Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 8000 zl.


Lipa Schmeltzer

Rekomendowane odpowiedzi

Prosba o pomoc .

 

Moj system to audio gd nfb1 , Roksan K2 BT, Dali Zensor 7. Mam ograniczony dostep do uzywek i odsluchow np DAC oraz wzmacniacz kupowalem uzywane w ciemno.

System wybieralem z pomoca czlonkow tego forum i uwazam ze jak na ten budzet gra dobrze. Chcialbym przeznaczyc ok 7-8000 zl. na tzw .upgrade czyli zmiane na lepsze. Chce aby to byl system juz na dobre niewymagajacy zmian .

Chodzi o mozliwie najlepszy dzwiek w tym budzecie .

 

Teraz ponownie prosba do klubowiczow I pytanie - jak najlepiej wydac ta sume.

Ze wzgledu na ograniczony budzet najlepiej chyba zmienic kolumny .

 

Pokoj ok 25 m ,panele dywan etc, muzyka wylacznie jezzowa , spokojna , najczesciej Latin Jazz , bossa nova, raczej nie wiele wokali. Troche soulu.

Lubie dzwiek wyraznie ocieplony jednoczesnie szczegolowy, dobrze jesli jest niski bas ale nie koniecznie.

Do tej pory nie slyszalem kolumn z metalowa kopulka ktore by mi pasowaly choc nie slyszalem KEF r500 (nowe Po za budzetem)

 

Czego odsluchiwalem:

 

Monitor A - zupelnie nie tego szukam. Za ostro.

Dynaudio x32 lub 34 - chyba nie do jazzu. Troche za duzo gory. Dobry bas i tzw duzy dzwiek.

SF chameleon, Venere - za malo ocieplenia , czegos brakowalo.

Sonus Faber Liuto - dobre kolumny , spokojny mIly dla ucha dzwiek ale za duze do 25m oraz wymagaja lepszego wzmacniacz niz Roksan.

Tannoy precision 6.2 - Dobra scena i bas niestety za zimno , nie muzykalnie, troche meczacy dzwiek .Preferuje bardziej analogowe brzmienie.

Castle knight 5 - powinny pasowac do jazzu ale czy warto Zensory wymieniac na Castle knight ? To raczej Ta sama klasa kolumn. Troche brakowalo tez basu.

Vienna Mozart , Bach - to byc moze to czego szukam ale niestety raczej nie zagraja z Roksanem , chyba ze sie myle? wymagaja lepszego wzmacniacza a to juz po za moim budzetem.

Slyszalem takze monitory Spendor z wzmacniaczem Audio gd i tez chyba przez wzmacniacz bylo zbyt ostro.

 

Nie slyszalem Epos K2 , K3 Podobno graja cieplo , moze zgraja sie z Roksanem?

 

Szukam raczej uzywek ale z koniecznosci biore pod uwage nowe.

 

Podsumowujac.

Jakie kolumny zagraja dobrze z Roksan K2 , analogowo bez zamulenia, cieplo, beda dobrze graly Jazz?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosba o pomoc .

 

Moj system to audio gd nfb1 , Roksan K2 BT, Dali Zensor 7. Mam ograniczony dostep do uzywek i odsluchow np DAC oraz wzmacniacz kupowalem uzywane w ciemno.

System wybieralem z pomoca czlonkow tego forum i uwazam ze jak na ten budzet gra dobrze. Chcialbym przeznaczyc ok 7-8000 zl. na tzw .upgrade czyli zmiane na lepsze. Chce aby to byl system juz na dobre niewymagajacy zmian .

Chodzi o mozliwie najlepszy dzwiek w tym budzecie .

 

Teraz ponownie prosba do klubowiczow I pytanie - jak najlepiej wydac ta sume.

Ze wzgledu na ograniczony budzet najlepiej chyba zmienic kolumny .

 

Pokoj ok 25 m ,panele dywan etc, muzyka wylacznie jezzowa , spokojna , najczesciej Latin Jazz , bossa nova, raczej nie wiele wokali. Troche soulu.

