Skocz do zawartości
IGNORED

Absurdy z wykorzystaniem sprzętu audio


tomaszE

Rekomendowane odpowiedzi

No to zmienia ten nieszczęsny kabel parametry układu wejściowego czy nie ?

no zmienia ale to nie jest jednoznaczne że grają a tym pytaniem chciałeś chyba mnie podstępnie wykiwać i napisać: " czyli jednak grają jak zmieniają parametry" - to nieprawda bo zmiana wystąpi w układzie a nie w kablu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a użycie przewodnika nie ma wpływu na brzmienie ?

 

Ma ale to nie za sprawą przewodnika, tylko za sprawą zmian jakie powoduje w układzie następnym po nim.

Czyli wywołuje zmiany ale nie wywołuje hehehehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no zmienia ale to nie jest jednoznaczne że grają a tym pytaniem chciałeś chyba mnie podstępnie wykiwać i napisać: " czyli jednak grają jak zmieniają parametry" - to nieprawda bo zmiana wystąpi w układzie a nie w kablu.

 

:) Ok, czy zmieniając kable, a tym samym parametry układów odbiorczych zmieniam dźwięk ?

 

Rozumiem Twój tok rozumowania, jest bardzo poprawny. Niestety mylisz przyczynę z efektem działania.Ale dalej uważam, że przewód wpięty zmienia dźwięk poprzez zmianę reszty toru.

 

Czy filtr powietrza samochodowy zwykły/sportowy zmienia parametry silnika czy nie? A jedynie poprzez zmianę

ilości powietrza zmieniają się parametry silnika ? To bardzo podobne porównane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy filtr powietrza samochodowy zwykły/sportowy zmienia parametry silnika czy nie? A jedynie poprzez zmianę

ilości powietrza zmieniają się parametry silnika ? To bardzo podobne porównane.

no własnie to bardzo dobry przykład w/g audiofilów papier w filtrze daje kopa silnikowi :D:D:D

 

Niestety mylisz przyczynę z efektem działania.Ale dalej uważam, że przewód wpięty zmienia dźwięk poprzez zmianę reszty toru.

to Ty mylisz, pomyśl (obrazowo) czy elektrony inaczej zapierdzielają w kablu za 5 zł i za 2000 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma, np srebro (omy)

 

 

W niektórych przypadkach nie jestem zwolennikiem rozbierania tematu w sensie technicznym, kable to temat rzeka ja doświadczyłem ich kilkadziesiąt w sensie odsłuchowym i osobiście odpowiada mi brzmienie z czystej miedzi oraz włókna węglowego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to Ty mylisz, pomyśl (obrazowo) czy elektrony inaczej zapierdzielają w kablu za 5 zł i za 2000 zł?

 

Nie, zapierdzielają tak samo :) Co nie zmienia faktu zmiany innych parametrów które w następstwie zmieniają jeszcze inne parametry co wpływa na dźwięk :)

 

W niektórych przypadkach nie jestem zwolennikiem rozbierania tematu w sensie technicznym, kable to temat rzeka ja doświadczyłem ich kilkadziesiąt w sensie odsłuchowym i osobiście odpowiada mi brzmienie z czystej miedzi oraz włókna węglowego

 

Ja mam miedz z srebrem bo chciałem trochę rozjaśnić :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niektórych przypadkach nie jestem zwolennikiem rozbierania tematu w sensie technicznym, kable to temat rzeka ja doświadczyłem ich kilkadziesiąt w sensie odsłuchowym i osobiście odpowiada mi brzmienie z czystej miedzi oraz włókna węglowego

wiem że temat jest trudny.

A ja uważam że nie ma jednoznacznego kryterium co do stosowania takiego a nie innego typu przewodnika, bo można lubić węgiel ale w torze zbyt ciemnym wypadnie jeszcze ciemniej a wtedy przydałaby się już miedź.

