Skocz do zawartości
IGNORED

SYSTEM AKTYWNY - czy najlepsza droga do dźwięku jak na żywo?


Wuelem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Oprócz tego praktykę i jest niezwykle solidny. Jak ktoś ma możliwość to warto z tego skorzystać.

Byłem też u niego w domu. Posłuchałem jego pomysłu na dźwięk. Super.

Szkoda że już nie ma go na naszym forum Dziwię się, że moderacja pozbywa się takich forumowiczów. Forum bardzo na tym traci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moderacja go usunęła? Na forum teraz mają się dobrze hejterzy i klony, które w ogóle nie interesują się audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei mam doświadczenie osoby posiadającej system aktywny, która zaprosiła do siebie producenta i znawcę zagadnień akustycznych. Zestaw ustawiony na osobnej zwrotnicy bez DSP zagrał tak, że nie było żadnych uwag. A pomieszczenie (raczej spore) nie było wcale przygotowywane pod muzykę. System aktywny jest dobrym sposobem na powalczenia z niekorzystnym akustycznie pokojem. O tym też warto pamiętać.

 

Przy okazji proszę o unikanie wtrętów typu: słyszałem od kolegi, który słyszał od swego kolegi, że...".

Albo zgadzamy się z czyjąś opinią i przedstawiamy jako własną albo unikamy wypowiedzi opierających się o anonimowe, nieweryfikowalne źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Moderacja go usunęła? Na forum teraz mają się dobrze hejterzy i klony, które w ogóle nie interesują się audio.

Z tego co pamiętam to chyba tak było.

Faktem jest że audiosynergia miał bardzo ,, zasadniczy'' język i kategoryczne przedstawianie swoich poglądów. Jeńców nie brał:-)

Niemniej jednak zalazł moderacji za skórę za swoje poglądy i już go z nami nie ma. Nawet pisałem do administracji w tej sprawie ale chyba bez odzewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw ustawiony na osobnej zwrotnicy bez DSP zagrał tak, że nie było żadnych uwag.

Ale z punktu widzenia teoretycznego nie mogło zagrać bez uwag. Oczywiście nie wg mnie. Ja wiem że może zagrać tak że aż chce się słuchać. Mimo że teoretycznie nie powinno.

System aktywny jest dobrym sposobem na powalczenia z niekorzystnym akustycznie pokojem. O tym też warto pamiętać.

Dokładnie. Pierwsze próby z takim systemem zaczynałem w fatalnym akustycznie pokoju. Czego ja tam nie zwoziłem. Nic nie było w stanie dać nawet namiastki zadowolenia. Dopiero system aktywny i to dosyć prosty rozwiązał problem. Wprawdzie nie w 100%-ach, ale poprawił sytuację w sposób diametralny, dostrzegalny nawet dla całkowitego laika audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba zajmująca się zawodowo akustyką nie poczyniła żadnych sugestii. Tak rozumiem "bez uwag".

 

W systemie aktywnym połączenie wzmacniacz-driver jest kluczowe. I tu nie ma zasad. Albo zechcą ze sobą dobrze grać, albo nie. Podobnie jest z głośnikami szerokopasmowymi w kolumnie bez zwrotnicy. Jeden wzmacniacz gra cudownie a z innym kolumna jest zepsuta. A przy okazji... kolumna z jednym głośnikiem pełnopasmowym (pomińmy, czy tak jest realnie czy tylko umownie) jest najprostszym zestawem aktywnym.

 

Więc niech nikt nie mówi, że to niedostępne szerzej rozwiązanie :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem system aktywny to krok w stronę dźwięku koncertowego. Bynajmniej ja zestawiłem głosniki używane na scenie (średnia półka) z aktywną zwrotnicą i wzmakami domowymi. Czystość, energia, wykop gwarantowane, ale audiofilskich uniesień było mniej. Mam wrażenie, że niższym kosztem można zbudować fajny system aktywny pod swój gust niż przerzucać tony sprzetu aby utrafić w dźwiek stworzony dla nas. Proza życia wymusza na mnie używanie prostego wzmacniacza, ale zwrotnica leży na półce i czeka...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba zajmująca się zawodowo akustyką nie poczyniła żadnych sugestii. Tak rozumiem "bez uwag".