Lubie dzwiek wyraznie ocieplony jednoczesnie szczegolowy, dobrze jesli jest niski bas ale nie koniecznie.

Do tej pory nie slyszalem kolumn z metalowa kopulka ktore by mi pasowaly choc nie slyszalem KEF r500 (nowe Po za budzetem)

 

Czego odsluchiwalem:

 

Monitor A - zupelnie nie tego szukam. Za ostro.

Dynaudio x32 lub 34 - chyba nie do jazzu. Troche za duzo gory. Dobry bas i tzw duzy dzwiek.

SF chameleon, Venere - za malo ocieplenia , czegos brakowalo.

Sonus Faber Liuto - dobre kolumny , spokojny mIly dla ucha dzwiek ale za duze do 25m oraz wymagaja lepszego wzmacniacz niz Roksan.

Tannoy precision 6.2 - Dobra scena i bas niestety za zimno , nie muzykalnie, troche meczacy dzwiek .Preferuje bardziej analogowe brzmienie.

Castle knight 5 - powinny pasowac do jazzu ale czy warto Zensory wymieniac na Castle knight ? To raczej Ta sama klasa kolumn. Troche brakowalo tez basu.

Vienna Mozart , Bach - to byc moze to czego szukam ale niestety raczej nie zagraja z Roksanem , chyba ze sie myle? wymagaja lepszego wzmacniacza a to juz po za moim budzetem.

Slyszalem takze monitory Spendor z wzmacniaczem Audio gd i tez chyba przez wzmacniacz bylo zbyt ostro.

 

Nie slyszalem Epos K2 , K3 Podobno graja cieplo , moze zgraja sie z Roksanem?

 

Szukam raczej uzywek ale z koniecznosci biore pod uwage nowe.

 

Podsumowujac.

Jakie kolumny zagraja dobrze z Roksan K2 , analogowo bez zamulenia, cieplo, beda dobrze graly Jazz?

 

 

Tannoye precisiony z roksanem słuchałeś?

Inne kolumny, które graly zimno i sucho również z tym wzmaki em?

 

Nie znam Roksana ale jak narzekalem na chłód marantza i brałem pod uwagę wymiane na K2 lub k3 to odradzano mi te piece gdyż wiele w kwestii analityczności nie miały zmienić.

 

Z naturalnie i muzykalnie brzmiącym piece Tannoy Precision zagrały juz jak wzacniacz kazał. DAC był audio gd nfb 1,32 (czyli nfb 1 bez DSD). Jak zapodalem jeszcze innego , znacznie lepszego DACa o analogowym, wypełnionym brzmieniu to zrobiło się na prawdę słodko i milutko i jeszcze bardziej naturalnie. Mam porównanie tego brzmienia do sprzętów na prawdę drogich za ponad 100 tys. Np. Do wzmaka wells audio i kolumn Diapason Astera, gdzie uswiadczylbys takiej naturalności, muzykalności , słodkości i wypełnienia ze świetną sceną i rozdzielczością, że z pewnością byś się rozplynal przy muzyce pełnej odojazdowych emocji. W systemie na Tannoy precision z dobrze dobrana elektronika nie jest aż tak cudownie jak w w/w systemie bo to nie ten budzet. Niestety na skroty pojsc sie nie da. Jednak sam kierunek brzmienia to jest już ta sama droga, muzykalność , naturalność , rozdzielczość , scena , Analogowość.

 

Moim zdaniem sam Roksan tez może nie być tym, czego szukasz. Wydaje mi się, że Cayin , Baltlab, Tri lepiej by Ci odpowiadały.

 

Wygląda na to, że preferujesz brzmienie o charakterze analogowym, muzykalne, naturalne i neutralne, a zarazem rozdzielcze z dobrą scena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainteresuj się też ofertą polskich producentów : np. Studio 16Hz, Audio Academy, Wigg Art, RLS, Akkus, Sounddeco. Może znajdziesz brzmienie pod Siebie. Dodatkowo jeszcze do przesłuchania Usher, Xavian.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aqs- poslucham jesli bedzie mozliwosc .

