Skocz do zawartości
IGNORED

SYSTEM AKTYWNY - czy najlepsza droga do dźwięku jak na żywo?


Wuelem

Rekomendowane odpowiedzi

W konstrukcji samego głośnika też są odcinki przewodu niewiadomej jakości i nikt nad tym nie płacze.

W high-endowych konstrukcjach często aluminiowy w celu obniżenia masy drgającej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej się dyskutuje wśród grona osób które miały z danym zagadnieniem do czynienia.

Posłuchaj jakiegoś aktywnego systemu i zdaj relację z własnych wrażeń. Usłyszysz sam o czym mowa.

Przecież mam aktywny system, co nadal nie zmiania faktu, że nie wiem co poeta miał konkretnie na myśli. Może zacytuję Go ponownie:

Jeżeli do wiernego odwzorowania impulsu potrzebna jest określona amplituda sygnału , to taka definicja traci sens . I gdzie ta magia ?

Jaka "definicja"? W ogóle nie wiem, co ten post miał niby wnieść?! Że brak strat mocy, to nie najważniejsza zaleta systemu aktywnego? ... to w ogóle ktoś myślał, że jest to największa zaleta?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co innego.

Z żadnego Twojego wpisu to nie wynikało. Co to za system? Skrobnij parę słów.

Mam po prostu aktywne monitory bliskiego pola. Najpierw były przez parę lat ADAM A7X, ale chciałem czegoś więcej, więc teraz są Nubert Nu-Pro A-300. Bardzo neutralne, swobodne brzmienie. A7X przy nich grały pudełkowato (przed porównaniem, oczywiście było wszystko OK ). Ogólnie bardzo ciekawa konstrukcja ten Nubert - tam nie ma jako-takiej konwersji cyfrowo-analogowej. Kolumny mają bardzo niskie szumy własne (dużo niższe od A7X). Moim zdaniem rewelacja w swojej cenie, a jest ona tak niska, bo kupuje się je u producenta, bez pośrednictwa dystrybutora/hurtowni/sklepu detalicznego. Z ciekawostek to mają bardzo równy SPL w paśmie. Aha, jeszcze spodziewałem się gorszej przestrzeni/znikania w porównaniu do A7X, a tu nie wiem czy nie jest nawet lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

One mają nawet DAC-a w sobie? I to jeszcze chyba USB.

Jak one są zbudowane? Są w pełni aktywne? Tzn. mają w sobie aktywną zwrotnicę która rozdziela pasmo i następnie po dwie końcówki w każdej kolumnie napędzającej osobno głośnik wysokotonowy i średnio-niskotonowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, w takich kolumnach może być wzmacniacz i zwrotnica pasywna lub zwrotnica cyfrowa i za nią wzmacniacze. Wnioskowanie o jakości bez rozstrzygnięcia na wstępie tej kwestii może dawać mylące tropy.

 

W układzie zdezintegrowanym wszystko widać. W teście na słuch można wykorzystać "Desintegration" The Cure.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One mają nawet DAC-a w sobie? I to jeszcze chyba USB.

Jak one są zbudowane? Są w pełni aktywne? Tzn. mają w sobie aktywną zwrotnicę która rozdziela pasmo i następnie po dwie końcówki w każdej kolumnie napędzającej osobno głośnik wysokotonowy i średnio-niskotonowy?

Tak, to w 100% aktywne kolumny. Każda kolumna ma po dwa wzmacniacze, po 100W RMS każdy. Podział pasma jest przed końcówkami mocy.

 

No właśnie, w takich kolumnach może być wzmacniacz i zwrotnica pasywna

W dzisiejszych czasach, tylko w antycznym, zacofanym światku "Hi-Fi" stosuje się tak szeroko rozwiązania pasywne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory w systemie aktywnym najwieksza poprzeczka bylo uzyskanie dobrej gory, tzn. bez ziarna / szorstkosci jaka ma duza czesc zwrotnic aktywnych.

 

p.s

Osobom które zamierzaja bawic sie w aktywny system odradzam analogowe zabawki Behringera - szumia jak diabli.