 

Pogratulować , ale czy Ty jesteś zadowolony z efektu , czy spełniłeś wszelkie oczekiwania w stosunku do zamierzeń , czy tez coś pozostało jeszcze coś na lepsze czasy i wymaga radykalnej zmiany lub jedynie "dopieszczenia " .

W systemie aktywnym połączenie wzmacniacz-driver jest kluczowe. I tu nie ma zasad. Albo zechcą ze sobą dobrze grać, albo nie.

Co masz ma myśli , jakieś soniczne zestawienia typu " papier lubi lampę " czy tez bardziej techniczne w rodzaju " ten wzmacniacz lepiej sobie radzi z konkretną danego impedancją głośnika " lub coś podobnego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc "mam doświadczenie osoby posiadającej..." nie pisałem o sobie. To inny system aktywny (w innym mieście), choć podobny do mojego. Tam, jak dla mnie, do dopieszczenia nie ma nic. U różnych innych osób systemy grają fajnie, dokąd się tam nie przeniesiesz. I nagle o tamtych wszystkich zapominasz.

 

Co do połączenia wzmacniacz-driver nie znalazłem na razie ogólnej reguły. Nie eksperymentowałem z różnymi głośnikami (nie mam związku z DIY), a tylko w ramach obranego kierunku (charakter WLM). W ramach szerokopasmówek z kolei też tylko jeden głośnik (Sonido). O ile w pierwszym przypadku tranzystory zawsze grały niemrawo i płasko, to w drugim zdarzało mi się uzyskać lepszy rezultat ze wzmacniaczem tranzystorowym niż lampowym. Ale podkreślam, że robiłem ograniczoną liczbę prób (co nie znaczy całkiem mało).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,miałem okazje wielokrotnie odsłuchiwać system aktywny HQ150.Sam mam kolumny ze zwrotnica aktywną wykonane przez naszego kolegę z forum Audiosynergia,ale to trójdrożna konstrukcja z aktywnym podziałem bas i moduł średniowysokotonowy.Prześledziłem wpis i ktoś tam napisał o monitorach aktywnych,troche to inny świat ..System HQ150 ma na stronę dwa przetworniki 12" jeden 10" szerokopasmowiec i wysokotonówkę.Duży dźwięk w bardzo dobrej jakości.Żadne systemy pasywne które słyszałem nie mają tu startu.Jest to inna liga.System HQ 150 charakteryzuje niesamowita swoboda,drive ,nieograniczona głośność odsłuchu.Bardzo duża separacja instrumentów,żadnych niepotrzebnych dźwięków,za ścianą dźwięku jest czarne tło.Bas u HQ 150 z trzech dużych przetworników w OZ.Uważam ,że jeśli ktoś dąży do dźwięku live,to traci czas na wymianę,poszukiwanie ,zmiany systemu,które ogranicza kolumna ze zwrotnicą pasywną.Warto posłuchać takiego systemu,że by mieć porównanie.Kto nie słyszał,to nie wie o czym piszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Pisząc "mam doświadczenie osoby posiadającej..." nie pisałem o sobie. To inny system aktywny (w innym mieście), choć podobny do mojego. Tam, jak dla mnie, do dopieszczenia nie ma nic. U różnych innych osób systemy grają fajnie, dokąd się tam nie przeniesiesz. I nagle o tamtych wszystkich zapominasz.

 

Co do połączenia wzmacniacz-driver nie znalazłem na razie ogólnej reguły. Nie eksperymentowałem z różnymi głośnikami (nie mam związku z DIY), a tylko w ramach obranego kierunku (charakter WLM). W ramach szerokopasmówek z kolei też tylko jeden głośnik (Sonido). O ile w pierwszym przypadku tranzystory zawsze grały niemrawo i płasko, to w drugim zdarzało mi się uzyskać lepszy rezultat ze wzmacniaczem tranzystorowym niż lampowym. Ale podkreślam, że robiłem ograniczoną liczbę prób (co nie znaczy całkiem mało).

 

Po ostatnim AVS mam zamęt na temat aktywnej amplifikacji.

 

W pokoju MBS Pro Audio - przesłuchałem wszystkie aktywne monitory / byłem nastawiony optymistycznie / niestety nie podobało mi się - proste , przejrzyste / mało wypełnione i martwe granie.

