Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 8000 zl.


Lipa Schmeltzer

Rekomendowane odpowiedzi

Sluchalem usher mini x diamond i jestem powaznie zainteresowany. Solidnie wykonane. Niby cieple ale jednak wysokie sa wyraznie obecne. Duzy dzwiek , gesty troche jak z podlogowki. Bardzo ciekawe kolumny nie tylko do plumkania ale do kazdej muzyki. Prawdziwie 8 omhowe wiec Roksan nawet dawal rade. Bardzo ciekawe kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchaj z lampą, może się okazać, że to właśnie to coś.

 

Tak. Lampa duzo by tutaj wniosla jednakze V1 graja podobnie do kolumn podstawkowych a w podobnym budzecie mozna kupic juz calkiem ciekawe podstawkowe , dlatego nie wzialem V1.

Jezeli chodzi o Vandersteen a3 to dobre kolumny , szczegolnie do muzyki powaznej niestety potrzebuja pomieszczenia 30-40 m kw i drogiego wzmacniacza wiec to kolumny nie dla mnie.

 

Musze sie wyspowiadac ze nie do konca dawalem wiare kolegom z forum ktozy kierowali mnie w stone kolumn podstawkowych jednak po odsluchu usher mini x musze przyznac graly lepiej , wiekszym dzwiekiem wypelniajacym nie male pomieszczenie odsluchowe ok 25 m kw niz slabe podlogowki. Nie wzialem ich jedynie dlatego ze nie sluchalem jeszcze wystarczajaco duzo kolumn . W planach jeszcze kilka kolumn ktore polecali koledzy na tym forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość aqs

(Konto usunięte)

Sluchalem usher mini x diamond

W drugim poście pisałem ci o Dancer Mini One posłuchaj koniecznie to jeszcze lepsze i potężniejsze granie od Mini X, choć ceny poszybowały to można jeszcze dostać za około 11tyś . I uwaga do Mini X, czy były wygrzane? Ushery potrzebują z 200h wygrzewania wtedy grają w pełnej krasie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ushery byly wygrzane, to byly ostatnie w sprzedazy tzw ex demo. Ich duza zaleta jest to ze zagraly calkiem dobrze z Roksanem K2 co bylo pozytywnym zaskoczeniem bo nie wymagaja drogiego wzmacniacza.

Graly w porzadku , jednak jak wyzej pisalem nie sluchalem jeszcze np Harbatnikow i innych wyzej polecanych i dlatego ich nie wzialem. Jezeli juz na sile mialbym cos krytycznego o nich napisac to troche wolalbym wiecej delikatnosci w brzmieniu na dlugie wielogodzinne odsluchy ale to juz jest subiektywne.

Wykonaniem przypominaja stare Sonus F. Np liuto.

 

Mini one Po za moim budzetem . Kieruje Sie w strone podstawkowych. .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Jestem po odsluchu Elac BS 312 , ATC scm11 oraz Harbeth P3ESR . Wszystkie grały z Naim .

Wszystkie grały trochę mniejszym dźwiękiem od usherow mini x. Nie imponowaly tak basem ale za to wysokie częstotliwość wg mnie bardziej delikatne , dla mnie i do muzyki która słucham są bardziej odpowiednie.

 

Elac BS 312 , ciepłe , przyjemne w odbiorze kolumnienki , bardzo małe a grają z wystarczającym basem.

 

ATC Mniej szczegolowe od Elac i Harbeth . Mocny bas , spory dźwięk jak na ich rozmiar. Ciemne ale nie ciepłe , raczej nie do spokojnego jazzu. Za mało słodkie.

 

Harbeth P3ESR bardzo przyjemne granie , zaskakująco dobra szczegółowość tzn są ciepłe a nie zamulają. Trochę mało basu i trochę mniejszy dźwięk niż ATC ale Harbethy sa po prostu mniejsze wiec to zrozumiałe.

Można słuchać ich godzinami .Mnie najbardziej odpowiadają te Harbethy .

P3ESR są dość małe do pokoju 20-25 m kw dlatego wolałbym 7ES . Nie wiem czy zmieszczę się w budżecie z siodemkami.

 

Na razie nic nie wybralem. Dodatkowo zazwyczaj Harbethow nie łączy się z Roksanem wiec wzmacniacz tez chyba będę wymieniał.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po odsluchu Elac BS 312 , ATC scm11 oraz Harbeth P3ESR . Wszystkie grały z Naim .

Wszystkie grały trochę mniejszym dźwiękiem od usherow mini x. Nie imponowaly tak basem ale za to wysokie częstotliwość wg mnie bardziej delikatne , dla mnie i do muzyki która słucham są bardziej odpowiednie.

 

Elac BS 312 , ciepłe , przyjemne w odbiorze kolumnienki , bardzo małe a grają z wystarczającym basem.

 

ATC Mniej szczegolowe od Elac i Harbeth . Mocny bas , spory dźwięk jak na ich rozmiar. Ciemne ale nie ciepłe , raczej nie do spokojnego jazzu. Za mało słodkie.