2.insaizm- wszystkich kolumn ktore podalem sluchalem podlaczonych do drozszej elektroniki niz Roksan.

Tannoy p. sluchalem z koncowka exposure , byc moze dlatego bylo za zimno.

 

Zmienilem wlasnie z Marantza na Roksana , polepszyla Sie dynamika , bas , lekko ocieplil sie dzwiek , tak jest w moim systemie.

 

Tak , Roksan byc moze nie jest w 100% tym czego szukam choc ze wzgledu na ograniczony budzet (ok 8000 moze nie starczyc na wzmacniacz i kolumny) wole go zostawic.

Cayina nie sluchalem ale racja ze biorac pod uwage preferencje moze byc OK.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

wells audio i kolumn Diapason Astera, gdzie uswiadczylbys takiej naturalności, muzykalności , słodkości i wypełnienia ze świetną sceną i rozdzielczością, że z pewnością byś się rozplynal przy muzyce pełnej odojazdowych emocji.

 

Racja...bardzo dobre granie w takiej muzie jak autor lubi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aqs- poslucham jesli bedzie mozliwosc .

2.insaizm- wszystkich kolumn ktore podalem sluchalem podlaczonych do drozszej elektroniki niz Roksan.

Tannoy p. sluchalem z koncowka exposure , byc moze dlatego bylo za zimno.

 

Zmienilem wlasnie z Marantza na Roksana , polepszyla Sie dynamika , bas , lekko ocieplil sie dzwiek , tak jest w moim systemie.

 

Tak , Roksan byc moze nie jest w 100% tym czego szukam choc ze wzgledu na ograniczony budzet (ok 8000 moze nie starczyc na wzmacniacz i kolumny) wole go zostawic.

Cayina nie sluchalem ale racja ze biorac pod uwage preferencje moze byc OK.

 

Ciężko od razu wszystko zmieniać. System buduje się latami. W jednym roku kolumny , za dwa lata np. wzmacniacz. Nie musisz od razu Roksana wymieniac ale biorąc pod uwagę możliwość wymiany w przyszłości warto dobrać kolumny , których znowu nie będzie trzeba później sprzedawać na rzecz innych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 25 metrów to już sporo, ale to nie wyklucza dobrych monitorów. Ja zawsze polecam ten typ głośników. Do jazzu nie musisz mieć ściany dźwięku i ogromnej skali, zyskujesz za to genialną przestrzeń, oddech, szczegółowość i wgląd w nagranie. Jeśli szukasz odrobiny ciepła to gorąco polecam Diapason Karis - genialne głośniki z lekko ocieplona sygnaturą i dużym basem, który sprawdzi się w 25 metrach. I dostajesz genialną przestrzeń. Tu masz test:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Padła też nazwa RLS - robią fantastyczne monitory, choć tu raczej ocieplenia nie będzie. Ale ostrości też nie. To neutralne, gładko grające głośniki. Polecam też nowe monitory Xaviana z serii Perla. Te starsze mnie nie przekonują, są trochę oschłe i zdystansowane, ale nowe grają bardzo soczyście i barwnie.

 

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomieszczenie 25 metrów to już sporo, ale to nie wyklucza dobrych monitorów. Ja zawsze polecam ten typ głośników. Do jazzu nie musisz mieć ściany dźwięku i ogromnej skali, zyskujesz za to genialną przestrzeń, oddech, szczegółowość i wgląd w nagranie. Jeśli szukasz odrobiny ciepła to gorąco polecam Diapason Karis - genialne głośniki z lekko ocieplona sygnaturą i dużym basem, który sprawdzi się w 25 metrach. I dostajesz genialną przestrzeń. Tu masz test:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Padła też nazwa RLS - robią fantastyczne monitory, choć tu raczej ocieplenia nie będzie. Ale ostrości też nie. To neutralne, gładko grające głośniki. Polecam też nowe monitory Xaviana z serii Perla. Te starsze mnie nie przekonują, są trochę oschłe i zdystansowane, ale nowe grają bardzo soczyście i barwnie.