Były zmieniane dac-i i też nic to nie pomogło.

 

https://www.infomusic.pl/studio/artykul/44664,mbs-pro-na-targach-audio-video-show-2015

 

MC43NjY0MjAwMCAxNDQ3ODUyMDI0.jpg

 

 

Ale to co" tu " usłyszałem pozostawiło mi mętlik w głowie - amplifikacja aktywna ale lampowa / to było coś niesamowitego / takie starocie i to brzmienie...Klein Hummel OX

Wykop , wybrzmienia , narastanie impulsów , wypełnienie oraz spójność .

 

http://www.the-ear.net/show-reports/audio-video-2015-pt1

 

klein-hummel-ox.jpg

 

Oczywiście elektronika i okablowanie były inne . Ale różnica w brzmieniu była jak ogień vs woda .mz

 

Fajne doświadczenie / ogólnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za bardzo ciekawe opisy. Jak widać wśród konfiguracji aktywnych trudniej - niż w pasywnych - o powtórzenie drugiego takiego samego zestawu. Z tego powodu przygotowałem schemat takiego podłączenia - urządzenia są typowo przykładowe.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Po ostatnim AVS mam zamęt na temat aktywnej amplifikacji.

 

W pokoju MBS Pro Audio - przesłuchałem wszystkie aktywne monitory / byłem nastawiony optymistycznie / niestety nie podobało mi się - proste , przejrzyste / mało wypełnione i martwe granie.

Były zmieniane dac-i i też nic to nie pomogło.

 

https://www.infomusic.pl/studio/artykul/44664,mbs-pro-na-targach-audio-video-show-2015

 

MC43NjY0MjAwMCAxNDQ3ODUyMDI0.jpg

 

 

Ale to co" tu " usłyszałem pozostawiło mi mętlik w głowie - amplifikacja aktywna ale lampowa / to było coś niesamowitego / takie starocie i to brzmienie...Klein Hummel OX

Wykop , wybrzmienia , narastanie impulsów , wypełnienie oraz spójność .

 

http://www.the-ear.net/show-reports/audio-video-2015-pt1

 

klein-hummel-ox.jpg

 

Oczywiście elektronika i okablowanie były inne . Ale różnica w brzmieniu była jak ogień vs woda .mz

 

Fajne doświadczenie / ogólnie.

Nie wiem ile zmiany w porównywanych zestawach podyktowane były innymi końcówkami a ile wielkością i jakością głośników.

Stawiam bardziej na ten drugi czynnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Wystarczy popatrzeć na wielkość kolumn w pierwszym zestawie i tych drugich.

Chyba nie za bardzo jest co porównywać.

 

Czyli wychodzi na to że amplifikacja nie ma znaczenia - liczy się wielkość kolumn.

Tak to rozumie / może się mylę ?

Albo chodzi o wielkość woofera / lub o sposób ich zasilania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

focale miały niezły bas i to o dziwo w małym pokoju bez żadnej aranżacji akustycznej.

Z tego powodu przygotowałem schemat takiego podłączenia - urządzenia są typowo przykładowe.

teoretycznie wzmacniacze uzyte w systemie aktywnym powinny byc tej samej konstrukcji ze względu na różna faze wzmacnianego sygnału ....lampy ....tranzystor.

jak to wygląda w praktyce, czy sa jakies kłopoty ze zgraniem róznych wzmacniaczy czy cała sprawę zalatwia strojenie zwronicy aktywnej?

 

masz jakies schematy zwrotek aktywnych na lampach? lub moze linki do takich konstrukcji diy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten świat na trzeźwo jest nie do przyjęcia 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Czyli wychodzi na to że amplifikacja nie ma znaczenia - liczy się wielkość kolumn.

Tak to rozumie / może się mylę ?

Albo chodzi o wielkość woofera / lub o sposób ich zasilania ?

Ma znaczenie. Oczywiście że ma.

Ale jak porównujesz dźwięk z przetworników 13-16cm z 30-kami conajmniej ( tak ze zdjęcia) i wyciągasz wnioski z porównań różnych sposobów ich zasilenia, nie biorąc pod uwagę ani różnic w wielkości przetworników i samych skrzyń, to takie wyciąganie wniosków wydaje mi się wielce niemiarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BOBSAPP

(Konto usunięte)

Ma znaczenie. Oczywiście że ma.

