Skocz do zawartości
IGNORED

Kolumny do 8000 zl.


Lipa Schmeltzer

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym posłuchał Audio Physic Classic 20 do tego, zakupiłem je ostatnio i uważam za świetnie kolumny - no ale to dla mnie. Warto się zainteresować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak podłogowe to do 8000 pln Wigg Art Enzo i pozamiatane,no ale trzeba ruszyć kuper i podjechać na odsłuch a z tym to już różnie bywa.Z Epoca 3 to najlepsze połaczenie jakie słyszałem

 

Studio 16Hz też ma fajne podłogowce w ofercie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ale kolumny już kupiłem. Teraz najwyżej gdyby ktoś chciał ten wybór skrytykować albo doradzić wzmacniacz do concertino to proszę bardzo.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie grały z lampa Pathos Classic ale nie słuchałem tego zestawienia.

 

Ok. Dobra lampa.

Czy np Cayin a88t to już jest ok. czy trochę budżet trzeba zwiekszyć ?

Cieżko będzie o dobra używkę tutaj gdzie mieszkam.

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie grały z lampa Pathos Classic ale nie słuchałem tego zestawienia.

 

Ok. Dobra lampa.

Czy np Cayin a88t to już jest ok. czy trochę budżet trzeba zwiekszyć ?

Cieżko będzie o dobra używkę tutaj gdzie mieszkam.

Tak Cayin A88T mk2 to wyśmienity wybór, w zależności jakie kolumny - możesz użyć lamp mocy od EL34 do KT150!

pzdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patryk .

Pozdrawiam.

 

PS.

Od EL34 do KT150. Co przez to osiągnę ? Nie miałem nigdy lampy , nie bardzo wiem o co chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Patryk .

Pozdrawiam.

 

PS.

Od EL34 do KT150. Co przez to osiągnę ? Nie miałem nigdy lampy , nie bardzo wiem o co chodzi.

 

El 34 w teorii sa bardziej cieple , czy muzykalne albo latwiejsze w odbiorze , a KT 88 bardziej dynamiczne.

 

Im drozszy i lepszy wzmacniacz tym mniejszy kompromis obu cech nozna osiagnsc. Ciepłoty el 34 nie traktujmy jednak jako sztucznego upiększania. W dobrym wzmacniaczu brzmi to naturalnie, neutralnie bez utraty dynamiki. Bez stereotypowego ciagniecia sie basu itd , jsst wrecz odwrotnie. Dlatego ktos wczesniej napisal , zeby celowac w dobra lampe. Te opisy o cieplocie i zamuleniu pasuja do chinskich wzmacniaczy , slabej jakosci.

 

 

 

Same lampy el34 tez sa roznej jakosci. Mozna kupic takie za kilkadziesiąt zł sztuka albo idące do paru stów. I tutaj znowu inwestując w te lepsze otrzymujemy wyższą jakość dźwięku. Przeskok z duzo lepszymi lampami bywa i taki, jakby ogolnie caly wzmacniacz wymienic na lepszy o pare klas czy drozszy o kilka tys zl. W tranzystorze tego za kilkast zl nie zrobisz w tak latwy sposob.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Rownierz polecam lampe Cayin. Dobry dźwięk w rozsądnej cenie. Co prawda tego modelu Sonusa nie znam jednak nie spodziewam się żeby zagrały gorzej niż z tranzystorem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych Sonusów ewidentnie Cayin na KT. Wzmacniacz musi być mocny i przejrzysty. Z dobrą kontrolą niskich rejestrow. Do 10kzł trudno o lepszy wybór.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mingda MC88C i dynamit lamp kt88 jest niesamowity. Ale pomimo iż kt88 to i tak gra bardzo ciepło

Z tym że ja oryginalnych lamp nie używam, bo grały gorzej. Na pre mam PSVANE a lampy mocy elektroharmonix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam już concertino wiec napisze coś o nich.

O jakości wykonania starych Sonus Faber concertino home nawet nie będę pisał bo to trzeba zobaczyć.

Grają dość dużym dźwiękiem jak na małe monitory, większym niż Harbethy trójki ale mniejszym niż Usher mini.Zupełnie znikają , dźwięk nie kleji się do kolumn, scena ładna.

Bas nie schodzi za nisko ale dla większość będzie wystarczający , jest zwarty i w miarę szybki , w sam raz na monitory tego rozmiaru.

SF najlepiej grają spokojny jazz, wokale, sa bardzo muzykalne ,nie męczą i nie drażnią , brak zaostrzeń ogólnie brzmią łagodnie. Zupełnie nie nadają się do rocka czy muzyki symfonicznej , itp.Niestety nie dają rady bardziej skomplikowanym utworom. Nie sa uniwersalne, zagrają jedynie spokojny jazz i klasykę. Postawiono raczej na ich muzykalność i w tym sa dobre , trochę ucierpiała szczegółowość . Nie sa przesadnie ciepłe ale nie sa zbyt przejrzyste.np Harbethy sa bardziej szczegółowe .

Z moim Roksanem K2 BT niestety nie grają. To połączenie kolumn do spokojnego jazzu z wzmacniaczem do popu i disco. Totalnie brakuje przejrzystości , jest zamglenie i lekko podbity górny bas .

Jest w nich duży potencjał i zagrają dobrze ale z czysto grającym , przejrzystym wzmacniaczem.

 

Dajcie znać jeśli ktoś słyszał Sonusy w dobrym połączeniu bo szkoda tych kolumn , strasznie męczą się z tym Roksanem , długo z nim nie wytrzymają.

 

 

PS .

Cayin a88t , biorę pod uwagę ale o używkę tutaj cieżko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz Concertino Domus? Czy inne

 

Ja słuchałem Domusy z Primare i32 bo zastanawiałem się nad tym wzmakiem a Concertino były akurat na sprzedaż.

Nie powaliło mnie to zestawienie,tak jak piszesz.Ja mam szeroki wachlarz muzyczny więc odpadły a Primare też odpuściłem z racji ceny.

 

Może wymień kolumny i zostaw Roksana?Chyba że chcesz wejść w inne brzmienie.

 

Wiem że to nudne itp ale będę polecał Baltlaba bo to najlepszy wzmak jaki miałem.

Audio Analogue Fortimisso był też fajnym i przejrzystym wzmakiem ale go nie pokochałem tak jak Epoce 3 (epoca to rodzaj żeński? uff )

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka do dystrybutora po lepszą cenę. Używek cayina jest jak na lekarstwo. Raczej ludzie je doceniają i nie sprzedają.

 

Zgadzam się że roksan do tych kolumn to nie bardzo.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadka do dystrybutora po lepszą cenę. Używek cayina jest jak na lekarstwo. Raczej ludzie je doceniają i nie sprzedają.

 

Zgadzam się że roksan do tych kolumn to nie bardzo.

 

Pozdrawiam

 

Prawda . Cieżko o używki.

Na nowe trochę trudno się zdecydować bo za cenę nowego Cayina mam do wyboru niezłe używki ale chodzi mi o synergie i za to zapłacę nawet cenę nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.