 

Pozdrawiam Stempur

 

Mogę się pod tym podpisać rękami i nogami. Karisy słuchałem w 50m2 z sufitem ba 3,6 m i nie odczułem braków w dźwięku. Dodatkowo mogą dodać muzykalności systemowi na Roksanie. Przestrzeń mają rewelacyjną, wręcz zjawiskowa. Nie są to jednak kolumny do bardzo głośnego słuchania ze względu na brak zwrotnicy, której producent nie stosuje ze względu na jak najlepsze dogranie fazowe. Dzięki tej technice scena i przestrzeń jest na prawdę bajeczna.

 

Jakbym sam miał brać monitory za dyche do tranzystora to właśnie te. Co do ceny to musiałbyś podzwonić i spróbować się dogadać z salonami. Jak ktoś da 20% znizki to się zmiescisz w budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz coś po ciepłej stronie, z piękną wypełnioną średnicą, to szczerze polecam ci Xaviany Perla. Mam teraz u siebie te kolumny i grają rewelacyjnie:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(to te na samej górze)

 

Nie tylko wyglądają, ale i grają jak stary Sonus Faber. (Nowy SF to już oczywiście nie to).

 

Nowe kosztują chyba 7500zł, więc się zmieszczą w twoim budżecie. Jest też oczko większy model - nazwy nie pamiętam - te powinny się zmieścić w twoim budżecie, gdybyś znalazł używane. Problem może być tylko z dostępnością na rynku S/H, bo to bardzo nowa konstrukcja.

 

Możesz też poszukać używanych Harbethów 30.1 - nowe kosztują 12k, więc S/H powinieneś się zmieścić. Także rewelacyjne kolumny, idealnie pasujące zarówno charakterem, jak i do muzyki której słuchasz. Tu napisałem o nich więcej:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeżeli KEF R500 jest tak jasny jak LS50 które właśnie mam w domu, to sobie odpuść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Prosba o pomoc .

 

Moj system to audio gd nfb1 , Roksan K2 BT, Dali Zensor 7. Mam ograniczony dostep do uzywek i odsluchow np DAC oraz wzmacniacz kupowalem uzywane w ciemno.

System wybieralem z pomoca czlonkow tego forum i uwazam ze jak na ten budzet gra dobrze. Chcialbym przeznaczyc ok 7-8000 zl. na tzw .upgrade czyli zmiane na lepsze. Chce aby to byl system juz na dobre niewymagajacy zmian .

Chodzi o mozliwie najlepszy dzwiek w tym budzecie .

 

Teraz ponownie prosba do klubowiczow I pytanie - jak najlepiej wydac ta sume.

Ze wzgledu na ograniczony budzet najlepiej chyba zmienic kolumny .

 

Pokoj ok 25 m ,panele dywan etc, muzyka wylacznie jezzowa , spokojna , najczesciej Latin Jazz , bossa nova, raczej nie wiele wokali. Troche soulu.

Lubie dzwiek wyraznie ocieplony jednoczesnie szczegolowy, dobrze jesli jest niski bas ale nie koniecznie.

Do tej pory nie slyszalem kolumn z metalowa kopulka ktore by mi pasowaly choc nie slyszalem KEF r500 (nowe Po za budzetem)

 

Czego odsluchiwalem:

 

Monitor A - zupelnie nie tego szukam. Za ostro.

Dynaudio x32 lub 34 - chyba nie do jazzu. Troche za duzo gory. Dobry bas i tzw duzy dzwiek.

SF chameleon, Venere - za malo ocieplenia , czegos brakowalo.

Sonus Faber Liuto - dobre kolumny , spokojny mIly dla ucha dzwiek ale za duze do 25m oraz wymagaja lepszego wzmacniacz niz Roksan.

Tannoy precision 6.2 - Dobra scena i bas niestety za zimno , nie muzykalnie, troche meczacy dzwiek .Preferuje bardziej analogowe brzmienie.

Castle knight 5 - powinny pasowac do jazzu ale czy warto Zensory wymieniac na Castle knight ? To raczej Ta sama klasa kolumn. Troche brakowalo tez basu.

