Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 8000 zl.


Lipa Schmeltzer

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam Spendory, miałem pzez 8 lat s6.

Do Twojego metrażu idealne byłyby s8e, do tego idealnie wręcz pasuje exposure 3010, który nie jest może super uniwersalnym wzmacniaczem i z jasnymi kolumnami zagra jazgotliwie ale ze spendorem tworzy synergię.

Mogę polecić również wyższe focale, mini utopie to rewelacyjne kolumny za 10 tys w używce trudno jej o konkurenta ale tutaj elektronika musi być dużo wyższych lotów, wskazana lampa - droga lampa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki za wszystkie rady i propozycje. Wiedzialem ze na klubowiczow mozna liczyc.

 

Szykuja sie odsluchy. Bede wszystko opisywal aby inni tez troche skorzystali .

Tutaj gdzie mieszkam niektore z podanych wyzej kolumn sa niedostepne.

albo bardzo zadkie w uzywkach.

Niestety polskich nie Ma wcale.

Zaczne od uzywek a jesli nie starczy cierpliwosci to moze wezme pod uwage

 

Z pewnoscia skupie sie na monitorach bo sa tansze ale odslucham tez male podlogowe.

Planuje odsluchac na 100% :

Spendor a5 lub a5r

Proac studio 100.118 itp.

Harbeth ale tylko z ciekawosci bo chyba sa po za budzetem.

Spendor monitory .

Jesli znajde Dynaudio special 25

Elac ktorych nigdy nie slyszlem .

 

Dam znac jak to gra.

 

Polecam Spendory, miałem pzez 8 lat s6.

Do Twojego metrażu idealne byłyby s8e, do tego idealnie wręcz pasuje exposure 3010, który nie jest może super uniwersalnym wzmacniaczem i z jasnymi kolumnami zagra jazgotliwie ale ze spendorem tworzy synergię.

Mogę polecić również wyższe focale, mini utopie to rewelacyjne kolumny za 10 tys w używce trudno jej o konkurenta ale tutaj elektronika musi być dużo wyższych lotów, wskazana lampa - droga lampa.

 

Na elektronike to budzet jest za maly . Chce cos dobrac do mojego Roksan K2 BT.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dynaudio se 25, dynaudio c1 lub focal mini utopia to kolumny, których nie powinno się podłączać do elektroniki średniej klasy, te kolumny to już wysoka półka i prędzej czy później wycisną z Ciebie sporą kasę na elekronikę.

Spendory zagrają z dobrym wzmacniaczem ze średniej półki nie są tak wymagające, nie znam Twojego wzmacniacza niestety.

Minas z 16hz słuchałem u siebie w domu i nie mam o nich dobrego zdania, Ariesy są warte uwagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez Tannoy troche sucho graly z caspianem na chord signature...Dodalem marantza I sie wyrownalo.

 

Kolumny Spendor/Proac to dobra droga. Spendor A6R uzywki mysle, ze przekrocza Twoj budzet, ale mozliwe, ze warto dolozyc. Proac D18 spokojnie kupisz w tej cenie I to jest tez bardzo dobry glosnik. Przyjemnie sie go slucha, ladna scena, naturalnosc po cieplejszej stronie.

 

Co jednak musze dodac to to, ze najtaniej jest zainwestowac w dobre plyty cd. Jakosc ich nagrania jest rozna a za male pieniadze mozna poprawic bardzo duzo. Jak to sie mowi z g...bata nie ukrecisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

U mnie tez Tannoy troche sucho graly z caspianem na chord signature...Dodalem marantza I sie wyrownalo.

 

Kolumny Spendor/Proac to dobra droga. Spendor A6R uzywki mysle, ze przekrocza Twoj budzet, ale mozliwe, ze warto dolozyc. Proac D18 spokojnie kupisz w tej cenie I to jest tez bardzo dobry glosnik. Przyjemnie sie go slucha, ladna scena, naturalnosc po cieplejszej stronie.

 

Co jednak musze dodac to to, ze najtaniej jest zainwestowac w dobre plyty cd. Jakosc ich nagrania jest rozna a za male pieniadze mozna poprawic bardzo duzo. Jak to sie mowi z g...bata nie ukrecisz.

 

Niestety...im bardziej liniowe zestawienie...tym gorzej ze złymi realizacjami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam odtwarzacza cd wiec tutaj raczej nic nie poprawie.

Slucham z serwisu Tidal poniewaz tak jest ekonomiczniej no i dostepnosc do muzyki Lepsza. Przez Tidal mam mozliwosc poznawania nowych rzeczy .

 

Teoretycznie moge odtwarzac DSD oraz Flac ale na razie z tego nie korzystalem, moze po wymianie kolumn sprobuje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli KEF R500 jest tak jasny jak LS50 które właśnie mam w domu, to sobie odpuść.

