.

W obydwu przypadkach tylko Twoje ucho jest wskazac co będzie LEPSZE (w żadnym przypadku naturalne, bo takie coś jak naturalność brzmienia w przypadku produktów audio to fikcja i ściema pseudo znawców - naganiaczy).

Podłącz jednym i drugim sposobem, wyjdzie Ci która sygnatura DAC'a odpowiada Ci bardziej - czy ta w CD, czy ta we wzmacniaczu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>dj milkyway

Chodzi Ci o 2 rodzaje połączeń cyfrowych, czy toslink vs analog?

źle sprecyzowałem, mój błąd. Chodzi mi o toslink vs. analog, sorry

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

źle sprecyzowałem, mój błąd. Chodzi mi o toslink vs. analog, sorry

Raz jeszcze. Jeśli wzmacniacz ma wbudowany DAC (konwerter cyfrowo analogowy) to możesz wybrac, czy pod Twoje ucho lepiej zagra DAC z CD czy DAC wbudowany we wzmacniaczu.

Jeśli wyjdzie, że po podłączeniu via RCA gra "lepiej/subiektywnie" Tobie, oznaczac to będzie, że DAC w CD ma pierwszeństwo.

Jesli podłączysz poprzez wyjście cyfrowe (w tym przypadku Toslink) to rolę konwersji przejmie wzmacniacz.

Nikt za Ciebie nie zdecyduje co "GRA LEPIEJ", bo dla jednego będzie to wersja 1, dla drugiego 2…a 3 powie, że nic nie gra dobrze.

Jedno pewne, nie poszukuj NATURALNOŚCI brzmienia bo to fikcja, szukaj brzmienia "pod siebie", brzmienia subiektywnie jak najblizszego Twojemu wyobrażeniu. Nie Kolegów z Forum, znajomych z okolicy itd. Bo zawsze będziesz szukał dziury w całym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że trzeba słuchać to wiem:) Bardziej chodzi mi sprzętowo, czysto teoretycznie co przy moim konkretnym sprzęcie "powinno" zagrać lepiej. Konkretny przetwornik który jest moim w cd czy przetwornik w moim przedwzmacniaczu. Przetworniki są różne i zbudowane są lepszych lub gorszych elementów. Wiem z doświadczenia, że komuś bardziej odpowiada brzmienie dac smsl (budżetówki) od ca dac czy hegela. Dlatego technicznie, sprzętowo, komponentowo ciekaw jestem co powinno zagrać lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że trzeba słuchać to wiem:) Bardziej chodzi mi sprzętowo, czysto teoretycznie co przy moim konkretnym sprzęcie "powinno" zagrać lepiej. Konkretny przetwornik który jest moim w cd czy przetwornik w moim przedwzmacniaczu. Przetworniki są różne i zbudowane są lepszych lub gorszych elementów. Wiem z doświadczenia, że komuś bardziej odpowiada brzmienie dac smsl (budżetówki) od ca dac czy hegela. Dlatego technicznie, sprzętowo, komponentowo ciekaw jestem co powinno zagrać lepiej.

Przepraszam...słuchamy muzyki, czy "wsłuchujemy" się w opisy techniczne podane przez producenta? Słuchasz muzyki, czy "wsłuchujesz" się schemat elektroniki?

Czegoś nie rozumiem…jesli "na ucho" cos gra "LEPIEJ" to po co mi zagłębiac się jeszcze w to ile cm. ma ścieżka audio w CD czy we wzmacniaczu?

Siadam, słucham i wybieram "lepsze" pod siebie. Parametry traktuję jako ciekawostkę poznawczą. Jedynie jako ciekawostkę.

Dlatego jeśli zalezy Ci na "lepszości" brzmienia, musisz posłuchac obu kombinacji, jak chcesz jednak poznac odpowiedź uwzgledniając w głownej mierze parametry techniczne - nic tu po mnie.

 

A teoretycznie rzecz biorąc najlepsze jest to, czego jeszcze nie doświadczyliśmy. Jednak jak praktyka pokazuje, nie zawsze to co przed nami jest jednak najlepsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poddaje się...:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czysto teoretycznie co przy moim konkretnym sprzęcie "powinno" zagrać lepiej

Masz sygnał cyfrowy z cd i musisz przerobić go na analog w celu wzmocnienia. Przerabiasz na analog za pomocą dac czyli digital/analog converter.

Jeden DAC masz w cd, a drugi we wzmacniaczu. Wybierasz sobie ten który gra wg ciebie czysto subiektywnie lepiej.

 

Z góry nikt nie powie, przede wszystkim dlatego że każdy ma swoje uszy i preferencje. Toslink kosztuje 50zł (albo mniej) RCA też kosztuje 50zł (albo więcej) kup oba, sprawdź i sam sobie odpowiedz. Ot i wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz sygnał cyfrowy z cd i musisz przerobić go na analog w celu wzmocnienia. Przerabiasz na analog za pomocą dac czyli digital/analog converter.

Jeden DAC masz w cd, a drugi we wzmacniaczu. Wybierasz sobie ten który gra wg ciebie czysto subiektywnie lepiej.

 

Przecież dobrze o tym wie, czytasz w ogole ze zrozumieniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytasz w ogole ze zrozumieniem

W ogóle to tak, zdarza się ;).

Ale wróciłem do podstaw, bo tym razem kompletnie nie mogę zakumać problemu. Co teoretycznie gra lepiej? A czemu nie praktycznie? Do sprawdzenia trzeba dwóch kabli, z czego jeden już kolega ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz sobie dwa kable i porównaj. Nikt chyba nie potrafi odpowiedzieć na Twoje pytanie z prostego powodu ...

Nikt nie porównywał tych dwóch urządzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pożycz sobie dwa kable i porównaj. Nikt chyba nie potrafi odpowiedzieć na Twoje pytanie z prostego powodu ...

Nikt nie porównywał tych dwóch urządzeń.

By jeszcze pytający to zrozumiał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej, moje pytanie skierowane jest do znających się ewentualnie na elektronice. Teoretycznie kondensator za 500zł jest lepszy od kondensatora za 1zł. I teoretycznie dac zbudowany z lepszych jakościowo podzespołów powinien grać lepiej od dac'a z gorszych jakościowo podzespołów.

Nie wiem jak to lepiej wytłumaczyć. Mini wieża gra gorzej od systemu za 3 czy 10 czy 100tys zł bo składa się z gorszych jakościowo podzespołów.

Zakładając, że to co napisałem wyżej jest prawdą to można czysto teoretycznie stwierdzić który z tych dac jest lepszy jakościowo.

Dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde już chyba z nudów pożyczyłbym sobie obydwa kable i sprawdził na własne uszy które urządzenie gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie proste, bo dla Ciebie lepiej może grać ten CD'k teoretycznie gorszy;

bywa, że same zniekształcenia na poziomie 0,03 % "poprawią" barwę oryginału,

a zjechanie z nimi do poziomu 0,01 % odczujemy początkowo jako pogorszenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być też taka sytuacja, że firma zaoszczędzi na dacu we wzmacniaczu, bo w cd jest montowany z natury lepszy (lub odwrotnie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.