Vienna Mozart , Bach - to byc moze to czego szukam ale niestety raczej nie zagraja z Roksanem , chyba ze sie myle? wymagaja lepszego wzmacniacza a to juz po za moim budzetem.

Slyszalem takze monitory Spendor z wzmacniaczem Audio gd i tez chyba przez wzmacniacz bylo zbyt ostro.

 

Nie slyszalem Epos K2 , K3 Podobno graja cieplo , moze zgraja sie z Roksanem?

 

Szukam raczej uzywek ale z koniecznosci biore pod uwage nowe.

 

Podsumowujac.

Jakie kolumny zagraja dobrze z Roksan K2 , analogowo bez zamulenia, cieplo, beda dobrze graly Jazz?

wyższe Dali przede wszystkim, Pylon Diamond, Diapason, Tannoy ale Revolution xt 8f, może kef r500/700 (tu mam wątpliwości jak kolega wyżej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyliscie mi oczy na monitory. Zawsze zakladalem ze sa za male do srednich pomieszczen ok 25 m .

Duzo ciekawych propozycji. Czekam na jeszcze.

Po odsluchach zawsze dam znac jak zagralo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cokolwiek będziesz się decydował, bierz monitory. W takim metrażu (mój pokój ma także 24m2), i takim repertuarze, nic nie zagra lepiej niż wysokiej klasy monitor. Pamiętaj, że najniższy bas jest zawsze tym, za co trzeba zapłacić najwięcej. A ten ci nie potrzebny. Możesz sobie kupić używane Sonusy Electa Amator za 10-20kzł, a aby dostać podobnej klasy dźwięk tylko z większym basem, będziesz musiał dopłacić z 50-100kzł więcej. No więc rachunek jest prosty.

 

Tak z pamięci nie jestem w stanie podać żadnej kolumny podłogowej 2.5/3-drożnej poniżej 15-20kzł, której mógłbym słuchać w swoim systemie z przyjemnością. A w monitorach mógłbym już wybierać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa. Pozwolę sobie tylko dodać, że zawsze może dodać do monitorów suba. Bas będzie lepszy a i reszt pasma może na tym zyskać.

No i jeszcze jedna propozycje - Dynaudio Special 25. Zjawiskowe głośniki, ciepłe, nasycone, piękne. Trzeba szukać z drugiej reki.

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na cokolwiek będziesz się decydował, bierz monitory. W takim metrażu (mój pokój ma także 24m2), i takim repertuarze, nic nie zagra lepiej niż wysokiej klasy monitor. Pamiętaj, że najniższy bas jest zawsze tym, za co trzeba zapłacić najwięcej. A ten ci nie potrzebny. Możesz sobie kupić używane Sonusy Electa Amator za 10-20kzł, a aby dostać podobnej klasy dźwięk tylko z większym basem, będziesz musiał dopłacić z 50-100kzł więcej. No więc rachunek jest prosty.

 

Tak z pamięci nie jestem w stanie podać żadnej kolumny podłogowej 2.5/3-drożnej poniżej 15-20kzł, której mógłbym słuchać w swoim systemie z przyjemnością. A w monitorach mógłbym już wybierać.

 

S16Hz Minas Anor?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otworzyliscie mi oczy na monitory. Zawsze zakladalem ze sa za male do srednich pomieszczen ok 25 m .

Duzo ciekawych propozycji. Czekam na jeszcze.

Po odsluchach zawsze dam znac jak zagralo.

 

Ja mam Tannoy Precision 6.2 ale powiem Ci, że po odsłuchach wspomnianych Karisów Diapasona, czy Adamantesow tego samego producenta , jak i Astera w 50m2 I sufit na 3,6 m I są to same monitory, stwierdziłem, że jak będę zmieniał Tannoye na coś lepszego to na bank monitory no i pewnie Daiasony właśnie. Gram w 19m2 i patrząc nawet przyszłościowo, to nawet przy przeprowadzce do 25m2 i tak monitor jest bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie masz Polk Audio LSiM703 - do Roksana bardzo dobre monitory, do tego można z czasem dobrać bardzo dobre firmowe subwoofery

http://sklep.rms.pl/polk-audio-lsim703-lsim-703-audiofilskie-kolumny-podstawkowe-2szt