Najfajniejsza opcja na start to DSP w stylu DCX2496.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100W końcówka na tweeter?

Tak. Niektórzy producenci lubią dawać identyczny wzmacniacz na bas, co na górę, pomimo, że ten od góry pasma będzie dużo mniej obciążony. Podobnie robi np. Genelec w modelu 8240A (90W + 90W), albo 8330A (50W+50W)

 

Do tej pory w systemie aktywnym najwieksza poprzeczka bylo uzyskanie dobrej gory, tzn. bez ziarna / szorstkosci jaka ma duza czesc zwrotnic aktywnych.

JA tam na nie jednej kolumnie pasywnej słyszałem takie ziarno, wiec tu nie jest winna raczej aktywność. A7X miałem już od 2010 roku (więc nie taka nowa konstrukcja) i ziarna na górze absolutnie nie słyszałem. Jedynie szumy własne były moim zdaniem wysokawe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

No właśnie, w takich kolumnach może być wzmacniacz i zwrotnica pasywna lub zwrotnica cyfrowa i za nią wzmacniacze. Wnioskowanie o jakości bez rozstrzygnięcia na wstępie tej kwestii może dawać mylące tropy.

 

W układzie zdezintegrowanym wszystko widać. W teście na słuch można wykorzystać "Desintegration" The Cure.

A na co zwrócić uwagę w The Cure ... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem kiedyś wydanie europejskie i amerykańskie cd "Desintegration" The Cure i różniły się dość znacznie, więc nie wiem. W razie czego ten deszcz na początku powinien tworzyć autentyczny klimat. Pomiędzy sztucznością a naturalizmem tego rodzaju odgłosu jest spory obszar do oceny. Mówię to na serio.

 

Warto może wymienić producentów kolumn, którzy proponują rozwiązania oparte o aktywne zwrotnice. Z tych lepiej rozpoznawalnych:

 

Adam, Audiovector, Audium, ATC, Avantgarde Acoustic, Backes&Muller, Cabasse, Dynaudio, Focal, Geithain, Goldmund, Lyngdorf-Steinway, Naim, Nubert, PMC, T+A.

 

Niektóre firmy ograniczają się do formy kompaktowego monitora a inni tworzą duże i skomplikowane układy. W każdym razie temat branży nie jest całkiem obcy i dla dobrze poszukującego coś się znajdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Porównywałem kiedyś wydanie europejskie i amerykańskie cd "Desintegration" The Cure i różniły się dość znacznie, więc nie wiem. W razie czego ten deszcz na początku powinien tworzyć autentyczny klimat. Pomiędzy sztucznością a naturalizmem tego rodzaju odgłosu jest spory obszar do oceny. Mówię to na serio.

 

Warto może wymienić producentów kolumn, którzy proponują rozwiązania oparte o aktywne zwrotnice. Z tych lepiej rozpoznawalnych:

 

Adam, Audiovector, Audium, ATC, Avantgarde Acoustic, Backes&Muller, Cabasse, Dynaudio, Focal, Geithain, Goldmund, Lyngdorf-Steinway, Naim, Nubert, PMC, T+A.

 

Niektóre firmy ograniczają się do formy kompaktowego monitora a inni tworzą duże i skomplikowane układy. W każdym razie temat branży nie jest całkiem obcy i dla dobrze poszukującego coś się znajdzie.

 

Talk Talk The Rainbow...to samo zagadnienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda płyta z oklaskami, może być znakomity jakościowo krążek koncertowy Dead Can Dance.

 

PS. Wydanie 4AD jest dużo lepsze brzmieniowo niż Sonic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że "nie ma mnie na AS" skrobnę dwa słowa ponieważ temat jest arcyciekawy, a aktywne rozwiązanie mam od prawie dwóch lat.

Oto moja konfiguracja ze stycznia 2016, którą pokazuję żeby było wiadomo o czym rozmawiamy:

 

StIyYL.jpg

 

a już sie troszkę zmieniło. Wyleciał dbx480 robiący equalizację na niskich częstotliwościach ponieważ pojawiła się fizyczna adaptacja akustyczna i nie jest już potrzebny. Na bas trafiła końcówka JBL MPA1100. BTW ta końcówka pokaże drzwi wielu dzisiejszym produkcjom za dziesiątki tysięcy złotych.