 

Bzdura. KEF R 500 na pewno nie są ani jasne ani ostre.

Z tym, że jeśli KEF to ja bym nie brał R500 bo szkoda kasy. Jak już to R700. R300 też będą super i kasa w kieszeni zostanie. Wszystkie wymienione KEF-y grają z ogromną przestrzenią i super sceną. Na pewno warto posłuchać.

 

Karisy to już w ogóle inna bajka. Stempur dobrze prawi. Jeśli cena cię nie zrazi lub się dogadasz to może być strzał w 10.

 

No i jeszcze jedna propozycje - Dynaudio Special 25. Zjawiskowe głośniki, ciepłe, nasycone, piękne. Trzeba szukać z drugiej reki.

Pozdrawiam Stempur

 

O tych to już nie wspomnę nawet. Dobrze znam te kolumny bo ma je kolega (forumowicz zresztą).

Są zjawiskowe. A bas ? Na pewno nie będziesz szukał suba do nich. :)

Tylko ciężko dostać z 2 ręki. Sam bym kupił w dobrej cenie :)

 

Ja mam Tannoy Precision 6.2 ale powiem Ci, że po odsłuchach wspomnianych Karisów Diapasona, czy Adamantesow tego samego producenta , jak i Astera w 50m2 I sufit na 3,6 m I są to same monitory, stwierdziłem, że jak będę zmieniał Tannoye na coś lepszego to na bank monitory no i pewnie Daiasony właśnie. Gram w 19m2 i patrząc nawet przyszłościowo, to nawet przy przeprowadzce do 25m2 i tak monitor jest bardzo dobry.

 

Ja z podłogówek dawno się wyleczyłem. Gram w 20 m2 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25SE są zjawiskowe, ale bardzo wymagające od elektroniki ale jeszcze bardziej od pomieszczenia. Jak się wpasują to bajka ale może być też fatalnie. To głośniki, które lubią mieć elektronikę droższą od siebie samych. Kosztowna zabawa, zwłaszcza, że trudno je kupić w dobrej cenie z drugiej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie obejdzie się bez kilku odsluchow. Jak widzisz co opinia to inne zdanie, ale to dobrze. Każdy z nas ma inny gust i czego innego oczekuje od sprzętu.

Po kilku odsłuchach zorientujesz się co Ci się podoba a co wręcz drażni. Jeśli też do jakiś kolumn nie będziesz przekonany, to znaczy nie zrobią na Tobie wrażenia tocznaczy że nie tego szukasz i trzeba iść dalej.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale że do jazzu Kef są nie bardzo ? Większej bzdury dawno nie słyszałem.

Z jego opisu po prostu wynika, że raczej lubi spokojne, muzykalne, ciepłe brzmienie dlatego odradziłem Kefa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość posłuchaj Usher dancer mini one są dwie wersje na kopułce berylowej i diamentowej

tu masz na berylowej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

+1 albo i 2, to znaczy Usher Dancer mini 2 :-) kolumny idealne do jazzu, tylko fizycznie chyba trochę zbyt duże do 25m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kef R300 to bardzo dobry wybór, z tych wszystkich monitorów które bierzesz pod uwagę są moim zdaniem najlepsze. Na 25m jedne z nielicznych, które za te pieniądze zagrają dobrze również na basie. Natomiast Usher Dancer mini one DMD, to podstawa do budowy systemu na dużo lepszym poziomie, szczerze Ci je polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Jeśli nadal zakup przed Tobą to polecam F260, grają już u mnie dwa tygodnie. Łatwiejsze do wysterowania niż 25SE. Ponadto bardziej pasuje mi podstawa basowa w tych kolumnach, nawet kosztem przepięknej góry 25SE. Wyszły z produkcji, ostatnie sztuki, można się prawie zmieścić w założonym budżecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat z marca,

 

nie wiadomo w sumie czy sprawa rozwiązana czy nie.

 

Czy autor śledzi jeszcze swój wątek? Może podzielić się swoimi wrażeniami jeśli już wybór dokonany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Blad najwiekszy ze kolega sobie zrobil takie sluchanie na wszystkim czyli na niczym - zupelnie inne wrazenia bylyby gdyby te systemy byly trafnie dobrane.

 

Wlasnie jestem po odsluchu Vandersteen'ow z moim Roksan K2 BT .

Zaczolem od V1ci z Naim pre+koncowka +DAC Weiss .

Zanim opisze wrazenia z odsluchu musze wspomniec ze pomieszczenie odsluchowe to jakies 40 m kw. Wysoki sufit , nie przygotowane akustycznie co niestety moglo miec wplyw na dzwiek .