 

Tutaj test

http://sklep.rms.pl/img/product_media/4001-5000/test_lsim_av.pdf?iframe=true&width=1280&height=800

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />Slyszalem takze monitory Spendor z wzmacniaczem Audio gd i tez chyba przez wzmacniacz bylo zbyt ostro.<br />

Do jazzu zdecydowanie polecam małe podłogowe Spendor A5R, są efektywne, łatwe do ustawienia bo to kolumny zamknięte. Posłuchaj ich koniecznie. Budżet taki jak trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S16Hz Minas Anor?

Obowiązkowa pozycja na liście do przesłuchania jeśli zamierza się wydać na porządne kolumny cyrka 8 tys zł. A już do dżeziku w 25m2 i tym podobny klimatów to na wysokiej pozycji takiej listy np. podłogowe Minas Anor od polskiej firmy Studio 16 Hertz. Wyglądają jak poniżej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

06_zpsda090e60.jpg

 

11_zpsea3cd1ae.jpg

 

08_zpsd97c5229.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aqs- poslucham jesli bedzie mozliwosc .

2.insaizm- wszystkich kolumn ktore podalem sluchalem podlaczonych do drozszej elektroniki niz Roksan.

Tannoy p. sluchalem z koncowka exposure , byc moze dlatego bylo za zimno.

 

Zmienilem wlasnie z Marantza na Roksana , polepszyla Sie dynamika , bas , lekko ocieplil sie dzwiek , tak jest w moim systemie.

 

Tak , Roksan byc moze nie jest w 100% tym czego szukam choc ze wzgledu na ograniczony budzet (ok 8000 moze nie starczyc na wzmacniacz i kolumny) wole go zostawic.

Cayina nie sluchalem ale racja ze biorac pod uwage preferencje moze byc OK.

#Exposure to zupelnie inne granie niz tego czego oczekujesz wiec w ogole nie powinienes odsluchiwac z nim zadnych kolumn - sprobuj precisiony ponownie ale ze swoim klockiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam elac 247 -w katalogowej cenie zmieścisz się w budżecie, ale to za dużo - sam kupiłem prawie nówki za połowę za połowę tego co chce dystrybutor,

i bardzo fajnie się sprawdzają w preferowanej spokojnej muzyce (diana krall, cohen, ostatnie produkcje knopfler, nick cave), dodatkowo mają możliwość regulacji pracy wysokich tonów zworkami na zwrotnicy,

ale ja nie o tym, bo tophifi ma promocję na wyższy model FS 407:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

przekracza budżet, myślę jednak że warto chociaż posłuchać, wstęga w elakach zbiera dobre opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić ProAki Studio 100 - są bardzo neutralne i Response 2/2S - jeszcze lepsze. Z dobrym towarzystwem słucha się jazzu bardzo przyjemnie... i nie tylko jazzu;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych elacow które podesłał kolega także bym nie negowal. Ogólnie czeka cię kilka ciekawych odsluchow. Może dodać jeszcze chario Pegasus, tannoy precisionach 6.4 czy quantum 1009s. Same przyjemności :)

 

Pizdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blad najwiekszy ze kolega sobie zrobil takie sluchanie na wszystkim czyli na niczym - zupelnie inne wrazenia bylyby gdyby te systemy byly trafnie dobrane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić ProAki Studio 100 - są bardzo neutralne i Response 2/2S - jeszcze lepsze. Z dobrym towarzystwem słucha się jazzu bardzo przyjemnie... i nie tylko jazzu;-)

 

Z Response 2 i 2S trzeba uważać - dojrzały do wieku w którym sypią się im zawieszenia w wooferach (były piankowe, a te nie lubią promieni UV). Kupując trzeba więc myśleć o wymianie (całych głośników lub tylko zawieszenia - komplety naprawcze są na ebay) lub szukać takich, w których zostały już wymienione. Wymiana głośników na nowe to chyba 2500zł. Głośniki jednak 1-klasa, jak prawie wszystko z ProAca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.