 

Nie, zapierdzielają tak samo :)

a jeśli tak to muza płynie w obu przypadkach jota w jotę czyli kabel nie gra, grają preampy, wzmacniacze itp. gdzie filtr psuje bardziej lub mniej punkty pracy tranzystorów i lamp

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeśli tak to muza płynie w obu przypadkach jota w jotę czyli kabel nie gra, grają preampy, wzmacniacze itp. gdzie filtr psuje bardziej lub mniej punkty pracy tranzystorów i lamp

 

Masakra, mówimy to samo ale nie możemy się dogadać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma jakiś tam super drogich kabelków, ale jeśli chodzi o głośnikowe i te które testowałem, to pozostałem z Kimber-ami 8TC , jak dla mnie mają bardzo dobre nasycenie i czytelność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie ma jakiś tam super drogich kabelków, ale jeśli chodzi o głośnikowe i te które testowałem, to pozostałem z Kimber-ami 8TC , jak dla mnie mają bardzo dobre nasycenie i czytelność

a ja sobie kupiłem taśmowe, mają większą rozdzielczość na środku i górze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z tych co słyszy różnicę pomiędzy kablami, ale produkowanie tak grubych otulin, izolacji dla przewodów głośnikowych itp uważam że jest totalnym absurdem

popatrz jakie to musi byc puste w srodku, skoro nic nie opada, kable wrecz wisza poziomo, a sprzet nie jest sciagany z szafki, chyba ze przykleili go jakas tajemnicza audiofilska mazia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jak kabelki tak bardzo zmieniają dźwięk iż część osób jest to w stanie usłyszeć to jak to świadczy o sprzęcie.

Np. wzmacniaczy jest taki hi-endowy, czy taki budżetowy... ??? Czyli taki dobry, czy taki złom ???

 

Serio pytam (wyjątkowo, ale serio)

 

P.S. Doprecyzuję nie chodzi mi o te łączące kolumny ze wzmacniaczem, a pozostałe, czyli sieciowe, łączące z CD, tunerem, itd...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zmienia ten nieszczęsny kabel parametry układu wejściowego czy nie ?

Zmienia. Tylko pytanie w jakim zakresie ? Odpowiedź na forum już była, ale temat znowu ożywa. Dlaczego ?

a użycie przewodnika nie ma wpływu na brzmienie ?

Może mieć. Wszystko to można określić w domenie słuchu prawidłowymi testami. Wiele z tych zagadnień można symulować odpowiednimi programami lub policzyć prostymi wzorami ze szkoły średniej.

Niestety mylisz przyczynę z efektem działania.Ale dalej uważam, że przewód wpięty zmienia dźwięk poprzez zmianę reszty toru.

Poszukaj na forum w jakim zakresie. Wszystko już było, ale teksty wklejali ludzie którymi audiofile się brzydzą a powinni je przeczytać. To nie były teksty tych osób tylko tłumaczenia z prasy zagranicznej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre bardzo ciekawe technicznie tematy powinny być podpięte na stałe aby można sobie poczytać.

 

Tak z ciekawości jak kabelki tak bardzo zmieniają dźwięk iż część osób jest to w stanie usłyszeć to jak to świadczy o sprzęcie.

Np. wzmacniaczy jest taki hi-endowy, czy taki budżetowy... ??? Czyli taki dobry, czy taki złom ???

 

Serio pytam (wyjątkowo, ale serio)

 

P.S. Doprecyzuję nie chodzi mi o te łączące kolumny ze wzmacniaczem, a pozostałe, czyli sieciowe, łączące z CD, tunerem, itd...

 

Jeżeli dostrzegasz zmiany kabli analogowych to masz przejrzysty system czyli dobry oraz jesteś osłuchany :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre bardzo ciekawe technicznie tematy powinny być podpięte na stałe aby można sobie poczytać.

Zgadzam się, są fora gdzie tworzy się teksty, które mają za zadanie w prosty sposób przybliżyć problemy, z którymi spotykają się audio hobbyści.

 

Jeżeli dostrzegasz zmiany kabli analogowych to masz przejrzysty system czyli dobry oraz jesteś osłuchany :)

O.K. pod warunkiem że dostrzegasz to w prawidłowym technicznie odsłuchowym teście porównawczym ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakość wniosków w porównaniach audio jest zawsze zgodna z jakością procedury porównawczej.

Pasja bez precyzji to chaos. DOBRZE ŻE JEST MUZYKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości jak kabelki tak bardzo zmieniają dźwięk iż część osób jest to w stanie usłyszeć to jak to świadczy o sprzęcie.

Np. wzmacniaczy jest taki hi-endowy, czy taki budżetowy... ??? Czyli taki dobry, czy taki złom ???

 

Serio pytam (wyjątkowo, ale serio)

 

P.S. Doprecyzuję nie chodzi mi o te łączące kolumny ze wzmacniaczem, a pozostałe, czyli sieciowe, łączące z CD, tunerem, itd...