 

Harbeth P3ESR bardzo przyjemne granie , zaskakująco dobra szczegółowość tzn są ciepłe a nie zamulają. Trochę mało basu i trochę mniejszy dźwięk niż ATC ale Harbethy sa po prostu mniejsze wiec to zrozumiałe.

Można słuchać ich godzinami .Mnie najbardziej odpowiadają te Harbethy .

P3ESR są dość małe do pokoju 20-25 m kw dlatego wolałbym 7ES . Nie wiem czy zmieszczę się w budżecie z siodemkami.

 

Na razie nic nie wybralem. Dodatkowo zazwyczaj Harbethow nie łączy się z Roksanem wiec wzmacniacz tez chyba będę wymieniał.

 

a gdzie odłuchiwałeś Harbethy P3ESR i Elac BS 312 ? Kto tym dysponuje ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lipa Schmeltzer

23.08.2016 pisalem do Ciebie na PW w sprawie kolumn Rehdeko RK125 5-S z propozycja posluchania ich u mnie, ale widze, ze nie czytales.

Przegladajac historie PW natknalem sie rowniez na tekst wyslany przeze mnie do Ciebie jeszcze 18.03.2016, gdzie - miedzy innymi - rowniez zapraszalem Cie do mnie na odsluch starych Tannoy-i , jak rowniez poinformowalem, ze mozna rowniez posluchac Rehdeko, bo mam takowe i bardzo dobrego wzmaka lampowego. Ani wowczas ani ostatnio nie otrzymalem zadnej odpowiedzi w tych sprawach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Elac bs 312 gorsze od Harbeth P3ESR?

 

Do muzyki pop , rozrywkowej , itp Elac BS są lepsze , do klasyki i spokojnego jazzu ja wole H.

 

> Lipa Schmeltzer

23.08.2016 pisalem do Ciebie na PW w sprawie kolumn Rehdeko RK125 5-S z propozycja posluchania ich u mnie, ale widze, ze nie czytales.

Przegladajac historie PW natknalem sie rowniez na tekst wyslany przeze mnie do Ciebie jeszcze 18.03.2016, gdzie - miedzy innymi - rowniez zapraszalem Cie do mnie na odsluch starych Tannoy-i , jak rowniez poinformowalem, ze mozna rowniez posluchac Rehdeko, bo mam takowe i bardzo dobrego wzmaka lampowego. Ani wowczas ani ostatnio nie otrzymalem zadnej odpowiedzi w tych sprawach.

 

Sorry , najcześciej dostaje na PW takie oferty typu : kup moje kable DIY albo mam do sprzedania kolumny , etc.

Dlatego nie tam nie zagladam.

Dzieki za zaproszenie ale nie jest możliwe.

 

Wygląda z wpisów, że jest za granicą więc raczej nie da rady wpaść na odsłuch

 

Właśnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Tannoy Precision 6.2 z Exposure . Trochę mnie te Precision zniechęciły do Tej firmy.

Scena była faktycznie rewelacyjna ale nie brzmiały te kolumny naturalnie. Takie trochę syntetyczne granie.

Pewnie sa lepsze modele tej firmy , Precision nie dla mnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Tannoy Precision 6.2 z Exposure . Trochę mnie te Precision zniechęciły do Tej firmy.

Scena była faktycznie rewelacyjna ale nie brzmiały te kolumny naturalnie. Takie trochę syntetyczne granie.

Pewnie sa lepsze modele tej firmy , Precision nie dla mnie.

To tu faktycznie mnie troche zdziwiles - moze exposure nie byl najlepszym polaczeniem - kabelki tez mogly namieszac - a jakich gatunkow sluchales?

Z mojego osluchania to precisiony graja bardzo fajna aksamitna srednica i troszke wycofana gora - ale calkiem wyrazna i rozdzielcza. Z musicalem graly super akustyke i jazzik - im mniejsze grupy tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Syntetyczne? Rozumiem że to może nie być brzemienir dla ciebie dlatego przepraszam że draże temat. Mógł bys rozwinąć dlaczego ci nie leżą?

 

Nie słuchałem wystarczajaco długo aby opisać dokładnie jak grało . Przede wszystkim za jasno. Exposure widocznie nie pasuje do Tannoy. Pokój odsłuchowym był akustycznie przygotowany .

Syntetycznie - instrumenty w jazzie nie układały się wystarczajaco w całość , było za jasno jak dla mnie , sztucznie.

 

To tu faktycznie mnie troche zdziwiles - moze exposure nie byl najlepszym polaczeniem - kabelki tez mogly namieszac - a jakich gatunkow sluchales?

Z mojego osluchania to precisiony graja bardzo fajna aksamitna srednica i troszke wycofana gora - ale calkiem wyrazna i rozdzielcza. Z musicalem graly super akustyke i jazzik - im mniejsze grupy tym lepiej.

 

Tak. Pewnie z musicalem byłoby bardzo dobrze natomiast z Exposure niezbyt musicalnie.

 

Chyba już nic lepszego niż Harbeth do mojej muzyki nie znajdę . Wielkie dzieki wszystkim za pomoc.

