Skocz do zawartości
IGNORED

DAC z przełącznikiem słuchawki/wzmacniacz.


sylwon38

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników przetworników C/A.

Jak w temacie. Zależy mi bardzo na DAC-u z przełącznikiem HP/LINE OUT. Jako, że moje funkcje motoryczne są w nie najlepszej kondycji zależy mi na DAC-u, w który można na stałe wpiąć słuchawki i przełączać rodzaj wyjścia "z palca". Taki manewr jestem w stanie wykonać. Słuchawki na łeb też udaje mi się samodzielnie założyć ale wetknąć wtyczkę Jack do gniazda słuchawkowego już niekoniecznie, więc żeby nie być uzależniony zawsze od kogoś z rodziny, taki właśnie przełącznik byłby dla mnie bardzo funkcjonalny. Widziałem kilka takich przetworników, jak np. Audio-gd, w którym na panelu frontowym jest przełącznik HP/DAC. Dzięki rekomendacji jednego kolegi i recenzji z internetu, dowiedziałem się też o dobrej jakości karcie muzycznej AIM SC808, w przypadku której można zmieniać wyjście z poziomu software tej karty (problem obsługi komputera też opanowałem). Jest jeszcze przetwornik Audinst HUD, w którym zastosowano przełącznik hebelkowy. Znalazłem też jakiś DAC z takim półśrodkiem, w którym przetwornik można przełączyć na wyjście liniowe RCA ale nie wyłącza się sygnał na słuchawki, więc gra jedno i drugie. Jest wiele modeli różnych DAC-ów, więc może ktoś spotkał się z modelem innym niż ww. żebym mógł ewentualnie wybrać jakiś inny przetwornik.

Zdecydowałem się o tym napisać po części dlatego, że może też komuś się to przydać. Każdy raczej prosi o pomoc w doborze sprzętu na podstawie preferencji odsłuchowych ale jest też grono osób, dla których ważna jest też możliwość obsługi takiego sprzętu z powodu niepełnosprawności. Cena ~2000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich użytkowników przetworników C/A.

Jak w temacie. Zależy mi bardzo na DAC-u z przełącznikiem HP/LINE OUT. Jako, że moje funkcje motoryczne są w nie najlepszej kondycji zależy mi na DAC-u, w który można na stałe wpiąć słuchawki i przełączać rodzaj wyjścia "z palca". Taki manewr jestem w stanie wykonać. Słuchawki na łeb też udaje mi się samodzielnie założyć ale wetknąć wtyczkę Jack do gniazda słuchawkowego już niekoniecznie, więc żeby nie być uzależniony zawsze od kogoś z rodziny, taki właśnie przełącznik byłby dla mnie bardzo funkcjonalny. Widziałem kilka takich przetworników, jak np. Audio-gd, w którym na panelu frontowym jest przełącznik HP/DAC. Dzięki rekomendacji jednego kolegi i recenzji z internetu, dowiedziałem się też o dobrej jakości karcie muzycznej AIM SC808, w przypadku której można zmieniać wyjście z poziomu software tej karty (problem obsługi komputera też opanowałem). Jest jeszcze przetwornik Audinst HUD, w którym zastosowano przełącznik hebelkowy. Znalazłem też jakiś DAC z takim półśrodkiem, w którym przetwornik można przełączyć na wyjście liniowe RCA ale nie wyłącza się sygnał na słuchawki, więc gra jedno i drugie. Jest wiele modeli różnych DAC-ów, więc może ktoś spotkał się z modelem innym niż ww. żebym mógł ewentualnie wybrać jakiś inny przetwornik.

Zdecydowałem się o tym napisać po części dlatego, że może też komuś się to przydać. Każdy raczej prosi o pomoc w doborze sprzętu na podstawie preferencji odsłuchowych ale jest też grono osób, dla których ważna jest też możliwość obsługi takiego sprzętu z powodu niepełnosprawności. Cena ~2000 zł.

nie jestem pewny do konca ale wydaje mi sie, ze np. teac ud501, a pewnie i 301 lub nowe ich wersje maja tak, ze niezaleznie od tego czy masz w gniazdo wpiete sluchawki puszczaja sygnal line out poprzez rca lub xlr. wyjscie sluchawkowe ma osobna regulacje glosnosci pokretlem z przodu obudowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

cena sie nie przejmuj, widzialem ostatnio uzywany za 1,5k moim zdaniem to bdb propozycja.

jutro w biurze dokladnie sprawdze i dam znac, czy jest tak jak pisze.