System mam oparty na trójdrożnej lampowej zwrotnicy ponieważ w epoce czterodrożnych nie robiono. Ale ciągle mi ten pomysł po głowie chodzi :). Zwrotnica na podział górnego pasma przy częstotliwości 9 kHz jest wierną kopią oryginalnej zwrotnicy JBL ale wykonana na najlepszych elementach: kondensatory Duelund, woskowane cewki taśmowe, rezystory Mundorf i grafitowe DIY.

 

Jeśli ktoś chce podyskutować ew. skorzystać z moich doświadczeń zapraszam na PW ew. na mój blog. Tu nic nie napiszę bo kiedyś byłem odsądzany od czci i wiary za estradowe kolumny i takie rozwiązania przez ludzi, którzy o aktywnych zwrotnicach nie mają zielonego pojęcia. Ale jak widzę tylko krowa nie zmienia zdania. Dlatego mój wpis i niech będzie ostatnim wyjątkiem potwierdzającym regułę.

 

Jak to gra ??? Napiszę krótko jak napisał HQ150 ... system live. Nic dodać, nic ująć. Wiem, że nie wszystkim spodoba się takie granie. I bardzo dobrze. Producenci hi-endowych klocków za pierdyliony muszą gdzieś zarabiać swoją kasę.

 

A na koniec jeśli mogę coś doradzić fanom rozwiązań aktywnych na forum ogólnym ... jedynie zwrotnice lampowe. Nawet dzisiaj są produkowane. Żadne cyfrowe i żadne chociaż już lepsze na opampach. Ew. z epoki na elementach dyskretnych. Testowałem wszystkie.

 

Pozdro

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobom które zamierzaja bawic sie w aktywny system odradzam analogowe zabawki Behringera - szumia jak diabli.

CX3400 ma poziom wszystkich zakłóceń (w tym szumów) około -90dB. Zmierzone osobiście choć niestety tylko orientacyjnie. Wadą jest potrzeba użycia przyrządów pomiarowych do precyzyjnego ustawienia obu kanałów i dostępność wszystkich regulatorów dla każdego domownika i gości. Może to być groźne dla głośników.

 

Najfajniejsza opcja na start to DSP w stylu DCX2496.

DCX ma bardzo podobny poziom wszystkich zakłóceń. Też uważam takie rozwiązanie za bardzo dobre i to nie tylko na początek. Wadą jest brak regulacji synchronicznej napięć wyjściowych zlokalizowanej bezpośrednio na wyjściach. Wymusza to regulację przed zwrotnicą co jest niezbyt korzystne dla przetworników AD i DA. Istnieje przeróbka opracowana w Holandii zmieniająca tą niedogodność.

DCX to jeden z najlepszych stosunków cena/jakość jakie znam a przy tym bardzo solidna konstrukcja zarówno mechaniczna jak i elektroniczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie o samą moc chodzi, dlatego wstępem do tematu jest m.in. link z kobyłką teoretyczną. A magią jest to, że mizerny watowo wzmacniacz finalnie dostarcza do głośnika więcej prądu niż dużo mocniejszy. Zwykle wraz z mocą lawinowo rośnie cena wzmacniacza, co jak sądzę ma wpływ na powszechną dostępność tych o nielimitowanej wydajności.

 

Dlatego właśnie wspominam o tym , ze nie można patrzeć jedynie przez pryzmat mocy .

Może inaczej , przyjmijmy , ze wzmacniacz to sprzęt zdolny wygenerować określona amplitudę sygnału na określonym obciążeniu . Wzmacniacz o mocy 50 W dużo wyzsza nic wzmacniacz o mocy 8 W . W układzie aktywnym dla zachowania pełnej zdolności dynamicznej potencjał poszczególnych sekcji powinien byc zbliżony .

Zatem nie chodzi o moc jako taka , a zachowanie tego potencjału .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę coś doradzić fanom rozwiązań aktywnych na forum ogólnym ... jedynie zwrotnice lampowe. Nawet dzisiaj są produkowane.