Teraz tylko czekać pozostaje na jakieś trójki lub siódemki używane w idealnym stanie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Tannoy Precision 6.2 z Exposure . Trochę mnie te Precision zniechęciły do Tej firmy.

No tak..., jak sluchasz wspolczesnych "slupkow", to sie nie dziwie, zamiast posluchac porzadnych, prawdziwych, starych Tannoy-i i wowczas dopiero zobaczysz czy Tanno-y czy Harbeth. Ja wlasnie zapraszalem Cie na posluchanie wlasnie takich, a mianowicie z roku 80-tego

model SRM 12X lub DIY w wiekszych obudowach na tych samych 12-to calowych glosnikach wspolosiowych. Oczywiscie mozna tez posluchac wspolczesnych, no ale z linii Prestige. Ile jednak one kosztuja, a ile te, ktore przykladowo podalem. A dzwiek - z tego co wiem - z Prestige nie bedzie w niczym lepszy. Tak, ze za stosunkowo niewielka kwote mozna miec dzwiek wybitny. Gdzie jak gdzie, ale w UK bedziesz mial najmniejsze problemy z ich posluchaniem.

I jeszcze jedno:

A jakiej jakosci mozna miec bas z 15-to centymetrowego (6cali) glosniczka z Precisjonow ? :-(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak..., jak sluchasz wspolczesnych "slupkow", to sie nie dziwie, zamiast posluchac porzadnych, prawdziwych, starych Tannoy-i i wowczas dopiero zobaczysz czy Tanno-y czy Harbeth. Ja wlasnie zapraszalem Cie na posluchanie wlasnie takich, a mianowicie z roku 80-tego

model SRM 12X lub DIY w wiekszych obudowach na tych samych 12-to calowych glosnikach wspolosiowych. Oczywiscie mozna tez posluchac wspolczesnych, no ale z linii Prestige. Ile jednak one kosztuja, a ile te, ktore przykladowo podalem. A dzwiek - z tego co wiem - z Prestige nie bedzie w niczym lepszy. Tak, ze za stosunkowo niewielka kwote mozna miec dzwiek wybitny. Gdzie jak gdzie, ale w UK bedziesz mial najmniejsze problemy z ich posluchaniem.

I jeszcze jedno:

A jakiej jakosci mozna miec bas z 15-to centymetrowego (6cali) glosniczka z Precisjonow ? :-(((

Jakosc basu nie jest zla - natomiast pytanie komu ile basu potrzeba zeby byc szczesliwym - wciaz pozostaje :) :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem wystarczajaco długo aby opisać dokładnie jak grało . Przede wszystkim za jasno. Exposure widocznie nie pasuje do Tannoy. Pokój odsłuchowym był akustycznie przygotowany .

Syntetycznie - instrumenty w jazzie nie układały się wystarczajaco w całość , było za jasno jak dla mnie , sztucznie.

 

 

Tak. Pewnie z musicalem byłoby bardzo dobrze natomiast z Exposure niezbyt musicalnie.

 

Chyba już nic lepszego niż Harbeth do mojej muzyki nie znajdę . Wielkie dzieki wszystkim za pomoc.

Teraz tylko czekać pozostaje na jakieś trójki lub siódemki używane w idealnym stanie .

herbatników szkoda do exposure .

 

Czy byś kupił herberty, czy Tannoye, to i tak warto pomyśleć o wzmacniaczu grającym równo, naturalnie, muzykalnie. Jeśli oczywiście chcesz słuchać muzyki i czerpać przyjemność, a nie porównywać pojedyncze dźwięki gdzieś tam w środku jakiegoś utworu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż mam Precision 6.2 ale nie powiedziałbym że graja technicznie, jasno mogą grać z jasno grającym wzmacniaczem.

 

Szkoda, że nie mieszkam w UK bo chętnie posłuchałbym SRM 12X.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że nie mieszkam w UK bo chętnie posłuchałbym SRM 12X.

 

U mnie mozesz posluchac, jesli mieszkasz w miejscu z ktorego odleglosc do mnie Cie nie przeraza. Wprawdzie niedawno sprzedalem oryginalne SRM 12x, ale zbudowalem DIY na tych samych glosnikach w wiekszych obudowach, ktorych charakter brzmienia jest taki sam, tylko brzmia jeszcze nieco lepiej od oryginalow. Zreszta gdyby tak nie bylo, to przeciez nie sprzedal bym oryginalow.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami do Poznania jeżdżę, więc kilkadziesiąt kilometrów dalej to nie tak dużo. Jakbym się gdzieś w tamte strony wybierał postaram się odezwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Sonus Faber concertino home (nie domus).

 

Wszystkim bardzo dziękuje za pomoc. Masę kolumn przesłuchałem dzieki waszym radom.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ich jeszcze w domu , jak dojada coś więcej napisze .U poprzedniego właściciela grały ze wzmacniaczem Pathos Classic .

 

U mnie z Roksanem moze nie zagrać i trzeba będzie wzmacniacz tez wymienić. Nie mam pojęcia na jaki.

Recenzja to raczej nie będzie ale postaram się coś naskrobac o concertino.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.