Ale jak porównujesz dźwięk z przetworników 13-16cm z 30-kami conajmniej ( tak ze zdjęcia) i wyciągasz wnioski z porównań różnych sposobów ich zasilenia, nie biorąc pod uwagę ani różnic w wielkości przetworników i samych skrzyń, to takie wyciąganie wniosków wydaje mi się wielce niemiarodajne.

 

No właśnie / sprawa jest mocno skomplikowana a efekty są różne w zależności od wielu czynników ( głośniki / rozmiar / materiał na membrany / obudowa ) - moim zdaniem sama aktywna amplifikacja może ale nie musi nas przybliżać do dżwięku na żywo...

Niemniej efekty są ciekawe - jak będę miał okazję postaram się poszerzyć wiedzę słuchając podobnych konstrukcji.

 

Pewnie głośnik stojąc na stole albo w kącie pokoju nie mogły rozwinąć skrzydeł.

 

Pomimo tak nieciekawego ustawienia ( one chyba są dopracowane aby tak stały w studiach) nie było żadnych podbarwień.

Wszystko było bardzo przejrzyste / stereofonia dokładna / barwa dobra .

Ale ten dżwięk nie miał nic wspólnego z tym co słyszę na żywo.

Wiele niedrogich systemów pasywnych zagrało realniej ..mz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do WLM i innych osób mających doświadczenie z aktywnymi systemami. Ideą pełnego systemu aktywnego z tego co mi dane było słuchać są 4 aspekty. 1- rozdzielenie sygnału na poszczególne drivery zasilane osobnymi wzmacniaczami, bez pośrednictwa zwrotnicy pasywnej. 2- wyrównanie charakterystyki częstotliwościowej wszystkich driverów. 3- wyrównanie zgodności fazowej wszystkich driverów. 4- chyba najważniejsza rzecz....ustawienie wyrównania Time Align. Ale żeby to wszystko móc zrobić konieczny jest procesor DSP z wysokiej jakości mikrofonem pomiarowym. Aktywna zwrotnica bez DSP może zrobić tylko punkt 1. Chyba, że czegoś nie wiem. Miałem u siebie swego czasu aktywną zwrotnice wraz z kolumnami T&F The Duke i tam nie było żadnych regulacji. A jeśli nie ma moźliwości precyzyjnego ustawienia punktów 2, 3 i 4, to jaki jest sens aktywnego systemu, który będzie totalnie rozjechany i rozregulowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

A jeśli nie ma moźliwości precyzyjnego ustawienia punktów 1,2 i 3 to jaki jest sens aktywnego systemu, który będzie totalnie rozjechany i rozregulowany?

Teoretycznie masz zupełną rację. Praktycznie już pisałem.

Nawet audiosynergia jak posłuchał mojego ustawionego tylko na słuch systemu( jedyną regulacją mojego systemu jest regulacja gain każdej końcówki) powiedział, że mu się podoba.

A nie powinno. Dopiero po pomiarach wskazał co można poprawić. Masz tu też relację Bobonerka który też był na spotkaniu u mnie. A ma świetne paki zrobione właśnie przez Father P.I.O. i przez niego zestrojone.

Ja nie miałem jeszcze u siebie tak dobrze grającego zestawu jak ten mój aktywny ustawiony na pałę. Jak już audiosynergia za niego się weźmie i dostroi całość zgodnie z punktami które podałeś, dam znać jak zmienił się dźwięk. Pewnie będzie znowu o wiele lepiej, cudów nie ma, ale nawet obecnie nie tylko moim zdaniem nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 1 to już bardzo dużo - korzyści bez wad wynikających z dodatkowego cyfrowego przetwarzania sygnału.

Ale trzeba posłuchać w dobrej wersji, co proste nie jest. Teoretyczne dywagacje nikogo nie przekonają.

Największe korzyści są w basie. Dlatego kolumna półaktywna - aktywny bas + pasywna reszta pasma może być dobrym i bezpiecznym kompromisem - często stosowanym w topowych modelach przez producentów kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

moim zdaniem sama aktywna amplifikacja może ale nie musi nas przybliżać do dżwięku na żywo...