 

Dobre wzmacniacze mają wysoki DF i nie boją się wpływu kabli.

 

Kable niskopoziomowe mają wieksze wymagania. Głównie ze względu na łączenie mas. Tego nie rozwiazuje rodzaj przewodnika czy izolacji ale sposób prowadzenia mas, odsprzęgania lub separatory galwaniczne.

 

Kable zasilajace nie wnoszą nic. Jeśli przedsostają sie po nich zakłocenia przez sieć zasilajacą, to urzadzenie można uznac za kiepskie albo dokupić odpowiedni filtr przeciwzakłóceniowy, zadbać o filtry przeciwzakłoceniowe w innych urzadzeniach domowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektóre bardzo ciekawe technicznie tematy powinny być podpięte na stałe aby można sobie poczytać.

 

 

 

Jeżeli dostrzegasz zmiany kabli analogowych to masz przejrzysty system czyli dobry oraz jesteś osłuchany :)

to i tak bardzo politycznie to ujales, inni mowia bardziej wprost , jak nie slyszysz to masz ujowy system, jestes gluchy, albo jedno i 2gie

 

eh biedne nietoperze ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Największym sukcesem szatana jest przekonanie ludzi, że nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watki o "kablach" funkcjonuja w zakladkach tematycznych. TO JEST BOCZNICA.

Wzywam do powrotu do tematu wátku w sposob bocznicowy, inaczej zamkne go jako dublujacy juz istniejace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie mówię, że każdy kabel zmienia sygnał. Ale mam takie, które wyraźnie go zmieniają.

 

to i tak bardzo politycznie to ujales,

 

Staram się :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW, co to jest sposób bocznicowy?

 

To znaczy przyrównać to wszystko do wiary i sprowadzić rozmowę na inną drogę :)

 

 

Każdy kabel zmienia sygnał. Nie każdy wpływa na brzmienie. Bądźmy precyzyjni ;)

 

Bardzo dobrze powiedziane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem ostatni raz do "rozumiejacych" moj apel.

Tak kabel jest kontrowersyjnym "sprzetem" audio. Wypowiedzieliscie sie o tym zjawisku i prosze przejsc do nastepnych. Watka o kablowym woodoo za pomoca kamuflujacego tytulu tutaj nie zalozycie.

O kablach, slyszeniu lub nie itp. prosze pisac w adekwatnych watkach tematycznych jakie funkcjonuja na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watka o kablowym woodoo za pomoca kamuflujacego tytulu tutaj nie zalozycie.

O kablach, slyszeniu lub nie itp. prosze pisac w adekwatnych watkach tematycznych jakie funkcjonuja na forum.

 

Jako sprawca tego zamieszania - dziękuję Kolegom za odpowiedzi.

I ich wysoki merytoryczny poziom - nikt poza Kolegą viado tutaj voodoo, lub wudu nie zauważył.

Ale ponieważ Kolega ma decydujący głos to nie chcą nikogo narazić na punkty - proszę o zaniechanie kontynuowania tematu. I o co prosi Kolega viado - powrót do meritum

Dziękuje

 

P.S. A z propozycji udziału w wątkach tematycznych - nie skorzystam, jak dla mnie za duży poziom agresji... Ale mimo to dziękuję za propozycję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem ostatni raz do "rozumiejacych" moj apel.

Tak kabel jest kontrowersyjnym "sprzetem" audio. Wypowiedzieliscie sie o tym zjawisku i prosze przejsc do nastepnych. Watka o kablowym woodoo za pomoca kamuflujacego tytulu tutaj nie zalozycie.

O kablach, slyszeniu lub nie itp. prosze pisac w adekwatnych watkach tematycznych jakie funkcjonuja na forum.

coś taki chłopie sztywny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Autorowi wątku za zrozumienie.

Nie wypowiadałem się o merytoryczności wpisów tyczących "kabloendu". Proszę tylko, aby nie czynić z tego wątku następnego do wykazywania niewykazywalnego, bo takowe już istnieją.

Zapraszam do wskazywania przykładów pozostałych sprzętów audio, będących jawnym absurdem. Bocznica jest do tego aby na niej swobodnie pisać, jednak nie po to, aby wykorzystywać ja do zakamuflowanych bojów w tematach merytorycznych.

 

coś taki chłopie sztywny

 

Bo w zasadzie, "facet powinien być twardy - nie mientki" :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11379-0-94183000-1458302879_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.