 

Gdzie można kupić współcześnie produkowaną zwrotnicę lampową?

 

 

@Nakamichi, potencjał jest zbliżony też wtedy, gdy moce są różne. Ponadto nie ma być zbliżony, ale w 100% wystarczający. Pomińmy na razie techniczne wyjaśnienia tego, iż każdy głośnik i każde pasmo wymaga trochę czegoś innego. Tu kolejny przykład, że zróżnicowane wzmacniacze są same w sobie wartością - cytat:

 

"Zgodnie z filozofią inżynierów Mangera najlepszy system do odtwarzania muzyki można stworzyć jeśli ma się pełną wiedzę o współpracujących ze sobą elementach, czyli w tym wypadku o amplifikacji i kolumnach. Literka „p” w nazwie modelu wzięła się od słowa „passive” (pasywne), natomiast topową pozycję w ofercie tej marki zajmuje model niemal identyczny, gdzie owo „niemal” jest bardzo istotne, bo oznacza wbudowane wzmacniacze. Taki aktywny system z doskonale spasowanymi wzmacniaczami i kolumnami jest według Mangera rozwiązaniem najlepszym, ostatecznym rzec by można."

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego właśnie wspominam o tym , ze nie można patrzeć jedynie przez pryzmat mocy .

Może inaczej , przyjmijmy , ze wzmacniacz to sprzęt zdolny wygenerować określona amplitudę sygnału na określonym obciążeniu . Wzmacniacz o mocy 50 W dużo wyzsza nic wzmacniacz o mocy 8 W . W układzie aktywnym dla zachowania pełnej zdolności dynamicznej potencjał poszczególnych sekcji powinien byc zbliżony .

Jak na gwizdek idzie w muzyce 30% energii, a na bas 70% (to się zmienia, w zależności od częstotliwości podziału), to można spokojnie użyć wzmacniacza 30W dla gwizdka i 70W dla basu ... i nic nie będzie słabszym ogniwem. A to że niektórzy producenci dają sobie te same wzmacniacze na bas i gwizdek nie ma tu nic do rzeczy.

 

... jeszcze odnośnie "zdolności dynamicznej w układzie aktywnym" - w porównaniu do pasywnych rozwiązań, praktycznie, ta "zdolność dynamiczna" jest w systemach aktywnych na wyższym poziomie (przy tej samej klasie sprzętu, gabarytach itd. w sumie zawsze aktywny będzie miał większy zakres dynamiki).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Nakamichi, potencjał jest zbliżony też wtedy, gdy moce są różne. Ponadto nie ma być zbliżony, ale w 100% wystarczający. Pomińmy na razie techniczne wyjaśnienia tego, iż każdy głośnik i każde pasmo wymaga trochę czegoś innego. Tu kolejny przykład, że zróżnicowane wzmacniacze są same w sobie wartością - cytat:

 

Ciągle coś jest pomijane albo upraszczane , a chodzi w wyjaśnienie .

Napisałem co moim zdaniem jest wskazane , a każdy sobie wybierze co mu bardziej pasuje . Stad moja uwaga do wzmacniacza o mocy 8 W zasilaniu sekcji tweetera . Widzę , ze dalej ponad moc nie da sie wykroczyć .

To może zobacz w specyfikacji dobrych tweeteów jakie "moce " są w stanie oddać w impulsie , zapewniam , ze nie jest to 10 W .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to wszystko oznacza, ze jezeli mam dwa wzmacniacze stereo i pare kolumn podstawkowych, to moge swoj zestaw zamienic w system aktywny wyciagajac zwrotnice z kolumn i dodajac crossover aktywny miedzy CD player a wzmacniacze?

Czy ktos z bardziej doswiadczonych kolegow moze ewentualnie doradzic jak to zrobic?

Juz od dawna myslalem o zestawach aktywnych, ale po przesluchaniu paru zestawow w kwocie do 6000pln zrezygnowalem ze wzgledu na szumy i wyglad, ktory w zaden sposob nie bedzie pasowal do mojego wnetrza.