V1 ci przypominaly brzmieniem troche kolumny podstawkowe , brakowalo dynamiki i masy , gestosci. Dzwiek bardzo naturalny , bez upiekszen , taki prawdziwy troche przypominajacy vintage. Cieply , nie meczacy , bez podbarwien, zero efekciarstwa. Z poczatku nie robia wrazenia natomiast z czasem wciagaja i chce sie ich sluchac.

 

Nastepnie podlaczylem Roksan tutaj niestety nie bylo synergi . Dzwiek troche suchy, niezbyt dynamiczny, brakowalo soczystosci. Nie gralo.

 

Wzmacniacz zmieniono na Conrad Johnson i juz bylo lepiej , bardziej muzykalnie ale to wzmacniacz za 20 000 zl.

Po za budzetem.

 

Nastepnie Vandersteen 3 + Conrad + Weiss DAC .

Bardzo dobrze graly muzyke klasyczna , instrumenty brzmialy prawdziwie , znowu bez upiekszen , zmiekszen ogolnie wszystko OK. Jednak to juz bardzo drogi system wiec I wymagaja wzrastaja .

 

Podsumowujac.

Vandersteen'ow nie kupilem choc sa bardzo dobre , ich glowne zalety to naturalne brzmienie brak tej syntetycznosci , tej sztucznosci I efekciarstwa . Wyrozniaja Sie tym od wiekszosci kolumn na rynku.

Sa wyrownane , nie podaja zbyt wiele detali co jest raczej zaleta, nie oszukuja.

To nie sa kolumny dla typowego audiofila ktory chce podniecac sie dzwiekiem zamiast cieszyc Sie muzyka a raczej dla kogos kto lubi posluchac muzyki dobrej jakosci , brzmiacej naturalinie. Biore je pod uwage ale raczej tylko uzywke i nie z roksanem , moze z naimem albo z dobra lampa.

 

Chcialbym posluchac jeszcze Vienna , Spendor , Proac.

 

 

 

Bedac jednak szczerym do bolu musze przyznac czegos mi brakowalo , moze to wina akustyki tego pomieszczenia?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie jestem po odsluchu Vandersteen'ow z moim Roksan K2 BT .

Zaczolem od V1ci z Naim pre+koncowka +DAC Weiss .

Zanim opisze wrazenia z odsluchu musze wspomniec ze pomieszczenie odsluchowe to jakies 40 m kw. Wysoki sufit , nie przygotowane akustycznie co niestety moglo miec wplyw na dzwiek .

V1 ci przypominaly brzmieniem troche kolumny podstawkowe , brakowalo dynamiki i masy , gestosci. Dzwiek bardzo naturalny , bez upiekszen , taki prawdziwy troche przypominajacy vintage. Cieply , nie meczacy , bez podbarwien, zero efekciarstwa. Z poczatku nie robia wrazenia natomiast z czasem wciagaja i chce sie ich sluchac.

 

Nastepnie podlaczylem Roksan tutaj niestety nie bylo synergi . Dzwiek troche suchy, niezbyt dynamiczny, brakowalo soczystosci. Nie gralo.

 

Wzmacniacz zmieniono na Conrad Johnson i juz bylo lepiej , bardziej muzykalnie ale to wzmacniacz za 20 000 zl.

Po za budzetem.

 

Nastepnie Vandersteen 3 + Conrad + Weiss DAC .

Bardzo dobrze graly muzyke klasyczna , instrumenty brzmialy prawdziwie , znowu bez upiekszen , zmiekszen ogolnie wszystko OK. Jednak to juz bardzo drogi system wiec I wymagaja wzrastaja .

 

Podsumowujac.

Vandersteen'ow nie kupilem choc sa bardzo dobre , ich glowne zalety to naturalne brzmienie brak tej syntetycznosci , tej sztucznosci I efekciarstwa . Wyrozniaja Sie tym od wiekszosci kolumn na rynku.

Sa wyrownane , nie podaja zbyt wiele detali co jest raczej zaleta, nie oszukuja.

To nie sa kolumny dla typowego audiofila ktory chce podniecac sie dzwiekiem zamiast cieszyc Sie muzyka a raczej dla kogos kto lubi posluchac muzyki dobrej jakosci , brzmiacej naturalinie. Biore je pod uwage ale raczej tylko uzywke i nie z roksanem , moze z naimem albo z dobra lampa.

 

Chcialbym posluchac jeszcze Vienna , Spendor , Proac.

 

 

 

Bedac jednak szczerym do bolu musze przyznac czegos mi brakowalo , moze to wina akustyki tego pomieszczenia?

Wiem, że kilku kolegów słucha Roksana z Minas Anorami lub Canto Grandami Signature i mocno chwali to zestawianie. Może właściciele takiej konfiguracji nas czytają i coś napiszą.

Z jakiej części kraju jesteś?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.