 

na forum byla juz krotka dyskusja o tym dac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki za podpowiedź. Właśnie przeglądam teraz propozycje używek na Allegro, bo wprowadzili możliwość rat PayU, muszę tylko dokładnie zapoznać się z zasadami, bo podobno jeśli już ktoś zdecyduje się na kupno a bank udzielający kredytu w systememie PayU, z jakichś powodów nie udzieli kredytu, to już nie można zrezygnować z zakupu. Sprzedający może wystawić negatyw. Tak do śmiechu dodam, że i tak jestem w takiej sytuacji, że kredytu nikt mi nie udzieli, (mogę kupić coś na raty tylko jeśli weźmie taki kredyt, któryś z moich rodziców emerytów), bo nasz ZUS ma twarde i lekko absurdalne warunki przyznawania prawa do renty. Uraz kręgosłupa na odcinku szyjnym, porażenie czterokończynowe ale trzeba było nie śpieszyć się z wypadkiem i poczekać jeszcze 4 miesiące, bo do wieku 25 lat trzeba mieć wypracowane cztery lata. Także miejcie to na uwadze drodzy koledzy i nie decydujcie się na wypadek zbyt pochopnie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O audio gd już wiesz. Do kupienia jest 10es3 w Twoim budżecie (forumowy kolega sprzedaje). To moim zdaniem naprawdę dobry wybór.

I nie piszę tylko dlatego że sam taki mam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie stajni Audio-gd. Nie od dziś wiadomo, że krzywią nam się miny, kiedy na obudowie jakiegoś urządzenia jest napisane "Made in China". Oczywiście wiem o tym, że większość asortymentu RTV-AGD produkowane jest w Chinach ale Audio-gd to w całości chińska produkcja. Może nie zastosowano tam np. japońskich kondensatorów firmy NICHICON, co nie oznacza, że wszystko co chińskie to bee. Ryż np. mają wyśmienity :-).

W Audio-gd widziałem, jak DAC-i tej firmy naszpikowane są elektroniką, nie składają się wyłącznie z kilku marnych scalaczków, mają też chyba porządną sekcje zasilania a to chyba dość istotne. Co wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Audio gd są naprawdę dobrze wykonane. Nie ma tu mowy o jakiś niedoróbkach. Jedyne co mi się nie podoba to ich wygląd, chociaż na żywo jest trochę lepiej. Po względem jakości wykonania na pewno nie jedna europejska firma mogła by się od AGD uczyć. Ja swojego nie sprzedał bym ze względu na to że nie bardzo jest w czym wybierać w podobnych pieniądzach.

 

Jeszcze jedno AGD jest firmą na dorobku i muszą trzymać jakość, tym bardziej że jest firmą chińską co jak widać dalej nie budzi zaufania ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie stajni Audio-gd. Nie od dziś wiadomo, że krzywią nam się miny, kiedy na obudowie jakiegoś urządzenia jest napisane "Made in China". Oczywiście wiem o tym, że większość asortymentu RTV-AGD produkowane jest w Chinach ale Audio-gd to w całości chińska produkcja. Może nie zastosowano tam np. japońskich kondensatorów firmy NICHICON, co nie oznacza, że wszystko co chińskie to bee. Ryż np. mają wyśmienity :-).

W Audio-gd widziałem, jak DAC-i tej firmy naszpikowane są elektroniką, nie składają się wyłącznie z kilku marnych scalaczków, mają też chyba porządną sekcje zasilania a to chyba dość istotne. Co wy na to?