Oczywiście, że tak.

Tak jak już pisał WLM małe monitorki aktywne to nie jest to samo co duży system aktywny. Tak samo jak paki tradycyjne są między nimi małe popierdółki i paki wybitne za bardzo grubą kasę.

W aktywnym tak samo.

 

 

Największe korzyści są w basie. Dlatego kolumna półaktywna - aktywny bas + pasywna reszta pasma może być dobrym i bezpiecznym kompromisem - często stosowanym w topowych modelach przez producentów kolumn.

Takie konstrukcje właśnie ma Bobonerek. Made in audiosynergia. REWELACJA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punkt 1 to już bardzo dużo - korzyści bez wad wynikających z dodatkowego cyfrowego przetwarzania sygnału.

Ale trzeba posłuchać w dobrej wersji, co proste nie jest. Teoretyczne dywagacje nikogo nie przekonają.

Największe korzyści są w basie. Dlatego kolumna półaktywna - aktywny bas + pasywna reszta pasma może być dobrym i bezpiecznym kompromisem - często stosowanym w topowych modelach przez producentów kolumn.

 

Ależ nie musi być dodatkowe przetwarzanie cyfrowe, gdy mamy procesor DSP, DAC i regulację głośności w jednym. Wtedy jest to co i tak zawsze mamy czyli konwersja w DAC-u, ale tylko jedna.

 

 

Teoretycznie masz zupełną rację. Praktycznie już pisałem.

Nawet audiosynergia jak posłuchał mojego ustawionego tylko na słuch systemu( jedyną regulacją mojego systemu jest regulacja gain każdej końcówki) powiedział, że mu się podoba.

A nie powinno. Dopiero po pomiarach wskazał co można poprawić. Masz tu też relację Bobonerka który też był na spotkaniu u mnie. A ma świetne paki zrobione właśnie przez Father P.I.O. i przez niego zestrojone.

Ja nie miałem jeszcze u siebie tak dobrze grającego zestawu jak ten mój aktywny ustawiony na pałę. Jak już audiosynergia za niego się weźmie i dostroi całość zgodnie z punktami które podałeś, dam znać jak zmienił się dźwięk. Pewnie będzie znowu o wiele lepiej, cudów nie ma, ale nawet obecnie nie tylko moim zdaniem nie jest źle.

 

Wiesz, to że ktoś coś tam powiedział, to fajnie ale nie jest to realny wyznacznik. U mnie było wiele osób i też mówili, że gra tak, że hoho.

I mimo, że mam system pasywny, to wiele aktywnych, które słyszałem nie ma startu. Czyli nie jest to wszystko takie oczywiste jak tu piszecie. Przypuszczam, że jeszcze lepiej może być dopiero po spełnieniu wszystkich 4 punktów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy system jest ograniczony do źródeł cyfrowych - dla mnie skreślony.

Poza tym

Czy wtedy DAC w tym "jednym" jest klasy Kaliope?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy DAC moim zdaniem jest taki jak w procesorze i pewnie jest słabszy o 10-20% od tych high endowych ale spełnienie wszystkich 4 punktów o których pisałem daje znacznie większą poprawę niż strata na różnicach w DAC-ach. Dlatego też należy rozpatrywać możliwie najlepszy procesor DSP. Zważywszy na ceny high endowego preampa i DAC-a, to i tak wyjdzie taniej. I masz rację, w pełni aktywny system nie jest dla analogu z oczywistych względów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pełni aktywny system nie jest dla analogu z oczywistych względów.

Ależ oczywiście, że jest. Np. Kolega pmcomp taki prezentował.

 

DSP nie jest warunkiem pełnej aktywizacji, jak zdajesz się sugerować. DSP może być jedną z metod aktywizacji, albo może być do niej dodatkiem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

System aktywny nie musi spełniać 4 podanych warunków. I może być przy tym wyraźnie lepszy od porównywalnego systemu pasywnego.

 

Żadna aktywna zwrotnica bez DSP nie spełni 4 podanych warunków w takiej mierze jak zwrotnica z DSP. Ale zwrotnica bez DSP nie będzie też mieć wad DSP.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.