Czy Usher x 718 to kolumny, ktore ewentualnie moge uaktywnic wyjmujac zwrotnice i dodajac crossover?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem od @pmcomp e-adres miejsca w sieci, gdzie można zamówić różne zewnętrzne zwrotnice. Jego decyzja o separacji od forum sprawia, że po uzgodnieniu ode mnie te linki...

 

Ogólny do strony producenta:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Cztery konkretne przykłady - warte zobaczenia:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To są bardzo niepospolite produkty, więc dobrze, że otrzymaliśmy info o takiej ofercie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na gwizdek idzie w muzyce 30% energii, a na bas 70% (to się zmienia, w zależności od częstotliwości podziału), to można spokojnie użyć wzmacniacza 30W dla gwizdka i 70W dla basu ... i nic nie będzie słabszym ogniwem. A to że niektórzy producenci dają sobie te same wzmacniacze na bas i gwizdek nie ma tu nic do rzeczy.

 

 

Ciągle mylisz moc ( energia uśredniona w jednostce czasu ) od impulsu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle mylisz moc ( energia uśredniona w jednostce czasu ) od impulsu .

"Impuls" też jakaś moc, tylko że w krótkim przedziale czasu :) No ale już bez czepiania się słówek, sugerujesz, że gwizdek w szczycie impulsu pociągnie tyle co woofer?

 

Czy Usher x 718 to kolumny, ktore ewentualnie moge uaktywnic wyjmujac zwrotnice i dodajac crossover?

Każdą kolumnę "się da" uaktywnić ... tylko pytanie, czy jest sens te fabryczne cudeńka rozbebeszać?

 

Juz od dawna myslalem o zestawach aktywnych, ale po przesluchaniu paru zestawow w kwocie do 6000pln zrezygnowalem ze wzgledu na szumy i wyglad,

Zainteresuj się Focal Solo 6Be - mi się bardzo podobają. Minus taki, że faktycznie do 6 tys. ich nie wyrwiesz, a kolejna sprawa, to nie wiem jak z szumami własnymi. Jednak faktycznie, widzę są tacy, co narzekają na szumy własne w tym modelu :/ Powinni wreszcie zmodernizować ten model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Impuls" też jakaś moc, tylko że w krótkim przedziale czasu :) No ale już bez czepiania się słówek, sugerujesz, że gwizdek w szczycie impulsu pociągnie tyle co woofer?

 

Sugeruję jedynie abyś to sobie sprawdził , to najskuteczniejsza metoda .

Tez nie z braku wiedzy ktoś w monitorach profesionalnych użył tych wzmacniaczy 100/100W , ale jeden z nich zapewne pozostanie zimny ;-)).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w takim razie, najlepiej byłoby odszukać pomiary kogoś, kto to sprawdził. Jak się kiedy natknę, to zalinkuję.

 

ps. musi to być powiązane ze skutecznością . Jeśli woofer ma 88dB/W, a tweeter 91dB/w, to jest mniejsze prawdopodobieństwo, że pociągną w impulsie po równo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w takim razie, najlepiej byłoby odszukać pomiary kogoś, kto to sprawdził. Jak się kiedy natknę, to zalinkuję.

 

ps. musi to być powiązane ze skutecznością . Jeśli woofer ma 88dB/W, a tweeter 91dB/w, to jest mniejsze prawdopodobieństwo, że pociągną w impulsie po równo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W trzeciej linii .

 

Skuteczność oczywiście , ale nie mówimy o tego rodzaju róznicach ( 3 dB ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na tytuł tematu: co kto lubi.

 

Osobiście strojenie własnych kolumn aktywnych sprawia mi wielką radość. Po mojemu system aktywny powinien składać się z:

  • solidnych kolumn głośnikowych
  • ultradynamicznych wzmacniaczy mocy (duża moc, niskie zniekształcenia, brak szumu na wyjściu)
  • wielokanałowego przedwzmacniacza (ile głośników, tyle kanałów)
  • zwrotnicy cyfrowej z DSP

I można się bawić. Foto sprzed 5 minut:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.