 

nie wiem jak jest w audio gd, jesli bedziesz mial mozliwosc sprobuj zobaczyc sprzet teac, o ktorym pisalem wczesniej, to male dzielo sztuki, metalowa obudowa, podwójnie monofoniczny, zasilacz toroidalny itd. wszystko jest prowadzone podwojnie dla kazdego kanalu z osobna. pelna obsluga (zadnych ograniczeń np. na usb do 96k czy podobne), rca i xlr (z mozliwoscia przelaczania pinow 2-3), wzmacniacz sluchawkowy itd.

sprzet jest niewielki ale dosc ciezki. w srodku nie ma tak zwanego audiofilskiego powietrza. obsluguje pcm do 384khz w 32 bitach jak rowniez odtwarza formaty dsd.

mysle, ze w cenie o jakiej pisalem czyli 1,5-2k ciezko o cos lepszego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy. Będę szukał coś z tych firm. Myślę, że chińscy inżynierowie nie ustępują wiedzą innym producentom, tylko przykleiła się do nich łatka "chińskie podróbki". W sumie to możemy na tym skorzystać, bo nie mają wyrobionej renomy światowego lidera w dziedzinie RTV i nie mogą pozwolić sobie na wygórowane ceny. Chlapnij pędzlem kilkoma kolorami po płótnie, podrób podpis jakiegoś słynnego artysty i sprzedasz to na aukcji za grube pieniądze :-). Myślę, że podobnie jest ze sprzętem audio, dlatego Chord, Naim, Esoteric itp. mogą sobie windować ceny. Z pewnością są to urządzenia dużo lepszej klasy ale czy różnica w jakości dźwięku jest lepsza o kilkanaście tysiaków?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogą sobie windować ceny. Z pewnością są to urządzenia dużo lepszej klasy ale czy różnica w jakości dźwięku jest lepsza o kilkanaście tysiaków?

nie prowokuj kolejnego watku o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanoca ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie prowokuj kolejnego watku o wyzszosci swiat bozego narodzenia nad wielkanoca ;-)

Dobre! Faktycznie może się rozpętać święta wojna audio. Co lepiej zabija, pistolet czy rewolwer? ;-) Właściwie to pistolet za kilkaset zł, czy pocisk manewrujący za setki tysięcy $.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko potwierdzić słowa Przemka że Audio Gd to bardzo dobra firma .Miałem NFB 28 i jako DAC i wzmacniacz słuchawkowy spisywał sie świetnie.Zamieniłem na NFB 1 (2015) i Precisiona 1 .Teraz doszedł jeszcze Precision 2 i jest super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

nie jestem pewien czy dobrze rozumuje, ale:

 

dlaczego nie zwykly DAC z normalnym wyjsciem LINE-OUT a do tego wzmacniacz sluchawkowy (ja tak mam). DAC podlaczony jest na stale do wzm. sluchawkowego i do amplitunera po analogu (tym samym kablem - 2 rozgalezniki 1RAC x 2RCA) i teraz jak chce sluchac sluchawek to wlaczam wzm. sluchawkowy i juz. Jak chce sluchac glosno na ampli to wylaczam wzm. sluchawkowy i wlaczam apli - i juz. a jak chce i tu i tu (glupota, ale sie da) to mam jedno i drugie wlaczone. Pozamiatane. Koszt w zaleznosci od potrzeb jakosciowyc. Moje graty to bylo jakos tak 700zl + 400zl = 1100zl za obie rzeczy (dac + wzm.sluchawkowy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

SONY HW55, DENON PMA-2020AE + Cambridge Audio 751R, Monitor Audio: GX200, GX50, GXC150, Silver W12, Oppo BDP-95 (ISO), Mede8er 600X3D, DAC Nostromo 5 & wzm. Nostromo, Denon AH-D7200, BT: qudelix5k & 10kg kabli wszelakiej maści 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Mam dokładnie jak Ty hp13.

Z tym, że DAC ma już dwa komplety wyjść XLR. Jedne do pre drugie do wzmaka słuchawkowego.

Bardzo to wygodne rozwiązanie bo nie trzeba niczego przełączać. Włącza sie po prostu to co się chce. Źródło, DAC i wzmak stereo, lub żródło, DAC i wzmak słuchawkowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozwiązałem dzisiaj swój problem. Kupiłem DAC/wzmacniacz Aune X1s. Podłączyłem to do osobnego wejścia USB, słuchawki na stałe podpięte i zmieniam rodzaj urządzenia w playerze. DAC Aune lub DAC zintegrowany ze wzmacniaczem. Dziękuję wszystkim za sugestie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.